Der Vlore Mafiosi: Adriano Jaho ist bei einer Probefahrt mit einem illegalem Boot südlich Durres verschollen

Der Vlore Hotel Besitzer Adriano Jaho ist verschollen als er mit einem nicht registrierten Super Schnellboot, eine Probefahrt machte mit Ariseld Maze. Das Boot wurde zuvor repariert, wohl durch Albaner Experten, wo die letzte Meldung an seinen Sohn kam, in Tradtion, das Wasser ins Boot eindringt, 2,5 sm vor der Küste. Die Küstenwache, noch die Bootsregistrierung kannte das Boot, mit 2 mal 250 HP Mercury Motoren, typische Schmuggler Boot Motoren, welche immer wieder beschlaǵnahmet werden seit über 15 Jahren dem Fall des Sokol Kociu mit 4 mal dieser Motoren und der SIA in 2001. Durch den Anruf bei dem Sohn in Italien, versuchten schon einige Gestalten Rettung zufinden, ohne das die Polizei erfährt, das man auf dem Meer herumfährt, gerade bei solchen über motorisierten Booten.

Europa Grand Resort

 

 

 

 

 

Vlore Strand Hotel Europa, das praktisch leer steht: Eigentümer: Adriano Jaho

Vor der Nase, der neuen und teuren Küstenüberwachungsstelle in Plepa verschwinden die Leute, in Sicht Weite: man ist in Albanien, wo der Unfug der Institutionen täglich vorgelebt wird. Die neue Küstenüberwachungs Zentrale direkt in der Bucht von Durres-Kavaje, eingeweiht im Januar 2016: Die ausgebildeten Experten wurden entlassen im Edi Rama, Berisha, Ilir Meta System von der EU finanziert, die Posten erhielten Idioten, auf dem Niveau von Alzheimer geplagten Kleinkindern und die Computer und Monitoren werden gestohlen, mit Defekten Geräten ausgetauscht.  NATO System, denn es ist der wohl 10 Versuch, eine Küstenüberwachung in Funktion zubringen. Der Admiral von Albanien ist auch kein Admiral, hatte nie eine Marine Ausbildung, noch ein Schiff gefahren. eine Witzfigur ganz einfach.

https://durreslajm.al/sites/default/files/artikuj/90454709-9449-4a31-91e3-6dae5554ae72.jpg

Operation und Einsatzzentrale der Albanischen Küstenwache, Polizei, Delta Force, mit Null Funktion

Erstmalige Koordinierung der Militär Polizei, EU Polizei Mission PAMECA IV, “ICITAP“ und der Küsten Wache

Klare Aussage: US Botschafter: Albanische Minister, Abgeordnete, Richter, sind korrupt und inkompetend

Rekord an Schmuggler Booten, Null Funktion der Baupolizei. Polizei Beamte bedanken sich bei dem Ex-Innenminister Samir Tahiri

Die Super Mafia der Dreistigkeit baut dort auch!

Kosovo Gangster Enver Shala, und neue Bau Skandale ohne Ende in Albanien: Das Mafia Konsulat, des „Edon Cana“ in Stuttgart

Typischer Mafiosi, der lieber in Tirana lebt, obwohl er ein Hotel hat, was abnormal ist im Juli und Schmuggler Geschäfte organisiert.

Nachdem neuen Super Skandal, was aber Standard wurde, als der Ex-Innenminister Samir Tahiri, auch die Küsten und Grenzpolizei an Kriminelle überall verkaufte in Durres, wurden umgehend Kontrollen eingeführt, welche einmal sehr effektiv funktionierten.

2 Boote wurden ohne Papiere, direkt vor der Nase der Polizei am Handels Hafen beschlagnahmt, welche ohne Papiere herumfuhren. Geschützt von Edi Rama, Kriminellen im Polizei Dienst und von Edi Rama, wurde Fatmir Kuci nie angeklagt, auch weil er trotz Verweigerung von Dokumenten, mit einem illegalem Schnellboot einen Russen zu Tode fuhr in Himari, aber Partner des Edi Rama war, ebenso als Krimineller bekannt.

Lexo edhe:

Edi Rama, die Super Show eines Berufs Verbrechers.

