Die normale Karriere von Verbrechern ohne Beruf: Dasnor Shkoza (neuer Name Deliallisi) und die Zuhälter Karriere

Verantwortlicher für einen schweren Verkehrs Unfall, wo er bei Sukth – Shiak um 4:15 Uhr einer Polizei Kontrolle entkommen wollte und in die verkehrte Richtung auf die Autobahn Durres-Tirana einbog. Wegen versuchten Mord in 2011 festgenommen mit Waffe und lief natürlich frei herum Kinder- und Frauen Händler, angeblich Arbeitslos, was in Deutschland als „fachkräfte“ verkauft wird, wie jeder Terrorist, Drogen- Kinder- Frauen Händler. Natürlich Nacht Club Besitzer, inklusive Frauen- und Drogen Handel, im Stile der Familie der EU Aussenministerin. Albaner kopieren die korrupten EU Systeme.

Warum jemand so leicht seinen Namen ändern kann, Politiker Familien ebenso oft unter 2 und mehr Namen operieren, wirft viele Fragen auf, in diesem kriminellen NATO Construct.

 

Dashnor Deliallisi
Dashnor Deliallisi

4 Tode durch diesen Kriminellen „Roma“, der einen eigenen Nachtclub hat, Goldene Uhren Luxus Autos und einen neuen Namen kaufte. Auch in Deutschland unterwegs! ‚Tony Montana‘,2009 wurde er in Brüssel wegen Zuhälterei, verurteilt. änderte dann in Albanien seinen Namen, Dashnor Shkoza in (Deliallisi)! Eine Krankenschwester aus Brüssel Rovena Kalemit, seine Zuhälter Freundin (angebliches Erbe von Eric Nyssen überwies ihm insgesamt 1 Million €, mit teilweise grossen Geld Überweisungen von 300.000 €.

2009 wurde er in Brüssel wegen Zuhälterei, verurteilt. änderte dann in Albanien seinen Namen, Dashnor Shkoza in (Deliallisi)

Capital T

Der Rapper: Capital T, wurde Zuträger im Zuhälter Kartell

hier mit 176 km unterwegs

Durrës, zbulohet identiteti i vërtetë i “kamikazit shkatërrues”
Lajme të Lidhura:
Ja kush ishte Dashnor Deliallisi, i cilësuari si “kamikazi shkatërrues”
Dashnor Deliallisi alias Toni Montana/ Jeta e natës dhe makinat e shtrenjta hobi i tij (FOTO)

Postuar: 13/10/2016 – 22:20

DurrësLajm ka qenë portali i parë që solli sot në kohë rekord foto ekskluzive nga vendi i ngjarjes së aksidentit tragjik, ku humbën jetën 4 persona, si dhe të dhëna mbi identitetin e shkaktarit të këtij aksidenti, 36 vjeçarit Dashnor Deliallisi.

Ashtu siç njoftoi më parë DurrësLajm, 36 vjeçari i cilësuar si “kamikazi shkatërrues”, ose në rrjetet sociale si Toni Montana, kishte dy identitete. http://durreslajm.com/aktualitet/durr%C3%ABs-zbulohet-identiteti-i-v%C3%ABrtet%C3%AB-i-%E2%80%9Ckamikazit-shkat%C3%ABrrues%E2%80%9D

Në vitin 2009, në moshën 28-vjeçare Dashnor Shkoza (Deliallisi) është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Apelit të Brukselit, e cila rrëzoi dënimin me 5 vjet që ai kishte marrë në gjykimin e shkallës së parë, në vitin 2007. Ai u shpall fajtor për shfrytëzimin e disa vajzave për prostitucion.

http://jetaoshqef.al/artikull/65129.html

Aktualitet Nga Dashamir Bicaku
15 Tetor 2016 – 13:22 | përditesuar në 16:24
Hetim pasurive të ‚Tony
Montana‘ pas transfertës 1 mln €
Eurot u dërguan nga një infermier në Bruksel
FOTOT/Përplasja fatale, pak minuta pas aksidentit

Vetëm dy ditë pas aksidentit tragjik që ndodhi në aksin Tiranë- Durrës, pranë Sukthit, ku mbetën të vdekur katër persona, policia ka nisur verifikimet për pasurinë e Dashnor Deliallisit, i vetëquajtur si ‚Tony Montana‘. 36-vjeçari që dyshohet si shkaktar i aksidentit, po ecte në drejtim të kundërt të sensit të lëvizjes duke aksidentuar për vdekje 3 vajza që udhëtonin me makinë në kahun e duhur të rrugës.

Burime të Policisë së Shtetit pohuan për Report Tv se, verifikimi i pasurive dhe llogarive bankare të Dashnor Deliallisit, nga Prokuroria lidhen me të dashurën e tij, Rovena Kalemi, e papunë.

