Die „LAC“ Mafia mit Henri Talo, Armonel Bruka

Der Freund Henri Talo, wurde schon verurteilt junge Frau entführt und vergewaltigt zu haben, Armonel Bruka versuchte auch schon Frauen zu vergewaltigen und die Geld Quellen sind immer dubios! Zustände wie in 1997, 1998 und das seitdem die Amerikaner die Polizei Ausbildung übernahmen und die korrupten Britten ab 2008. Ab April 2010 zogen die Albaner wieder Stahl Gitter vor ihre Geschäfte, wie es vor 15 Jahren auch in vielen Italienischen Städten üblich war.

Trotzdem sind es nur klein Lichter, in einer Stadt die von Verbrechern kontrolliert wird.

Tentoi të përdhunonte 22-vjeçaren me shokun e tij, ky është “bosi” nga Laçi (FOTO)

br5

Ndërsa shoku i tij Henri Talo ishte akuzuar edhe më herët për rrëmbimin e një vajze dhe ishte dënuar me 3 vjet burg, 26-vjeçari tjetër Armonel Bruka nuk rezulton të ketë kryer ndonjë vepër penale, përveç tentativës së mbrëmshme për të përdhunuar një 22-vjeçare me banim në Tiranë, pasi e kishin njohur në një pub.

26-vjeçari Bruka njihet për jetën e tij luksoze, pasi ai është frekuentues i rregullt i clubeve të natës, ndërsa pëlqen makinat luksoze, gjithmonë duke iu referuar postimeve që bën nëpër rrjetet sociale.

Këtë jetë me shumë mundësi ia lejon biznesi familjar që ka në qytetin e Laçit, një servis makinash, para së cilit janë parkuar markat më të shtrenjta.
Sipas burimeve nga policia për “BalkanWeb”, dy të rinjtë Armonel Bruka 26 vjeç dhe Henri Talo 25 vjeç si dhe vajza me iniciale F.L., janë takuar fillimisht gjatë natës së Krishtlindjeve tek një club nate shumë i njohur në Tiranë.

Dy laçianët, pasi e takuan e ftuan për të pirë një gotë, ndërsa pasi kanë dalë nga club-i, mësohet ta kenë futur në makinë me forcë dhe kanë tentuar ta përdhunojnë. Mes thirrjeve të dëshpëruar dhe lotëve vajza iu është lutur ta lënë të lirë. “Ju lutem mos më bëni gjë, jam e lidhur me dikë tjetër”, mësohet nga burime të “BalkanËeb” të ketë thënë vajza dhe më pas dy të rinjtë nga Laçi e kanë lënë të lirë.

Pas këtij veprimi, 22-vjeçarja i ka denoncuar në polici, ku ka rrëfyer gjithë çfarë i ka ndodhur. Të dy shokët janë shpallur tashmë në kërkim nga policia.br br1 br2 br3 br4

http://boldnews.al/2016/12/26/tentoi-te-perdhunonte-22-vjecaren-shokun-e-tij-ky-eshte-bosi-nga-laci-foto/

5 Gedanken zu „Die „LAC“ Mafia mit Henri Talo, Armonel Bruka“

 1. Teuerste Luxus Autos, getönte Scheiben, per Gesetz verboten

  LAC

  Die Hälfte der Autokennzeichen sind Britisch, gefakt, gefälscht! Die Drogen Netzwerke, welche in Britanien arbeiten, sind vor allem in LAC beheimatet, wo diverse Politiker, der Bürgermeister neue Identitäten haben schon unter Salih Berisha

  Kush janë djemtë që pushtuan sot Laçin me makinat superluksoze
  Shqiptari me Lambo „blindohet“ me një eskortë prej 15 makinash, çfarë po ndodh në Laç?
 2. Viele Luxus Autos gibt es Tirana und fast niemand hat je Steuern gezahlt, die Vermögen sind unbekannt. Bei der Familie Hysenbelliu, ist es etwas Anders, was noch lange nicht so teure Autos rechtfertigt, nur wenn man als Geldwäsche Figur arbeitet

  Bosi që shëtit me “McLaren” në Tiranë: Dy gjërat që shikoj te femrat

  Postuar: 05/02/2017 – 17:02

  Fatmir Hysenbelliu, i cili njihet për pasionin e tij pas modës, tregon se të kujdesesh për trupin dhe veshjen nuk është domosdoshmërisht e lidhur me gjendjen financiare.

  Fatmiri ka folur për pasionin për modën dhe stilin e veshjes, por edhe për ndarjen e tij me Anxhelina Hadërgjonajn, me të cilën tha se kanë mbetur miq shumë të mirë dhe se shkaku i ndarjes ishte largësia mes tyre.

  Të lindësh i bukur apo jo, i pasur apo i varfër është diçka tjetër, por që ti të kujdesesh për trupin tënd dhe veshjen është diçka tjetër”, tha Fatmiri.

  Teksa ka folur edhe për shijet e tij ndaj femrave duke treguar se çfarë sheh në fillim tek ato. “Janë dy gjëra që shoh së pari tek një femër, e para stilin e veshjes dhe e dyta, nëse shkon në palestër apo jo”.

  Ai njihet si ish-futbollisti simpatik që tashmë i është dedikuar biznesit dhe bën përshtypje për stilin e jetës plot udhëtime dhe shije speciale në blerjet që bën, sidomos për “dashurinë” e tij: makinat e veçanta.