Edi Rama: Profi Krimineller in Tradition lt. Ex-Justizminister Ylli Manjani

Noch schlimmer die EU Mafia aus Hamburg, wie man an den aktuellen Zuständen sieht, wo AntiFA Kriminelle freiherum laufen von der SPD finanziert. Desaströse EU Mafia: Concerns are emerging in Brussels about attempts to block #Albania justice system reforms

Kaum zuglauben, wie hoch kriminell ein Edi Rama ist, aber das war vor 15 Jahren auch bekannt. Heute stellt er illegale Grundstücks Papiere aus, von der Albaner Mafia gezahlt, wie bei: „GREEN Coast“, mit der, EUROCoL Sh.P.K.

Dolën për të provuar skafin në Durrës, zhduken pa gjurmë biznesmeni dhe ndihmësi i tij (FOTO)

Postuar: 08/07/2017 – 14:57

Dy peshkatarë, njeri prej të cilëve pronar i një hoteli në njohur në Vlorë kanë humbur kontaktet prej datës 4 korrik në Durrës.

Mësohet se biznesmeni Adriano Jaho 52 vjeç dhe ndihmësi i tij Ariseld Maze 28 vjeç kishin dalë në bregdetin e Durrësit për të provuar skafin në det, të cilin e kishin riparuar në një servis në Durrës.

‘BalkanWeb’ raporton se të dy personat ishin të apasionuar pas peshkimit dhe njohës të mirë të detit.

Ata dilnin shpesh për peshkim, ndërsa janë zhdukur me motoskafin me një gjatësi 8 metra e 20 me dy motora 250 merkuri, me dokumentacion të rregullt. Familjarët e dy të zhdukurve akuzojnë policinë për neglizhencë.

Për herë të fundit ata kanë folur me një mikun e tyre të cilit i kanë thënë t’u dërgonte një karrel, pasi skafi po fuste ujë. Policia kufitare vijon kërkimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

 

Von Kriminellen illegal besetzt die Küste und Strände Richtung Orikum, als Radhime Strände bekannt. Nun werden dort 75 illegale Molen zerstört, weil Schmuggler Stationen sind,nachdem der Orikum Yachthafen praktisch nicht mehr benutzt werden kann. Auch dort hat die KfW, für die Albaner Mafia u.a. Stromleitungen bezahlt, welche oft nicht funktionieren. Schmuggler und Verbrecher haben sich dort niedergelassen, oft auch aus Nord Albanien

Anti Mafia Lecce – DIA Bericht: Albanische Minister, Abgeordnete sind Mitglieder der Albaner Mafia und im Drogen Geschaeft

Mjetet e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit janë rikthyer në Vlorë.

Këtë radhë në fokus të punës së tyre kanë qënë minimolet të cilat zgjaten përgjate bregdetit të Radhimës deri në Orikum. Fadromat kanë qënë në plazhin e Orikumit ku ka nisur shembja e minimoleve, të cilat prej vitesh janë vendosur në det duke ndarë dhe plazhet nga “pronarët”të cilët kanë dhe lokalet e tyre.

Ky aksion do të vijojë përgjatë gjithë plazhit ku janë identifikuar 75 minimole të cilat shumë shpejt do të hiqen. Disa prej minimoleve, kanë bllokuar dhe qarkullimin e ujit të detit duke sjellë shumë mbeturina.

Aksioni i IKMT do të vijojë deri në pastrimin e kësaj zone nga ndërtimet pa leje.

/ Top Channel

2 Gedanken zu „Der Vlore Mafiosi: Adriano Jaho ist bei einer Probefahrt mit einem illegalem Boot südlich Durres verschollen“

 1. Man hätte für so ein Boot keine GEnehmigung erhalten im Hafen Durres, weil zu stark motorisiert und man sowieso nur auf max. 3 sm begrenzte Genehmigungen erhält, für angebliche Fischer. Man spricht ganz offen von einem Drogen Boot, das nach Vlore gebracht werden sollte, wohl versenkt wurde, als es leck schlug. Der Assistent des Hotels 28 Jahre: ist ebenso verschollen: Ariseld Maze

