Das Luxus Leben, der Tochter „ENI“, des kriminellen Generalstaatsanwaltes Adriatik Llalla

Wir berichteten vor Jahren über das Desaster mit diesem Generalstaatsanwaltes, der den korrupten T. Sollaku bei weiten noch übertraff. Ein Bericht eines prominenten Journalisten.

Die 17-jährige Tochter „ENI“ geht schon auf eine Türkische Privat Schule in Ankara, welche mehr Geld kostet, als sein Monats Gehalt. Shopping Einkäufe in der Welt, wie andere Frauen von Politikern.

Typisches Mafia Auto: Rechts Lenker aus England: gestohlen, oder als Geschenck des Generalstaatsanwaltes und für eine junge Frau ein Strassen Verkehrs Risiko, weil Rechtslenker: Hirnlos und Verantwortlosigkeit einer kriminellen Klasse „Elite“ in Albanien.

Eni Llalla, inklusive teurer Rolex, wie alle Verbrecher Familien in Albanien

Eni LLalla, in Dubai Mehr Fotos

Fatos Klosi: nennt Adriatik Llalla einen Kamikaze General Staatsanwalt des Salih Berisha

Warum ein gekaufter Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, keine Verfahren eröffnet wegen Bespitzelung der Diplomaten, Politiker?

Nächtliche Feiern, welche 2.000 € kosten, teureste Autos wie 2 neue Landrover, Uhren, Dubai und sonstige teure Reisen, was selbst die anderen prominenten Söhne topt, welche ebenso oft im Ausland auf Schulen gehen.

Show Time des Mafia Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, wie ein billige Schmieren Komödie

Der Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, erklärt die Mord und Geldwäsche Banden rund um eine korrupte Staatsanwalt in Durres

“Vajza e kryeprokurorit Llalla, e krimbur nga luksi i shfrenuar dhe pervers” (FOTO)

Postuar: 01/08/2016 – 09:21

“Lebetitëse/Vajza e kryeprokurorit Adriatik Llalla e krimbur nga luksi i shfrenuar dhe pervers!”

Kështu shkruan gazetari Bledi Mane në “Facebook” duke publikuar edhe fotot e vajzës së Llallës, Eni Llallës, e cila sipas tij, bën një jetë të shfrenuar luksoze dhe perverse gjithashtu.

Nëse dikush mënon se vetëm djali i ish guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Erik fullani do të fshinte djersët me 500 euroshe, gaboheni. Shikoni luksin në të cilën jeton vajza e Lallës, e cila është vetëm 17 vjeç. Fotot flasin qartë!

“Harrojeni Erik Fullanin dhe Armina Mevlanin. Harrojini jetën e tyre dhe shfrenimet e dalldisura me paratë e babit të njërit dhe dashnorit të tjetrës. Eni Llalla është fëmija më i madh i kryeprokurorit. 17-vjeçare që lundron mbi miliona dhe bën një jetë të shthurur rrethuar nga një luks ekstravagant. Eni studion në një prej kolegjeve turke të kryeqytetit dhe të gjithë e mbajnë mend para 3 vjetësh kur në shkollë shkonte me bukë me vete. Tani vajza shkon me 2 makina të shtrenjta “Range Rover” dhuratë nga babi, të cilat kushtojnë 78 mijë euro të dyja. Vajza e Llallës megjithëse minorene adhuron shampanjat dhe vodkat e shtrenjta e çdo fundjave respekton shoqërinë e saj duke shpenzuar jo më pak se 2 mijë euro nëpër club-e.

