Der kriminelle Minister: Edmond Panariti, finanzierte nicht nur Drogen Plantagen, sondern „verschenckte“ 150 Hektar Agar Land an Drogen Clan: Klement Balili

Lt. Regierungs Dekret von Edi Rama, dürfen Ministerien, keinerlei Entscheidungen treffen, rund um Gelder Verwendung der Funds, oder sonstige wichtige Entscheidungen, seit über 6 Wochen.

Die Verbrecher Kartelle machen was Sie wolllen, nachdem man mit EU Unterstützung, Deutscher Förderung der Hamburger SPD Ratte: Knut Fleckenstein, den Staat übernommen hat, als „State capture“ bekannt.

Ohne Ausschreibungen, wurden nicht nur die Fischereirechte im Butrint See, an den Super Drogen Clan, des Rigel und Klement Balili gegeben seit 2015, sondern inzwischen wurden die Agrar Flächen sogar auf 150 Hektar erhöht, welche erneut illegal vergeben wurden. Ein reines Verbrecher Geschäft, der Familie Ilir Meta, mit der Ehefrau  Monika, Partei Kollegen Edmond Panariti, einer der übelsten Minister, welche Albanien je hatte. Und schon waren die Ratten in Berlin auch hier aktiv, um die Mafia zusponsern, für eigene Profite, wie bei dem Partei Kollegan Lefter Koka.

Lefter Koka, Barbara Hendricks Umwelt Minister unter sich

Der Abgeordnete Erion Brace schrieb an den Noch Minister: Edmond Panariti, der für Non – Stop Skandale gut ist, was schon vor Jahren sichtbar war, mit dem Neuen Fischereihafen Durres, oder indem er Fischerei Rechte an den vorbestraften Drogen Boss, Kollegen Armando Prenga, vergab, was nach einer Schiesserei, ein Gericht für ungültig erklärte. Oder der finanzierte (von der Islamischen Bank) Fischereihafen von der Prominenz der Kriminellen privat genutzt wird, was aber mit dem Transport Minister Sokol Olldashi, unter der Regierung von Salih Berisha schon genehmigt wurde, wo die Baufirma STRABAG, absolut Nichts von dem Projekt in Albanien weiß.

Balili Mafia: Mitte Albanischer Gross Gangster und Rechts mit dem Rücken: Edmond Panariti, LSI Gangster Agar FischereihafenMinister

Fischereihafen

Kaum zuglauben, aber Deutschland finanziert sogar den Cannabis Import und Zucht in Albanien und den Anbau grosser Cannabis Plantagen, Regierungs und Polizei Erpressungs Kartelle im Drogen Handel, damit ein Minister private Profite macht, weil er ansonsten als Glyphosat Fan, Nichts zustande bringt.

Edmond Panarti – Christian Schmidt denn in Bayern ist auch Wahlkampf wo man Geld braucht

Mafia LSI Minister der Skandale: Edmond Panariti in Berlin bei Minister Christian Schmidt, MdB: Kordula Kovac (CDU)

Ein paar Dumme und Korrupte findet man leicht in Berlin, welche dann gemeinsam viele Millionen stehlen, für Phantom Projekte.

Engster Geschäftspartner, Teilhaber mit der Ehefrau von Ilir Meta: Monika Kryemadhi: mit den Super Drogen und Betrugs Kartellen und das auch schon vor 20 Jahren.

