Das Weltbank, KfW finanzierte Verbrecher Syndikat in Durres: Vangjush Dako hat nun Einreise Verbot in die USA

Erneut ein Versagen der immer wieder als kriminelles Enterprise auftretenden KfW, EU Banden, welche das Land im Sinne der Verbrecher Clans zerstörten. Einzige Stadt Politik: Beton, Zerstörung und Nicht Funktion: inklusive dem Antiken Theater

Das Edi Rama, Verbrecher Kartell, wo er einmal Vangjush Dako die Verhaftung androhte im Oktober 2013. Die Freilassung seines (von Vangjush Dako) uralten Bekannten des Kosovo Verbrechers: Lulzim Berisha, brachte das Fass zum überlaufen.

„Elite Tourismus“: Tuberkolose Fälle in Durres und die Bürger beschweren sich, über den Abwässer Gestank der See Promenade

Vangjush Dako, Landzeit Verbrecher in der Stadt Durres, der als Baupolizist anfing in 2000, wird die Schuld gegeben, der Zerstörung der Stadt, Küste, als Magnet für Kriminelle und Mörder, auch aus dem Kosovo. Eine unendliche Geschichte, wenn man sich weigert, auch nur minimale Gesetze, und Eigentum zuschützen und die Antiken Stätten ebenso. Er ist auch als Taliban bekannt, Schutzherr der Mord und Drogen Banden, ebenso Motor mit anderer Prominenz, als Drehscheibe, für den Internationalen Frauen und Kinder Handel

Über 30 Kriminelle kaufen sich Staats Posten und kommen frei, mit Bürgschaft des Durres Bürgermeister: Vangjush Dako

Legende des Verbrechens, wo Elvis Roshi, mindestens 5 ID Karten hatten.

Gangster Trio: Vangjush Dako, Edi Rama, Elvis Roshi

Vor etwa zwei Monaten, Chef Adria Lala, die jährliche Analyse von Durres Strafverfolgung festgestellt, dass die Morde in dieser Stadt als Folge des Scheiterns der Droge Basare kommen und Empfangen von illegal Eigenschaften. Und es scheint, dass eine der Eigenschaften, für die er gesprochen hat, das ehemalige Hotel „Wolga“. / TCH

„Taliban“ Beton Orgien durch die EU und KfW finanzierten Betrugs Projekte mit Vangjush Dako

Ambasada Amerikane i anulon vizën Vangjush Dakos dhe familjes së tij?

Postuar: 06/11/2017 – 10:04

Kryebashkiakut socialist të Durrësit Vangjush Dako i është anuluar viza amerikane.

Portali “Lapsi.al” shkruan sot, duke iu referuar një burimi të lartë diplomatik, që para disa kohësh një kryebashkiaku të një qyteti të rëndësishëm në vend, i është refuzuar së bashku me familjen udhëtimi për në Amerikë. Sipas informacioneve të “Lapsi.al”, Dako është parë në radhën e aplikuesve për vizë në ambasadë në ditët kur ambasadori Lu shpërtheu në deklaratat e tij të forta për familjet dhe klanet mafioze.

Burimi diplomatik nuk bëri me dije arsyen e heqjes së vizës për kryebashkiakun e rëndësishëm të PS-së të cilin nuk e përmendi me emër. Por një sërë shkrimesh në media dhe një editorial i fortë i Blendi Fevziut ka raportiar se kreu i një qyteti të madh të fituar nga socialistët ka rënë pre e përgjimeve të një shërbimi të huaj sekret për lidhje me krimin e organizuar.

Herën e fundit që emri i Vangjush Dakos është përmendur në këtë drejtim ishte një investigim i “BIRN”-it që nxori se firma e numrit 1 të bashkisë Durrës ishte përdorur për lirimin më të shpejtë nga burgu të Lulzim Berishës.

Kjo është një masë që selia e Rrugës së Elbasanit e ka marrë shpesh kohët e fundit për të treguar me gisht gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar që kanë lidhje me krimin. /Lapsi.al/

SHBA i refuzon vizën kryebashkiakut të rëndësishëm, mikut të ngushtë të Ramës Vangjush Dako-majtas, Edi Ramanë mes, Elvis Rroshi-djathtas

US Embassy refuses the visa SHBA to an important Socialist Mayor and close collaborator to Rama

09:29, 06/11/2017

US Embassy in Tirana has refused the visa to a Socialist Mayor of Durrës Vangjush Dako. A diplomatic source recently said an important Mayor and his family were refused the visa, without revealing the name, but Lapsi.al writes Dako (left in the picture) has been seen in the queue of visa applications at the Embassy around the days when Ambassador Donald Lu made some strong declarations about mob families and clans that rule in Albania.