Nuk ka dyshim që Eni adhuron udhëtimet dhe shopping-un ndaj çdo muaj siç e shikoni edhe në foto shëtit shpejt e shpejt nga Viena deri poshtë në Dubai. Manjake e orëve të shtrenjta të markave të ndryshme të lara me ar, me gurë rubini apo diamante dhe vetëm njëra prej tyre “Rolex”, kushton 21 mijë euro. E fiksuar pas bizhuterive dhe çantave të markës “Guçi“ ku siç shfaqet pa filtra edhe në tre fotografi me tre lloje të ndryshme çantash, të cilat kushtojnë jo më pak se 5 mijë euro të trija. Eni kur zihet me mamin ose babin nuk shkon në shtëpi por me shoqet e saj fle zakonisht te “Hotel Tirana” (15-katëshi) në qendër të kryeqytetit në një nga suitat e katit të pestë, e cila bashkë me “room service“ kushton 230 euro/nata. Në foto duket qartë se si tallet nga dritarja e hotelit me hallexhinjtë që kalojnë në sheshin “Skënderbej”.

Nëse doni të dini pse është larguar nga Tirana Eni, pyesni babi Tikun e t’u përgjigjet:

-Momentalisht goca është duke pushuar dhe u qetësuar në Jal atje poshtë në Jug.

Qysh nga data 15 qershor ka prenotuar një dhomë dublex te kompleksi “Folie Marine” dhe do të qëndrojë atje deri më 10 gusht. E mos harroni që vetëm për dhomën dhe shezlongun Eni paguan 110 euro çdo ditë… Zihuni ju për reformën në drejtësi, bllokojeni apo zhbllokojeni atë. Bëjini karshillëk apo servilosjuni Washington-it dhe Brukselit. Bashkoni ose përçani partitë, kjo pak rëndësi ka për Enin apo babi Tikun”, shkruan Mane.

/portali DurresLajm/

……………..
Ein Ferrari, gehört auch zum Fuhrpark, insgesamt 7 teure Autos! Wie teure Uhren, Markenzeichen krimineller Clans.

Noch eine der berüchtigten Frauen der Nacht in Tirana: Armina Meviani
Armina Meviani

8 Gedanken zu „Das Luxus Leben, der Tochter „ENI“, des kriminellen Generalstaatsanwaltes Adriatik Llalla“

 1. Gold Cartier Uhr, Dubai Hotel mit über 1.000 € pro Nacht, teueste Luxus Autos für die 17. Jährige Tochter: Teure Privat Schulen in der Türkei, teuerste Edel Klamotten

  Eni Llalla
  Eni Llalla3-Fotografia e trete/ Pak relaks ne ambientet e jashtme te hotelit Atlantis ne Dubai. Canta Burberry Honey Tan 1295 euro. Edhe fustani eshte Burberry Nude 1000 euro. Shapkat verore Olu Kai 68 euro.

  Eni Llalla4-Fotografia e katert/Canta Fendi Mini Monster 1810 euro. Byrzylyku Cartier 18 karat vetem 5100 euro dhe ora e dores nje Rolex i thjeshte 21 mije euro.

  4-Fotografia e katert/Canta Fendi Mini Monster 1810 euro. Byrzylyku Cartier 18 karat vetem 5100 euro dhe ora e dores nje Rolex i thjeshte 21 mije euro.

  http://www.gazetaexpress.com/roze/te-tjera-foto-nga-jeta-luksoze-e-vajzes-se-kryeprokurorit-adriatik-llalla-foto-234828/

 2. Ein Sohn wurde nach Plan in Köln nun geboren, der einen Anspruch auf einen Deutschen Pass hat. Wer wohl die Kosten übernimmt?

  Djali “gjerman” i Adriatik Llallës vulos largimin e kryeprokurorit në Gjermani. Skenari i azilit të kreut të Akuzës në Shqipëri dhe puna që do bëjë
  January 2, 2017
  Prokurori i Pergjithshem Adriatik Llalla, duke hyre ne dialogun e nivelit te larte, ku Komisioneri i BE per Zgjerimin dhe Politiken e Fqinjesise Stefan Fule ka deklaruar se Komisioni Europian i rekomandoi Keshillit te Ministrave te BE qe ti jape Shqiperise statusin kandidat, me ane te nje progres-raporti te detajuar, ku jepet note pozitive mbi punen e qeverise shqiptare.