Monika Kryemadhi: LSI Top Mafia mit schiessenden Kriminellen als Kandidat in Lezhe: Armando Prenga bis zu Gangstern wie Fatjon Skenderi, Klement Balili

Show Programm der Albaner Mafia, denn Nichts wird implementiert

Das Ilir Meta – Monika Kryemadhi Verbrecher Modell der Aufbauhilfe für die Top Drogen und Mafia Clans wie „Klement Balili“ oder Fatjon Skenderie

Alter Partner der SP Mafia Partei und Partner von Spartak Braho, Lefter und Nard Koka: Der Kosovo Gangster „Lulzim Berisha kommt frei

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

Fatos Lobonja: “because Rama is associated with the oligarchs and organized crim” siehe auch: Fatos Lobonja im Standard

Im Mai 2016: Nach Edi Rama’s, Ilir Meta Drogen Monopol mit „Klement Balili, wurde die Familie „Lame“ verhaftet in Italien

 Braçe akuzon Panaritin: I ke dhënë 150 hektar tokë Klement Balilit

Deputeti i PS-së, Erion Brace vijon replikat në distancë me ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti. Së fundi Brace e akuzon se ai i ka dhënë 150 hektar tokë njerëzve të Klement Balilit, i etiketuar nga mediat greke si ‚Eskobari i Ballkanit‘.

Më tej deputeti i PS-së pyet Ministrin e Bujqësisë se kui ka shpërndarë 49 milionë dollar që duhet të ishin për fermerët.

Më poshtë statusi i plotë në Facebook i Braces.
Edmond!left
U be e disata here qe pa te permendur kush, gerdufesh!
Madje madje,
e ben duke harruar qe je ende minister,
te mbajne ende ne karrige per firmat e fundit,
por duke e fshire kete fakt kercen te besh opozitarin me pushtet!
Na fakt,
ty te kerkojne te pergjigjesh per tjeter gje;
prej dy ditesh, per ceshtjen e 90 hektareve dhene Balilajve ne Permet, larg prej zones se tyre te influences.
Dhe jo vetem ato xhanem;
jane edhe 60 hektare te tjera te shkolles se mesme bujqesore te Sarandes, te cilat, kane pesuar te njejtin fat!
Te te pyes Edmond;
Perse nuk flet ti per keto qindra hektare super toka bujqesore?
Se pertej tyre,
jane 26 mije hektare qe tu besuan ty te beje ekonomi me to!!
Padiskutim merru me mua,
por pergjigju per keto firmat e tua njehere.
Mua ketu me ke, ketu kam qene e ketu jam, ketu do jem.
Nuk kam as timon e as tepsi, kam thjeshte ate qe kam patur-nje kontrate pune si deputet ne nje zone bujqesore dhe,
jam gati te deshmoj per favoret fiskale qe une, koleget e mi ne komision, te kemi dhene, madje pa i patur fare ti ne mendje;
por edhe per parate, po po patjeter parate, vetem ato i interesonin ministrit tend vendimmarres dhe tys i firme!
Une nuk kam fituar gje, vec kesaj pune!
Ti po, ke fituar, ishe hic por per te firmosur, tani je deputet!
Ne ane tjeter,
e kam te veshtire te flas me ju per bujqesine;
ju e dini bujqesine lope dhe, cicat e lopeve frigorifer ku depozitohet qumeshti e nuk prishet, tamam kur fabrikat shpallin pushim per shkak te tregut te taposur nga bulmeti me niseshte apo qumesht pluhur, i pademshem per shendetin sipas teje.
Por ka edhe nje arsye tjeter;
ti nuk je ministri i bujqesise, minister eshte ai tjetri!
Ai eshte per te vendosur, ti je per te firmosur, ai eshte per te ndare tokat, ti je per te heshtur, ai eshte per te ndare parate,
ti je per tu ankuar per parate.
Kaq! Asgje me shume!
Ta kam thene, te kane lene pjesen me te poshter te rolit;
Parate nuk do mjaftojne kurre per bujqesine tone,
por parate nuk i mjaftojne as hajdutit!
Ndaj e ke kauze te humbur kete;
E di pse?
Sepse keni shperndare 49 milion dollare,
ai duke vendosur e ti duke firmosur;
CFARE I KENI BERE? KUJT JA KENI DHENE?
ME TREGO VETEM NJE EMER BUJKU NE DIVJAKE E LUSHNJE TE CILIN JU E KENI NDIHMUAR ME KETO PARA!
VETEM NJE EMER!left
EMER TE NJE BUJKU TE ZAKONSHEM,
JO TE NJE GRUMBULLUESI AGA NGA ATA ME TESEREN E PARTISE TENDE!
Kam kater muaj qe te kerkoj vetem nje emer!
Parate ishin, parate ju i keni shperndare,
por kurre tek bujqit e zakonshem!
Ndaj ti nuk njeh kend nga ata, ti njeh thjesht agallaret;
Jane ata qe percaktojne cmimet pa asnje logjike ekonomike,
nen kosto per bujqit, madje 50% nen kosto,
duke i marre shpirtin bujkut prodhues,
edhe parate per te mbjelle serish.
Ai duke vendosur e ti duke firmosur ne favor te nje grushti grumbulluesish te partise;
kthyhet punen ne bujqesi ne nje pune ku bujku nuk fiton prej saj,
por humbet dhe parate qe investon.
Do ta heqim TVSH per imputet Edmond;
ti kurre nuk e propozove, madje dhe fushaten ti dhe kryetari yt e niset nga Petova me TVSH 10%, edhe kete si reflektim pas rrahjes nga bujqit per cmimet e domateve atje.
Por cmimet e kastes se grumbulluesve abuzive qe ti krijove,left
do ta kthejne ne fitim per vete dhe zero te ardhur per bujkun.
Sepse ky eshte sistemi qe ndertove!
Sistemi qe ju ka marre shpirtin bujqve!

