Die grösste Terroristen, Drogen Organisation der Welt: die Kurdischen MEK Terroristen in Tirana, feiern das „Newroz“ Fest in Tirana

Mit Hilfe von vollkommen korrupten US Politikern, wie Hillary Clinton, Tom Bolton, Rom Ridge, wurde die grössten Verbrecher Gruppe der Welt (die MEK Terroristen) 2012 von der Internationalen Terroristen Liste genommen und operieren schon in Deutschland. Lobbying für kriminelle Clans, ist heute eines der Hauptgeschäfte einer korrupten Demokratie Politik Klasse. Auch diese Terroristen, gebrauchen 2-3 Identitäten in Albanien, um in Europa frei operieren zukönnen, was jedes Sicherheits System sabotiert. Eine uralte CIA Terror Organisation, welche im Iran mordet und Anschläge verübt. Unter dem Schutz von Saddam im Irak, Jahrzehnte.

Wer ist der Mann, dem die USA die Zuständigkeit für Afghanistan und für die irakische Opposition übertragen haben?  Zalmay Khalilzad
Sondergesandter für islamischen Terror
Zusammengestellt und kommentiert von Jared Israel
[1. März 2003]

Direkte US und Deutsche Partner, welche man gekauft hat. Direkte IS Partner: ISIS supporter Maryam Rajavi attacks Obama from French parliament

In Deutschland verkauft man das dann als „Kampf gegen Terrorismus“, wo man vor aller Augen Partner ist.

Wo Saudi oder MEK Terroristen sich einfach jeden Politiker kaufen können.

مزدور مریم رجوی و اربابان صهیونیست UANI, Joe Lieberman and the MEK (Mojahedin Khalq)

Intercept: MEK Has All Trappings of Totalitarian Cult

A recent article in The Intercept describes the Mojahedin-e Khalq (MEK) as a “totalitarian cult,” loved by US foreign policy hawks. Only recently, a former FBI director and US Senator John McCain visited the MEK in exile in Albania.

Wo viel Geld ist machen viele mit, sogar der Katholische Kardinal, denn Geld ohne Ende hat die älteste Terroristen und Verbrecher Organisation der Welt

Vize Innenministerin Elona Gjebrea, darf auch kostenlos essen beim Fest. Erhält mit Sicherheit genügend Bestechungsgeld, das nun die Shopping Tour ansteht.

It is known that over the past three years, the MEK have already developed relations with criminal gangs and corrupt government officials.

Newroz Fest Albanische Experten und Medien warnen vor der US finanzierten Terror Organisation MEK in Albanien

Immer dabei der vorbestrafte Drogen Boss: Fatmir Mediu, Berufs Betrüger: Lobbyist der MEK und der kriminellen US Politiker

Manipulation und Lügen: http://www.heise.de/tp/bild/43/43237/43237_1x.jpg
Fatmir Mediu, Dr. Fatmir Mediu, Franz Jung. Agron Duka,

 

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cultMassoud Khodabandeh, Huffington Post: Can Albania Meet its Obligations and De-radicalize an Influx of Terrorists into Europe? 

und Warum die US Ratten nach Tirana kommen: man will die Kurdischen – Iranischen MEK Terroristen in Tirana auf 2.000 aufstocken

Promotet von vollkommen korrupten CDU Politikern, der Kurdische  Barzani Verbrecher Clan, direkt von Steinmeier, mit illegalem General Konsulat in Berlin.

Die CDU erneut vorneweg, wenn man Langzeit Kriminelle Drogen- Mord- und Waffen Clans nach Deutschland holt und hat auch hier Namen und immer der Durchgeknallten Kaste des Hirnlosen Nichts aus NRW: Julia Klöckner, wo die Kurdischen Verbrecher Clans, dann ungehindert in Deutschland einreisen können. Bei Geschäften rund um Waffen, Morden, die verrottete Lügen Partei CDU immer dabei.

