Drogen Boss: Dash Aliku bei der DP Demonstration und Ex-Polizei Chef Ylli Vata, wird gesucht, wegen Cannabis Plantagen

Ibrahim Basha. erschossen, ebenso Gate Mahmutaj, aus dem berüchtigten Gate Mahmutaj Clan, identich mit Fatmir Mediu, der wegen Drogen Handel in Italien 6 Jahre absitzen musste. Natürlich sind Verbrecher gerne in Berlin gesehen, ein paar Geldgeschencke für Projekte und eigenen Wahlkampf sind immer drinnen, bei bekannten korrupten Deutschen Politikern, die sich mit TOP Verbrechern treffen. Fatmir Mediu, verurteilter Krmineller und Partner von Drogen Boss: Mahmutaj, ist deshalb mit Deutschen Politikern verbunden.

Rauben, Plündern, gefakte Tender Vergabe: das Verbrecher System der KAS in Tirana und Lulzim Basha

Manipulation und Lügen: http://www.heise.de/tp/bild/43/43237/43237_1x.jpg
Fatmir Mediu, Dr. Fatmir Mediu, Franz Jung. Agron Duka,

Dasho Aliko i Lazaratit i bashkohet �adres se PD kunder droges

Der Drogen Baron: Dash Aliku, dessen Verwandte den Elite Polizei Offizier Ibrahim Basha, erschossen, ebenso der Mahmutaj Clan sind auf der DP Demonstration inTiranan, eng vrebunden mit der KAS, CDU denn man lässt sich durch Betrugs Projekte selber den Wahlkampf finanzieren wie Hillary Clinton, Belgische Spitzen Politiker usw.., als Kick Back Geschäfte.

Audry Glover, über die Wahlen! Neu Beginn in der Justiz und Bamir Topi Zerstörer der Justiz

Die Albaner Mafia, organisiert mit Salih Berisha und Lulzim Basha, eine Demonstration

Feindbild der primitiven Horden aus Nord Albanien und Kriminellen aus dem Hause des Verbrechers Salih Berisha, Lulzim Basha geht. Der US Botschafter Alexander Arvizu. Nun kommt Donald Lu, und schon kamen die primitiven Banditen, mit einer Null Bildung und einer Tradition Zerstörungs und Diebstahls Tradition in Albanien nach Tirana für eine Demonstration. Man fordert Kostenlosen Strom, macht Theater, keine Justiz und der üblichen Show der Verbrecher Banden, die extra nach Tirana mit Bussen kamen.

Dash Aliku, DP Demonstrion Tirana der Albaner Mafia
Dash Aliku, DP Demonstrion Tirana der Albaner Mafia

Schiesserei im Cannabis Dorf des „Dash Aliku“: 1 Polizist tod, Einer verletzt

http://www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2015/03/l1.jpg
bervini ne fb lazarat
arbion, zhaklin, alban, gerald
Albanische Nachwuchs Gangster der berüchtigsten Verbrecher Familien Albaniens..

Doris Pack: Nëse akuzat për ambasadoren Vlahutin janë të vërteta, është e turpshme

Doris Pack: links der Super Verbrecher Ourel Bylybashi, Rechts die Verbrecherin: Albana Vokshi

KAS – CDU Partner in Tirana

Unzählige Anzeigen, inklusive seiner Mitarbeiter wegen gefälschten Grundstücks Urkunden gibt es gegen Bylybashi, und hier lebt er in Durres, in einem illegal errichteten Appartment Block, + Mafia Disco und Lokale Splendid

5 – Bervin Kastriot Basho, i datëlindjes 24.12.1993, lindur dhe banues në Lazarat, Gjirokastër, me precedent kriminal i cili rezulton person i shpallur në kërkim prej datës 17.03.2015

l1

24 Mars 2015 – 09:33 | përditesuar në 10:45

Pesë të kërkuarit për tritolet në  Lazarat „adhurues“ të ISIS

LAZARAT – Pesë të rinjtë e shpallur në kërkim nga policia si autorë të dyshuar të të shpërthimeve me tritol kohët e fundit në Lazarat por edhe për ngjarje të tjera kriminale, rezultojnë të jenë simpatizantë të ISIS dhe veprave të tyre.