  Zhdukja e biznesmenit Adriano Jaho dhe mikut të tij Ariseld Maze në det të hapur vijon të mbetet një mister. Kontakti i tyre i fundit ka qenë me një mik nga Durrësi, të cilit i kanë kërkuar që tu vijë në ndihmë, pasi skafi kishte nisur të fuste ujë.Kërkimet mësohet se janë ndërprerë , pasi nuk u gjet asnjë shenjë e mjetit lundrues ose dhe të personave ndërsa janë forcuar dyshimet se skafi është fundosur. Burime pranë uniformave blu thanë se kanë nisur hetimet për gjetjen e automjetit me të cilin Jaho dhe Maze udhëtuan nga Vlora për në Durrës.Deri më tani makina nuk është gjendur pasi nuk ka asnjë të dhënë për të, ndërsa prokuroria pritet të marrë në pyetje mikun e dy të zhdukurve si personi i fundit që ka pasur kontakt me ta. Ai ka dorëzuar në polici të dhënat e telefonatës por mbetet për tu parë nëse ora e thirrjes dhe qelizat telefonike do të mund të bëjnë lokalizimin e skafit.Nga ana tjetër familjarët thanë se 52 dhe 28-vjeçari shkuan në qytetin e Durrësit për të marrë mjetin tip skaf pasi e kishin lënë për shërbime në një servis. Mendohet se pasi kanë marrë mjetin ata kanë dalë në det për ta provuar por pa kaluar nëpërmjet portit të Durrësit. Sipas burimeve nga policia mendohet se skafit i kanë rënë tapat që shërbejnë për shkarkimin e ujit dhe kjo ka sjellë probleme. Blutë janë vënë dhe në kërkim të servisit në të cilin ka qenë skafi për të mësuar më shumë detaje mbi problemet e mjetit .Ndonëse është ende herët për të mbërritur në konluzione policia e ka shtrirë hetimin në disa pista ku nuk përjashtohet dhe ajo e trafikimit të lëndëve narkotike, kjo për shkak se dy miqtë ndonëse sipas familjarëve ishin të apasionuar pas peshkimit mjetin 8 metra të gjatë dhe me motorë të fuqishëm nuk e kishin kaluar nëpërmjet portit.

 2. 16,5 Tonnen Cannabis beschlagnahmt!

  Verhaftet: auch erneut Polizei Inspektoren:
  Të arrestuarit:

  Lirim Lamaj, inspektor në Komisariatin Vlorë
  Avdyl Sinanaj, inspektor në komisariatin Vlorë
  Astrit Lamaj, vëllai i inspektorit Lamaj
  Balil Gjata, kryeplak i fshatit Drithas
  Myzafer Tushaj
  Ervin Tushaj
  Rakip Arapaj
  Kudret Tushaj
  Elion Tafili

  14 Korrik 2017 – 01:53 | përditesuar në 12:18

  Vlorë dhe Kavajë, superaksion i policisë, kapen 16.5 ton kanabis
  15.2 ton drogë u kapën në Vlorë, 1.3 ton në Kavajë
  VD/Report Tv në fshatin ku u gjet kanabisi në Vlorë
  Arrestohen 5 trafikantë, në pranga edhe dy policë
  Çako: Shqipëria doli nga harta e kultivimit të drogës
  < "https://www.youtube.com/embed/_HSOUQ9Kb7w?rel=0" width="620" height="400" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen" data-mce-fragment="1">
  >Të tjera rreth shkrimit
  15.2 ton drogë u kapën në Vlorë, 1.3 ton në Kavajë

  Rreth 16.5 ton drogë e llojit kanabis janë sekuestruar nga Policia e Shtetit në orët e para të mengjesit të së premtes.

  Lënda narkotike ështe sekuestruar në Vlorë dhe në Kavajë ndërsa mësohet se janë arrestuar disa persona.

  15.2 ton drogë dyshohet të jenë kapur në dy banesa në fshatin Llakatund të Vlorës, ndërsa rreth 1.3 ton drogë janë sekuestruar në dy automjete në Kavajë. Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë të dyshuar si trafikantë si dhe dy punonjës policie të Vlorës, Lirim Lamaj dhe Avdul Sinani, për dekonspirim të operacionit.

  Kanabisi në të dyja rastet do trafikohej në drejtim të Italisë. Sasia e lëndës narkotike është kapur gjatë një aksioni masiv të Policisë së Shtetit në të gjithë vendin, në luftën kundër drogës.

  Superaksioni i policisë në Vlorë
  Vijon superaksioni në Llakatund të Vlorës, policia vijon kontrollet në fshatin Drithas.

  Kontrollet e policisë dhe FNSH po kryhen me qen antikanabis në banesa të tjera të fshatit.

