Die Albanische Mafia kontrolliert die Italienische Küste von Brindisi bis Otranto

Über 45 Jahre alt ist die Zusammenarbeit der Albanischen Politik Mafia Klasse, mit der Apulischen Mafia. System der US Politik: Drogen, Geldwäsche, Wirtschafts Wachstum und Straffreiheit. Alles seit Jahren bekannt: Albanien, Kosovo, als Straffreies „Schwarzes Loch“ für kriminelle Geschäfte rund um die Terrorismus Finanzierung der NATO Staaten und der Britten wie der USA. Früher vor 45 Jahren waren es die US Zigaretten Firmen, wie BAT und Co..

Drogen Anbau: in 3 Monate 24 Tonnen Samen aus Griechenland eingeführt

Der Original Artikel in “La Repubblica”, was aber nicht verwunden kann, wenn Deutsche Politiker, BKA, Verfassungschutz, EU Parlament ein Ratten Nest, als Partner von Kriminellen, War Lords, Terroristen und Drogen Baronen gebildet haben, was im Visa Skandal auch schon dokumentiert wird. 400 % Drogen Export Steigerung aktuell, wo Edi rama, Fatos Nano, Ilir Meta schon in 2000 eine Drogen Export Steigerung mit korrupter Deutscher, US, EU Unterstützung erreichte.

Uralte Verbindung im Schmuggel: ab 1970 dokumentiert, Yacht Seglern ebenso bekannt.

shadow

Piantagioni raddoppiate nel giro di due anni, un business criminale gestito con criteri manageriali per incrementare un giro d’affari da miliardi di euro,…….. http://corrieredelmezzogiorno.corriere.it/bari/cronaca/16_giugno_03/narcos-dall-adriatico-oltre-mille-piantagioni-21b80694-29c0-11e6-8bea-50842573ee10.shtml

Abgründe wie seit Jahren, bei Deutschen Behörden, wie das Attentat in Berlin zeigte, weil Hirnlose Parteigänger: korrupte Politiker Klientel Politik Im Mafiösen Stile organisieren. Anis Amri hatte 14 Identitäten

Die Strecke zwischen Brindisi und Otranto wurde von Balkan Verbrechen als Landepunkt für den Handel nach Italien gewählt. Auch Waffen und Militär Sprengstoff wird geschmuggelt, wobei Militärs sogar beim Bomben Bau, für Hinrichtungen und Auftrags Morde gutes Geld damit machen.

Über 45 Jahre alt ist die Zusammenarbeit der Albanischen Politik Mafia Klasse, mit der Apulischen Mafia.

Die Cannabis Schmuggler Boote der Balkan Mafia und „Sacra Corona Unita“

Die TNT: die letzte Entdeckung wurde am Neujahrsmorgen gemacht. Mehr als 20 kg in 114 Brote geteilt, von einem Fischer in Torre San Gennaro in Torchiarolo bemerkt. Sie wurden unter einer Düne versteckt, wahrscheinlich zusammengebrochen wegen starken Windes. Verpackt in Kartonverpackungen mit TNT 200 geschrieben und dann in einen Sack gestopft für Düngemittel.

„Trafiku i drogës dhe armëve drejt Italisë në duart e shqiptarëve“

Postuar: 03/01/2017 – 14:40

Droga nga Shqiperia eshte rikthyer ne vëmendjen e mediave italiane. Është “La Repubblica” e cila shkruan sot se jane shqiptaret ata qe zotërojnë trafikun e drogës dhe armëve drejt Italisë.

“Një herë e një kohë ishin vetëm cigaret, ndërsa sot është kanabisi, emigrantët, armët dhe eksplozivi. Të gjitha këto kalojnë nëpërmjet rajonit të Pulias në 80 kilometra vijë bregdetare, e cila është zgjedhur nga krimi shqiptar për trafiqet e paligjshme”, e nis shkrimin gazeta italiane.

Sipas saj, “shqiptarët zotërojnë rrugën ballkanike të trafikut të drogës, armëve dhe emigrantëve drejt vendit”.

“Në kanalin e “Otrantos” nuk lëviz asgjë pa pëlqimin e grupeve kriminale shqiptare. Ata janë të fokusuar në trafikun e drogës dhe armëve i cili është më i thjeshtë për u menaxhuar. Ndërsa trafiku i emigranteve iu është lënë në dorë jorastësisht grupeve kriminale turke. Për të transportuar drogën, armët dhe eksplozivin shqiptaret përdorin gomone dhe avionë të vegjël” thuhet me tej në shkrim.