Kjo vihet re nga profilet e tyre në rrjetin social Facebook, ku thuajse në të gjitha postimet e tyre që nga viti 2014 dhe deri më tani në muajin Mars shihen fotografi me flamuj dhe simboleve të grupit terrorist të ISIS.

Pesë të rinjtë, mes të cilëve 3 nga fisi Aliko, shprehin simpatinë në profilet e tyre për veprat terroriste të ISIS, duke ngritur kështu dyshime se sulmet e me tritol në Lazarat, ku të dyshuar janë pikërisht ata, të kenë edhe prapavijë fetare.

Edhe ditën e djeshme në komunikatën zyrtare të Policisë së Gjirokastrës, theksohej se shpërthimet me tritol me autorë 5 të rinjtë, janë veprime me qëllime terroriste, të pasqyruara edhe në rrjetet sociale.

Për këto sulme policia ka identifikuar si autorë të rinjtë Arbion Alikon, Alban Alikon, Viktor Alikon, Thimjo Ceka dhe Bervin Basho.


– See more at: http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/lazarat-tritol-n–banes-n-e-babait–t–kreut-t–pd-s–n–gjirokast-r-280446.html

01 Mars 2017 – 11:47 | përditesuar në 12:13
Kanabisi, në kërkim ish-Shefi
i  Rendit në Kurbin, Ylli Vata

Ish-Shefi i Rendit në Kurbin, Ylli Vata, është shpallur në kërkim nga policia pasi dyshohet se ka favorizuar kultivimin e kanabisit.

Ka qenë Gjykata e Krimeve të Rënda që ka dhënë vendimin arrest me burg pas kërkesës së Prokurorisë në ngarkim të ish-shefit të Policisë.

Mësohet se organi i akuzës ka arritur të provojë përfshirjen e Vatës në kultivimin e kanabisit në zonat përreth Kurbinit.

Ylli Vata bëhet një tjetër drejtues policie, pas atij të Vlorës dhe Tepelenës, të cilët ranë në prangat e policisë për bashkëpunim me kultivuesit e lëndëve narkotike.

ylli vata lac
(Ish-shefi i Rendit në Kurbin, Ylli Vata) – See more at: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/kanabisi-n–k-rkim-ish-shefi-i–rendit-n–kurbin-ylli-vata-405244.html#sthash.4VFCoPC9.dpuf

ALTER_EU_beschnitt2

Ein offenes Ohr für die Finanzlobby

Die Verursacher der Finanzkrise gehen beim Ressort für Bank- und Finanzwesen der EU-Kommission ein und aus. 92% der Lobbytreffen im ersten Halbjahr 2016 fanden mit Unternehmensvertretern statt, wie eine neue Studie unserer Netzwerkallianz ALTER-EU zeigt. Akteure wie die Deutsche Bank dürften großes Interesse daran haben, die nach der Finanzkrise erlassenen Regeln wieder zu lockern.

Weiterlesen.

 

3 Gedanken zu „Drogen Boss: Dash Aliku bei der DP Demonstration und Ex-Polizei Chef Ylli Vata, wird gesucht, wegen Cannabis Plantagen“

 1. LAC, ist eine von Verbrechern kontrollierte Stadt, seit 20 Jahren, wo Kriminelle oft mit neuen Identitäten das Sagen haben. Das der Polizei Chef: Ylli Vata eigene Cannabis Plantagen hatte, eigene Schmuggler Boote und Vertriebswege, kann nicht überraschen.

  Policia drejton drogën?

  Policia drejton drogën?