Në vitin 2014, në llogarinë e Kalemit, në vitin 2014, janë transferuar një sasi prej 300 mijë eurosh, e cila i kishte tërhequr nga llogaria. Në total, sipas hetuesve, Kalemi dhe të njohur të Deliallisit, kishin tërhequr, një sasi prej rreth 1 milion eurosh.

Paratë u dërguan nga një infermier, nga Brukseli
Por nga vinin parate? Sasia e eurove ishin dërguar kryesisht në llogaritë e Rovena Kalemit, e cila i ka tërhequr më pas. Sipas hetimit të kryer nga policia dhe prokuroria, paratë ishin transferuar nga Eric Nyssen, një infermier që jetonte në Bruksel të Belgjikës.

Nyssen, kishte pretenduar se e kishte kryer këtë transfertë, në llogaritë e Kalemit, pasi kishte shitur një sasi asetesh nga pasuritë e të atit.

Për këtë fakt ai kishte vendosur që një pjesë të tyre t’i kalonte në llogaritë e të dashurës së Deliallisit. Por hetimi i prokurorisë pretendonte se kishte zbuluar se argumentimi i shtetasit belg nuk ishte i vërtetë dhe për këtë fakt kishte bllokuar paratë. Çështja tashmë është në hetim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Jeta luksoze e Deliallisi
Dashnor Deliallisi, i vetequajtur ‚Tony Montana‘, bënte një jetë luksoze dhe lëvizte me makina të shtrenjta të tipit të fundit. Për këtë shkak, policia pritet të kryejë verifikime në disa drejtime.

Kështu burimet pohojnë se do të kërkohet një hetim mbi burimin e të ardhurave financiare të Deliallisit, mbi pronat e mundshme në emër të tij si dhe origjinën e fitimit të tyre.

Dashnor Deliallisi, 36-vjeç nga Fushë- Kruja, mëngjesin e 13 Tetorit, aksidentoi për vdekje 3 vajza në autostradën Tiranë-Durrës, pasi po ecte në drejtim të kundërt të lëvizjes. Sipas policisë shkaktari i aksidentit po lëvizte me shpejtësi mbi 150 km/orë, ndërsa policia u vu në ndjekje të tij. Pak momente pasi policia u vu në ndjekje të veturës “Mercedez- Benz” CLS, me të cilën lëvizte Deliallisi, ai u përplas me një veturë “Mercedez- Benz”, A Class, e drejtuar nga Greta Sherifi, me të cilën udhëtonin dhe Izabela Gega e Elona Xhuti. Të tri vajzat mbetën të vdekura, dhe po ashtu edhe shkaktari i aksidentit.

http://shqiptarja.com/home/1/hetim-pasurive-t—-39-tony-montana–39–pas-transfert-s-1-mln–euro–380087.html

Ein Gedanke zu „Die normale Karriere von Verbrechern ohne Beruf: Dasnor Shkoza (neuer Name Deliallisi) und die Zuhälter Karriere“

 1. 4 Tode durch diesen Kriminellen „Roma“, der einen eigenen Nachtclub hat, Goldene Uhren Luxus Autos und einen neuen Namen kaufte. Auch in Deutschland unterwegs

  2009 wurde er in Brüssel wegen Zuhälterei, verurteilt. änderte dann in Albanien seinen Namen, Dashnor Shkoza in (Deliallisi)
  Capital T

  Der Rapper: Capital T, wurde Zuträger im Zuhälter Kartell

  hier mit 176 km unterwegs

  Durrës, zbulohet identiteti i vërtetë i “kamikazit shkatërrues”
  Lajme të Lidhura:
  Ja kush ishte Dashnor Deliallisi, i cilësuari si “kamikazi shkatërrues”
  Dashnor Deliallisi alias Toni Montana/ Jeta e natës dhe makinat e shtrenjta hobi i tij (FOTO)

  Postuar: 13/10/2016 – 22:20

  DurrësLajm ka qenë portali i parë që solli sot në kohë rekord foto ekskluzive nga vendi i ngjarjes së aksidentit tragjik, ku humbën jetën 4 persona, si dhe të dhëna mbi identitetin e shkaktarit të këtij aksidenti, 36 vjeçarit Dashnor Deliallisi.

  Ashtu siç njoftoi më parë DurrësLajm, 36 vjeçari i cilësuar si “kamikazi shkatërrues”, ose në rrjetet sociale si Toni Montana, kishte dy identitete. http://durreslajm.com/aktualitet/durr%C3%ABs-zbulohet-identiteti-i-v%C3%ABrtet%C3%AB-i-%E2%80%9Ckamikazit-shkat%C3%ABrrues%E2%80%9D

  Në vitin 2009, në moshën 28-vjeçare Dashnor Shkoza (Deliallisi) është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Apelit të Brukselit, e cila rrëzoi dënimin me 5 vjet që ai kishte marrë në gjykimin e shkallës së parë, në vitin 2007. Ai u shpall fajtor për shfrytëzimin e disa vajzave për prostitucion.

  http://jetaoshqef.al/artikull/65129.html

Schreibe einen Kommentar