Den Bock zum Gärnter machen: Oriana Elmazi stellt mit teuerster goldener Uhr, die neue Anti Korruption Nr: vor

War Alles schon mal da, nicht einmal eine neue Idee: Die Frau arbeitet für das Innenministerium!

Die neue Telefon Nummer, für Bürger, wenn man Korruption anzeigen will: die grüne Nummer 0800 90 90 kostenlos !

Vorgestellt mit dem Markenzeichen der Super Korruption einer Goldenen und teuren Uhr* , von einer Langzeit Administrativen, die überall auch bei GIZ Workshops schon vor Jahren dabei war:  Nun im Innenministerium beschäft: Oriana Elmazi, mit den üblichen gefakten Lebensläufen tobte die Frau in vielen Ministerien die vollkommen korrupt waren herum. Die Theater Show, soll von den kriminellen Umtrieben der EDI RAMA Regierung ablenken, speziell des Schutzherrn von dem Auftrags Killer E. Shullazi: Innenminister Samir Tahiri; und dem erneuten Justiz Skandal in Durres mit: den Richtern in Durres: Dhurata Bilo, Vladimir Skënderi und Ndue Gjura. der „Emijlano Shullazi“ Skandal

 • Teure Goldene Uhren sind das Markenzeichen korrupter Innenminister(z.B. Bujar Nishani, Baskhim Kupliku) seit 25 Jahren, ebenso korrupter Richter, wie Gjin Gjoni.
Koordinatori për të drejtën e informimit, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat,
Ministria e Punëve të Brendshme
Oriana Elmazi
Tel:
04 22 71 735
Adresa:
Sheshi “Skënderbej”, nr. 3, Tiranë

Master of Science „Politics and Government in EU“

Anti Korruption Lehrerin der Justiz, des Innenministeriums: Oriana Elmazi mit teuerster Uhr
Anti Korruption Lehrerin der Justiz, des Innenministeriums: Oriana Elmazi mit teuerster Uhr

Vorstellung einer Telefon Nummer, wo man Korruptions anzeigen kann, denn das hatte man schon mal Alles, sogar mit Aufkleber in den Häfen, bei der Ankunft. Websites für illegales Bauen hatte Edi Rama auch schon. aber es passiert nie etwas. Also sind diese Telefon Nummern sinnlos, dienen nur der Show der Justiz Bringer, die Inkompetend und Unglaubwürdig sind.

Die neue Telefon Nummer, für Bürger, wenn man Korruption anzeigen will: die grüne Nummer 0800 90 90 kostenlos !
Zuständig im Ministerin Direktor, der von Saimir Tahiri ernannt wurde, nun diese Aufgabe erhielt, zu engen Verbindungen zu E. Shullazi beschuldigt wird.

 

Denonco në numërin pa pagesë 08009090
 http://shcba.gov.al/images/sampledata/parks/l23.jpg

Arben Petraq  Skëndo

Arben Skëndo u lind më datë 15 Mars 1964 në qytetin e Kuçovës.

Është i martuar me Anilën dhe ka dy vajza: Kristianën dhe Deborën.

Është diplomuar në Shkollën e Lartë të Ministrisë së Punëve të Brendshme në vitin 1988, si dhe në Fakultetin Juridik. Aktualisht ndjek studimet për Master Shkencor, në fushën e të Drejtës Penale.

Ka një eksperience të gjatë pune në strukturat e inteligjencës dhe sigurisë, Kontrollit të Brendshëm dhe Policinë e Shtetit, ku ka mbajtur disa funksione drejtuese:Shef seksioni në SHKB Korçe,Vlorë.Shef sektori i analizës së SHKB-së në Ministrinë e Rendit Publik, zv/Drejtor i Drejtorisë së Policisë së Qarkut Fier, Shef komisariati në komisariatin e Policisë Lushnje e Tropojë, Shef i sektorit të krimit të organizuar në DPQ-në Elbasan etj.

Ka qenë Drejtor i Drejtorisë së Parandalimit të Krimit dhe Viktimizimit në Institutin e Parandalimit të Krimit, në vitet 2007-2013.

Është bashkëautor i ligjit të SHKB-së, Nr.8749, datë 01.03.2001,bashkëautor i ligjit të ri për „Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat“ në MPB.

Ka botuar një sërë artikujsh në shtypin periodik për problemet e kriminalitetit.

