Der Sohn des Gangster Bosses Mhill Fufi:: Berisha Mafia aus LAC: wurde verhaftet, wegen bewaffneten Umtrieben in Tirana

Alles normal im dumm, dreisten Parlament, wo sich überwiegend nur die dümmsten Kriminellen tummeln und Mhill Fufi, gehört zu den Banden aus LAC, einer dümmer wie der Andree und Tom Doshi.

Ein typischer Abgeordneter in Albanien und aus LAC, eine Stadt von Kriminellen beherrscht. Erziehung Null, der 16-jährige Sohn geht mit der Pistole in die Schule, betriebt mit Dritten in Tirana eine kriminelle Gang.

Schule braucht man nicht im Deppen Laden der Albaner Politik, Spiel Casino Hallen und Kriegs Spiele in den Internet Shops sind wichtiger.

Drogen, Prostitution, Waffen die normale Palette bei Abgeordneten und Politikern in Albanien

Arrestohet djali i deputetit Mhill Fufi

Policia e Tiranës njoftoi sot se ka arrestuar dy të rinj gjimnazistë, një djalë dhe një vajzë duke parandaluar një ngjarje kriminale. Sipas njoftimit që vjen nga Komisariati 2, pas një sherri mes të rinjve në gjimnazin “Vasil Shanto” 3 ditë më parë u thelluan hetimet. Në pranga kanë rënë G. F, 16 vjeç, lindur në Lezhë  dhe banues në Tirane i cili është djali i deputetit të Partisë Demopkratike Mhill Fufi. Atij i është gjetur një armë zjarri pistoletë e tipit “Ekol”. Ai akuzohet për veprën penale të  „Armbajtje pa leje”.  Në pranga është vënë edhe shoqja e tij M. B, 17 vjeç, lindur e banuese në Tiranë. Ajo akuzohet për „Armbajtje pa leje “ dhe „Moskallëzim krimi“. Në gjendje të lirë do të ndiqet i riu A. H, 16 vjec.

Ngjarja

Këta të rinj u arrestuan pasi në 1 dhjetor i riu G.F, nxënës në gjimnazin „Besnik Sykja“ ka shkuar në mbështetje të disa shokëve të tij të cilët ishin duke konfliktuar me disa persona pranë shkollës „Vasil Shanto“. Me pretendimin për tu sqaruar pasi është përfshirë në këtë konflikt, ka gjuajtur me grushta njërin nga personat e palës tjetër.

Në këto kushte shtetasi djali i deputeti Fufi, i përfshirë në sherr është frikësuar pas kësaj situate të ndodhur, për këtë arsye ai ka shkuar në qytetin e Laçit dhe ka marrë një pistolete “Ekol”, duke e mbajtur me vete në shkollë për vetëmbrojtje nga personat të cilët kishte goditur me grushta. Gjatë procesit të mësimit, ai ja ka dhënë pistoletën shoqes së shkollës me iniciale M. B, për ta mbajtur në çantë, e cila u arrestua nga policia gjithashtu. Veprimet u kryen në prezencë të psikologes së shkollës dhe psikologes së Policisë, dy avokatëve dhe në prezencë të familjarëve.

http://www.lapsi.al/lajme/2015/12/04/arrestohet-djali-i-deputetit-mhill-fufi#.VmJ2pnqLelM

Rückblick:

Elections

Activist killed near polling station as Albania votes

Police in Albania say an opposition activist has been killed and a Democratic Party candidate injured in an election-day shootout. Sunday’s poll will play a crucial role Albania’s bid to join the EU.

Police have named the dead man as Gjon Pjeter Gjoni, 53, an activist of the opposition Socialist Party. The wounded man is Mhill Fufi, a parliamentary candidate of the ruling Democratic Party.

The incident happened in the town of Lac, 60 kilometers (37 miles) northwest of the capital Tirana.

http://www.balkaninsight.com/en/article/mp-s-murder-claims-make-waves-in-albania

News 03 Mar 15

MP’s Murder Claims Make Waves in Albania

A Socialist MP’s claims that the speaker of parliament was plotting to kill him have added to the turbulent atmosphere of politics in Albania.