“Bregdeti i Pulias është zgjedhur jorastësisht nga trafikantët shqiptarë. Plazhet më rërë bëjnë që gomonet dhe avionët ta kenë më të lehtë qëndrimin. Në këtë rajon ka mjaft shtëpi të pabanuara për të fshehur mallin. Ndërsa pyjet e dendura janë vendet më të mira për të fshehur makinat të cilat ngarkohen për ta dërguar drogën drejt veriut të Italisë”, thuhet ne shkrim.

 

/portali DurresLajm/

Der SP Politiker Artan Gaci immer dabei wie Andere, Dashimir Tahiri als uralt Mafiosi und Partner des Jo Biden

3 Gedanken zu „Die Albanische Mafia kontrolliert die Italienische Küste von Brindisi bis Otranto“

 1. Wieder ein Boot beschlagnahmt i nSüd Italien

  05/01/2017 – 12:55

  Një sasi prej 510 kg marijuanë është sekuestruar në kuadër të një operacioni të përbashkët midis policisë shqiptare dhe Guardia di Finanzas italiane.

  Në pranga ka përfunduar një 29 vjeçar shqiptar me iniciale A.M, i cili ka udhëtuar me mjetin e tij gomone në një mot shumë të keq në drejtim të Italisë për të trafikuar sasinë e konsiderueshme të drogës.

  “Mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 në Torre Veneri, San Kataldo, provinca e Leçes, Itali, pas shkëmbimit të informacionit me Policinë e Shtetit, Guardia di Finanza e Pulias ka goditur një tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike”, sqaron policia.

  “Me gjithë motin shumë të keq dhe detin me dallgë deri në 7 ballë, trafikanti ka provuar të çajë ‘rrjetën’ e policisë, por ka dështuar. Në bordin e motoskafit të bllokuar, i cili është i gjatë rreth 5.5 metra, Guardia di Finanza sekuestroi rreth 510 kg marijuanë”, sqaron policia.

  Hetimet vijojnë për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë trafik.

  15909480_10209926062221879_1558525553_n

  Droga e sekuestruar

  15878697_10209926062261880_1354274115_n

  Gomonia e sekuestruar

 2. Der Tirana Geschäftsmann Demo Progonati wurde verhaftet, weil er 1,9 (2,4 Tonnen) Tonnen: Cannabis am 9. Januar 2017 schmuggelte, wo das Boot 7 sm vor der Küsten von Brindisi beschlagnahmt wurde. Von Dafine bei Vlore startete das Boot und Demo Progonati, gilt als Drogen Boss und wäscht mit illegalen Bauten als Baufirma diese Drogen Gelder, was Tradition ist.

  Arrestohet në Tiranë “truri” i gomones me 1.9 ton kanabis, u kap në Itali

  LajmiFunditparë: 1 orë

  Policia njoftoi diten e sotme se një 46-vjeçar është arrestuar me akuzën e trafikut të drogës drejt Italisë. Mësohet se nga policia e Tiranës është vënë në pranga shtetasi Demo Progonati është vënë …

  Trafikoi 2.4 ton kanabis, arrestohet 46-vjeçari në Tiranë (Emri)

  BalkanWebparë: 56 min

  TIRANË- Një 46-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në kryeqytetit nën akuzën e trafikut të drogës. Demo Progonati u arrestua pas urdhër-ndalimit të nxjerrë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si i …

  Policia kap pas 6 ditësh trafikantin që posedonte 2.4 ton kanabis, ja kush është

  SOTparë: 2 orë

  Policia e Tiranës ka arrestuar një 46 vjeçar, i cili disa ditë më parë, së bashku me disa shtetas të tjerë trafikuan një sasi të konsiderueshme lënde narkotike.

 3.  

   

  Cannabis Schmuggler Boote aus Vlore, Sex Erpressungen in Tirana: Alles normal

  Autoritetet italiane kanë ndaluar një tjetër gomone të fuqishme me drogë që po udhëtonte nga Shqipëria drejt brigjeve italiane.
  Drejtoria Antimafia e Policisë së Barit në bashkëpunim me repartin territoral të policisë financiare të komunës së Barleta e Molfeta kanë sekuestruar një gomone me drogë me prejardhje nga Shqipëria si dhe kanë arrestuar dy skafistët shqiptarë, banues në Vlorë, shtetasit H.E. 37 vjeç e M.H 34 vjeç.
  Gomonia e gjatë rreth 9 metra dhe e pajisur me dy motorë të fuqishëm jashtë bordit është ndaluar nga roja bregdetare e financës italiane pas disa minuta ndjekje në brigjet e qytezës Molfeta, informon ora news.
  Në bordin e saj janë gjetur 52 pako marijuanë me një peshë totale prej 1 ton 215 kg.
  Sipas autoriteteeve italiane lënda narkotike e shitur në treg do të sillte një përfitim prej 12 milionë euro

   

  Si e joshi studentja Joana biznesmenin amerikan në Tiranë. Bënë seks dhe më pas...