Prej datës 19.09.2013, është Drejtor i Përgjithshëm i SHÇBA-së

Justiz Minister Ylli Manjani zur Durres Justiz Mafia: „Ihr stehlt Tausende von Hektar mit gefälschten, falschen Dokumenten als Partner der Mafia“


Justiz Show – Anti Korruptions Show in Durres, seit über 15 Jahren und die Ratten der „Westlichen Wertgemeinschaft“ finanziert das mit vielen Workshops, Konferenzen, damit die Inkompetenz und Albaner Mafia, etwas zum Trinken und Essen hat.

Justiz Meeting, wo die Durres Justiz hart angegriffen wurde: un d Dhurata Bilo sowieso

226 Seiten diese ganzen Reformen der Adminstration

Anti Korruption Lehrerin der Justiz, des Innenministeriums: Oriana Elmazi mit teuerster Uhr
Anti Korruption Lehrerin der Justiz, des Innenministeriums: Oriana Elmazi mit teuerster Uhr
Mafia Richterin: Dhurata Bilo der Berisha Banden
Mafia Richterin: Dhurata Bilo der Berisha Banden

Dhurata Bilo

Bereits 2009 Aktiv, im 100 % von korrupten und inkompetenden Idioten übernommenen Tourismus, Kultur und Sport Ministerium und bei einer GTZ finanzierten Nonsens Konferenz, Workshops ebenso dabei. Resultat bei der GTZ ist immer Null. Agendas-and-Participants-GTZ – Workshop 4-17_12_2009

Postuar: 06/05/2016 – 18:36

Und dann noch eine Staatsanwältin, die keine Gesetze kennt, für Geld den grössten Unfug zur Anklage bringt, für Ortsfremde Tropoje Banditen.

Mafia Grundstücks Staatsanwältin Durres
Mafia Grundstücks Staatsanwältin Durres

NATO Land Albanien: „State Capture“ leere Abriss Versprechen in 2013, Edi Rama und kriminelle Minister machen was sie wollen

Edi Rama über die Grundstücks Mafia: Reform for property return and compensation, Rama: „We removed criminal management“

US Botschafter spricht über die Durres Skandal Justiz: US Ambassador: Shocking cases at Albanian judiciary in Durres

Das US-EU “Failed-States-Building-Programm” – Albania Drive Against Corrupt Mayors Yields Few Results
 Komplott gegen die Verfassung: (und ein Brief von Withers)

Das Schweigen der Internationalen damals in 2008, als die Verfassung geändert wurde, welche erst ermöglichte, das ein Dumm Krimineller wie Bujar Nishani Präsident wurde, Schlüssel Figur des Langzeit Desaster der Albanischen Justiz, der Polizei Zerstörer, durch seine Klientel Politik: Bujar NIshani, Peinlichkeit einer vollkommen korrupten DP und  Alt „Sigurime“ Figur.

ibna (1)

Aktuelle Justiz Konferenz, wo die Hirnlos Parasitäre Gruppe der Justiz Bringer im Rudel auftauchen, als Wirtschafts Motor, für die Clubs in Tirana und Durres. Jede Internationale Banditen Mission, hat ihre eigenen Justiz Konferenzen, womit schon Alles gesagt ist.

Grundstücks Raub der Mafia Staatsanwaltschaft Durres mit Sokol NIshani

Der Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, erklärt die Mord und Geldwäsche Banden rund um eine korrupte Staatsanwalt in Durres

Selber vollkommen korrupt und Klientel Wirtschaft, wo auch Inkompetende plötzlich EU Botschafterin werden. EU Botschafterin: Romana Vlahutin will mit dem US Botschafter Justiz bringen

7 Gedanken zu „Den Bock zum Gärnter machen: Oriana Elmazi stellt mit teuerster goldener Uhr, die neue Anti Korruption Nr: vor“

 1. Die Politik macht Nichts, nur billiges Kinder Theater, was die oft inkoompetenden Internationalen hören wollen. GIZ-GTZ ein Sammelsurium von sinnlosen Workshops in hohen Millionen Summen, wie die OSCE als Kader Schmiede der Organisierten Kriminalität.

