Die „Frangaj“ Mafia baut illegal in Golem, Edi Rama im Null Funktion Bereich und Luxus Autos der Albaner Mafia

Luft Nummern der Regierung erst im August: Ein neuer Skandal, an zentraler Stelle der Albaner Mafia: in Mali e Robit – Golem, macht die Runde.

Justiz Show im Nichts des Edi Rama. State institutions sing agreement to protect private property

Nachdem sich Edi Rama das OK bei der US Mafia in New York holte und Hillary Clinton, gibt es keine Reformen, keine Verfassungs Reform, denn das kriminelle Enterprise im „Failed State“ Albanien ist US Programm. Edi Rama macht unnütze Hongkonk Reisen, hinterlässt im Lande ein Chaos, denn zuvor war er bei der US Mafia in New York.

rama-frangaj

Edi Rama mit Alexander Frangaj, Capo der Frangaj Mafia, wo dann jedes Verbrechen geduldet wird, wie Grundstücks Diebstahl und Phantom Baugenehmigungen. Edi Rama hat bereits vollkommen illegale Genehmigungen gegeben, seine wichtigsten Parteigänger ebenso.

Der Fall Ina Rama: Ohrfeige für die „Internationalen“ und dem „Malok“ Präsidenten: Bujar Nishani

Die Ignoranz der Ratten die sich Albanische Politiker nennen, geht in die nächste Runde, und was ein Deutscher Botschafter sagt, interessiert niemanden mehr, bei dem Inkomptenz und Lügen Desaster der EU, Berlin und USA: Samir Mane, gefüttert mit EBRD Krediten, war Partner bei diesem Mafia Projekt, vollkommen illegal und zog sich aus der Partnerschaft mit den Frangja Brüdern zurück.

der Deutsche Botschafter spricht Klartext: „noch nie gewann eine Deutsche Firma, einen Prozeß in Albanien“

Frauen verwalten viele Mafia Vermögen: vollkommen verschiedene Auto Nummern, wobei Britische Nummern im Kosovo verboten sind, weil jeder die Schilder fälschen kann, die ohne Stempel sind.

Ein besonders auffälliger Lamborghini wurde in Tirana von der Polizei beschlagnahmt, der schon im Sommer mit anderen Britischen Nummern herumfuhr, ebenso nicht bei der Einfuhr nach Albanien vom Polizei und Zoll System TIM erfasst wurde.

In der Nachbarschaft haben sehr viele Prominente Politiker, Ex-Ministerpräsidenten, Minister, Medien Besitzer auch aus dem Kosovo, Mazedonien ihre illegal gebauten Villen, was ein Langzeit Problem darstellt.
Untersuchung der Generalstaatsanwaltschaft, wegen illegalen Bau Genehmigungen des Minister Präsidenten Edi Rama

Baugenehmigung Null und wie Artan Lame der zuständige Grundstücks Agentur Leiter sagt, wurde das Staatsgrundstück illegal verkauft, was hoch krmiinell ist. Aber wie bei Bank Krediten, wird Alles zusammen gefälscht und Notare und Anwälte findet man immer: Man wird den Kriminal Fall, der Staatsanwalt geben, welche bekanntlich nicht existiert, wie die Justiz.

„Laguna Blu“, Lame: Akti i shitjes së tokës është kriminal, askush nuk ka të drejtë ta shesë

 • "Laguna Blu", Lame: Akti i shitjes së tokës është kriminal, askush nuk ka të drejtë ta shesë

  Aktualitet

  Kreu i ALUIZNI, Artan Lame, ka folur sot për çështjen e „Lagunës Blu“, duke e cilësuar kriminal aktin e shitjes së tokës.   Lame e ka bërë deklaratën e tij në Komisionin e Ligjeve. Lame ka thënë se akti i shitjes së tokës është…

 

Vollkommen illegale Abriss Aktionen heute von der Frangaj Medien Mafia, welche angeblich insolvent wurde, nachdem Berisha die wahlen verlor. heute fuhr man illegal auf ein privates Gelände und zerstörte dort die Bauten in Mali e Robit, Golem. Die Banditen und Verbrecher, welche sich solche illegalen Papiere unter Berisha besorgten, haben wie im Falle Frangaj bis jetzt gewartet, das Edi Rama, diese Papiere, wo 22.000 illegale Papiere nur für die Küste registriert sind, ungültig macht. Angekündigt war Vieles, das man gegen diese Leute vorgehen will, eine Küsten Agentur wurde gegründet (welche unter Auron Tare – eine Luftnummer ist), eine Task Force und es geschah wie immer Nichts, denn alle Gesetze, sind Luft Nummern wie die Justiz.

Baugenehmigungen gibt es nicht, nur diese Rechtswidrigen unsinnigen Berisha Papiere, welche juristischer Unfug sind, wie viele Minister Genehmigunen ebenso. Berisha und seine Oerel Byklybashi Verbrecher Bande, ebenso Sokol Olldashi hatten 2013 noch schnell 800 illegale Grundstücks Papiere usw. ausgestellt.

http://www.gazetatema.net/web/2015/10/27/qeveria-jep-shpjegime-per-ndertimin-ne-golem-te-aleksander-frangajt-leja-eshte-dhene-nga-berisha/

Mero Baze, über den Straflosen Raub auch der Edi Rama Klientel Mafia, welche heute illegal eine Ferien Anlage Laguna Blue in Golem zerstörte, die einzige Ferien Unterhaltungs Anlage dort in einem Schutz Gebiet.

http://www.gazetatema.net/web/2015/10/26/triumfi-i-pandeshkueshmerise-dhe-arroganca-e-re/

Berisha’s PR Bande der MOON Sekte: Die Frankaj Brüder nur Schulden im Medien Geschäft

Shteron thesi i qeverisë Berisha për Aleksandër Frangajn, nxjerr në shitje aksionet e TV Klanit në Kosovë

Alexander Frangaj, ein ordinärer Bauer, der kaum je eine Schule besuchte.

Der üble “Frankaj” Moon Sekten Clan, als “Goebbel’s” Berater von Europas letzten Kommunisten: Salih Berisha

Erst Artikel über den Frangaj Erpressungs und Werbungs Betrug brachten wir bereits im Mai, mit dem Einführungs Hinweis, das die Frangaj Mafia von Erpressung lebt und den Minister Bujar Leskaj damals mit Berisha als Minister entfernte, als Selbiger sich weigerte, an Frangaj Werbungs Aufträge zu geben in 2006.