  Mediat kanë dhënë një lajm në dukje pa shumë rëndësi për familjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Kështu, vjen në jetë fëmija i tretë i Kryeprokurorit të Shqipërisë Ariatik Llalla. Media ka mësuar se djali i sapolindur gëzon shëndet të mirë së bashku me nënën e tij. Kryeprokurori Llalla ka dhe dy fëmijë të tjerë më të mëdhenj Enin 18 vjeç dhe djalin 14, që siç duket i ka gëzuar pa masë ardhja në jetë e vëllait të tyre më të vogël. Ky është lajmi më i bukur që familja Llalla mund të merrte pikërisht në 31, ditën e ndërrimit të viteve. Madje media që e zbuloi këtë lajm e ka uruar për lindjen. E urojmë dhe ne. Por disa të vërteta duhen thënë, pasi kjo media që publikoi lajmin nuk bëri të ditur se ku ka lindur djali i Llallës. E vërteta është se ai ka lindur shëndoshë e mirë nën një kujdes të rreptë mjekësor në një qytezë afër Këlnit në Gjermani……. http://www.pamfleti.com/djali-gjerman-adriatik-llalles-vulos-largimin-e-kryeprokurorit-ne-gjermani-skenari-azilit-te-kreut-te-akuzes-ne-shqiperi-dhe-puna-qe-beje

 3. die Vermögens Erklärungen wobei Adriatik Llalla, plötzlich sein Vermögen erklärt, weil er grosse Grundstücke verkaufte, ebenso Appartments usw..
  Avokati i Popullit
  Të ardhurat e Avokatit të Popullit, Igli Totozani dhe bashkëshortes së tij Marta Onorato, burojnë kryesisht nga pagat dhe projektet e ndryshme. Bashkëshortja e Totozanit, Marta Onorato deklaron 74 177 euro pagë vjetore nga puna në OSBE në Kosovë. Po ashtu, zonja në fjalë deklaron 12 228 euro të ardhura nga kontrata e bashkëpunimit në Itali në Regjionin e Sardenjës si Anëtare e OIV. Ndërkaq, Totozani deklaron 6 260 euro shtesë në llogarinë e pagës, të ardhura nga paga si Avokat i Popullit 1 825 167 lekë, të ardhura nga dieta si Avokat i Popullit 442 004 lekë, të ardhura nga dieta (projekti danez) 49 014 lekë, të ardhura nga dieta UNDP 1 049 USD 223 USD dhe të ardhura nga dieta nga KiE 441 euro. Gjatë viteve 2015-2016, çifti në fjalë kanë marrë nga 6 448 euro në viti kredi për shkollimin e fëmijëve në Kosovë.

  Pasuria e krerëve të institucioneve të pavarura

  Pasuria e kryeprokurorit Adriatik Llalla për vitin 2016

  Shitur tokë e llojit ullishte me sipërfaqe 3 000 m2, në Mjull-Bathore, Tiranë, për 249 000 euro.
  Blerë tokë arë në Tiranë, me sipërfaqe 4 500 m2, 4 500 000 lekë.
  Llogari bankare me burim shitja e tokës, 140 695 euro.
  Llogari rrjedhëse e pagës, 1 694 609 lekë.
  Mbyllur llogaria rrjedhëse e pagës, – 1 909 917 lekë.
  Pakësuar gjendja cash, 1 500 000 lekë.
  Të ardhura nga paga si Prokuror i Përgjithshëm, 1 861 320 lekë.
  Të ardhura nga paga e bashkëshortes si përgjegjëse sektori panë Institutit të Sigurimeve të Kujdesit Parësor, 836 216 lekë.
  Dëmshpërblim për burgun e babait si ish i dënuar politik, 638 375 lekë.
  Bashkëshortja, Ardjana Llalla, llogari rrjedhëse e pagës, – 120 000 lekë.
  Llogari rrjedhëse e pagës, 168 703 lekë.