Gjergj Erebara
BIRN

Tirana

 

Tom Doshi. Photo: LSA

Tom Doshi, a businessman turned parliamentarian, lashed out on Monday against the speaker of parliament, Ilir Meta, accusing him of plotting to assassinate him and an opposition MP, Mhill Fufi, while accusing Prime Minister Edi Rama of turning a blind eye to the plot.

Doshi’s inflammatory comments followed minutes after the ruling Socialist Party expelled him from their parliamentary group, after he threatened to declare “war” on the government.

Meta, is the head of the Socialist Movement for Integration, LSI, the junior partner in Rama’s government. http://www.balkaninsight.com/en/article/mp-s-murder-claims-make-waves-in-albania

Rückblick.

Der Kandidat Ilir Pjetraijn, ist der Bruder des DP Abgeordnenten Mhill Fufi, der schon als Dumm Gangster in Schiessereien verwickelt war.

Ilir Pjetrajn, vëllain e deputetit Mhill Fufi.

http://shqiptarja.com/home/1/kqz-rr-zon-pd-i-dor-hequri-biba-do-jet–kandidat-i-kurbinit-299126.html

Insider says:

In den Kommentaren als Tschetschene bezeichnet. Am Wohl Tag in eine Schiesserei verwickelt mit einem toden Politiker, nun wurde in LAC, dem primitiven Gangster seine Pistole aus dem Auto gestohlen.

Mhill Fufi, typischer Abgeordneter, ein rein dummen und primitiven Partei von Banditen, welche alle Gesetze ablehnen und Vertreter der Stadt LAC, welche nur von Kriminellen regiert wird.

24 Dhjetor 2013 – 23:40
Laç, deputetit të PD-së Mhill Fufi i
vjedhin pistoletën, e kishte me leje

LAÇ-Deputetit të Partisë demokratike Mhill Fufi i vjedhin pistoletën në makinë. Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të natës ku bashkë me pistoletën deputetit i janë vjedhur edhe sendet personale që kishte në makinë.

Deputeti Mhill Fufi e kishte parkuar mjetin pranë banesës dhe ishte larguar.

Nga të dhënat e para të policisë mësohet se deputeti i PD-së pistoletën e kishte me leje. Forcat e policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për kapjen dhe identifikimin e autorëve të kësaj ngjarje.

Redaksia Online
(d.d/shqiptarja.com)

avatar

Anonim
Kola prej Leshi Si emer e mbiemer duket sikur eshte nga Cecenia, deputet me pistolete nga kush ruhet, se ata qe e kane votuar kerkojne mbrojtjen e tij jo me plumb, por me forcen e fjales , mentaliet shpellari.
Përgjigju – 25 Dhjetor 2013 6:21

– See more at: http://www.shqiptarja.com/Aktualitet/2731/lac-deputetit-te-pd-se-mhill-fufi-i-vjedhin-pistoleten-e-kishte-me-leje-193055.html#sthash.0cI6ycpN.dpuf

The body of Gjon Gjoni, 53, who was shot in an exchange of gunfire close to a polling station in Lac, 37 miles (60 kilometers) northwest of capital Tirana, Sunday, June 23, 2013 as Albania is holding parliamentary elections. There were few immediate details, but a police spokesman said that Gjon Gjoni, died after being shot in an exchange of fire with Mhill Fufi, 49, a candidate for Berisha's governing Democratic Party. An opposition party leader identified Gjoni as a supporter. Another man, Kastriot Fufi, was also injured. It was not immediately clear if he and the candidate were related. The shooting in the city of Lac started with an argument, said police spokesman Tefik Sulejmani, who gave few other details.(AP Photo/STR)

Gjon Gjoni
Activist killed near polling station as Albania votes
Police in Albania say an opposition activist has been killed and a Democratic Party candidate injured in an election-day shootout. Sunday’s poll will play a crucial role Albania’s bid to join the EU.