  Si e joshi studentja Joana biznesmenin amerikan në Tiranë. Bënë seks dhe më pas…

  19:27, 03/03/2017 Një biznesmen amerikan është futur në kurth nga një studente, tashmë e pandehur, e cila iu prezantua me emrin Joana, si përfaqësuese e një kompanie shqiptare, e interesuar për bashkëpunim.

  Pas një takimi të pare, gjatë muajve të parë të vitit 2013, i dëmtuari është larguar nga Shqipëria për në vendin e tij dhe pasi është kthyer, në maj të vitit 2013, rreth mesditës, është telefonuar nga Joana, e cila krahas të tjerave, gjatë bisedës i ka kërkuar ndihmë në të holla për të përballuar jetesën, me pretendimin se kishte probleme me prindërit.

  Me kërkesën e të dëmtuarit, bashkëbiseduesit kanë lënë takim në një lokal në afërsi të “Z…”. Takimi është realizuar në datën 03 qershor 2013, ku Joana ka shkuar me një tjetër vajzë që e ka prezantuar si motrën e saj. Në vijim, e prezantuara si Joana V. i ka kërkuar të dëmtuarit shumën prej 2000 USD, dhe gjatë bisedës i ka lënë të kuptonte se, në këmbim të ndihmës, mund t’i jepte shërbime seksuale. Në datën 04 qershor 2013, shtetasja të cilën ai e njihte me emrin “Joana” i ka dërguar SMS të dëmtuarit, me anë të të cilit i ka kërkuar se ku e kur mund të takoheshin dhe ai i është përgjigjur se do të takoheshin rreth orës 14:00. Kallëzuesi, ashtu sikurse ishte dakordësuar më parë me ketë vajzë me emrin Joana, e ka marrë në telefon atë dhe i ka kërkuar që të takoheshin në afërsi të “Universitetit E…”. Ai ka mbërritur atje nën drejtimin e mjetit të tij dhe së bashku kanë shkuar në hotel “X…”, në rrugën “Irfan Tomini”, në afërsi të pallatit me shigjeta. Ata janë ngjitur në dhomën nr. 206, ku edhe kanë kryer marrëdhënie seksuale.

  SHANTAZHI

  Në datën 06.06.2013, me anën e një SMS-­je, Joana i ka kërkuar të dëmtuarit C. shumën e 800 USD, si “ndihmë” për të paguar provimet, por ai ka refuzuar ta ndihmonte. Ndërsa, ditën e regjistrimit të këtij procedimi, rreth orës 12:01, të dëmtuarit C. i ka ardhur një e­-mail në adresën e tij, nga adresa elektronike e Joanës. Ai ka mbetur i shtangur kur e ka lexuar. Nga përmbajtja e këtij e-maili, rezulton se të dëmtuarit i bëhej e ditur marrëdhënia e tij me vajzën Joana, përfshirë edhe regjistrimin në video të kohës së kryerjes së marrëdhënieve seksuale të tij me këtë vajzë. Në mënyrë kërcënuese, të dëmtuarit i kërkohej shuma prej 40 mijë dollarësh, në këmbim të mospublikimit të kopjes së CD­-së. Kërcënuesit përcaktonin edhe vendin e takimit për dorëzimin e shumës së parave, te lokali “L…”, duke i lënë ato në një kazan plehrash aty afër. Ndërkohë, në numrin e tij të telefonit, rreth orës 15:11, i është kërkuar se çfarë zgjedhjeje kishte bërë dhe nëse do të paguante shumën e kërkuar. I dëmtuari fillimisht është përgjigjur se nuk kishte ndërmend t’i përgjigjej kërcënimit, por bashkëbiseduesi i ka kujtuar pasojat që mund të vinin, duke i kujtuar madje se kishte edhe një video të dytë dhe se për përmbajtjen e tyre mund të pyeste më pas bashkëshorten e tij. /Marrë nga Panorama/

Schreibe einen Kommentar