  Pasuria e kreut të SHISH, Visho Ajazi Lika

  Shitje automjeti tip Land Rover, 2 950 euro.
  Llogari bankare në euro, 130 euro.
  Fond investimesh, 75 717 lekë.
  Llogari rrjedhëse e pagave, minus 106 228 lekë.
  ESP-RBC Direet Investing ine, + 3 342 CAD, 9 052 USD.
  TFSA-RBC Direet Investing ine, – 1 081 CAD, – 1 056 USD.
  Te ardhura si kryetar i SHISH, 1 758 735 lekë.
  Kredi për blerja apartamenti, shlyer 300 000 lekë, detyrimi 4 496 511 lekë.
  Detyrim i papaguar për kryerjen e punimeve në apartament, 261 501 lekë.
  I biri, Viler Ajazi Lika, kursime nga të ardhurat nga puna, 40 mijë dollarë kanadez.
  Të ardhura nga puna, 96 dollarë kanadezë.
  Borxhet e shkollës, detyrimi i pashlyer, 80 mijë dollarë kanadez.
  Bashkëshortja Brunilda Ajazi Lika, depozitë bankare, + 12 899 lekë.
  Llogari rrjedhëse, pakësuar me 240 587 lekë.
  Depozitë bankare, 8 060 lekë.
  Të ardhura nga paga pranë Autoritetit Rajonal Shëndetësor Tiranë, 526 849 lekë.
  E bija Ada Lika, ka punuar nga korrik-dhjetor 2016, 14 000 dollarë kanadez.

  Pasuria e Avokatit të Popullit Igli Totozani

  Shtesë në llogarinë e pagës, 6 260 euro.
  Gjendje në llogarinë e bashkëshortes, Marta Onorato, në Kosovë, 15 067 euro.
  Pakësim në llogarinë e bashkëshortes, Marta Onorato, 15 067 euro.
  Gjendje në llogarinë e Marta Onorato në Kosovë, 2.77 euro.
  Pakësim në llogarinë e pagës së Igli Totozanit, 394 lekë.
  Gjendje në llogarinë e pagës së Igli Totozanit, 877 lekë.
  Të ardhura nga paga si Avokat i Popullit, 1 825 167 lekë.
  Të ardhura nga dieta si Avokat i Popullit, 442 004 lekë.
  Të ardhura nga dieta (projekti danez), 49 014 lekë.
  Të ardhura nga dieta UNDP, 1 049 USD, 223 USD.
  Të ardhura nga dieta nga KiE, 441 euro.
  Të ardhura nga paga e bashkëshortes Marta Onorato në OSBE në Kosovë, 74 177 euro.
  Të ardhura nga dieta e bashkëshortes Marta Onorato në OSBE në Kosovë, 157 euro.
  Të ardhura nga kontrata e bashkëpunimit në Itali në Regjionin e Sardenjës si Anëtare e OIV, 12 228 euro.
  Të ardhura nga rimbursimi i biletave nga EASO Malte, 583 euro.
  Të ardhura nga rimbursimi si sigurimeve shëndetësore, 468 euro.
  Shlyer kredia e marrë në 2003, 284 524 lekë, detyrimi i mbetur 2 882 549 lekë.
  Kredi për shkollimin e fëmijëve në Kosovë, marrë në vitin 2015, 6 448 euro, shlyer 5 373 euro.
  Kredi për shkollimin e fëmijëve në Kosovë, marrë në vitin 2016, 6 448 euro, shlyer 1 611 euro.
  Overdraft, 300 000 lekë, shlyer 40 120 lekë.
  Kredi me qëllim mobilimin e shtëpisë, 280 000 lekë, shlyer 288 408 lekë.