Police have named the dead man as Gjon Pjeter Gjoni, 53, an activist of the opposition Socialist Party. The wounded man is Mhill Fufi, a parliamentary candidate of the ruling Democratic Party.

The incident happened in the town of Lac, 60 kilometers (37 miles) northwest of the capital Tirana.

Voting began on Sunday morning, with polls suggesting a tight race between the incumbent conservative Prime Minister Sali Berisha and his Socialist opponent Edi Rama. Others say Rama will receive a narrow victory.

A short-staffed electoral commission has raised the likelihood of a disputed result….http://www.dw.de/activist-killed-near-polling-station-as-albania-votes/a-16900410

Polizei Banden brauchen für ihre illegalen Villen Strom Kabel, welche gestohlen werden, wie aktuell in Vlore

The alleged plan for the murder of two Albanian MPs brings Brussels back into the “game”

By   /  11/03/2015  /  AL Politics, Albania, Headlines, Politics  /  No Comments

IBNA1 doshi-fufi

IBNA Special Report Tirana, March 11, 2015/Independent Balkan News Agency By Edison Kurani In the past ten days, the main political and social topic in Albania has been the alleged plan for the murder of the majority MP, Tom Doshi and that of the opposition, Mhill Fufi. As never before, the Prosecution of Serious Crimes […]

Read More →

USA expresses its concern about MPs with criminal records in Albania

By   /  10/03/2015  /  AL Politics, Albania, Headlines, Politics  /  No Comments

meta ibna (1)

Tirana, March 10, 2015/Independent Balkan News Agency By Edison Kurani United States of America are concerned about the presence of MPs with criminal records in the parliament of Albania. This  is confirmed by the speaker of Albanian parliament, Ilir Meta. He says that the US Embassy to Tirana has recently expressed its concerns. According to […]

Read More →

 

Rekord/ Kapet 130 kg kokainë në Itali, në pranga edhe 2 shqiptarë (foto/video)

Jo pak, por 130 kilogram kokainë u sekuestrua në një magazinë Rexho Kalabria në mes të arkave me fruta plastike. Në pranga ranë 9 persona më në krye Attilio Vittorio Violi, 52 vjec një person i konsideruar si një nga “kapot” e Ndragetës. Mes të arrestuarve janë edhe dy vëllezër shqiptarë të identifikuar nga mediat si Gazmend dhe Azem Tahiraj. Droga vinte nga Amerika e Jugut me destinacion vendet e BE-së. Përvec trafikut të lëndëve narkotike këtij grupi mafioz i atribuohen edhe krime si tentativë vrasje, organizatë mafioze, rrëmbime, grabitje dhe abuzim me armë. /lapsi.al/

{}

{}

{}

{}

VIDEO

5 Gedanken zu „Der Sohn des Gangster Bosses Mhill Fufi:: Berisha Mafia aus LAC: wurde verhaftet, wegen bewaffneten Umtrieben in Tirana“

 1. Alte Tradition der Albaner: Gross Drogen Schmuggel, aus den alten Sokol Kociu Kartelen. 400 kg Kokain in Italien bei Venedig beschlagnahmt, 2 Neu Mafiosi aus Durres verhaftet.

  Man hat zur Tarnung ein Restaurant, was zur Ausstattung jeder Albanischen Verbrecher Familie gehört, was der Tarnung dient. Oft hat man in meheren Ländern, Städten Restaurants, was zur Transport Tarnung dient.

  Das System beitreibt die Nghradeta und die Albaner Mafia Familien auch aus dem Kosovo, Mazedonien. der verhaftete „Ballist“: Ismail Morina und die „DRENICA“ Albaner Mafia mit 6 Lokalen in Augsburg

  Venedig

  Trafikonin për “Ndraghetan”, arrestohen 2 vëllezërit shqiptarë, sekuestrohen 400 kg kokainë

  5 dhjetor 2015 – Policia italiane në qytetin Venecias ka finalizuar një operacion antidrogë ku është sekuestruar një sasi prej 400 kg kokainë të pastër, e transportuar nga Amerika e Jugut në qytetin e Venecias për llogari të një celule të mafies kalabareze Ndragheta. 9 persona kanë rënë në pranga, në mesin e të cilëve janë dhe dy vëllezër shqiptarë, Gazmend e Azem Tahiraj.

