Der Fiere Geschäftsmann „Arian Senajn“, leitet ein Gross Drogen Kartell mit dem Griechischen Geschäftsmann: Thanasis Karatzouni

Lt. Griechen Medien wurde der Öl Geschäftsmann Thanasis Karatzouni (+ 3 Albaner) festgenommen mit 20 KG Kokain, der in Albanien auch Öl Geschäfte hatte, die Griechische Marine belieferte, als Leiter eines Drogen Ringes mit Albanern. Haupt Organisator ist der aus Fiere stammende Geschäftsmann: Arian Senajn, der die Drogen (Cannabis und 20 kg Kokain) persönlich bei Thanasis Karatzouni deponierte, die Geschäfte ausweiten wollte. Arian Senajn, hat eine Villa (in Kavuri)auch in Griechenland, gilt als einer der reichsten Albaner. In Albanien wegn Waffen Besitz verurteilt.

Die grosse Luxus Villen Anlage, in einer der teuersten Gegenden von Süd Griechenland, erweckte Erstaunen, wo es in Deutschland zum System gehört, das es nicht einmal Gesetze gibt, das solche Anlagen aus unerklärlichem Vermögen beschlagnahmt werden. Deutsche Politiker fördern seit langem KOrruption, Geldwäsche und Betrug. Die Festnahme in der Palastartigen Anlage.

18 Fotos der Villen Anlage

http://shqiptarja.com/upload/gallery/227401.jpg?t=2017-06-20%2013:08:57

Direkter Verbindungsmann, zum Kolumbianischen „Cali“ Kartell, was Sokol Kociu schon in 1998 nach Albanien brachte, die Italienische Polizei das auch für Süd Italien feststellte. Die Deutsche Entwicklungshilfe, tauchte ebenso mit dem Kosovo Krieg mit einem Kolumbianer in Albanien auf. Warum die EU, Weltbank die Deutschen mit der KfW, Geldwäsche Bauten die Super Drogen Mafia unverändert auch noch nach 20 Jahren finanziert, bleibt eine grosse Frage, was diese Politiker dabei abkassieren. Die Ermordung des BND Residenten in Tirana, der das Kartell auffliegen lassen wollte, war der Höhepunkt im Visaskandal und ist in einem BKA Bericht festgehalten.

Drogen Kartelle des Samir Tahiri, Edi Rama

Albanien, Drogen und merkwürdige Tote

Der Griechische Geheimdienst erlaubte der Ehefrau des Fatos Nano, damals die Drogen Kartelle nach Griechenland auszubauen und Edi Rama, war damals schon aktiv dabei, wen die Busse des angeblichen Reisebüro’s nach Griechenland fuhren. Die Gelder wurden über Appartmenthäuser auch in Griechenland gewaschen, Alles mit offizieller Duldung, was heute noch Wirtschafts Modell in Albanien ist. Die Deutschen waren ebenso extrem behiflich, damals den Menschenhandel, Drogen Kartell u.a. mit dem Osmani Clan und dem Gerhard Schröder Anwalt in Hamburg aufzubauen.

Uralte Drogen Kartelle auch des Edi Rama, rund um den Öl Handel in Fiere, mit AlpPetrol und Zoll Betrug ebenso. Von der US DEA enttarnt, was viele Fragen auf Interpol wirft, das man sowas nicht enttarnt, wo es doch einfach ist, wenn man die Frage stellt, wer die Luxus Villen, Hochhäuser baut und oft zig Firmen hat, Fussball Clubs ebenso wie auch in diesem Fall. Es erinnert an Mark und Arben Froku, Sokol Kociu, mit Ferdinand Durda ebenso eine Villa in Griechenland usw.. Und an den Ilir Meta Financier mit dem

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi
Drogen Baron: Klement Balili (Mitte)- Edi Rama: 2015wo man nicht gleich abgehört wird

Klement Balili Clan, dem „Paplo Escobar“ im Balkan und mit der Ehefrau Monika als Partner und etlichen Ministern und Edi Rama ebenso. Tiefe Spuren wie immer zu Deutschen Politikern und der KfW.

