Die vorbestrafte, korrupte „Ervehe Çumani“, erhält höchste Posten in der Grundstücks Agentur

Die vielen Kriminellen in den jeweiligen Regierungen sind Legende.

Die mehrfach wegen Amts Missbrauch und Korruption verurteilte Gangster Braut: Ervehe Çumani, wird Personal Chefin und Trainerin bei der Grundstücks Agentur. Man macht den Bock zum Gärtner, eine Tradition, das immer die selben Familien erneut auftauchen.

Rekord Halter ist Ilir Meta, mit seinem Staats Sekretär Almir Rrapo, wegen Mord und Entführung, Folter, Drogen Handel gesucht, aber inzwischen wurde Alles von der Edi Rama Mafia getoppt. FBI Report

DENONCIMI/ “E dënuara shtatë herë për korrupsion emërohet pranë ATP”

Postuar: 15/11/2016 – 22:20

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncua emërimin e Ervehe Çumani në krye të Burimeve Njerëzore pranë Agjencisë së Trajtimit të Pronave. Sipas Berishës, emërimi i saj pranë ATP-së bëhen në një kohë kur zonja në fjalë është dënuar nga shumë gjykata të vendit për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

POSTIMI I BERISHES

“Lajme nga administrata e Aleances se Qelbesirave! Qytetari dixhital denoncon:
Ngritjen ne detyre per shkak te korrupsionit! Keshtu: -Ervehe Çumani, e denuar me vendim gjykate te formes se prere per korrupsion emerohet drejtore e burimeve njerezore ne ATP, si shperblim per ndeshkimin ligjor qe ka marre”, shkruan Berisha duke publikuar mesazhin që ka marrë nga një qytetar që denoncon rastin në fjalë.

“I nderuar Z.Berisha
Dua tju informoj me nje nga Skandalet e punesimit te Partis Mavi!

Ervehe Çumani Pergjejse e Burimeve Njerezore,Roja e Etikes dhe Disiplines..!
Denuar per Korrupsion dhe Shperdorim Detyre nga te gjitha Gjykatat e ketij Vendi.
Vendim nr 69/2003 Rrethi Sarande!
Vendim nr 5/2004 Gj.Apelit Gjirokaster
Vendim nr 423/2004 Gjukata e Larte
Vendim nr 03/2006 Gjykata Sarande
Vendim nr 74/2006 Gjykat Apel Sarande
Vendim nr 613/2007 Gjykata e Larte
Vendim nr 123/2008 Gjykata e Apelit
FAJTORE PER KORRUPSION DHE
SHPERDORIM DETURE TE GJITHA VENDIMET E GJYKATES.
Kjo zonje eshte truri i ATP..!
Axhensia e Traitimit te Prones!Ju lutem mos ma nxirrni emrin se ju e dini
Sa haarresa jan keta.FLM”

http://durreslajm.com/politike/denoncimi-e-denuara-shtate-here-korrupsion-emerohet-prane-atp

2 Gedanken zu „Die vorbestrafte, korrupte „Ervehe Çumani“, erhält höchste Posten in der Grundstücks Agentur“

  1. Ein Militär Polizist: Gersian Dumi, versuchte mit einem Sex Video seine Freundin zu erpressen und drohte mit Veröffentlichung

    Gersian Dumi, efektivi i policisë ushtarake, i arrestuar tre ditë më parë nga specialistët e sektorit kibernetik të policisë së Tiranës, është lënë në masën e “arrestit në burg”.

    Vendimi është marrë nga gjykata e Krimeve të Rënda, pas kërkesës që depozitoi prokurori i çështjes Vladimir Mara.

    E shantazhoi me video intime për seks,burg policit ushtarak

    E shantazhoi me video intime për seks,burg policit ushtarak

  2. Alle Grundstücks Direktoren wurden inzwischen gefeuert, die Grundstücks Agenturen dem Justizministerium untergeordnet, was auch keine Verbesserung bringen wird, wenn man Millionen alle 2 Jahre in neue Leute, Ausbildung investiert usw..

Schreibe einen Kommentar