Kur plas lufta në “fshatin” e Nomeklaturës

Mentor Kikia

Në lagjen e VIP-ave, në Qerret të Kavajës, ka plasur lufta. Atje banon elita (jo për nga mendja) e Tiranës. Ka atje ministra, bankierë, deputetë, edhe gazetarë(se di si mund të bëhet me vilë nja nga soji ynë rrogëtar, po nejse…). Brenda fshatit të tyre ata ndjeheshin të vecuar prej nesh, popullit të thjeshtë. Por edhe aty nuk i lanë rehat. Edhe brenda fshatit të të pasurve dhe të të pushtetshmëve, që unë po e quaj nomeklaturë, ka trazira. Frangaj, që mesaduket ishte vetëshpallur kryeplaku i fshatit, i kishte bërë letrat fushave të sportit dhe parkut, dhe i futi fadromat të bëjë pallate. Populli tjetër, që jetojn jashtë “getos” se nomeklaturës, fërkoi duart: Kokat hëngshi, çtë bëjmë kur na bien më qafë neve, por njeri-tjetrit, qindin ti punojnë.

Por kur u punojnë qindin njëri-tjetrit, ata na kanë punuar të mijëtat neve ama. Dhe cudia e madhe në këtë rast është sesi është e mundur që Frangaj paska legalizuar pallate a diç tjetër me disa kate(sic pretendohet nga banorët e fshatit VIP), pa i ndërtuar fare? Historia ka treguar se Sandrin se pengon asgjë kur i hipën fadromës. Ne fakt mua nuk me shqetëson shqetësimi i “fshatarëve” të Nomeklaturës, por me shqetëson harbutëria e Nomeklaturës që nuk pyet për asgjë lloj shteti. Ose më saktë më shqetëson ky palo shtet, që bëhet postiqe për bythët e Nomeklaturës. Më shqetëson që Nomeklatura është gjithmonë e tillë, pra arrogante dhe harbute ndaj të tjerëve, sado të ndërrohen qeveritë dhe gjithmonë qeveritë janë vegla të saj. Banorët e tjere te fshatit te Nomeklaturës bënë denoncime poshtë e lart, bënë edhe letra e peticione në të gjithë zyrat e shtetit, edhe tek komisariati dixhital, por askush nuk ka ndërhyrë.

Natyrisht me vjen edhe keq edhe për ata që i kanë blerë vilat me para pune të ndershme, pasi jo të gjithë të pasurit janë hajdutë dhe harbutë, e tani Sandri po ua zë edhe detin edhe diellin.
Por me keq më vjen për kushuririn tim. Ai jeton e punon në një fermë në Greqi. Mezi ndërtoi një shtëpi, të cilën ende nuk e ka legalizuar pasi prêt radhën. Por taraca i pikonte dhe kur erdhi këtë verë, vendosi ti bëjë një cati, që të ikte me mendjen e mbledhur për shtëpinë. Por sapo nguli gozhën e parë, kushëriri tjetër njoftoi komisariatin dixhital dhe brenda një ore ia behu furgoni i policisë. E liruan te nesermen, pasi pagoi kuptohet, dhe ai tentoi sërish të bënte catinë dhe sërish kushëriri tjetër, vigjilent, bëri detyrën patriotike. Atëherë ai iku duke thanë: Në hale vaftë shtëpia, me gjithë polici, me gjithë Shqipëri, me gjithe kusheri. Dua m… unë që vij këtu. /balkanweb/

Jehona për “Lagunën Blu”, fituesi i koncesionit: Aleksandër Frangaj më ofroi benefite për të heshtur

Postuar më: 29 Tetor, 2015 tek Kronike

laguna

“Laguna Blu” në Golem është kthyer furishëm në vëmendjen e medias. Fadromat e Aleksandër Frangajt shkuan për të prishur disa komplekse sportive atje për të ndërtuar disa vila.

Përfituesi i koncesionit, Adem Vila thotë se procesi i marrjes së lejes si zonë zhvillimore ka nisur në vitin 1995, për rreth 11 hektarë tokë, nga e cila vetëm 2.8 hektarë do të shfrytëzohej për ndërtime.

i tregon të gjithë historinë e fshatit, pamundësinë e ndërtimit në terrenin sportiv – pronë e përbashkët e komunitetit – dhe sidomos një tentativë korruptimi nga aleksandër Frangaj, përmes ofertës së një vile e premtimit të ngritjes së fushave të tjera sportive po aty.

Vila thotë se në vitin 2013 është bërë një rishikim i planit urbanistik të Golemit, ku zona në fjalë nuk është prekur.

“Aty është tokë shteti, nuk shitet, sepse toka që shitet është vetëm 2.8 hektarë që janë ndërtuar godinat që banojnë njerëzit sot. Kurse pjesa tjetër nuk shitet. As unë që kam lejen e zhvillimit nuk mund ta shes. Edhe për këtë kemi mbështetjen e të gjithë komunitetit, sepse këto fusha sporti janë të tyre”, sqaron ai për gazetën “Shqiptarja.com”.

Vila deklaron se i janë ofruar benefite për të heshtur. “Më ofruan që do të japim një shtëpi do të bëjmë fusha të reja do të bëjmë një lokal të mirë e shumë gjëra të tjera. Unë nuk i pranova sepse nuk kam pse i pranoj, sepse ajo është e komunitetit, edhe unë jam banor i atij fshati”, thekson, duke shtuar se oferta kishte ardhur në mënyrë private.

Die Tochter von Dritan Hoxha: Lori Hoxha, fährt auch Lamborghini. Der Vater verunglückte schon mit einem Ferrari im Zentrum von Tirana mit 140 km. Woher dieser enorme Reichtum kommt, lässt sich nicht erklären, mit ein paar angeblichen Medien, oder Firmen Aktivitäten. Der Sohn von Vangjush Dako hat mehrere Luxus Autos, darunter Ferrari.

Vajza e “Tanit të Topit”, “Lamborghini” 270 mijë euro, dhuratë për ditëlindje

Vajza e te ndjerit Dritan Hoxha, i njohur si “Tani i Topit”, ka festuar pak dite me pare 18-vjetorin e lindjes.

Lori Hoxha ka celebruar hyrjen ne moshen madhore, ne nje super feste, ku merrnin pjese shume gazetare nga Top-Channel-i, si dhe artiste, figura te njohura te ekranit etj.

Per kete rast kishte ardhur enkas per te performuar edhe kengetarja e parapelqyer e Lorit, Dafina Zeqiri.

In Tirana nun beschlagnahmt, nachdem das Auto extrem auffiel in Tirana, mit Britischer Nummer, wo Nichts im Computer bei der Einreise Behörde steht.

