die uralten SHIAK Drogen Kartelle der Unter Capos, wie Lufti Shabani und Hekuran Hoxha erneut festgenommen

Die Shiak Mafia, mit der Shuaipi, Shabani, Dash Gjoka Mafia koennen es nicht lassen, nur Italien geht man aus dem Wege. Hekuran Hoxha und keine Ende. Die Gangster Familie sitzt in Deutschland und Shiak bis heute.

Tiefste Partnerschaft mit den korrupten Deutschen Diplomaten vor ueber 10 Jahren, weil Joschka Fischer, jeden Arbeitlosen Parteigaenger zum Diplomaten ernannte und Gestalten wie Rezzo Schlauch, Gernot Erler direkt von der Mafia eingekauft wurden.

Albanien, Drogen und merkwürdige Tote

Veröffentlicht am
Man spricht offen von Wahlkampf Betrug der Deutschen Ganoven, welche Entwicklungs Gelder missbrauchen.

Diesmal wurde Eldi Zahiri, als Fahrer eines LKWs festgenommen, der angeblich in die Tuerkei fahren wollte, ueber Griechenland.

 

 

 

Për sasinë e 574 kg kanabis sativa kapur dy ditë më parë në Kapshticë, veç shoferit të kamionit në të cilin u gjet lënda narkotike, si bashkëpunëtor në këtë trafik u arrestua edhe… VIDEO

Festnahmen, alle kauften sich in der Mafia Staatsanwaltschaft frei!

Fatbardh Hoxha

Hekuran Hoxha

Alket Hatia

Sajmir Gjepali

Lutfi Shabani

Hekuran Hoxha, Shabani

11.09.2008

dieser Fälle war die OK der Deutschen Botschaft, Diplomaten mit Hekuran Hoxha um das Bauhaus SHIAK, oder dem Firma Yheni Sh.P.K.! Hekuran Hoxha, war als Untercapo der Albaner Mafia, auch eine lukrative Geld Anlage der wahren Hintermänner, zum Zwecke der Geldwäsche.

Aktualitet
27 Shkurt 2016 – 14:00 | përditesuar në 15:24
Droga në Kapshticë, arrestohen
dy bashkëpunëtorët e Eldi Zahiri
Kapen në Kapshticë 574 kg cannabis sattiva

Policia e  Korçës ka vënë në pranga sot dy bashkëpunëtorët e poseduesit të 574 kilogramëve lëndë narkotike që u sekuestruan dje në Kapshticë në një kamion, ku menjëherë më pas u arrestua drejtuesi i mjetit Eldi Zahiri 38 vjeç.

Sipas policisë, në pranga kanë rënë: Janaq  Koçeli, 58 vjeç  dhe Lutfi  Shabani, 45 vjeç, pasi nga  veprimet  hetimore e proçeduriale të kryera,  rezulton ata e kryenin  veprimtarinë  e tyre  kriminale  në bashkëpunim me Eldi  Zahiri, 38 vjeçtë cilit  iu konstatua  lënda narkotike,   në mjetin që ky i fundit  drejtonte dhe kishte si destinacion Turqinë.

Gjatë ditës së djeshme efektivët e policisë kufitare pas një kontrolli në kamionin tip ‘MAN’ gjetën dhe sekuestruan 574 kg Cannabis Sattiva dhe bënë arrestimin në flagrancë të  Eldi  Zahiri, 38 vjeç.

Lënda narktoike ishte e ndarë në 474 pako dhe destinacioni i bimës narkotike ishte Turqia.