  Redaksia Online
  l.q/Shqiptarja.com – See more at: http://shqiptarja.com/politike/2732/pasurite-llalla-shet-toke-249-mije–euro-blen-1500-m-per-35-mije—-visho-ajazi-shet-makinen-rikonstrukton-shtepine–bashkeshortja-e-igli-totozanit-75-mije-euro-page-414229.html#sthash.fkTurPj0.dpuf

 4. Warum ein gekaufter Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, keine Verfahren eröffnet wegen Bespitzelung der Diplomaten, Politiker?

  Das peinliche Schweigen der EU wie immer und weiter werden grosse Geldsummen in das kriminelle Enterprise gestopft, mit einem Mafia Justiz Minister Nasic Naco und gekauften Generalstaatsanwalt Adratic Llalla, der grosse Aktionen für November ankündigte und Nichts geschah, wie immer.

  nun im Oktober 2015: Lachnummer der Dumm Show

  Prosecution General: “Maximal engagement of Prosecution”

  Gegen den Super Gangster und Richter Gjin Gjoni hat er auch das Verfahren eingestellt.


  Er hat auch erklärt, dass der ehemalige Chefankläger Adriatik Llalla Personen ohne Grund entlassen hat, und auch Personen ohne irgendeinen Verdienst ernannt hat.

  „In meiner Auseinandersetzung mit Llalla war ich eine Angelegenheit, seit er alle Profis aus dem Dienst entlassen hat. Llalla hat die Karriere von Personen in der Anklage zerstört. Der Strafverfolgungsrat in Zusammenarbeit mit Lalla hat Personen ohne Verdienst ernannt, und werden fähige Leute entlassen, aber die Posten, die sie hatten.

  Hajdari: Llalla zerstörte die Anklage; politisch servil, hat keine Akten untersucht

   

  In einem Interview für Report TV betonte Hajdari, dass seit dem Antritt des Staatsanwalts Llalla an der Spitze der Generalstaatsanwaltschaft, er immer darauf abzielte, die Karrieren vieler Menschen, die den Job liebten, zu zerstören und ihn mit Würde zu schützen. Während er hinzufügte, dass Lalla die falsche Untersuchung durchgeführt und viele der Akten zerstört hat, indem er die Politik diente.

  Er hat auch erklärt, dass der ehemalige Chefankläger Adriatik Llalla Personen ohne Grund entlassen hat, und auch Personen ohne irgendeinen Verdienst ernannt hat.

  „In meiner Auseinandersetzung mit Llalla war ich eine Angelegenheit, seit er alle Profis aus dem Dienst entlassen hat. Llalla hat die Karriere von Personen in der Anklage zerstört. Der Strafverfolgungsrat in Zusammenarbeit mit Lalla hat Personen ohne Verdienst ernannt, und werden fähige Leute entlassen, aber die Posten, die sie hatten.

  Hajdari: Llalla shkatërroi Prokurorinë; servil i politikës, nuk hetoi asnjë dosje

  Shpërndaje në Facebook
  Tweet në Twitter

   

  Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit Tiranë, dhe njëherësh ish-kreu i Shoqatës së Prokurorëve Shkëlqim Hajdari është shprehur se zgjedhja e një kryeprokurori të përkohshëm është shumë e rëndësishme.

  Në një intervistë për “Report Tv”, Hajdari theksoi se qëkur prokurori Llalla erdhi në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, gjithmonë synoi që të shkatërronte karrierën e shumë personave, të cilët e donin punën dhe e mbronin atë me dinjitet. Ndërsa shtoi se Llalla drejtoi hetimet gabim dhe shkatërroi shumë prej dosjeve duke i shërbyer politikës.

  Ai deklaroi gjithashtu se ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ka shkarkuar persona pa asnjë arsye, dhe gjithashtu ka emëruar persona pa asnjë meritë.