Im Sommer bei Jale, als man in Begleitung eine Diplomaten Fahrzeuges? oder auch hier die Nummer gefälscht?

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t35.0-12/12182697_1631854447075913_3904881527525736398_o.jpg?oh=5542796d531a4fcb1962f4a101194f9f&oe=56328E8C

Zbulohet se kujt i përket Lambo që tronditi policinë në Tiranë

Postuar më: 27 Tetor 2015 18:58

Një veturë supersportive Lamborghini, me vlerë mbi 200 mijë euro, ka alarmuar sot policinë e Tiranës, kushedi se për cilën arsye.

Pesë patrulla të bluve të kryeqytetit janë parë ta rrethojnë Lambon në Sheshin Nënë Tereza, sikurse duket edhe në foto e mëposhtme.

Por tani është zbuluar se kujt i përket vetura në fjalë që bëri bujë në rrjet.

Një komentues, duke e përcjellë foton e veturës, shkruan: “Kjo eshte e qunit nga Hasi, jeton ne Angli dhe ketij sja kercet fare sepse mbaz cdo gjeje eshte e rregullt me letra ska cti bej mbretereshes Angleze Policia jone fol vet Britishi; )respekte per Qunat sa me lart I pafshim;)”.

Gjeniu nga Hasi ne targen e tij i ka derguar nje mesazh vajzave: Per te tera, e shkruar pak qe te mos bjere ne sy: “X 8era”.

Lexues te faqes tone na percjellin disa foto te tjera, duke na bere te ditur se e njejta makine eshte pare ne vere ne Jale, e shoqeruar nga nje Range Rover me targa diplomatike (CD).

12 Gedanken zu „Die „Frangaj“ Mafia baut illegal in Golem, Edi Rama im Null Funktion Bereich und Luxus Autos der Albaner Mafia“

 1. Alles Geldwäsche und aus Verbrechen: In der Nähe
  rund um die Gjoka Mafia, ebenso war Daut Kadrinovsky dort der auch Edi Rama mit Drogen belieferte, wie Salih Berisha. 21 Festnahmen, Beschlagnahme von Hotels, Lokalen etc. Albanischer Touristik Experte

  200 kg Heroin insgesamt wurde 1 Tonne Drogen beschlagnahmt, mit eigenen Drogen Küche, wobei in Albanien 70 % des BIP Geldwäsche ist. Alles normal

   
  Kastriot, RIZAJ , 34 vjeç.
  Hajri BALLA 52 vjeç.
  Algen BUSHI, 32 vjeç.
  Martin SINANI, 32 vjeç.
  Alket PLAKU, 38 vjeç.
  Ermal DORDA, 30 vjeç .
  Durim VISHKURTI , 35 vjeç .
  Sokol COTA, 39 vjeç.
  Ardit, KURTI 32 vjeç.
  Fisnik KUCI, 30 vjeç
  Shahin MECOLLARI, 28 vjeç
  Armando SHERKO , 29 vjeç
  Gerald HAXHIAJ, 28 vjeç
  Erion CULLHAJ 27 vjeç.
  http://www.top-channel.tv/lajme/artikull.php?id=311780#k1

  Altin und Emiljan Hajro Drogen Nachwuchs Bosse
  Mafia Familie pure aus Shiak: Altin und Emiljan Hajro bauten ein Imperium für Drogen und Prostitution auf in Nord Italien, Trento, Albanien. 21 Verhaftungen nun

  Vëllezërit nga Shijaku në krye të trafikut të drogës në Itali (VIDEO)

  drogeBashkëpunimi mes policisë italiane dhe asaj shqiptare çoi në shkatërrimin e një tjetër rrjeti drogë mes veriut të Italisë dhe Shqipërisë. Hetimi vijonte prej 5 vitesh, ndërsa paratë e fituara nga ky trafik janë investuar në sektorin turistik dhe hotelerisë. Gjatë operacionit të koduar “Enigma” u vunë në pranga 16 persona ndërsa 5 të tjerë janë shpallur në kërkim. Ky rrjet trafiku drejtohej nga dy vëllezër shqiptarë të cilët u arrestuan në mbrëmje në Tiranë, Altin, 30 vjeç dhe Emiljano Hajro, 28 vjeç, nga Shijaku. Në aksionin e djeshëm janë kapur 200 kg heroinë dhe 325 kg marijuanë, ndërsa në total këtij grupi i është sekuestruar nga policia 1000 kilogramë lëndë narkotike.

  Në operacionin morën pjesë më shumë se 100 efektivë nga Policia Venezia-Gico, si dhe punonjës të policisë shqiptare me mbështetjen e Drejtorisë Qendrore për shërbimet e anti­drogës dhe Shërbimin për Bashkëpunim Ndërkombëtar të policisë dhe Ministrisë së Brendshme.

  198514_2Operacioni i koduar “Enigma” ka përfunduar në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure dhe është kryer në disa rajone të Italisë. Janë konfiskuar asete me vlerë 10 milionë Euro, rreth 1000 kg drogë dhe dy rafineri në provincën e Verona dhe Trento. “Corriere” shkruan se organizata ishte e përbërë nga disa qeliza dhe kishte krijuar një rrjet kompleks për komunikimin e brendshëm. Emri “Emigma” iu vu operacionit të policisë italiane sipas makinerisë elektro-mekanike që deshifronte mesazhet mes kriminelëve. Makina e famshme për të deshifruar mesazhet e përdorur nga nazistët në luftën e dytë botërore.

  Përveç se në Shqipëri dhe në Veneto po ushtrohen kontrolle dhe në Trentino Alto Adige, Emilia Romagna dhe Umbria. Hetimet e Guardia di Finanza drejtohen nga Prokuroria e Venezia-s.


  (Fotot e Kompleksi Golden, një nga pronat ku sipas mediave italiane janë investuar paratë e përfituara nga trafikimi drogës)

  Mënyra e veprimit të grupit kriminal:

  Droga me origjinë të paditur, në bordin e autoveturave dhe të kamionëve arrinte në Veneto dhe në Trentino alto Adige, ku grupi kriminal dispononte bazat logjistike për përpunimin dhe konfeksionimin.

  Më pas sasitë e lëndës narkotike shpërndaheshin në Veneto, Trentino alto Adige, Lombardi dhe Toskana.