Julia Klöckner: Ms. Batul Soltani and Ms. Homeyra Mohammadnejad from Iran-Zanan association met Ms. Klockner in the “Landtag” building.
Julia Klöckner: Ms. Batul Soltani and Ms. Homeyra Mohammadnejad from Iran-Zanan association met Ms. Klockner in the “Landtag” building.
(Saddam used Rajavi in the massacar of Iraqi Kurds)

(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

Also read:

Rajavi/ Saddamists stranded by European Parliament losses

2015/07/16 by Iran Interlink

Takimi super sekret i opozitës iraniane në Tiranë

March 20, 2017 20:15
http://www.gazetadita.al/takimi-super-sekret-i-opozites-iraniane-ne-tirane/
Takimi super sekret i opozitës iraniane në Tiranë

Me një super organizim, në kushtet e sekretit total, 3.000 anëtarë të opozitës iraniane MEK, të cilët ndodhen në Shqipëri, festuan në Tiranë vitin e ri Persian, i njohyr ndryshe si Novruzi.

Fillimisht ata shprehën në shqip mirënjohjen për mikëpritësit shqiptarë, të përfaqësuar nga figura të njohura të politikës si Pandeli Majko, Fatmir Mediu dhe Elona Gjebrea, të brohoritur si sulltanë për Novruz.

Gjithashtu, në këtë event ra në sy prania e kreut të Kishës, si shenjë se 3.000 iranianët e mbledhur ishin kundërshtarë të regjimit të ajatollahëve.

Por ajo që e ktheu atmosferën në entuziazëm ishte liderja e rezistencës iraniane. Maryam Rajavi, e cila jeton në Francë, prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri për t’u kujdesur për të organizuar këtë megaevent, që nga përmasat mund ta kenë zili partitë politike shqiptare.

Në fakt, frika kryesore e regjimit të ajatollahëve është pikërisht që ky entuziazëm mund të krijojë një parti të fortë politike, sidomos me mbështetjen e komunitetit ndërkombëtar.

Three members of the Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Central Council defect the group in Albania

“Sot, Ajatollahu Khamenei përballet me tre vështirësi të mëdha: së pari, nga frika e rezistencës së popullit iranian; së dyti, nga politika amerikane në rajon, e cila ka alarmuar seriozisht regjimin; dhe së treti, dilema mbi pasuesin e Khameneit, gjë e cila ka çuar në një krizë të thellë të regjimit. Qeveritë perëndimore nuk duhet të kapërdijnë mashtrime të regjimit, zgjedhjet farsë dhe viktimizimin e popullit iranian. Politika e kthimit të kokës anash kur vjen puna për të drejtat e njeriut, lirinë dhe rezistencën nuk mund të vazhdojë më”, deklaroi Rajavi.

Por deri tani, veç Amerikës, mbështetjen më të fortë e ka dhënë Shqipëria e vogël. “Gjatë një periudhe 3-vjeçare arritëm, në një bashkëpunim të shkëlqyer me partnerët tanë, të organizojmë تعلیم دیدگان صدام مجاهدین خلق رجوی از عراق تا آلبانیoperacionin e zhvendosjes së 2.500 anëtarëve të MEK, me një koordinim perfekt, pa asnjë incident të vetëm. Dhe ja, sot ju jeni të gjithë këtu”, deklaroi zv.ministrja e Brendshme, Elona Gjebrea.

Për Fatmir Mediun, liderja Rajavi është një model frymëzimi për shumë njerëz rreth botës. “Kjo është një ditë reflektimi dhe përgjegjësie për të vazhduar luftën tonë për liri. E vetmja gjë e nevojshme për triumfin e së mirës është qe njerëzit të jenë të bashkuar. Atë çfarë e ka dhënë Zoti nuk mund ta marrë e keqja”, tha Mediu.

Me batuta foli edhe Pandeli Majko. “Ne socialistët mendojmë se për 4 vjet në shqipëri ka qenë ditë nevruzi, kurse ata mendojnë se dita e novruzit do të vijë pas zgjedhjeve. Jemi në debat me njëri-tjetrin dhe mund të zihemi edhe për kohën, por për ju nuk ka gjuhë politike”, tha Majko.