The diplomatic source did not reveal the reason of the refusal either. However, a number of articles in the media and a strong editorial by Opinion host Blendi Fevziu reported that the Socialist Mayor of a big city has been tapped by a foreign intelligence service over connections to the organized crime.

Last time Dako’s name was mentioned related to this was in a BIRN investigative article that revealed Dako’s signature was used for the early imprisonment of convicted criminal Lulzim Berisha.

Visa refusal is one of the measures taken frequently recently by the US Embassy in Tirana to point to the corrupt judges and prosecutors that are connected to crime.

Durres Abwässer: Milliarden für Strom, Wasser, Abwasser versinken im „Schwarzen Loch“ der Infrastruktur Aufbau Mafia

 

 

Ein Gedanke zu „Das Weltbank, KfW finanzierte Verbrecher Syndikat in Durres: Vangjush Dako hat nun Einreise Verbot in die USA“

 1. Edi Rama, erklärt das nun angeblich FBI Leute kommen, sitzt in einem Boot bei der Albaner Mafia in Mali e Robit, Karpen, mit dem Rroshi Mafia Clan

  Vangjush Dako, verteidigt enorme Gelder im Rathaus Ausschuss, fuer die Shkembin Kavaje Rock, Mafia, wo praktisch Alles zerstoert wurde, komplette Pinien Waelder und KfW, EU wie immer finanziert. Der Kosovo Mafia Verbrecher, des Konsulats in Stuttgart: Enver Shala, verursacht mit seinen Müll in seinen Hotels und Lokalen, eine grosse Lebensmittel Vergiftung

  GTZ Mafia Projekte: Golem, Kavaje,

  Das waere dann das 4 mal, das die Mafia Zentale von Verbrechern neue Wasserleitungen und Strassen erhaelt, ein Selbst Bedienungs Projekt, wo noch nie etwas funktioniert hat und Nichts mit Tourismus zutun hatte. Kosovo Gangster Enver Shala, und neue Bau Skandale ohne Ende in Albanien: Das Mafia Konsulat, des „Edon Cana“ in Stuttgart

  [caption id="attachment_24297" align="alignnone" width="580"] Mafia Centrum: Golem, der Fels von Kavaje[/caption]

  Projekti për Shkëmbin e Kavajës/ PD e LSI nuk miratojnë fondin për rivitalizimin e zonës (VIDEO)

  Postuar: 11/11/2017 – 17:27

  Projektvendimi “Për miratimin e fondit prej 15.000.000 lekë për Studim Projektim të Rehabilitimit të Zonës Shkëmbi i Kavajës” solli mjaft debat në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Durrësit.

  Si një projekt me impakt të drejtpërdrejtë në fushën e turizmit në një zonë me interes shumë të madh, kryebashkiaku Vangjush Dako e mbrojti deri në fund projektvendimin e paraqitur për miratim.

  Ndërkohë, këshilltarët e djathtë ngritën një mal me akuza në drejtim të investimeve për turizmin, e kryesisht në zonën e plazhit. Armand Teliti akuzoi bashkinë se ka abuzuar me projektet dhe me fondet në këtë drejtim, ndërsa kryebashkiaku u përpoq të bindte këshilltarët se projektet për turizmin janë gjithmonë të rëndësishme.

  PD e LSI i thanë jo projektit, i cili kishte si synim rehabilitimin e të gjitha rrugëve të brendshme të zonës së Shkëmbit të Kavajës, asfaltimin e tyre dhe rivitalizimin e shesheve.

  Bashkimi i votave të dy partive opozitare në këtë rast i tha jo një projekti shumë të rëndësishëm infrastrukturor.

  Ndiqni debatet e zhvilluara në mbledhjen e Këshillit Bashkiak:

  K.H.

  /portali DurresLajm/

  Video:
  Na bëni like në facebook!:

Schreibe einen Kommentar