  Organizata kriminale e cila ishte në gjendje të fuste në tregun italian deri në një ton heroinë në vit, kishte krerët e saj në Shqipëri dhe ndërtohej si më poshtë:

  -një qelizë shpërndarje dhe dorëzimi të lëndës narkotike me bazë në Trento;

  -një qelizë e dytë logjistike në Trento e ngarkuar për mbledhjen e parave në dorë dhe të transferimit të tyre në Shqipëri nëpërmjet korrierëve në bordin e autoveturave të pajisura me një fund të dyfishtë ose nëpërmjet rrugëve ajrore;

  -një grup i ngarkuar për pritjen, përpunimin dhe shpërndarjen e ngarkesave të heroinës që ndodhej në Roverkiara (VR);

  -një strukturë kriminale që ndodhej në Padova, e cila kishte si detyrë lidhjen ndërmjet trafikantëve të zonës dhe krerëve të organizatës, gjithashtu merrej dhe me shpërndarjen e lëndës narkotike dhe me mbledhjen e parave.

  Struktura ishte ndërtuar në mënyrë të tillë që, atëherë kur një qelizë e vetme do të neutralizohej nga forcat e policisë, organizata do të vazhdonte të furnizonte tregun me lëndë narkotike dhe mbi të gjitha do të ishte shumë e vështirë të arrihej tek degëzimet vepruese.

  Paratë që buronin nga shitja e drogës dërgoheshin në Shqipëri nëpërmjet korrierëve për t’u përdorur për blerjen e lëndës narkotike dhe për realizimin e investimeve në pasuri të patundshme.

  Banda e drogës u krijua nga dy vëllezërit

  Historia e kësaj bande droge është historia e dy vëllezërve, Altin dhe Emiljan Hajro, të cilët pas largimit nga Shqipëria u përfshinë në bandën e kriminelëve të Italisë përmes “dhuratave”, shkathtësisë dhe vendosmërisë së tyre.

  Këto cilësi i bëjnë i kthyen vëllezërit në dy persona shumë të rëndësishëm, duke tërhequr shumë trafikantë. Në Padova, dy vëllezërit hyjnë në kontakt me trafikantët.
  Media italiane shkruan se, hetimi çoi në sekuestrimin e 10 kg heroinë në gusht të vitit 2011, ku u shkatërrua edhe laboratori i drogës në Roverchiara.
  Banda fitonte miliona euro për çdo ngarkesë, ndërsa të gjitha pagesat bëheshin në “kesh”, në mënyrë që të mos gjurmoheshin dhe shumë prej parave dërgoheshin “pak nga pak” në Shqipëri përmes korrierëve.

  Guardia di Finanzia dhe Anti-droga italiane bashkëpunim me policinë shqiptare

  Policia shqiptare doli në një konferencë për mediat në Tiranë, ku krahas koordinatorit të Policisë sonë Artur Beu ishin edhe përfaqësues të Guardia di Finanza dhe Anti-drogës italiane, për të shprehur bashkëpunimin e frytshëm mes dy vendeve që çuan në shkatërrimin e kësaj bande.

  12049229_1073318409353641_8445284216905534839_n„Hetimet kanë filluar në vitin 2010 nga Gjykata e Venenzia-s, e cila në përfundim të hetimeve ka lëshuar 21 urdhra-arresti. Vendimi është ekzekutuar në të njëjtën kohë si në Shqipëri dhe Itali. Janë në vazhdim kontrolle në Itali dhe Shqipëri. Deri tani janë arrestuar 16 persona në flagrancë dhe janë shpallur në kërkim 5 të tjerë. Droga me origjinë të paditur, autovetura dhe kamionë arrinte në vendin tonë ky grupi kishte aparaturat për përpunimin, dhe më pas futej në tregun italian. Organizata kishte krerët në Shqipëri. Një grup i ngarkuar për pritjen për shpërndarjen e ngarkesës në Itali, në Padova një strukturë kriminale bënte lidhjen me trafikantët. Struktura ishte ndërtuar në një formë të tillë që edhe nëse një degë e tyre kapej nga policia, struktura tjetër vijonte me trafikimin e drogës. Përdornin në distancë një kod alfanumerik, që këtu lindi edhe emri ENIGMA. Policia e Shtetit falënderon për bashkëpunimin e çmuar autoritetet italiane“, u shpreh në një konferencë për shtyp përfaqësuesi i Policisë së Shtetit, Artur Beu.

  Droga tra Italia e Albania: 21 arresti
  Sequestrate auto, ville e hotel di lusso

  Basi logistiche a Verona e Padova. Tra loro comunicavano con codici alfanumerici, come in guerra


  VENEZIA Una ventina di arresti e perquisizioni sono in fase di esecuzione da parte del Nucleo della Polizia tributaria di Venezia in una operazione antidroga che coinvolge il Nord Italia e Albania. Nel corso delle indagini è stato sequestrato un ingente quantitativo di stupefacente e scoperti siti dove veniva raffinata la droga. Le perquisizioni, a quanto si apprende, sono in corso anche in Albania in collaborazione con la polizia locale. La presunta organizzazione era strutturata in «cellule» e aveva affinato una complessa rete per la comunicazione interna.Nell’operazione sono impegnati oltre cento finanzieri del Nucleo Polizia Tributaria di Venezia-Gico e personale della polizia albanese con il supporto dello Scico il Servizio per la Cooperazione Internazionale di Polizia del Ministero dell’Interno. L’operazione è denominata «Enigma», dal nome di una macchina elettro-meccanica per cifrare e decifrare messaggi, finalizzata a disarticolare un’organizzazione criminale dedita al traffico internazionale di sostanze stupefacenti attiva tra l’Albania e l’Italia. Sono 21 gli ordini di custodia cautelare in carcere in fase di esecuzione. Oltre che in Albania e in Veneto si stanno effettuando anche perquisizioni in Trentino Alto Adige, Emilia Romagna ed Umbria. Le investigazioni della Guardia di Finanza sono dirette dalla Procura della Repubblica di Venezia – Dda.

  Grazie alla collaborazione con le Autorità albanesi si sta procedendo al sequestro, nel Paese delle Aquile, di diversi beni riconducibili ai vertici dell’organizzazione, individuati nei fratelli Hajri Altin ed Emiljan. Tra questi una villa di 3 piani e relative pertinenze, due autovetture di grossa cilindrata ed un lussuoso complesso immobiliare di oltre 10.000 metri quadrati, su cui sorgono un hotel, un edificio adibito ristorante – sala ricevimenti, una stazione di servizio, un’officina ed un’area adibita a parcheggio.