2007 – 2010:

450 Kilo Heroin nach Italien mit Hilfe der Deutschen Botschaft Tirana


Geschrieben von Pinki am 05.06.2010 um 14:45:

RE: Der Mafia Sauhaufen GTZ- Skhoder Mafia und die „Ndrangheta“

Zitat:
Original von Zemer-Krasniqi
Und nochmal 200 kg Drogen, welche wohl im Kosovo der Deutschen Mafia Staat produziert wurden!Trafiku, si u pengua transporti i 200 kg heroinë nga Durrësi në Itali
» 01/11/2008 – 09:52http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=46685

Die prominente Sängerin Liljana Kondakci, ist auch im Drogen Geschäft tätig, denn als Kultur- und Sport Reisende erhält man ja leichter Visas.Liljana Kondakçi: Pse më akuzojnë për trafik droge
» 01/11/2008 – 06:06
http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=46748

Die Kultur schaffende der besonderen Art, darf nun nach Italien oder Albanien ausgeliefert werden.

Gjykata greke vendos ekstradim në Itali për këngëtaren Kondakçi
Shekulli Online | 05/06/2010 |

Gjykata e Selanikut në Greqi ka vendosur që Liljana Kondakçi të ekstradohet në Itali, pas arrestimit të saj rreth dy muaj më parë në shtetin grek.
??????

http://www.shekulli.com.al/2010/06/05/gjykata-greke-vendos-ekstradim-ne-itali-per-kengetaren-liljana-kondakci.html

Video

http://bw.balkanweb.com/videoAlbum/popup.php?vIDCategoria=42&IDVideo=4277&va_id_video=4277

Mali i Zi, kapen dy shqiptarë me 28 kg heroinë në

6 Gedanken zu „die uralten SHIAK Drogen Kartelle der Unter Capos, wie Lufti Shabani und Hekuran Hoxha erneut festgenommen“

 1. Aktuelle Festnahmen der Gangster in Italien: über 1 Million € beschlagnahmt, 27 kilo Kokain usw.. und Schutzherrn der Geldwäsche vor den Augen der Welt: Europa, USA, kriminelle Internationale Regierungen Edi Rama, Ilir Meta und Salih Berisha

   

  Kapet shqiptari me 1 milion euro dhe 27 kg drogë: Jam murator! (FOTO/ VIDEO)

  Një milion euro para të gatshme dhe 27 kg drogë u sekuestruan nga policia italiane.

  Operacioni i koduar “One Milion”, çoi në arrestimin e tre personave, njëri prej të cilëve shqiptar. Aksioni u zhvillua në rajonin e Torinos në një bagazh në Collegno, i cili shërbente si bazë e grupit.

  Midis të arrestuarve është edhe 32 vjeçari me orgjinë nga Shqipëria, i cili mendohet se është personi që shihet në videon më lart. Dy shtetasit e tjerë të arrestuar janë italianë, përkatësisht 32 dhe 33 vjeç.

  Gjatë arrestimit, shqiptari i ka deklaruar policisë se punonte si murator, megjithëse pretendimi i tij nuk është fort i besueshëm duke marrë parasysh sasinë e madhe të parave të kapura. Shuma e parave dyshohet se do të përdorej për blerjen e drogës.

  Mediat italiane shkruajnë se grupi dyshohet se ka trafikuar rreth 270 kg kokainë, e cila ka një vlerë më shumë se 27 milionë euro.

  Droga është trafikuar nga Peruja, ndërsa hetuesit mendojnë se shuma e parave është përfituar gjatë një muaji.

  Policia ka kryer edhe arrestimin e 8 personave nga Senegali, shpërndarës të lëndëve narkotike, pjesë e grupit./oranews/

  nn

  nnn

  nnnn

   

   

  Video:
 2. Die alten prominenten Drogen Kartelle, Super Drogenbosse rund um den Visa Skandal der Deutschen, sind wieder aktiv!

