Der Sport Angler: Thoma Berberi, fängt einen 53 kg Zacken Barsch bei der Porto Roman

Thoma Berberi, gehört zu einer kleinen Gruppe von Einheimischen, welche seit über 10 Jahren Sport Angeln und Tauchen in den Gebiet, einer offiziellen Fischerei Schutz Zonoe und ist nur mit Schnorchel und Harpune unterwegs, oder mit einfachen Angel Geschirr. Rund um den Durres Tauch Club, der ebenso sehr wenige Mitglieder hat und einigen Fischern, welche sehr auf die Umwelt achten, welche immer mehr durch die korrupten Politiker zerstört wird, im Moment erneut durch Lefter Koka (nun Umwelt Minister und bei wikileaks: perhaps the most criminal in Albania), in einer Schizo Aktion der Albaner Mafia, welche die Currila mit einem gefakten Aufforstung Programm zerstören, ebenso erneut das Zweitemal diese Zone und Wälder, wo aller Müll erneut entsorgt wird, so das Regen die Erde und Sedimente im Meer ablagern und auch die Fisch Gründe zerstören.

Durrës, kapet peshku i rrallë gjysmëkuintalësh FOTO

Durrës, 5 tetor 2014 – Një peshkatar në Durrës ka arritur të kapë një peshk gjigant të llojit “kerr” i cili peshonte plot 53 kilogramë. Peshku që shikoni në foto u kap pasi u qëllua me pushkë deti,…

Albanien ein Tauch Revier der Zukunft

aus Balkan Spezial mit mehr Infos!

Tauchen in Albanien!

http://wstalbania.com/

Man wird sehen, was daraus wird, nachdem nur Kriminelle mit Mafia Bauten an der Kueste und Umwelt Kriminelle Politiker an der Kueste etwas zu Sagen haben. Vor allem eben in Sarande und das Problem war vor 10 Jahren bekannt.

Die US – Albanischen Erforschungs Aktionen an der Küste

http://www.rpmnautical.org/

5 Gedanken zu „Der Sport Angler: Thoma Berberi, fängt einen 53 kg Zacken Barsch bei der Porto Roman“

 1. · In den von Verbrechern besetzten Stränden, verunglückte Nachts Einer tödlich. Real verlassen bei Dunkelheit die Zivil Bevölkerung die Küsten Gebiete, welche Paradies für Kriminelle und ihre Lokale sind. Dort von einem PD Ganoven des Sokol Olldashi, der das Lokal und die illegale Zufahrt gebaut hat. Humbja e kontrollit mbi Benz-in për pak sa nuk i merr jetën edhe pasagjerit Kadri Meta nga fshati Sallmone

  DURRËS, 8 shtator 2014 – Dy aksidente që fatmirësisht kanë shkaktuar viktima: kanë ndodhur të martën, më 7 tetor 2014.

  Drejtoria e policisë së shtetit për qarkun Durrës-Krujë njofton se të martën më 7 tetor 2014 janë regjistruar dy procedime penale në gjendje të lirë.

  Banori i lagjes 16 S. T., rreth orës 11.00, paradite, në Bisht Pallë, është vetëplagosur në krah pwr shkak tw një shkrepjeje të pavullnetshme të kallashit, qw mbante me vete.

  Kjo i ndodhi kur po peshkonte me rrjetë.

  Aktualisht ndodhet në spitalin rajonal të Durrësit jashtë rrezikut për jetën. U sekuestrua automatiku.

  Banori i Shkozetit, E. M., rreth orës 20.55, në fshat Sukth të komunës së Katundit të Ri, duke drejtuar një Benz, ka humbur kontrollin e tij dhe u përplas me kolonën e derës së avllisë të shtëpisë së shtetasit H. GJ.

  Nga ky aksident u dëmtuan lehtë drejtuesi i mjetit dhe udhëtari në veturë, Kadri Meta nga fshati Sallmone, komuna e Xhafzotajt.

  /th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/
  – See more at: http://www.durreslajm.com/aktualitet/durr%C3%ABs-vet%C3%ABplagosja-shkon-p%C3%ABr-peshk-dhe-i-shkrepet-kallashi#sthash.ZwvAMffW.dpuf

 2. Man plündert jetzt 2 Antike Kriegs Schiffe der Österreichischen Flotte, welche vor Cap Rodani liegen.

  Aber viele Tausende haben sich neu dort illegal angesiedelt, wo gegen 7 Kriminelle Grundstücks Direktoren in Lezhe nun Anklage erhoben wurde.

  Dort liegt in der Nähe sogar die Kommndo Zentrale der Küsten Wache im Hafen Pish Pallo

  Viele Gangster haben sich dort angesiedelt und immer illegal
  Aktualitet
  17 Nentor 2014 – 12:03
  Kepi i Rodonit, grabiten objekte
  nënujore nga anije austro-hungareze
  Peshkatarët e zonës së Kepit të Rodonit njoftuan Agjencinë Kombëtare të Bregdetit se prej disa muajsh po grabiten dy anije të mbytura në këtë zonë, pjesë e Flotës Austro-Hungareze, S.M.S Lika dhe S.M.S Triglav.

  Këto anije janë pjesë e Betejës së Famshme të Durrësit ku flota aleate (Entente) u ndesh me flotën e Fuqive Qendrore (Austro-Hungaria-Gjermani). Dy anijet e mbytura pjesë e skuadronit të Komandantit, më vonë Regjenti i Hungarisë Admiral Horthy, ranë në mina detare ku dhe u mbytën me humbje të mëdha në njerëz.

  Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare shprehet se “Agjencia Kombëtare e Bregdetit po punon për të ndaluar këtë grabitje si dhe po kërkon ndihmën e të gjithë atyre banorëve përgjatë vijës bregdetare për të sinjalizuar autoritetet shtetërore nëse ka raste të ngjashme”. Ruajtja e Trashëgimisë sonë Kombëtare në tokë apo nën det është detyrë e çdo qytetari. ATSH – See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/kepi-i-rodonit-grabiten-objekte-nenujore-nga-anije-austro-hungareze-252975.html#sthash.QtmY2T2Y.dpuf

 3. Enrik Mehmeti,erzählt von dem Fang eines 4 Meter Haies vor Vlore, was aber durchaus gerade an der Südküste öfters vorkommt. Es gibt nur wenige Fotos von diesen Fängen,

  Foto/ Barbari në Vlorë, peshkatari vret peshkaqenin 4 metra

  Postuar më: 24 Prill 2016 13:09

  peshkaqeni-ok-okk-fare_1461494985-3979158Si të mos mjaftonte masakra që vlonjatët po i bëjnë pyllit të Sodës dhe vijës së mrekullueshme bregdetare duke e betonizuar të gjithën, ata duket se janë “në gjak” edhe me detin. Nuk janë të pakta rastet kur peshkatarët vlonjat shihen në foto ose në video duke kapur specie të rralla peshqish apo duke masakruar faunën detare, si në rastet me breshkat e detitit ose me peshkaqenët.

  Edhe këyë herë një peshkaqen me përmasa të pazakonta ka rënë në rrjetën e disa peshkatarëve në Vlorë. Peshkaqeni prej më tepër se 400 kilogramë dhe 4 metra i gjatë u kap mëngjesin e sotëm rreth 200 metra larg gjirit të Gramës.

  http://www.oranews.tv/vendi/peshkaqeni-4-metra-i-gjate-flijohet-ne-rrjeten-e-peshkatareve-te-vlores/

Schreibe einen Kommentar