  La droga, a bordo di autovetture e camion, giungeva in Veneto e Trentino Alto Adige, dove l’organizzazione disponeva di basi logistiche per la lavorazione ed il confezionamento. Successivamente, le partite di stupefacente venivano distribuite in Veneto Trentino Alto Adige, Lombardia e Toscana. Il sodalizio criminale, che era in grado di immettere sul mercato nazionale fino ad una tonnellata di eroina all’anno, aveva i propri vertici in Albania ed era articolato in: una cellula di distribuzione e consegna dello stupefacente, stanziata a Trento; una seconda cellula ‘logistica’ a Trento, incaricata della raccolta del denaro contante e del suo trasferimento in Albania a mezzo corrieri a bordo di autovetture munite di doppio fondo o via aerea; un gruppo incaricato di accogliere, lavorare e distribuire i carichi di eroina, dislocato a Roverchiara (Verona); una struttura criminale dislocata a Padova, che svolgeva il compito di collegamento tra i trafficanti locali ed i capi dell’organizzazione, nonché si occupava della distribuzione dello stupefacente e della raccolta denaro.

  La struttura era concepita in modo tale che, qualora una singola cellula fosse stata neutralizzata dalle Forze di Polizia, l’organizzazione avrebbe potuto continuare ad alimentare il mercato di sostanza stupefacente e, soprattutto, sarebbe stato estremamente difficile risalire alle altre articolazioni operative. Il denaro contante derivante dalla vendita della droga veniva inviato in Albania con dei corrieri, per essere impiegato nell’acquisto di nuovo stupefacente e nella realizzazione di investimenti immobiliari.

  Le indagini tecniche hanno dimostrato una particolare abilità del gruppo criminale che facevo uso, per comunicare a distanza, di un codice alfanumerico periodicamente rinnovato. Da qui il nome Enigma per l’operazione che richiama i codici utilizzati dalle Forze Armate tedesche durante la seconda Guerra Mondiale.

  28 ottobre 2015

  © RIPRODUZIONE RISERVATA

  http://corrieredelveneto.corriere.it/veneto/notizie/cronaca/2015/28-ottobre-2015/droga-italia-albania-21-arresti-organizzazione-sgominata-enigma–2302108219402.shtml

  Adress:
  RR NACIONALE DR-NDROQ Tirana – Richtung Golem Rruga Kavaje

 2. Der Gangster Ristani sagte u.a. das die Frangaj Brüder eine Baugenehmigung etc. hatten, was eine Lüge ist und war, aber die Deppen kennen sowieso keine Gesetze.

  Deutlicher wird der durchaus seriösere DP Abgeordnete Strazimiri, der Edi Rama Gesetzes Bruch, Duldung des illegalen Bauen, ebenso wie den Diebstahl des Grundstückes duldet.

  Grossen Mund, die DP Partei verwechselt das hier Deligjori ebenso bereits eine illegale Baugenehmigung von Lulzim Basha zuvor erhielt in 2014

  02 Nentor 2015 – 15:30 | përditesuar në 22:09
  PD: Basha s’i dha leje Deligjorgjit
  por FOTO dëshmon të kundërtën
  PD: Ja e vërteta e lejes së Delijorgjit
  Delijorgji i Gërdecit leje për pallat

  TIRANE – Partia Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se ka marrë në dorë dhënien e lejeve të ndërtimit, duke u bazuar tek vullneti i tij personal. Debati për lejet e ndërtimit mes PD dhe qeverisë ka ardhur pas një shkrimi të “Shqiptarja.com”, ku Mihal Delijorgji kishte marrë leje ndërtimi, e cila ishte firmosur nga Kryeministri Edi Rama si kryetar i Keshillit Kombetar te Territorit.

  Qeveria ka reaguar duke thënë se lejet ishin dhënë nga Lulzim

  Aktualitet
  27 Tetor 2015 – 11:51 | përditesuar në 17:49
  PD, Strazimiri: Rama të ndalojë ndërtimet në „Lagunën Blu“
  Partia Demokratike ka akuzuar kryeministri, Edi Rama ka dhënë leje për prishjen e ambienteve sportive të përbashkëta për banorët e fshatit turistik “Laguna Blu” në Golem.

  Deputeti i PD-së, Gent Strazimi tha se kjo bëhet për t’i krijuar hapësirë për ndërtime “Koçove të tij” për të pasur një media në përkrahje.

  PD duke e cilësuar këtë akt si korruptim, i ka kërkuar Ramës të ndalojë punimet që po zhvillohet në kundërshtim me ligjin në “Lagunën Blu”.

  Deklarata e plotë e Gent Strazimirit:

  Klientelizmi dhe dy standardet, shoqëruar me dhunë e arbitraritet janë e vetmja formë për këtë qeveri që po numëron ditët e fundit.
  “Ligji i Maliqit” për të pamundurit dhe privilegji e hatri për miqtë janë shfaqur së fundmi në formën më arrogante të mundshme në bregdetin e Golemit, ku Edi Rama ka dhënë leje për prishjen e ambjenteve sportive e të përbashkëta për banorët, në resortin Laguna Blu, duke lejuar që aty të hedhë shtat një ndërtim skandaloz.
  Me firmën e Edi Ramës po grabitet një pasuri publike për t’u kthyer në biznes për klientelën e tij dhe për ata që kërkon ti nënshtrojë.
  Kjo ndodh në kohën kur Edi Rama ka lënë mijëra familje pa strehë e pa dyqanin e tyre të vogël dmth pa bukën e fëmijëve, duke u ndërsyer fadromat e dhunshme të bandës që e quan “INUK”, ngado në çdo cep të vendit.
  Kjo ndodh në kohën kur Edi Rama ka shembur e bërë hi mijëra ndërtime të ligjshme apo në legalizim, të ngritura me mundin e djersën e të pamundurve të ketij vendi.
  Me të njëjtin arbitraritet e paligjshmëri Kryeministri oksidental po zhduk një hapësirë sportive të përbashkët, për t’ia dhënë përsëri për ndërtim “Koçove” të tij, përsëri në breg të detit, në mënyrë që të fitoje një tjetër mjero mediatik, e kësisoj, më shumë propagande e përkrahje për një regjim që askush s’e do me.
  Partia Demokratike e dënon këtë akt korruptiv të Edi Ramës dhe kërkon ndalimin e menjëhershëm të punimeve dhe kthimin në ligjshmëri.
  Ky regjim arbitrar, klientelist e me dy standarde i ka ditët e numëruara, dhe shpejt do të vijë koha e ballafaqimit me ligjin, për këtë dhe për të gjitha zullumet që ka bërë në këtë vend, sado të përpiqet të shtojë me mjerane të rinj, haremin e tij mediatik.
  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/pd-strazimiri-rama-te-ndaloje-ndertimet-ne-lagunen-blu-323635.html

 3. Adem Vila, erhielt damals die Lizenz für das Land, mit genauen Auflagen. Er erklärt die Situtiona, das er Nichts verkaufen darf, wobei die Verkäufer der Grundstücke unbekannt sind, wer die Grundstücke verkaufte, was Alles illegale ist, identisch wie in Golem, Currilla usw..