Politik System in Albanien: alias “ Eljon Seitaj “ Berufs Krimineller, ist für die LSI Partei der Koordinator in „Farke“, „Petreles“ usw.

 

2221433

Kokainë me logo të “PlayBoy”, një biznesmen shqiptar drejtonte bandën ndërkombëtare të drogës
Kokainë me logo të “PlayBoy”, një biznesmen shqiptar drejtonte bandën ndërkombëtare të drogës

Telegrafpara 102 min
Mediat greke flasin për një biznesmen shqiptar…

ekspress greke biznesmen shqiptar

http://sh.time.mk/c/6743f9fcb1/shkaterrohet-banda-nderkombetare-e-droges-shqiptari-kapet-me-kokaine-me-logon-quot-playboy-quot.html

 

HETIMET e DEA-s/ Flet biznesmeni grek: Si më mashtroi dhe futi në kurth biznesmeni shqiptar

Ndaje

Facebook
Twitter

Biznesmeni grek Sakis Karatzounis 61 vjeç ka treguar se si u njoh me biznesmenin shqiptar Arian Senaj dhe se fillimisht i kërkoi që të mbante në depon e shtëpisë një sasi lënde narkotike, por që mendonte se ishte kanabis dhe jo kokainë.
Gjatë dëshmisë së tij para hetuesve grekë, biznesmeni 61-vjeçar i njohur në zonën e Trikallas, ka shpjeguar se e gjithë historia nisi 8 muaj më parë kur u njoh me biznesmenin shqiptar, kurse para dy muajsh biseduan për drogën.
“Unë jam biznesmen dhe baba i tre fëmijëve. Në vitet e fundit kam drejtuar një fabrikë domatesh dhe jam i përfshirë edhe në biznesin e karburanteve. Para 8 muajsh, përmes një të njohurit tim, u takova me Arian Senajn, biznesmen në fushën e karburantit dhe ramë dakord për partneritet që të zgjeroja biznesin tim. Dy muaj më parë Arian Senai më kërkoi që të ruaja në bodrumin e shtëpisë sime një sasi të caktuar hashashi në emër të Sami H. (i arrestuar si anëtar i këtij rrjeti). Një muaj e gjysmë më parë, Samiu solli dy çanta shpine të mëdha………………

http://www.droni.al/2017/06/18/hetimet-e-dea-s-flet-biznesmeni-grek-si-mashtroi-dhe-futi-ne-kurth-biznesmeni-shqiptar/

4 Gedanken zu „Der Fiere Geschäftsmann „Arian Senajn“, leitet ein Gross Drogen Kartell mit dem Griechischen Geschäftsmann: Thanasis Karatzouni“

 1. Die Deutschen Innnenminister fördern das kriminelle Banden kommen, gut versorgt mit Kindergeld usw.

  Die Italiener haben nun eine Albaner Bande im TRENTO festgenommen.

  VIDEO/ Operacion i madh antidroge në Itali, shkatërrohet banda shqiptarë (EMRAT)

  Një operacion madhor ka përfunduar me sukses në Trento të Italisë, ku në pranga kanë rënë anëtarët e 3 bandave të drogës, gjithsej 35 persona.
  Mes tyre është edhe një bandë shqiptare. Operacioni ishte koduar “Tavoletta” dhe erdhi pas një viti hetimesh.
  Kështu, karabinierët sekuestruan 15 kg kanabis, 800 gramë kokainë dhe 5 kg heroinë. Pjesë e bandës shqiptare janë 7 shtetas nga Shqipëria.
  Ata janë: Stefan Dushku, Leonard Mema, Enrik Fetahu, Njazi Shaba, Zamir Koni, Dardan Hasani dhe Bledi Osmani.
  Bandat ishin të strukturuara mirë dhe vepronin me njëra-tjetrën në disa zona të Italisë Veriore.