  In Albanien gedeiht das organisierte Verbrechen. Die Politik tut nichts, sie ist sogar darin verwickelt. von Karl-Peter Schwarz in der FAZ

  Karl-Peter Schwarz, über die Mafia Republik Albanien
  Karl-Peter Schwarz, über die Mafia Republik Albanien

  1/1/2014

 2. Den Bock zum Gärnter machen: Tonin Uldedaj, uralte vollkommen korrupte Familie, mit illegalen Öl Tanks in Natur Schutz Gebieten in Shengin, Skandale ohne Ende, wie Bau Betrug und gefälschte Grundstücks Urkunden, ist nun Chef der Adminstration in Shengin, wo Wild West herrscht und soll im Auftrage des Innenministeriums: Cannabis Anbau und Schmuggel verhindern.
  Drogen Baron: Klement Balili- Edi Rama: Rhodos Drogen Baron: Klement Balili- Edi Rama: Rhodos

  Erinnert für Nord Albanien, an die Verbindung von Ilir Meta, Samir Tahiri, Edi Rama mit „Pablo Escobar“ des Balkans in Süd Albanien mit Klement Balili.

  "Mafia-Kratie" „Mafia-Kratie“

  Aktualitet
  18 Maj 2016 – 08:41 | përditesuar në 14:31
  Lëndët narkotike në Lezhë, policia:
  Të monitorohet vija bregdetare

  Qarku i Lezhës nuk është vetëm një zonë ku kultivohet bimë narkotike, por mund të shfrytëzohet nga elementët kriminal për transportimin e saj edhe përmes detit.

  Për të evituar këtë fenomen, policia e Lezhës ka kërkuar monitorin të vazhdueshëm të vijës bregdetare me qëllim parandalimin e transportit të drogës përmes ujrave vijës bregdetare.

  Nga ana tjetër, ato kanë kërkuar edhe bashkëpunimin e pushtetit vendor dhe banorëve, për të informuar në çdo rast për vendet që kanë informacione që kultivohet lëndë narkotike.

  Ndaj këtij fenomeni,që kryesisht është konstatuar në zonat e thella malore, në një tryezë të përbashkët mes Njesisë Administrative, policisë së shtetit dhe asaj kufitare si dhe kryetarë të fshatrave të kësaj zone kanë diskutuar mbi identifikimin e parcelave, asgjësimin e tyre dhe kapjen e vënien para drejtësisë të autorëve.

  Kreu i Njesisë Administrative të Shëngjinit Tonin Uldedaj është shprehur se të gjithë aktoret e përfshirë në luftën kundër narkotikëve, duhet të marrin përgjëgjësinë ligjore për ti bërë ballë këtij fenomeni mjaft shqetësues.

  Dua që në këtë takim të marrim gjithsecili përgjegjësitë tona duke filluar nga kryepleqtë dhe të plotfuqishmit të zonave përkatëse. Unë jam në mbështetjen tuaj të vazhdueshme në këtë angazhim dhe përgjegjësi ligjore që keni në zonat tuaja” tha Uldedaj.

  Redaksia Online
  (F.T/shqiptarja.com)

  Licenza Creative Commons
 3. Arrogant, dumm Straffrei kriminell als Tradition inzwischen
   

  Lu:Politikanë arrogantë,besojnë
  se vetëm ata dinë se ç’po ndodh
  PDF/ Sondazhi i plotë për korrupsionin
  Vlahutin:Krimi jo më i fortë se institucionet

  Judicial reform, the internationals make the last appeal for its adoption

  The international partners have made their last appeal to the Albanian politicians to adopt the judicial reform within June. For the first time, the EU Commissioner Johannes Hahn spoke plainly, asking the politicians to ensure the 93 votes needed to …

 4. 1.500 LEK gibt es für Cannabis Plantagen Arbeit, was durchaus dann gut bezahlt ist.

  Interview mit einem Arbeiter, der in den Dukanovic Bergen an Plantagen arbeitete, aber dann doch schlechter bezahlt wurde.

  Peinlich, wenn man die Polizei Chefs in Skhoder auf die Plantagen hinweist, Selbige jede Anzeige verhindern, sogar Druck machen zu gehen, auch weil man sich in fremde Angelegenheiten einmischt.

  Rrëfehet punëtori: Ja çfarë ndodh në parcelat me kanabis në Dukagjin
  Nga: E.Selimi | Publikuar më: 23.08.2016, 16:20
  Nga Dukagjini një burrë bëhet dëshmitar i asaj çfare ndodh në plantacionet me kanabis sativa.

  Ai iu drejtua policisë dhe prokurorisë së Shkodrës, por siç tregon ai, asnjë prej tyre nuk i hapi dyert.