  Mediet italiane shkruajanë se në katin e parë të lokalit “La Lanterna” në pronësi të vëllezërve Tahiraj, që ndodhet në Venecia, janë gjetur disa kg kokainë e marijuanë e përgatitur për t’u trafikuar.

  Kokaina transportohej nga Amerika Latine me anë të një shoqërie import-eksporti, e lënda narkotike fshihej mes ngarkesave me banane e ananas, që në fakt ishin fruta plastike.

  Hetimet e operacionit të policisë italiane kanë vazhduar për dy vjet rresht. përgjatë të cilave janë dokumentuar rreth 410 kg kokainë e ardhur nga Amerika Latine, e trafikuar në pak muaj.

  (Gazmend Tahiraj)

  (Azem Tahiraj)

  Në videon e mëposhtme, arrestimi në flagrancë i trafikantëve:

  ajm/

  /S.L. portali DurresLajm/

 2. eine der ueblsten Familien von LAC ist in neue Skandal Morde verwickelt. die Familie des Dorijan Cara! Zum Spass Morden, in der von Verbrechern kontollierten Stadt

   

  Vrasja e 20-vjeçarit në Laç, viktima nuk kishte lidhje me krimin

  2704
  0
  SHPËRNDAJE

  Facebook
  Twitter
  Kurbin, te kerkuarit
  Dy autorët e dyshuar të shpallur në kërkim nga policia (majtas) Elgert Cara dhe Dorjan Cara

  Policia ka zbardhur motivet dhe autorët e vrasjes së shtetasit Ervis Zyba në Laç. Uniformat blu kanë vënë në pranga 2 shtetas, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim.

  Në lidhje me këtë ngjarje janë arrestuar shtetasit: Xhevahir Lika 21 vjeç, banues në Kurbin. Ai akuzohet për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake e municionit”; Drilon Leka 27 vjeç, banues në Kurbin për veprën penale “Moskallëzim krimi”.

  Ndërsa janë shpallur në kërkim shtetasit: Elgert Cara 19 vjeç, banues në Zheje të Kurbinit dhe Dorjan Cara 25 vjeç, banues në Zheje të Kurbinit.

  MakinaNga veprimet e kryera rezulton se shtetasit Xhevahir Lika dhe shtetasi Elgert Cara ishin të përfshirë në një konflikt për motive të dobëta, që para rreth një viti.

  Viktima Ervis Zyba ishte shok i shtetasit Xhevahir Lika dhe të dy së bashku kanë shkuar në një lokal, në lagjen Nr.6 Kurbin, në të cilin kishte muzikë live. Pasi kanë qëndruar rreth katër orë në këtë lokal, të dy shtetasit e lartpërmendur kanë dalë nga lokali rreth orës 01:30 dhe kanë hipur në automjetin e tyre të markës Mercedez Benz me targa AA898MR.

  Makina-1Sipas policisë në ato momente tek mjeti, janë afruar shtetasit Elgert Cara dhe Dorjan Cara, të cilët janë konfliktuar me shtetasin Xhevahir Lika. Në debat e sipër, duke qenë se dy palët kanë qenë të armatosur, shtetasi Elgert Cara ka qëlluar me armë automatike, ndërsa shtetasi Dorjan Cara ka qëlluar me armë zjarri pistoletë ne drejtim të mjetit ku ishin Xhevahir Lika dhe viktima Ervis Zyba dhe shtetasi Xhevahir Lika është kundër përgjigjur me armë zjarri pistoletë.

  Nga shkëmbimi i zjarrit ka mbetur i vrarë shtetasi Ervis Zyba 20 vjeç, lindur dhe banues në Gjorm të Kurbinit.