  Policia drejton drogën?- Kjo tashmë nuk mbetet më pyetje, por konfirmim. Nuk mund të themi se deri ku shkon piramida e kësaj skeme drejtimi, por faktet të bëjnë të dyshosh se shkon lart. Deri ku? Këtë vetëm Prokuroria mund ta zhbirilojë. Dëshmi, fakte, akuza, etj ka patur shumë për përfshirjen e policisë në kultivimin dhe organizimin e lendëve narkotike. Së fundmi prokuroria njofton se shefi i Rendit në Laç, Ylli Vata u shpall në kërkim pasi dyshohet se është i përfshirë në kultivimin e kanabisit. Burime nga Gjykata e Krimeve të Rënda bëjnë me dije për se është marrë vendim pas kërkesës së prokurorisë, që ka arritur të provojë përfshirjen e tij në kultivimin e kanabisit.
  Kjo është akuzë e rëndë. Natyrisht që „pyll pa derra nuk ka“, veçse ky është post i lartë polici. Opozita nuk pranon të futet në zgjedhje sepse, sipas saj, policia dhe qeveria do të blejnë votat me paratë e drogës siç bënë në Dibër.
  Droga nuk ndalon duke u kapur në Itali dhe në Greqi e cila kalon nga Shqipëria, ndaj tregon se jemi një hambar i madh me droge. E gjithë kjo sasi pa fund nuk ka se si të mbillet, kultivohet dhe transportohet pa ndihmën e strukturave të shtetit. Vendimi i gjykatës se krimeve të Rënda në Tiranë për arrestimin e shefit të rendit në Laç flet, edhe pa folur njeri nga policia.
  Implikim i fortë. Por pyetja mbetet pa përgjigje: Deri ku shkon piramida e përzier me drogë? Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri duhet urgjent të bëjë rinovim total të strukturave të policisë dhe të ndëshkojë çdo uniformë policie që merret me këtë aktivitet kriminal.

  http://www.spjv.it/index.php/politika-mobile/policia-drejton-drogen

 2. ylli Vata, stellte sich nun der POlizei

  3 Maj 2017 – 11:31 | përditesuar në 11:40
  Lidhjet me drogën, dorëzohet ish-
  shefi i Rendit në Kurbin Ylli Vata
  Përgjimet që implikojnë ish-shefin e policisë
  Të tjera rreth shkrimit
  Përgjimet që implikojnë ish-shefin e policisë
  Pas tre muajsh në arrati, është dorëzuar në polici ish-shefi i Rendit në Kurbin, Ylli Vata.

  Ai akuzohet se ka lidhje me grupet kriminale të kultivimit të kanabisit në malësinë e Kurbinit.

  Prej tre muajsh, Vata ishte në kërkim nga policia, ndërsa është dorëzuar vetëm paraditen e kësaj të marte.

  Ka qenë Gjykata e Krimeve të Rënda e cila ka dhënë vendimin „arrest me burg“ pas kërkesës së Prokurorisë në ngarkim të ish-shefit të Policisë.

  Mësohet se organi i akuzës ka arritur të provojë përfshirjen e Vatës në kultivimin e kanabisit në zonat përreth Kurbinit.
  – See more at: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/lidhjet-me-drog-n-dor-zohet-ish–shefi-i-rendit-n–kurbin-ylli-vata-420455.html#sthash.OSUeQlkA.dpuf

 3. Einheit der Drogen Clans mit der Polizei und der Rest ist und war Show u.a. von dem sogenannten Innenminister damals Luan Basha, KAS Partner im Verbrechen.

  Identisch wie die Geschichte zeigt. Edi Rama, Ilir Meta, von den Deutschen Non-Stop und den EU Verbrecher Banden promotet

  OSCE Botschafter: vor 10 Jahren verhinderten ebenso die PS mit Edi Rama, Polizei Aktionen gegen „Lazarate“ – Cannabis Plantagen

  Lächerliche Polizei Direktoren Show, denn man war an höchster Stelle Partner, befreundet, wie Fotos zeigen.

  Hohe Haftstrafen darunter zweimal Lebenslang, für die Lazarte – Cannabis Bande des Dash Aliko, für die Tötung des Spezial Polizei Offizieres: Ibrahim Basha

  Albion Aliko – Burgim i përjetshëm

  Bajram Boci – Burgim i përjetshëm

  Elvis Boçi – 35 vite burg

  Alban Aliko – 20 vite burg

  Elson Kasma – 18 vite burg

  Xhulio Malo – 10 vjet

  Klodian Selimi – 13 vjet

  Oltion Proko – 9 vite burg

  Dervish Gaba – 15 vite

  Ruhan Hija – 15 vite burg

  Iljaz Xhaferri – 15 vite burg

  http://www.syri.net/kronike/145711/vrasja-e-efektivit-te-renea-s-ne-lazarat-gjykata-jep-denimet/

Schreibe einen Kommentar