  INTERVISTA:

  Ju keni punuar 2-3 vjet në plantacionet e kanabisit?

  Po është e vërtetë

  Në cilën zonë?

  Dukagjin.

  Kur ke punuar herën e parë?

  Para 3-4 vjetësh

  Sa kohë?

  Rreth 5-6 muaj afërsisht

  A ju kanë paguar dhe sa?

  Premtonin për të paguar shumë por pastaj paguanin keq dhe nuk më kanë paguar lekët.

  A i keni kërkuar lekët?

  Po

  A ju kanë dhënë?

  Jo muajt e fundit sidomos jo.

  Si gjete punë te kultivuesit e kanabisit?

  Muhabete shokësh, muhabete kafenesh se kush është trim punon me kanabisin, do ta kisha bërë vetëm prej hallit jo se jam kontrabandiast apo njeri kriminal po thjesht nga halli.

  Sa paguhet një ditë pune?

  15 mijë të vjetra nga mëngjesi në darkë.

  Sa vetë punonin?

  Rreth 20 veta bëheshin kur ishte koha e mbjelljes.

  Kultivuesit i njihnit?

  Të gjithë ishin të panjohur, të tregoj kush më ka cuar atje s’është mirë se e ka bërë për mirë.

  Pse u largove?

  S’më pëlqente mënyra se si silleshin, filluan të shanin dhe ofendime, nuk isha i sigurt, kisha frikë, më dukej vetja se isha në burg, me armë te koka, të gjithë kishin informacione se unë kisha punuar në një grup tjetër kriminal. Këta të gjithë thoshin se njifnin shefin e policisë. Kam qenë në polici, e kam denoncuar këtë fakt, por ata filluan të më bënin presion psikologjik, kush je ti të denoncosh shtetin, cfarë je ti, dhe unë kisha mbetur i frikësuar normal kur të bëjnë terror. Edhe kisha frikë se do dënohesha me burg, kur të dënohem me burg kur dal unë?/Abcnews

  http://jetaoshqef.al/artikull/43744.html

 5. Die Comedy Show, um Aktionismus zuzeigen

  „TUAREG“ ein Markenzeichen der Albaner Mafia. ! Ein Fahrzeug mit gefälschten Dokumenten wurde in Durres beschlagnahmt. Der 4-fach Polizei Direktoren Mörder Dritan Dajti, hatte auch so ein Fahrzeug.

  Policia e Durrësit bllokon një “Touareg”, nën hetim pronari

  Postuar: 10/12/2016 – 15:57

  Policia e Durrësit ka bllokuar një mjet tip “Volkswagen Touareg”, pasi dyshohet se është i trafikuar dhe me numër identifikimi të falsifikuar. Po ashtu kanë nisur hetimet ndaj personit që e zotëronte atë, një 30-vjeçar nga Mafsheqi i Krujës.

  Më datë 09.12.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin A.D., 30 vjeç, banues në fshatin Mafsheq, pasi rezulton se ka në përdorim mjetin tip “Volkswagen Touareg”, i cili dyshohet të jetë me numër identifikimi të falsifikuar e i trafikuar. Me cilësinë e provës u bllokua mjeti”, informon policia.

  /portali DurresLajm/

 6. Der neue Innenminister stellt den Polizei Behörden ein Ultimatum, auf Anzeigen der Bürger zureagieren.

  Zbulohet urdhri i Çakos/ ‘Ultimatum’ vartësve: Numrin e Saimir Tahirit…

  Postuar: 20/03/2017 – 10:37

  Dje në mbrëmje, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako u ka shpërndarë një urdhër gjithë komisariateve e drejtorive të policisë në vend: Të heqin numrin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri i cili ka qenë i afishuar në vende publike dhe institucione të policisë, raporton “BalkanWeb”.

  Në çdo komisariat ka qenë një letër ku ishte shkruar numri i ish-ministrit Tahiri, ku iu rekomandohej qytetarëve ta telefonin në rast se nuk shërbeheshin apo policia vepronte në mënyrë të parregullt ndaj tyre. https://durreslajm.com/aktualitet/zbulohet-urdhri-i-%C3%A7akos-%E2%80%98ultimatum%E2%80%99-vart%C3%ABsve-numrin-e-saimir-tahirit%E2%80%A6

Schreibe einen Kommentar