   

 3. Der Dumm Gangster Mhill Fufi muss nun erhebliche Kosten tragen, für den angeblichen Verlust einer Pistole, + Gerichts Kosten

  I humbi pistoleta, deputeti demokrat gjobitet me 1.6 milionë lekë

  Postuar: 06/05/2016 – 11:38

  Gjykata e Lezhës ka vendosur që deputeti i Partisë Demokratike, Mhill Fufi të paguajë pistoletën e humbur rreth tri vite më parë.

  Në një vendim të marrë më datë 8 prill 2016, kjo Gjykatë detyron deputetin Fufi që të paguaj shumën totale prej 162.600 lekësh, bashkë me shpenzimet e procesit gjyqësor, raporton “Ora News”.

  Padia ndaj deputetit demokrat është bërë nga Drejtoria e Policisë së Lezhës për humbjen e pistoletës tip Beretta 9 mm (model siç e shihni në foto).

  “Detyrimin për shlyerjen e dëmit pasuror të shkaktuar si rezultat: Humbje e Armatimit (pistoleta Beretta 9 mm Nr.18453Z, që vlerësohet në shumën 150.000 (njëqind e pesëdhjetëmijë) lekë si dhe fishekë 9 mm copë 30 (tridhjetë), me një çmim 420 lekë për copë e barabartë me 12.600 lekë në shumën totale 162.600 lekë të rinjsh”, thuhet në kërkesën e Drejtorisë së Policisë Lezhë depozituar në Gjykatë dhe regjistruar më datë 28 tetor të vitit 2015.

  Fufit i humbi pistoleta në dhjetor të vitit 2013. Ai deklaroi në atë kohë se persona të panjohur i kishin thyer xhamin e makinës së tij dhe për pasojë i kishin grabitur armën.

  Vendimi i Gjykatës vjen në kohën kur ligji i ri nuk lejon më mbajtjen e armëve nga ana e deputetëve dhe zyrtarëve të tjerë, përfshirë prokurorët dhe gjyqtarët.

  /portali DurresLajm/
  http://durreslajm.com/politike/i-humbi-pistoleta-deputeti-demokrat-gjobitet-me-16-milion%C3%AB-lek%C3%AB

 4. Schlimmer denn je, schlimmer wie im Bürgerkrieg 1997-98, Jugendliche die bewaffnet im Tirana Zentrum in Lokalen sind

  Policia e ndalon për armë, i akuzuari për 4 plagosje i gris uniformën efektivit (VIDEO)

  klajdi-kodra

  Një 26-vjeçar i akuzuar për 4 plagosje është arrestuar sërish nga policia, por gjatë arrestimit ka kundërshtuar efektivët dhe i ka grisur uniformën njërit prej tyre.

  Zyrtarisht policia deklaron se Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të dy shtetasve.

  Më datë 14.09.2016, u arrestuan në flagrancë shtetasit:
  – Bledar Matoshi, 27 vjeç, banues në Tiranë
  – Klajdi Kodra, 26 vjeç, banues në Tiranë i dënuar më parë për “Armëmbaitje pa leje”.

  Shtetasit Bledar Matoshi, gjatë kontrollit fizik i është gjetur një armë zjarri tip pistoletë, me mbishkrimin “CAL.380”.

  Në momentin qe Bledar Matoshi është ndaluar nga shërbimet e Komisariatit ka qënë së bashku me shtetasin Klajdi Kodra, i cili ka kundërshtuar shërbimet e Rendit duke i goditur dhe dëmtuar (grisur) uniformën.

  Kodra është djali i nënkampiones në qitje Lindita Kodra, ndërsa i ka shpëtuar edhe një atentati ndaj tij. Ai u lirua në korrik të këtij viti, pas vuajtjes 2 vjet të dënimit për 3 plagosje.
  Por më 3 gusht ai plagosi sërish shtetasin Flamur Çullhaj tek Komuna e Parisit së bashku me vëllain e tij për një borxh.