http://www.lapsi.al/lajme/2017/07/21/bra-e-akuzon-panaritin-i-ke-dh-n-150-hektar-tok-klement-balilit#.WXI8-zclHkw

Minister

Ekskluzive/Ceshtja “Balili”-Mbi 20 hektare toke rrethohen prej dy javesh nga Familja “Balili”. Toka shteterore, ish baza prodhuese e shkolles Bujqesore te Delvines. Toka mes Stjarit e Buronjes nen pronesine e ministrise se Bujqesise. A ja dha ministria e Bujqesise Balilit kete toke? (foto). Ne kulm te gjuetise ndaj Kelmend Balilit, fuqia e tij ekonomike po rritet. Lidhjet e tij politike nuk jane nderprere kurre. Fuqia e tij ekonomike, tani buron nga perkatesia politike, LSI

(SKANDAL) Kelmend Balili vijon te jete personi me i kerkuar ne Shqiperi.
Por familja e tij e madhe, vijon te pasurohet prej lidhjeve politike te pjestareve te rendesishem te saj.

Kur debati politik po rrezikon maredheniet mes institucioneve ne vend,
por edhe mes partnereve kryesore ne qeverisje, njerezit vijojne te verifikojne se sa jo serioze eshte politika dhe perfaqesuesit e saj me te larte ne vend.

Per Kelmend Balilin ka nje urdher arresti nderkombetar, origjina e te cilit eshte Greqia.
Institucionet ligjzbatuese te Greqise, kane ngritur akuza te renda ndaj tij, perfshire ate te ndertimit te nje organizate kriminale mbi baze te lidhjeve te gjakut e qe ne qender te aktivitetit te saj ka trafikun e droges.

Ne zbatim te ketij urdher arresti, policia vijon te jete e stacionuar ne Jug, Delvine e Sarande, keshtjellen e Balileve ne fshatin Stjar.

Por jo te gjitha institucionet e shtetit e mendojne keshtu.
Ministri i Drejtesise Ylli Manjani, i tha te merkuren Blendi Fevziut ne emisionin e tij se, Kelmendi eshte e keqja dhe ai duhet te arrestohet. Edhe pse institucioni qe ai drejton ka perkthyer 10 mije faqe te dosjes greke per organizaten e dyshuar te Kelmend Balilit, ministri i Drejtesise ka nisur te bej komisarin e Frontit Demokratik duke shquar te ndershmit brenda asaj familje.
Ata qe jane ende me LSI, vellain dhe nipin e tij kryetar i bashkise ne Delvine, njeri nga Balilet me pushtet politik dhe egzekutiv, pas “zhveshjes” se Kelmend Balilit nga keto ofiqe.