  Aktualitet NGA DRICIM CAKA
  29 Tetor 2015 – 08:30 | përditesuar në 11:13
  „Frangaj as mund të blejë e as
  mund të ndërtojë te Laguna Blu“
  Të tjera rreth shkrimit
  PD: Rama të ndalojë ndërtimet në „Lagunën Blu“
  Qeveria: Leja u firmos nga Sali Berisha
  Vendimi i KKT firmosur nga Berisha
  Lame: Akti i shitjes së tokës është kriminal
  Banorët VIP bëjnë denoncim por fshehin emrat
  TIRANE- Në „Lagunën Blu“, fshatin turistik të Vip-ave në Qerret të Durrësit, ku botuesi Aleksandër Frangaj kërkon të ndërtojë me forcë vila në vend të terreneve sportive, çdo gjë po bëhet në shkelje të ligjit. Adem Vila, fituesi i koncesionit të zhvillimit të zonës, në një intervistë për “Shqiptarja.com”, deklaron se procesi i marrjes së lejes ka nisur që në vitin 1995, ku është shpallur zonë zhvillimi për 11.8 hektarë tokë, nga të cilat vetëm 2.8 hektarë do të ishin për ndërtime. Ai tregon të gjithë historinë e fshatit, pamundësinë e ndërtimit në terrenin sportiv – pronë e përbashkët e komunitetit aktualisht të irrituar – dhe sidomos një tentativë korruptimi përmes ofertës së një vile e premtimit të ngritjes së fushave të tjera sportive po aty.

  Sipas Vilës, pas marrjes së lejes është firmosur një marrëveshje me kompaninë “Epidam” për realizimin e ndërtimeve. Por sqaron se askush nuk ka të drejtën që të shesë truallin jashtë sipërfaqes së parashikuar për ndërtime. Madje Vila nënvizon se dhe ai nuk mund të shesë truallin, pasi leja e zhvillimit është e saktësuar. Në lidhje me miratimin e planit të ri urbanistik të Golemit, Vila shton se ky plan nuk prek kufirin e miratuar për “Laguna Blu”, duke hehdur poshtë kështu të gjitha pretendimet e Botuesit Frangaj se ndërtimet aty po i bën me lejet përkatëse.

  Z. Vila si ka nisur historia e ndërtimit të fshatit turistik, kur është nënshkruar marrëveshja për zhvillimin e zonës.
  Marrëveshja është bërë nëpërmjet meje dhe ministrisë së Turizmit. Në vitin 1995 u shpall zona për zhvillimin e turizmit. Bëra një kërkesë, në bashkinë e Kavajës në bazë të kërkesave që kishin ata. Më pas i dërguan shkresat në ministrinë e turizmit më pas morëm lejen e ndërtimit dhe pastaj procedurat.

  A ka specifika se si do të zhvillohet zona?
  Në kontrat janë 2.8 hektarë që lejohet të ndërtohet. Janë rreth 250 apartamente, të cilat kanë përfunduar. Është përfunduar dhe objekti pishinës si dhe ambientet sportive. Janë 9 hektarë zonë pyjore që nuk lejohet të ndërtohet. Vetëm zona sportive, mbi të cilën kërkohet të ndërtohet, është afërsisht një hektarë.

  Pak vite më parë janë miratuar disa vendime për privatizimet e trojeve turistike?
  Privatizimi është vetëm për tokën ku janë objektet e banimit. Por jashtë tyre nuk mund të shitet toka. Pjesa tjetër e sipërfaqes, pra jashtë 2.8 hektarë e parashikuar për ndërtime, nuk mund të shitet. Sipërfaqa tjetër u mbetet të gjithë pronarëve.

  Ajo që thuhet është se toka është shitur pas vitit 2005. Por unë nga viti 2005 unë nuk komunikoj me ortakun tim në ndërtimin e fshatit, me të cilin kam pasur marrëveshje për ndërtimin e objekteve dhe jo për shitjen e tyre. Dhe tashmë jemi me një proces gjyqësor

  Në vitin 2013 rezulton se është bërë një rishikim i planit urbanistik të Golemit. A është prekur kjo zonë?
  Nuk është prekur fare zona, por është vetëm ky rasti i fundit që po prishen ato terrenet.

  Mbas 2013 ju jeni në një situatë ku është një konflikt për ndërtim të ri në territrin aktual. Pala tjetër pretendon se është një objekt studim dhe ka leje për këtë pjesë. Keni informacion?
  Aty është tokë shteti, nuk shitet, sepse toka që shitet është vetëm 2.8 hektarë që janë ndërtuar godinat që banojnë njerëzit sot. Kurse pjesa tjetër nuk shitet. As unë që kam lejën e zhvillimti nuk mund ta shes. Edhe për këtë kemi mbështetjen e të gjithë komunitetit, sepse këto fusha sporti janë të tyre.

  Gjithë protesta është zhvilluar nga një bord drejtues, por nuk ka emra, pse nuk ka emra? Është i çuditshëm ky fakt ku bordi drejtues nuk shfaqet se kush është.
  Jo ne kemi dalë me emra edhe ne televizion, përfshirë edhe administratorin.

  Edhe zoti Frangaj në këtë rast është një nga banorët?
  Një nga banorët, thjesht banor fshati. Por nuk ka të drejtë ai tek pjesa. Sepse këta kanë hapur fjalë sikur e kanë blerë tokën dhe më ofruan mua disa benefite që unë si pranova

  Cilat janë benefitet?
  Më ofruan që do të japim një shtëpi do të bëjmë fusha të reja do të bëjmë një lokal të mirë e shumë gjëra të tjera. Unë nuk i pranova sepse nuk kam pse i pranoj, sepse ajo është e komunitetit, edhe unë jam banor i atij fshati.

  Oferta për zhvillimin e ri ju erdhi në bazë të shkresave konkrete apo…
  Jo jo erdhi në mënyrë private. Megjithatë ai nguli këmbë.