Të pranishëm në këtë miting festiv të zhvilluar në Tiranë ishin dhe figura të njohura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Franca, dy vende të cilat kanë ndihmuar ne lëvizjen e 3.000 muxhahedinëve nga Kampi i Lirisë në Irak drejt Shqipërisë.

Mes tyre spikaste edhe ish-ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara dhe njeriu i përfolur për sekretar Shteti nga Donald Trump, John Bolton./ Top Channel

http://www.gazetadita.al/takimi-super-sekret-i-opozites-iraniane-ne-tirane/

تعلیم دیدگان صدام مجاهدین خلق رجوی از عراق تا آلبانیThree members of the Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Central Council defect the group in Albania

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cultMassoud Khodabandeh, Huffington Post: Can Albania Meet its Obligations and De-radicalize an Influx of Terrorists into Europe? 

4 Gedanken zu „Die grösste Terroristen, Drogen Organisation der Welt: die Kurdischen MEK Terroristen in Tirana, feiern das „Newroz“ Fest in Tirana“

 1. John Bolton dessen Dummheit und Korruptheit eine Legende ist, kam Extra zu dem MEK Terroristen Fest nach Tirana

  Für Geld geht Alles. Die Mek Terroristen, wurden schon wegen Laden Diebstahl, Vergewaltigung von Kindern in Tirana verurteilt. Der CIA braucht diese Verbrecher Banden noch für weitere Aktionen und Anschläge

  John Bolton: There is no Soros conspiracy
  20/03/2017

  John Bolton: There is no Soros conspiracy

  John Bolton is one of the most prominent figures in the Republican Party and former US ambassador in the United Nations. Known as one of the “hawks” of President Bush, he was one of the possible candidates to be named as Secretary of State and National Security adviser, today is one of the most closest mans to Donald Trump. Invited tonight on Top Story of Sokol Balla, he talked about the US, Russia, the Balkans, Soros, justice reform and to answer the question if Washington policy in Tirana will change.

  “I am here to stay with the Iranian opposition to celebrate the Iranian New Year, Sultan Nowruz. It’s my first trip to Albania and it is my pleasure to visit the country”, he said, adding the role of Albania in adminiting with the refugee status thousands of Iranians was more then welcomed.

  He also spoke about the Balkans, as a region he has knowledge. “It is part of a bigger issue involving Russia, USA and NATO. I have been a big supporter for Albania to join NATO and I am pleased it happened. I think security in the region depend on weather Moscow realizes it can no longer exercise its influence in it”, he said….

   

  http://top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=19600#.WNEaHUfavkw

 2. Super secret meeting of Iranian opposition in Tirana. John Bolton was invited by USA

  Stavros Markos um SManalysisvor 18 Stunden

  With a super organization, in terms of total secrecy, 3,000 MEK members of
  the Iranian opposition who are in Albania, Tirana celebrated the Persian
  new year, known as Nevruz.

  Initially they expressed gratitude to the hosts in Albanian Albanian,
  represented by well-known political figures like Pandeli Majko, Fatmir
  Mediu ecct.

  Also, the event fell out the presence of the head of the Catholic Church,
  as a sign that the Iranians gathered 3,000 opponents of the regime of the
  Ayatollahs.

  But what turned the atmosphere into enthusiasm was the leader of the
  Iranian resistance. Maryam … mehr »

 3.  

  Gekaufte US Senatoren treffen sich erneut mit Mord, Drogen, Terroristen MEK Terroristen „Ravav“ Kulut, wo über 50 eigene Leute schon im Irak in den eigenen Camps ermordet wurden.

  A delegation of US Senators traveled to Tirana these days, to meet with the leader of the Iranian Opposition residing in Albania, Mayram Rajavi, who leads the National Council of Resistance.

  Mesazh Iranit nga Shqipëria. Senatorët amerikanë, me Rajavin
  14/08/2017

  AddThis Sharing Buttons

  Ndërsa gushti duket zakonisht një periudhë e qetë e vitit në politikë, ka ndodhur e kundërta për Iranin dhe zhvillimet mbi këtë “dossier” të debatueshëm ndërkombëtar.