  Në vitin 2010, në rrugën “Vasil Shanto” mbetën të plagosur vëllezërit Klajdi dhe Roland Çeço, 25 dhe 27 vjeç. Policia asokohe shpalli në kërkim 20-­vjeçarin Klajdi Kodra, si autor i dyshuar për plagosjet.

  Ndërkaq, në vitin 2011, ai u akuzua për plagosjen me armë të 26-­vjeçarit Roland Laçi. Ndërsa atentati ndaj Kodrës ka ndodhur në vitin 2013, ku asokohe 23-vjeçar, Kodra u qëllua me një plumb në këmbë.

   

 5. Albanian Football System and Tradition: Crime DP family Lezhe:

  Wahlen in Albanien ein Kampf der Verbrecher Clan: Der Staatspräsident gibt einen hohen Orden „Paulin Sterkaj“

  Verbrecher Stadt Lezhe, der Familien „Ndoka“, Ndocaj, Zef Bushati, wo die nicht fertiggestellt EU finanzierte Promenade schon zerstört ist

  http://shqiptarja.com/Ripostiglio/oggetti/201704/280312_m.jpg

  Deputy DP Party:Mhill Fufi

  Albanian former footballers jailed after traded cocaine

  Albanian former footballers jailed after traded cocaine

  Two former professional footballers, part of an organized crime gang were jailed for a total of 44 years after being caught with cocaine worth of £ 2 million.

  Albanian drug distributors were under surveillance by undercover police officers, when they bought an amount of 20 kg of drugs in Peterborough sent it to a secluded house in the center of London.

  They were arrested after sold to two clients cocaine packages on September 1 last year.

  Detectives found the rest of the drug in a house in Finchley, north London and seized a total of £ 116,000 in cash.

  [caption id="attachment_25874" align="alignnone" width="300"] Amarildo Fufi, Spohn des DP Abgeordneten und Paten: Mhill Fufi[/caption]

  In the court of Old Bailey was found the head of the gang, Amarildo Fufi, 25 years old, his right hand, Basmir Berberi, 31, and the „plotter soldier“ Mario Xhafa, 26, were Albanian professional footballer before turning to criminals.

  Fufi, who once played for Partizan of Tirana allegedly comes from a prominent Albanian family and owned a Cessna plane.

  Berberi was a member of the Albanian national team, but his career ended two years ago, when he suffered a serious knee injury. Xhafa also suffered a knee injury during a match for the Italian team Benevento Calcio in Serie C.

  The three, along with Kamadon Dishan, 27, pleaded guilty to drug distribution.

  The Judge Recorder Max Hill QC, sentenced Fufi to 16 years in prison, Berberi 12 years in prison and Xhafa and Dishën to 8 years in prison each.

  Marius Paul, an Albanian car washer who was caught attempting to buy 1 kg of cocaine from the gang, was sentenced to five years in prison.

  „This is a destructive drug trade and a criminal offense which makes you rich, but for others causes poverty and sometimes death. This is why the court should take a serious view when picked people involved in a conspiracy to supply drugs of this type. What police discovered from all supervision, was a small network of organized crime involving buying and selling large quantities of cocaine with a purity of 80%,“ said Recorder Hill to Albanians.

  Fufi had made possible the passage of Berberi from Albania to the United Kingdom, in May last year.

  Having secured a house in Mansfield House in Great North Road, and an apartment in Winkley, Muswell Hill, Disha brought 20 kg of cocaine from Peterborough.

  The drugs is brought to London and Xhafa handed one-kilogram packages to Pali and another unidentified client in a black Mercedes.

  During house search was discovered one-kilogram packages of cocaine, carefully wrapped.

  In the apartment in Winkley are found passports and registration papers for a blue car type Ford Mondeo along with several thousand pounds in cash.

  Disha was in possession of an amount of £ 116,000 in cash.

  Fufi and Berberi admitted charges of drug distribution of class A, and also Disha Paul admitted the committing of this offense./Oculus News

Schreibe einen Kommentar