  A ka një qëndrim bashkia ose komuna?
  Dje kur është bërë protesta, kryetari i bashkisë ka thënë që unë s’kam dhënë lejë ndërtimi. Gjithë fshati dhe bordi drejtues kanë çuar peticion Kryeministrit, Ministrit të Brendshëm, Prokurorit, Bashkisë së Kavajës edhe ALUIZNIT

  Shkrimi u botua në Shqiptarja.com (print) në 29 Tetor 2015
  http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/frangaj-as-mund-t–blej–e-as-mund-t–nd-rtoj–te-laguna-blu-323966.html

 4. einfach peinlich, wenn die Proteste gegen die illegale Zerstörung des Sport und Kinder Platzes ignoriert werden. Der Bürgermeister von Golem, sagt selber er hat kein Recht, dort ein Papier auszustellen, weil es eine der alten Zone Touristik ist nach Gesetz 7665, hat aber eine vorläufige Baugenehmigung erteilt, welche verbrecherisch ist, kein Gesetz sieht sowas vor, der Bürgermeister von Golem unterliegt dem Bezirk Kavaja und dann Nichts. Aber Gesetze kennt niemand, dazu ist man zu dumm. Erfinder der vorläufigen Baugenehmigungen, welche zu Wild West erneut führtne sind eine Erfindung des DP Gangsters Bujar Nishani und von Ourel Bykylbashi. Der Bürgermeister von Golem sagt, das man nur für die Sommerzeit, für den Strand eine vorläufige Nutzung Genehmigung ausstellen kann, was hier nicht einmal vorliegt. Wir warnten im Mai, vor dieser neuen Verordnung des Minister Rates mit Edi Rama, das Bürgermeister die Strände teilweise für den Sommer vermieten können. Wilkürliche Erfindung und Auslegung einfacher Verordnungen und Betrug, wird mit Bestechungsgeld geregelt.

  http://www.gazetatema.net/web/2015/11/01/shp%D1%91rthen-protesta-tek-laguna-blu-protestuesit-shembun-murin-rrethues-dhe-hapin-rrug%D1%91t-e-bllokuar-nga-frangaj/

 5. Für Die Baufirma des Michael Deligjori: ‘Parc Construction’shpk’”, uralt Partner für Geldwäsche des Edi Rama: Baugenehmigung Nr. 14 9.9.2015 unterzeichnet von Edi Rama, auf Grund Vorlage des Bau Ministeriums E. Gjermeni, was sich erneut als Mafiöse Regierung und Miniderium outet.

  Ekonomi Lorenc Rabeta
  01 Nentor 2015 – 07:27 | përditesuar në 16:56
  Harrohet tragjedia, Delijorgji
  i Gerdecit merr leje për pallat
  Qeveria: E konfirmuam, ia dha Basha

  TIRANE- Vetëm dy vjet pas daljes nga burgu, Mihal Delijorgji, një prej shkaktarëve kryesorë të tragjedisë së shpërthimit të fabrikës së demontimit të armëve në mars të vitit 2008 në Gërdec, është shfaqur përsëri në skenën e biznesit të madh, përmes një ndërtimi luksoz në Rrugën e Kavajës.

  Ndërsa prej 2 vjetësh ka pezulluar thuajse tërësisht dhënien e lejeve të ndërtimit, më datë 9 shtator 215 “Këshilli Kombëtar i Territori vendosi miratimin e Lejes së Ndërtimit për ‘Godinë banimi dhe shërbimesh 9 kat mbi tokë 2 kat parkim nën tokë’, me vendndodhje në Rrugën e Kavajës, Bashkia e Tiranës, me subjekt kërkues ‘Parc Construction’shpk’”.
  Shoqëria është themeluar në vitin 2005 nga Mihal Delijorgji, me aksionerë dy kompani të regjistruara vende “offshore”, dhe që prej vitit 2008 administrihet nga bashkëshortja e biznesmenit, Vjollca Delijorgji.

  Parajsat fiskale
  Nga të dhënat e Qendrës Kombëtare të Regjistrimit rezulton se “Parc Construction Sh.p.k.”, nuk e ka ndërprerë për asnjë çast aktivitetin, edhe pas hyrjes në burg të Mihal Delijorgjit, në vitin 2008. Ashtu si në çastin e themelimit, aksionerë të saj rezultojnë dy shoqëri të regjistruara në vende të njohura si parajsa fiskale, përkatësisht në Ishujt Britanikë të Virxhinias dhe në Liberi. Pjesa më e madhe e aksioneve të shoqërisë (51%) zotërohet nga “MANDALAY GROUP HOLDINGS CORP”, një kompani e regjistruar në shtator të vitit 2004 në British Virgin Islands.

  Kompania rezulton e regjistruar në emër të shtetasve me kombësi greke Georgios Joannidis (Drejtor i vetëm) dhe Aikaterini Donta. Ndërkohë që kompania tjetër, “BRAMMER VENTURES CO.LTD”, rezulton e regjistruar në emër të Mihal Delijorgjit (ortak i vetëm) në Liberi më 11 mars të vitit 2005. Në qershor të vitit 2013, QKR ka regjistruar si ortak të vetëm të “BRAMMER VENTURES CO.LTD”, Kristo Delijorgji, vëllanë e biznesmenit të njohur, por ky ndryshim nuk shoqërohet më dokumentin përkatës nga Liberia, ku vazhdon të jetë e regjistruar kompania.

  Lejet e ndërtimit
  Leja e dhënë për llogari të “Parc Construction Sh.p.k.”, vjen në një moment kur prej dy vjetësh Qeveria mban thuajse të bllokuar procesin e dhënieve të lejeve të ndërtimit. Qeveria e ka argumentuar bllokimin e tyre me domosdoshmërinë për të normalizuar tregun e ndërtimit, si dhe korrupsionin e bërë me to. Ndërkohë që në gusht 2015, ishte Bashkia e Tiranës ajo që mori vendimin për të bllokuar për një vit lejet e ndërtimit, si dhe verifikimin e lejeve të dhëna nga ish-kreu i saj Lulzim Basha.

  Sipas kreut të ri të Bashkisë së kryeqytetit, lejet do të mbeten të bllokuara deri në përfundimin e planit të ri urbanistik për kryeqytetin, i cili do të hartohet në bashkëpunim me Ministrinë e Zhvillimit Urban. Veliaj paralajmëroi gjithashtu edhe pezullimin e lejeve të firmosura nga paraardhësi i tij Lulzim Basha deri në verifikimin e tyre jo vetëm me procedurat ligjore, por edhe me planet zhvillimore të zonave ku ato janë dhënë.