  1,3 Tonnen Canabis, viele Waffen, hatte man bei Kruje.

  droga 1

  11 Festnahmen.

  Skënder Isufi 64 Jahre, Mitglied im Shabani Clan, der 2008 verhaftet wurde, aber ebenso in 2004 wurden Leute verhaftet, rund um den Visa Skandal der Deutschen mit Hekuran Hoxha. Die Medien verschwiegen diesen Namen, was auf höchste Verbindungen hindeutet.

  die uralten SHIAK Drogen Kartelle der Unter Capos, wie Lufti Shabani und Hekuran Hoxha erneut festgenommen

  „- Artan Shabani, Eno Prifti, Haliv Fici, Skender Jusufi, Artur Vaqo, Nako Uta e Kenar Cobai e Akil Dardhanjori.“

  Akuzat për mbrojtjen e tij – Arrestohet në Durrës “superbosi” i drogës, i shumëkërkuar në Itali
  19/10/2016 – 10:14

  Një 64-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia u arrestua nga policia e Durrësit. Skënder Isufi, banues në këtë qytet është dënuar me 8 vite burg për trafikim të lëndëve narkotike në shtetin italian.

  Ky shtetas kërkohej prej vitesh nga drejtësia italiane, duke u konsideruar si “superbos” , i cili sipas një artikulli të “Gazzetta del Mezzogiorno” të vitit 2009, është një nga shpërndarësit kryesor të heroinës dhe të kokainës në Evropë.

  Sipas artikulli të asaj kohe, të titulluar “Shqipëria mbron zotërit e drogës”, Isufi përfshihej tek lista e 4 personave më të kërkuar.

  Hetimet për të dhe të tjerë, kishin nisur që nga viti 1997 në Bari deri në vitin 2008.

  “Në qendër të disa prej kërkimeve të operacioneve të antimafias në Bari të kryera në 1997-ën dhe në 2008-ën, të ndjekura edhe nga urdhër arreste janë ende të lirë dhe jetojnë në liri të plotë në Shqipëri, mes Durrësit dhe Vlorës, plotësisht të qetë”, shkruhej në artikull.

  Gazeta shkruante se 4 “bosët” që jetonin të lirë në Shqipëri dhe të paprekur nga organet e drejtësisë, kishin arritur të investonin të ardhurat e tyre në ekonomi të ligjshme.

  Gazeta i cilësonte grupin si një nga eksportuesit kryesor të kokainës dhe të heroinës në Evropë. Megjithëse ishte kërkuar ekstradimi në atë kohë, Skëndet Isufi është arrestuar 7 vite më vonë.

  /Ora News/

 3. Drogen Zentrale Shiak wieder einmal, ein Attentat, wobei das Opfer ein in 2007 verurteilter Schwer Verbrecher ist

 4. >Atentat trafikantit të drogës në Shijak, qëllohet pranë shtëpisë

  05/01/2017 – 11:34

  (Foto ilustruese) Atentat gjatë natës shijaksit teksa po kthehej me makinë në banesë, mbetet i plagosur lehtë në dorë. Sipas policisë, “më datë 05.01.2017, rreth orës 02:20, në lagjen “Ballias”, …
 5. Erneut von Gericht freigelassen

  Krimet e Rënda lirojnë Ben Çamin

  4:30 – 27/06/2017 Aktualitet 0
  Krimet e Rënda lirojnë Ben Çamin

  Gjykata e Krimeve të Rënda ka liruar Lutfi Shabanin, i njohur ndryshe edhe si Ben Çami. Shabani u arrestua një vit më parë si i dyshuar në një linjë ndërkombëtare trafiku droge.

  Arrestimi i tij, bashkë me dy shtetas të tjerë u bë pas kapjes së 574 kilogramëve hashash në doganën e Kapshticës.

  Prokuroria e akuzoi fillimisht për trafik lëndësh narkotike, por më pas ndryshoi akuzën nga “trafik droge” në “moskallëzim krimi”.

  Lutfi Shabani i njohur si Ben Çami është dënuar vite më parë si një ndër organizatorët kryesore të trafikut të heroinës nga Turqia në Shqipëri e mandej vendet e BE. http://www.kohajone.com/2017/06/27/krimet-e-renda-lirojne-ben-camin/

Schreibe einen Kommentar