 2. Die griechische Zeitung „Expresso“, bringt neue Ausführungen, das man auch Party’s organisierte mit Kokain und und Frauen, in der Luxus Villa des Albanischen Mafia Bosses

   

  FOTO/ Zbulohet jeta superluksoze e biznesmenit shqiptar në Greqi, 'Trurit të Kokainës' Vila dhe pishina e Arjan S. në Greqi

  FOTO/ Zbulohet jeta superluksoze e biznesmenit shqiptar në Greqi, ‚Trurit të Kokainës‘

  11:14, 30/06/2017

  Autoritetet greke kanë zbuluar të tjera detaje për jetën luksoze që bënte biznesmeni shqiptar në Athinë Arian S., i cili akuzohet si “truri” i rrjetit të kokainës. Gazeta e përditshme greke “Espresso” shkruan në numrin e sotëm se biznesmeni shqiptar organizonte edhe orgji me modele.

  Sipas artikullit të së njëjtës gazetë, biznesmeni shqiptar ishte frekuentues i aktiviteteve luksoze në Athinë, ndërsa në suitën e hotelit që kishte marrë me qira ai kalonte natën me modele nga Italia dhe Greqia duke organizuar festa të shtrenjta me kokainë.

  Autoritetet greke kanë zbuluar të tjera detaje për jetën luksoze që bënte biznesmeni shqiptar në Athinë Arian S., i cili akuzohet si “truri” i rrjetit të kokainës

  Një gjykatë greke vendosi ndaj tyre masën e sigurisë arrest me burg. Biznesmeni grek e pranoi fajin, por shtoi se e kishin detyruar shqiptarët që të fshehte në vilën e tij një pjesë të kokainës. Ndërsa shqiptari Arian S. tha para gjykatës se nuk ka lidhje me rrjetin e kokainës, duke arsyetuar se është biznesmen i suksesshëm dhe nuk ka nevojë të merret me trak droge për përfitime financiare.

  Ndërkohë, nga policia shqiptare nuk ka asnjë reagim për arrestimin e biznesmenit shqiptar në Greqi. Arian S. merret me transportin e gazit natyror dhe karburanteve. Prej disa kohësh ai jeton në një vilë luksoze në periferi të Athinës, në zonën e quajtur Kavouri. /tvklan.al

  1 / 4

   

  Lexo edhe:

  1. 3 Tonnen Drogen beschlagnahmt, 14 Albaner verhaftet in einem Gross Albanischen Drogen Kartell in Brindisi
   Einige Namen:

   Vaso Mekshi, 39 vjeç

   Shefik Muho, 33 vjeç

   Leonard Bufi, 36 vjeç

   Emilian Bufi, 31 vjeç

    

   Aktualitet
   30 Qershor 2017 – 10:49 | përditesuar në 12:04
   Tre ton drogë drejt Italisë, goditet
   banda italo-shqiptare, arrestohen 14
   Emrat e shqiptarëve të arrestuar

   Shkatërrohet organizata e trafikimit të lëndëve narkotike në Brindizi të Italisë , ndërsa arrestohen 14 persona mes tyre shqiptarë dhe italianë.

   Ata akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike nga Shqipëria drejt Italisë.

   Sipas hetimeve organizata e kishte bazën e saj në Itali por ishte të gjendje të komunikonte me furnizuesit shqiptarë për të organizuar edhe transportimin e lëndës narkotike drejt brigjeve italiane.

   Emrat e shqiptarëve të arrestuar janë:

   Vaso Mekshi, 39 vjec,

   Shfic Muho, 33 vjec

   Leonard dhe Emilian Bufi, 36 e 31 vjec

   Ata akuzohen për trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike ndërsa gjatë hetimeve të cilat kanë zgjatur 10 muaj janë sekuestruar një sasi e madhe lëndësh narkotike e cila vinte nga brigjet shqiptare. Në total janë sekuestruar rreth 3 ton drogë e llojit marijuanë e cila arrinte vlerën e 35 milionë eurove.

 3. Das Gericht lässt die verhafteten Zöllner, den Vize Polizei Chef von Fiere: Festin Leja in Haft, welche 2,5 Tonnen Drogen nach Italien schmuggelten

  8 hours ago

  Police Suspected in 2.5 Ton Drug Transport

  Police Suspected in 2.5 Ton Drug Transport

  Sources at the Italian Embassy in Tirana confirm that Italy and Albania continue to exchange information about their respective drug trafficking investigations. In recent days, two prosecutors from two different Italians prosecution offices have…

Schreibe einen Kommentar