  Ndërsa rreth ores 01:00 të së premtes në një megaoperacion të drejtuar nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako dhe Drejtori i Policisë së Vlorës, Gentian Shehaj, në fshatin Llakatund janë sekuestruar rreth 15 ton Kanabis dhe janë arrestuar disa persona.

  Lënda narkotike u sekuestrua në dy banesa të fshatit Llakatund, ku dhe u gjetën edhe pesë armë zjarri tip kallashnikov.

  Dyshohet se lënda narkotike ishte gati për tu transportuar drejt brigjeve italiane.

  Operacioni u krye nga Policia e Vlorës dhe u mbështet nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH).

  Gjithashtu në operacion mori pjesë edhe Drejtori i Përgjithshëm i SHÇBA Eduart Merkaj.

  Policia gjen dhe 200 kg drogë në fshatin Drithas
  Policia vijon superaksionin në Llakatund të Vlorës si dhe në një fshat aty pranë, në Drithas.

  Gjatë këtij aksioni, policia sekuestroi dhe 200 kg kanabis të tjera, krahas 15 ton që u zbuluan në Llakatund në mesnatë. Operacioni i policisë vijon imtësisht në të gjithë zonën për gjetjen e sasive të tjera të kanabisit.

  Arrestohen 2 efektivë policie, bashkëpunuan me trafikantët
  Dy efektivë të policisë së Vlorës dhe kryeplaku i fshatit Llakatund janë arrestuar nga policia gjatë operacionit antidrogë në Llakatund të Vlorës.

  Lirim Lamaj me detyrë Inspektor në Policinë e Vlorës dhe Avdul Sinani gjithashtu inspektor policie, kanë rënë në pranga, pas dyshimeve se kanë bashkëpunuar me trafikantët.

  Madje, një prej efektivëve dyshohet se ka dekonspiruar operacionin e policisë.

  VIDEO/Report Tv në Llakatund ku u gjetën 15 ton kanabis
  Kamera e Report Tv ka mbërritur në fshatin Llakatund të Vlorës ku u sekuestruan 15 ton kanabis e cila u gjet e fshehur në dy banesa.

  Lënda narkotike ruhej në dy shtëpi në të cilat nuk banonte, ndërsa prej mesnatës së djeshme mbahen nën ruajtje nga forcat e policisë.

  Gjatë operacionit të policisë, janë arrestuar pesë persona të cilët po merren në pyetje për lidhjen e tyre me sasinë e konsiderueshme të drogës së kapur.

  Gjithashtu, Policia ka sekuestruar edhe 5 armë kallashnikov të cilat përdoreshin për ruajtjen e dy banesave ku fshihej kanabisi.

  Kavajë, sekuestrohen 1.3 ton Kanabis në dy automjete
  Pas operacionit të Vlorës, ku u kapën 15 ton lëndë narkotike, rreth 1.3 ton kanabis u sekuestruan në orët e para të mengjesit të së premtes pranë vendit të quajtur Plazhi i Gjeneralit, në Kavajë.

  Mësohet se lënda narkotike po transportohej në një automjet furgon dhe në një fuoristradë në rrugën që lidh fshatrat Hajdaraj dhe Bago.

  Lënda narkotike ishte gati për t’u trafikuar ndërsa mësohet se janë arrestuar 4 persona.

  Nga të dhënat paraprake rezulton se automjetet e bllokuara i përkasin rrethit të Vlorës.

  Thasëve me drogë u janë vendosur mbishkrime
  Paketimet me kanabis që u kapën nga policia te „Plazhi i Gjeneralit“ kanë mbishkrime, iniciale me gërma të vendosura mbi sasitë e lëndës narkotike.

  Inicialet e vendosua aty hedhin dritë edhe mbi personin që e posedon por edhe marrësin e sasisë së lëndës narkotike.

  Prandaj inicialet janë të ndryshme për të ndarë edhe pronarët e lëndës narkotike, pasi droga të mbërrinte në destinacion.
  droga kavaje
  (Thasët e drogës në Kavajë me mbishkrime)

  Kanabisi do trafikohej në drejtim të Italisë
  Lënda narkotike e kapur në Vlorë dhe Kavajë do trafikohej në drejtim të Italisë.

  http://shqiptarja.com/home/1/vlor–dhe-kavaj–superaksion-i-policis–kapen-16-5-ton-kanabis-430475.html

   

Schreibe einen Kommentar