  Në përplasjet e mia me Llallën, që kam pasur kanë qenë çështje pasi ai largoi nga detyra gjithë profesionistët. Llalla ka shkatërruar karrierën e individëve në Prokurori. Këshilli i Prokurorisë në bashkëpunim me Llallën kanë emëruar individë pa meritë, dhe janë shkarkuar njerëz të aftë por postin që kishin. Ka prokurorë që janë ulur në detyrë pa asnjë arsyetim. Unë kam konsideruar se Prokuroria është një aset që në të duhej të punohej me dinjitet. Unë kam punuar në Prokurori për gati 25-vjet. Nuk është hera e parë që kam thënë që ai ishte i destinuar për shkatërrimin e karrierës, sepse sistemi ia dha atij këtë mundësi. Ai ka transferuar prokurorë. Janë shkarkuar njerëz të Prokurorisë pas asnjë shpjegim. Sot kemi një sistem që ka çaluar. Kjo situatë tashmë ka mbaruar, mandati i zotit Llalla ka përfunduar”.

  Lidhur me qëndrimin e Llallës në zyrë, edhe pasi i ka mbaruar mandati, Hajdari është shprehur se ish-kryeprokurori ka vepruar mirë.

  Zoti Llalla ka bërë shumë mirë që ka shkuar në zyrë, sepse zyra e kryeprokurorit nuk mund të lihet bosh, derisa të zgjidhet një kryeprokuror i përkohshëm. Ai ka bërë shumë mirë që ka shkuar zyrë sepse aty ka dokumente që duhet të firmosen”.

  Si përket pyetjes se a është përgjegjëse Prokuroria për çështje të bujshme, Hajdari konstatoi se “Llalla në dosjet konkrete i është vetëofruar politikës për të shkatërruar ose për të hetuar dhe drejtuar gabim.”

  “Kjo është një histori që publiku shqiptar, ne profesionistët nëpër tavolina ia kemi gjetur përgjigjen, e cila është profesioniste. Politika ka përdorur zotin Llalla, dhe ky i fundit nëpër dosje konkrete i është vetëofruar politikës për të shkatërruar ose për të hetuar dhe drejtuar gabim. Ju keni dhënë fakte pa fund. Unë nuk kam ndërmend këtu në studio që të merrem me çështje konkrete. Janë shumë çështje. Sigurisht që Vettingu do të sqarojë shumë gjëra. Të jeni të bindur që dhe në përplasjet para tre vjetësh me zotin Llalla se asnjë nuk do t’i shpëtojë reformës në drejtësi”.

  Por, ndër të tjera Hajdari u ka bërë thirrje kolegëve të tij të ndershëm që të kandidojnë për postin e prokurorit të përkohshëm.

  Për mua e rëndësishme është që të gjithë prokurorët që e shikojnë veten në ndershëm dhe të aftë të konkurrojnë për këtë post. Ndërsa asnjë nga drejtuesit e prokurorive s’mund të kandidojë për këtë post. Prania e OPDAT dhe EURALIUS është pozitive për reformën. Prania e dy misioneve pranë Komisionit të Ligjeve është e rëndësishme. Trupa e prokurorëve të ndershëm është e traumatizuar, për mënyrën se si është katandisur Prokuroria. Unë them që prokuroria ka njerëz të ndershëm dhe profesionistë. Pjesa më e madhe e Prokurorëve të rretheve kanë qenë vegla të kryeprokurorit Llalla. Ndaj asnjë prej tyre nuk mund të kandidojë për këtë post”, përfundoi në fjalën e tij Hajdari. http://www.kohajone.com/2017/12/09/hajdari-llalla-shkaterroi-prokurorine-servil-i-politikes-nuk-hetoi-asnje-dosje/

  Fatos Klosi, über den Kollaps der Justiz und einem Generalstaatsanwalt, als Schutzherr, krimineller Politik Clans
  Wir schrieben schon vor2 Jahren: “Guter Wille ist zwar vorhanden, aber der neue Generalstaatsanwalt Adriatik Llalla, wird Nichts aendern”,

  Die EU Korruptions Motoren mit Romana Vlahutin und 3 Justiz Konferenzen zur Show

  2014

  Fatos Klosi: nennt Adriatik Llalla einen Kamikaze General Staatsanwalt des Salih Berisha