…………………………………………………….

Pas ketij fakti ja vlen te pyesesh:

E ka seriozisht Ilir Meta ate mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare per Kelmend Balilin?

Fuqia ekonomike e Kelmend Balilit vijon te shtohet cdo dite.

Ne foto:
Siperfaqja e tokes se rrethuar e ne perdorim te familjes Balili prej dy javesh mes fshatit Stjar dhe Buronjes

nga SkaNdal / skandal.al
http://skandal.al/2017/01/ekskluziveceshtja-balili-mbi-20-hektare-toke

Alter Partner der SP Mafia Partei und Partner von Spartak Braho, Lefter und Nard Koka: Der Kosovo Gangster „Lulzim Berisha kommt frei

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

Fatos Lobonja: “because Rama is associated with the oligarchs and organized crim” siehe auch: Fatos Lobonja im Standard

Im Mai 2016: Nach Edi Rama’s, Ilir Meta Drogen Monopol mit „Klement Balili, wurde die Familie „Lame“ verhaftet in Italien

Ein Gedanke zu „Der kriminelle Minister: Edmond Panariti, finanzierte nicht nur Drogen Plantagen, sondern „verschenckte“ 150 Hektar Agar Land an Drogen Clan: Klement Balili“

 1. Die unendliche Geschichte in Albanien:
  Der Grundstücks Direktor von Kruje: Fatmir Shani wurde verhaftet. Er fälschte willkürlich Namen und schrieb ein wertvolles Grundstück (beschlagnahmt) um auf den Namen Asllan Loci

  Aktualitet
  25 Korrik 2017 – 09:29 | përditesuar në 10:26
  Tjetërsoi pronën, arrestohet ish-drejtori i Hipotekës në Krujë
  Sekuestro 13.300 m2 truall në Derven
  Të tjera rreth shkrimit
  Sekuestro 13.300 m2 truall në Derven
  KRUJE – Në bazë të një hetimi të Prokurorisë së Krujës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-drejtuesin e Hipotekës së qytetit, si edhe ish-sekretarin e Komunës Thumanë, të cilët dyshohet se i kanë regjistruar në mënyrë të kundërligjshme një shtetasi, një tokë me sipërfaqe 13.300 m2.

  Kjo tokë, pasi është përfituar në mënyrë të paligjshme, i është shitur më pas një kompanie private. Me qëllim ruajtjen nga tjetërsimi i mëtejshëm i pronësisë së kësaj sipërfaqe, Prokuroria ka vendosur edhe sekuestrimin e tokës, pas lejes së marrë nga gjykata.

  Në zbatim të masave të caktuara nga gjykata, është bërë i mundur arrestimi nga ana e Policisë i shtetasit Fatmir Shani, ish-drejtues i Hipotekës Krujës, ndërkohë që është shpallur në kërkim Muharrem Rroli, ish-sekretar i Komunës Thumanë. Pas arrestimit të Shanit, gjykata ka caktuar ndaj tij masën “arrest në shtëpi”, bazuar në përcaktimet ligjore për zbutjen e masës së sigurimit që ishte dhënë më parë.

  Në bazë të veprimeve hetimore të Prokurorisë së Krujës, ka rezultuar se:

  Shtetasi Asllan Loci është banor i qytetit të Fushë –Krujës dhe për periudhën kohore 01.02.1987 deri më 15.07.1992 ka punuar në ndërmarrjen NB.Krujë+F.Krujë pranë sektorit Derven.
  http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/tjet-rsoi-pron-n-arrestohet-ish-drejtori-i-hipotek-s-n–kruj–432317.html

Schreibe einen Kommentar