   

  1. Das Projekt „Lagune Blue“ will nun Edi Rama, wie andere Mafia Projekte massiv fördern, wobei die Gegend eine der wenigen Gegenden sind an der Küste, wo eine kleine Anzahl von Dorf Bewohner Umwelt schützen und in Ordnung halten.

   Rama përgatit masakrën e dytë ndaj fshatit turistik në Laguna Blu në Qerret

   11:44 – 29/07/2017 KRYESORE 0
   Rama përgatit masakrën e dytë ndaj fshatit turistik në Laguna Blu në Qerret
   Lagune Blue Kavaje Mafia

   Fshati turistik Laguna Blu në Qerret, Kavajë, është një ndër fshatrat e rralla në vend për organizimin, kushtet, disiplinën e pastërtisë, rregullit dhe natyrisht bukurisë. Janë 212 familje në këtë fshat, të cilët paguajnë taksat lokale dhe kombëtare, kanë kthyer në institucion bordin e administrimit të fshatit dhe tashmë mund të quhet një nga fshatrat shembull në Shqipëri. Por ky fshat turistik njihet edhe për një revoltë të banorëve ndaj kryeministrit Edi Rama që lejoi privatizimin e fushave të sportit të fshatit, ndërkohë që banorët nuk kishin dijeni. Ajo çështje është në dyert e drejtësisë dhe nuk mund të flasim para drejtësisë.

   Si të mos mjaftonte ky veprim, mësohet se në këtë fshat, i cili është i gjithë banorëve, po planifikohet nga administrata e Edi Ramës që ta rrënojë si zonë turistike. Duke qenë fshat simbol dhe shumë i bukur, me sa duket ka ngjallur kërsherinë dhe zilinë e kryeministrit Rama, aq me tepër se dikur ka patur banuar edhe Ilir Meta. Siç duket Rama synon të fshijë çdo gjurmë ku ka kaluar apo qëndruar Ilir Meta!

   Banorët flasin për një plan shkatërrimtar, për interesa krejtësisht biznesi, të tre personave të lidhur me kryeministrin, të cilët duan me anë të ALUIZNI-t të privatizojnë pishinën dhe restorantin e fshatit Laguna Blu ku më pas të ndërtojnë një hotel 9 -katësh mu në zemër të fshatit turistik, i cili deri ka vetëm ndertesa dy katshe dhe tre katshe, sipas një arkitekture turistike të miratuar dikur nga KKRT.

   Plani për të prishur pishinën dhe restorantit e fshatit me anë të ALUIZNI-t është një krim dhe shkelje e ligjit. Nëse duhet privatizuar mjedisi në fjalë është një e drejtë e 210 familjeve dhe jo e tre individëve të fortë të lidhur me kryeministrin. Bile banorët i kanë blerë shtëpitë nga firma Epidam edhe me kushtin e kontratës (aneks) që banorët do të kenë si mjedise të përbashkëta, pishinën, fushat sportive,etj. Natyrisht duke paguar taksën e mirëmbajtjes së fshatit, e cila paguhet nga gjithë banorët. Por djallëzitë dhe hilet, pas shpinës së banorëve, kanë vazhduar me kohë dhe po dalin në dritë tani. Përveç fushave të sportit që i përlanë, dhe ku kryeministri Rama doli hapur pro një individi, e kundër 212 familjeve, tashmë po projektohet dhe punohet që edhe pishinën dhe mjediset e tjera ndihmëse të fshatit të privatizohen në emër të një individi e më pas të fillojnë në muajt e dimrit, kur nuk ka njeri në fshat, hotelin gjigand. Kjo e shkatërron fshatin, prish garancinë e banorëve si dhe mbi të gjitha është një vjedhje e hapur antiligjore që do të bëhet me forcën e Edi Ramës.. http://www.kohajone.com/2017/07/29/rama-pergatit-masakren-e-dyte-ndaj-fshatit-turistik-ne-laguna-blu-ne-qerret/

 6. Nach der Splendid Disco, dem Klement Balili Mafia Hotel in Sarande, den Koko Kokodhima Anlagen in Dhermi wird hier ohne Baugenehmigung gebaut, komplette Wälder erneut zerstört und Nichts geschieht.

  Die „Frangaj“ Mafia baut illegal in Golem, Edi Rama im Null Funktion Bereich und Luxus Autos der Albaner Mafia

  Die Frangaj Mafia nun ein Super Skandal wo keine Bau Polizei, keine Küsten Agentur mit der „Collkau“ Mafia, dem korrupten Tourismus- Umwelt Ministerium funktioniert

 7. Alte Skandale der Bau Mafia

  Die absoluten Grundstücke nach Gesetz 7665 Priorty Zone Touristik, wo alle anderen Dokumente lt. Grundstücks Gesetz Artikel 30 automatisch ungültig sind. Nur das interessiert wegen total Verblödung weder einen Richter, Präfekten, Bürgermeister, Polizei Behörden noch Staatsanwälte.

  Ein Experte und Artan Lame erklärt

  Doku über die Verbrecher und Edi Rama, wird aktiv dort die Mafia schützen und gar Nichts machen

 8. die gefaelschten Dokumente werden nicht einmal von der Grundstuecks Argentur anerkannt. der Lizenz INhaber der Zone Touristik wendet sich an das Gericht. INzwischen hat Frangaj, das Grundstueck eingezaunt, mit der ueblichen Beton Mauer

  Kleine Titel Story es reicht zu einer doppel Seite in der Zeitung

  Frangaj nga banor në Qerret,u
  kthye pronar i “Lagunës së blu”
  Nëntë muaj nga nisja e konfliktit mes banorëve të fshatit turistik “Laguna Blu” dhe biznesmenit Aleksandër Frangaj për ndërtimin e vilave në terenet sportive të fshatit, Frangaj ka përparuar me ndërtime duke ngritur dy vila dhe rrethuar me beton pjesën më të madhe të ambienteve sportive. Në këto foto që sjell “Shqiptarja.com” tregohen punimet që janë duke u kryer mbi një sipërfaqe toke, që sipas projektit fillestar nuk lejohet ndërtimi. Aq më tepër kur sipërfaqja e tokës i përket për shfrytëzim banorëve të fshatit “Laguna blu” në Qerret të Kavajës, e cila është marrë me qëra nga qeveria “Meksi” prej vitit 1995 nga shtetasi Adem Vila.
  http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/frangaj-nga-banor-ne-qerretu-kthye-pronar-i-lagunes-se-blu-366711.html

Schreibe einen Kommentar