  Një delegacion senatorësh amerikanë ka udhëtuar drejt Tiranës këto ditë, për t’u takuar me udhëheqësen e opozitës iraniane, Maryam Rajavi, që kryeson Këshillin Kombëtar të Rezistencës së Iranit.

  Lajmi është pasqyruar gjerësisht nga “Huffington Post”, sipas së cilës, senatorët Roy Blunt, John Cornyn dhe Thom Tillis kanë takuar edhe anëtarë të organizatës së popullit muxhahedin të Iranit në Tiranë.

  Këshilli Kombëtar i Rezistencës është një koalicion politik që kërkon ndryshim regjimi në Iran dhe konsiderohet si kërcënimi kryesor për mullahët e Teheranit.

  “Senatorët, – citon “Huffington Post” një deklaratë të Këshillit Kombëtar të Rezistencës, – përgëzuan për zhvendosjen e sigurtë të të gjithë banorëve të kampit të lirisë jashtë Irakut dhe i uruan atyre sukses në betejën për demokraci dhe të drejtat e njeriut në Iran”.

  Vet opozitarja Rajavi shprehu mirënjohje për përpjekjet e palodhura të Senatit amerikan për mbrojtjen e mijëra opozitarëve dhe zhvendosjen e sigurtë të tyre në Shqipëri.

  “Senatori Blunt, – nënvizon gazeta, – ka qenë mes disa udhëheqësve amerikanë, që dënuan rolin destruktiv të Iranit në Irak”.

 4. MEK laut Haaretz auch an Mordplänen gegen iranische Atomwissenschaftler beteiligt https://twitter.com/domihol/status/948968201492271104

  MEK – Die Kämpfer der USA im Iran
  4. Januar 2018 BlauerBote 11

  In der Ukraine haben sie Nazis à la Bataillon Asow und Rechter Sektor eingesetzt. In Syrien haben sie Al Qaida, Muslimbruderschaft und co eingesetzt. In Libyen haben sie die gleichen Jihadisten eingesetzt. In Venezuela sind es wiederum Rechtsextreme und bewaffnete Banden der Oligarchen. Im Iran könnte nun die MEK im Sinne der USA zum Einsatz kommen (neben diversen ethnischen Gruppen, darunter eventuell kurdische Kräfte, wie sie bereits in Syrien zusammen mit US-Soldaten kämpfen). US-Senator John McCain stattete der MEK im Sommer in Albanien einen Besuch ab. Die dpa verbreitet Material der MEK aus dem Iran.

  http://blauerbote.com/2018/01/04/mek-die-kaempfer-der-usa-im-iran/

  Hintergrund: Die Volksmodschahedin – eine iranische Terrororganisation unter westlichen Fittichen
  ………………

  https://deutsch.rt.com/international/52499-mek-iranische-terrororganisation-unter-westlichen/

  US Representative at OSCE: Tahiri Implicated in Drug Trafficking: Elona Gjebrea, der vorbestrafte Ehemann: Arian Hoxha

  Gekauft von den MEK Terroristen: Elona Gjebrea

  Even Albania’s deputy anti-trafficking coordinator, Dr Elona Gjebrea, who is also the deputy minister of the interior, has bowed down in the Court of Maryam Rajavi.

  همکاری مافیای آلبانی و مجاهدین خلق، فرقه رجوی Mojahedin Khalq (Rajavi cult) and Albanian Mafia are getting closer

  Martin Schulz, immer im Solde von Verbrecher Kartellen, wie diese Show zeigt.

  Im Weltbank Stile, wo Alles gefälscht wird, braucht man Leute, die amtliche Dokumente schon fälschten.