  Pak kohë më parë, Fatmir Hysenbelliu është shndërruar në personazhin më të klikuar të mediave dhe portaleve sociale, pasi është fotografuar rastësisht nga kalimtarë në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, ndërsa dilte nga një makinë e veçantë e markës “McLaren” 570 gt.

 3. Ein 16-jähriger wurde beim abfeuern vom Sylyester Feuerwerk getödet in LAC. Weil auch mit scharfer Munition geschossen wird, fand die Forensic eine Kugel im Kopf

  Diese 3 Banditen wurden festgenommen, welche mit der AK-47 an Sylvester schossen, was Alles über den Staat sagt.
  Profi kriminelle Familie, wo Arben Lika (1994)sein Abgeordneten Mandat verlor, wegen kriminellen Umtrieben,Korruption, Amts Missbrauch, verhaftet wurde. Mehrfach verhaftet! 2009 erneut verhaftet, weil man Shengin Visas handelte.
  In Kurbin, war er dann Polizei Offizier, womit Alles gesagt ist, wer die kriminellen Strukturen aufbaute.

  •Alban Lika, 25vjeç, banues në Kurbin.

  •Ernis Lika, 20vjeç, banues në Kurbin.

  •Arber Lika,18vjeç, banues në Kurbin.

  A house was blasted in north Albania

  Yesterday, early in the morning, at about 300 AM of September 20, the house of Arben Zef Gjini, in Vig-Mnelë, at the municipality of Mnela-Vig was blasted with explosive. Motives are still unclear, but the leader of the municipality, Mr. Pjetër Lleshi, said for the “Shqipëria Etnike” journal, that the family Gjini had an old conflict with another family and there’s rumor that the criminal had information that Arben Gjini, living since a long time ago abroad, was back home. So it gives the impression that the goal was him and his family to be eliminated. Some people came at that house, and it was supposed it was Arben Gjini. The hosts had slept at the house of Arben’s uncle, so the explosive didn’t cause any victim, and none was wounded though the house was destroyed becoming useless. A few minutes after the explosion occurred, the inhabitants had heard gun shots at the place called Kodra e Çelës, at about one kilometer far from the place where the explosion took place. Those shots recall the Albanian custom of the Kanu of Lekë Dukagjini, expressing the joy after a murder, because the honor was restored. It is the second time the person in voice becomes a target to be eliminated.

  Albert Vataj

  Kurbin: Human rights violated

  One of the Albanian police officers is Arjan Lik Lika, born on October 10, 1971, living in the city of Laç of Kurbin. He went through great troubles as he wanted to respect the law. After finishing the obligatory enrollment, he joined the DP on July 15, 1992 until October 20, 1994, and in November 1994 he was an effective of the police of Kurbin. He was commanding the Special Forces. In collaboration with the police and the anticrime, he helped arresting many criminals, robbers and traffickers. He also helped in controlling the armed raise in Vlora, always trying to obey orders and respect the law. After the Socialist Party got the power, accusations raised against him, yet without evidence for he was just respecting the law, considering this as a very important thing. The intention of the communists on power was clear; they wanted to fire him and his colleagues. And they did this through the police reformation. As soon as he was out of the police on February 13, 1998, he was found without any protection, while many criminals, prisoners who broke the prisons were out and armed, and he and his family were seriously in danger day after day. On May 1998 he returned in DP as a member and later as the leader of the Youth Forum in Gjorm. In summer 1999 he was arrested by the police and kept in for three weeks, accused as organizer of an illegal meeting. This came out to be false as it was proven that he wasn’t involved. When he reported this as he was innocent, he faced pressure and death threats, in order to stop his report. He did this because of his parents, familiars and other people who saw the situation. Thus he retreated even from his political activity, but this didn’t change anything for revenge against him went on. On September 1999 the restaurant of his brother, Pajtim Lika, where they worked together, was blasted. This caused many problems in his family. He reported this to the police, but he didn’t find any support. Though he knew this, this was the right thing to do. Later on he had to leave his city of birth and go in another city, in Durrës. He rented a house and lived there with his wife and his son. The police kept on causing troubles through beats in the midst of the city, continuous inspection at the midnight. Everything that happened to him through the police was known, for his background followed him, as if it was the half-century communist regime. There were also two attempts to kill him. In the first one, his friend was wounded as driving his car. Four bullets were shot on him. The police came and he was sent at the hospital, while he was asked about who the criminals were. He answered they were masked. The other attempt was one night when his cousin went to him and bullets, coming through the window, wounded his cousin.

  After all the troubles that menaced his life and his family, he went back to his parents and later on he left his country to go abroad, somewhere where his life and his family are safe.
  http://www.shqiperia-etnike.com/she65/she65eng.htm

  Ex-Albanischer Abgeordnter Arben Lika verhaftet, wegen Shengin Visa Handel


  Zur Rede gestellt, warum man mit gestohlenen Kriegswaffen schoss: Schweigen und die kriminelle Familie Lika hat ein illegales Luxus Haus

  Aus Kurbin, auch eine Klein Stadt, Knotenpunkt, EU gefördert, womit das Chaos begann, als man dort Luxus Strassen baute, die niemand braucht.

  Policia zbardh e ekspertizën mjeko-ligjore për 16-vjeçarin nga Kurbini: Vdiq nga një plumb në kokë
  http://www.tpz.al/2018/01/02/policia-zbardh-e-ekspertizen-mjeko-ligjore-per-16-vjecarin-nga-kurbini-vdiq-nga-nje-plumb-ne-koke/

  Lauter IRRE, ohne jede Bildung und Kultur, schlimmer wie die Taliban vor allem im Kosovo und Nord Albanien

Schreibe einen Kommentar