  Vorbestraft wegen Fälschung von Öffentlichen Dokumenten: Aber das wurde in den Vermögenserklärungen für Amtsträger verschwiegen. Arian Viktor Hoxha, derzeit für die von Kriminellen schon lange kontrollierte Weltbank tätig, in einem Projekt rund um den Strom Verteiler OSHHEE, der vom Profi Verbrecher Adrian Cela geleitet. Direkter Adviser des Energie Minister Damian Gjiknuri, der ebenso zur Vlore Mafia direkt zählt.http://www.tpz.al/wp-content/uploads/2017/11/arian-hoxha-1.jpg

  Die jetzige PS Abgeordnete Elona Gjebrea, war zuvor im Mafia kontrollierten Innenministerium, des Samir Tahiri, Vize Innenministerin, unternahm eine mehr wie dubiose Reise nach Korfu, um den Audi von Samir Tahiri dort abzuholen, bestreitet diese Reise, obwohl im Polizei Computer die Aus- und Einreise erfasst ist.

  für Martin Schulz reicht diese Betrugs Show, inklusive Polzei und Militär Stellen der Ausbildung, der Küstenwache, wo die Radar Stationen unter Kontrolle der Mafia stehen. Show pure, für die korruptesten Politiker wie immer, und diese Show gab es schon vor 20 Jahren, auch für Bundestags Delegationen.

  Alles normal: die Vertreter der Verbrecher Clans, bei Internationalen Sicherheits Konferenzen in Tirana.

  Auch gegen die PS Abgeordnete Elona Gjebrea, wird ermittelt. Sie bestreitet eine dubiose Reise nach Korfu, obwohl die Polizei Ausreise Daten etwas anderes sagen. Zeitgleich fuhr auch Habilaj nach Korfu, warum ohne Auto, mit der Faehre, was damals schon auffiel.

  Ex-Vize Innenministerin Elona Gjebrea

  TIMS data revealed: IM Tahiri traveled to Greece with his vice and returned with the drug-implicated Audi

  14:18, 24/11/2017

   Zbardhen datat dhe oraret, ja kur Elona Gjebrea udhëtoi me Tahirin në ‘Audin’ e Habilajve

  Former Interior Minister Saimir Tahiri, who is under investigation over implication in international drugs trafficking, results to have traveled from Albania to Greece, via ferryboat, along with his former deputy Elona Gjebrea, and have returned along with his relative Artan Habilaj, brother of Florian and Moisi Habilaj, accused of drugs trafficking, the latter arrested in Italy a few weeks ago.

  According to TIMS data, secured by the newspaper Panorama, Tahiri has travelled with the line ferry in August 8, 2014 and left the Albanian territory at 09:32, through the harbor of Saranda, and had no vehicle registered.

  Former deputy interior minister Gjebrea has traveled in the same date at 09:33, through the harbor of Saranda, and had no vehicle registered.

  Artan Habilaj passed the border checkpoint of Qafë Botë, district of Saranda, on August 14, 2014, at 10:51. He was travelling with an Audi with plate number AA 003 GB, the infamous car formerly possessed by Tahiri and allegedly sold to his cousins, though never registered in the name of the new owners.

  According to TIMS data, then-minister Tahiri and his vice Gjerbrea entered the Albanian territory from the border checkpoint of Qafë-Botë, respectively at 13:31 and 13:34. They were traveling aboard the Audi with plate number AA 003 GB.

  Artan Habilaj return to Albania on the same day, with the line ferryboat, through Saranda’s harbor.

  Sources say their travel took place when the Habilaj brothers were under investigation for drugs international traffic.

  © SYRI.net

   

  Mafia Braut, mit direkter Beteiligung in „Habilaj“ Firmen, identisch wie die Ehefrau von Ilir Meta, Beteiligungen beim Drogen Baron Klement Balili usw. hat.

  Huffington Post: Elona Gjebrea përkrah

  als Vize Innenministerin: Elona Gjebrea, im Solde als Partnerin der Prominenz der Verbrecher Clans und im System des Edi Rama

  Die korrupte EU setzte nicht den erfahrenen Diplomaten Bernd Borschardt als Botschafter ein, sondern die inkompetende vollkommen korrupte Romana Valentina, aus Kroatien. So kann man auch etwas die Aktionen verstehen, als Bernd Borchardt ebenso vor den Wahlen schon die gekauften Wahlen auffliegen liess, weil das den Profi Verbrechern der EU nicht ins Programm passte.

  AKTUALITET

  Zbulohet dokumenti, burri i Elona Gjebreas fshehu dënimin me 8 muaj burg për falsifikim dokumentesh

Schreibe einen Kommentar