 5. 02/14 15:26 17 Jahre vor 2 Jahren, heute natürlich bei den SPD Banditen in Niedersachsen, in Kassel. Ebenso Einreise Verbot in die USA, wie die komplette Familie des Ex-Generalstaatsanwalt Adriatik Llalla.
  Eni Llalla

  Das Luxus Leben, der Tochter „ENI“, des kriminellen Generalstaatsanwaltes Adriatik Llalla

  Typisches Mafia Auto: Rechts Lenker aus England: gestohlen, oder als Geschenck des Generalstaatsanwaltes und für eine junge Frau ein Strassen Verkehrs Risiko, weil Rechtslenker: Hirnlos und Verantwortlosigkeit einer kriminellen Klasse „Elite“ in Albanien.

  Fatos Klosi: nennt Adriatik Llalla einen Kamikaze General Staatsanwalt des Salih Berisha

  Warum ein gekaufter Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, keine Verfahren eröffnet wegen Bespitzelung der Diplomaten, Politiker?

  02/14 17:15

  USA bans former Prosecutor General Llalla for being involved in corruption

  15/02/2018 09:39

  <

  The US State Department has banned the former Albanian Prosecutor General, Adriatik Llalla, from entering the USA.

  The decision made public this Wednesday underlines that US State Secretary Tex Tillerson took this measure due to his involvement in corruption cases.

  American laws foresee that when there is credible information that foreign officials are involved in major corruption cases, there are banned from entering the USA.

  The law also foresees that the State Secretary has the right to approve sanctions for these individuals and their relatives publically or privately.

  Besides Mr.Llalla, Secretary Tillerson has approved banning of Eni Llalla and another child that has no US citizenship.

  Top Channel

 6. Leben in Kassel im Zentrum, weil vor ca. einem Jahr die Ehefrau einen Sohn gebar in Köln, wo die Frage ist wer das bezahlt.

  ENI Llalla, läuft mit Luxus Vermögen von 10.000 € herum, lebt in Deutschland und reist viel herum

  Vajza e ish-Kryeprokrurorit e “zhytur” në luks, Eni Llalla me veshje 10 000 euro (Foto)

  Vajza e ish-Kryeprokrurorit e "zhytur" në luks, Eni Llalla me veshje 10 000 euro (Foto)

  Kjo që shihni ne foton kryesore eshte Eni Llalla, vajza e ish Kryeprokurorit te Shqiperise, z. Adriatik Llalla. Eshte 19 vjeçe. Emri i saj ka shkuar pertej atlantikut deri ne Uashington, dhe eshte lexuar dje ne nje dokument qe mban firmen e Sekretarit Amerikan te Shtetit, Rex Tillerson.

  Në njoftimin e DASH, përveç zotit Llalla, Sekretari Tillerson ka miratur ndalimin e hyrjes në Amerikë edhe të bashkëshortes së tij Ardjana Llalla, të vajzës Eni Llalla dhe një fëmije tjetër të tij, që nuk ka shtetësinë amerikane.”

  Eni prej disa kohesh e ndan jeten e saj mes Gjermanise dhe Shqiperise, mes shkolles dhe Bllokut ne Tirane.

  Vetem tre nga elementet e veshjeve te saj kushtojne 4 000 euro.

  Çanta qe shihni mbi tavoline (FOTO POSHTE) eshte e firmes “Celine” dhe kushton as me pak e as me shume por 2 450 euro. Ose sa paga vjetore e bashkeshortes se ish Kryeprokurorit.

  Ndersa xhaketa qe ajo mban veshur eshte e firmes “Moschino” dhe kushton 817 euro, ose sa paga mujore e ish Kryeprokurorit.

  Atletet qe mban veshur, jane te firmes “Balenciaga” dhe kushtojne 445 euro, ose sa paga mujore e bashkeshortes se ish Kryeprokurorit.

  Ketu nuk po llogarsimin çmimin e ores, syzeve dhe aksesoreve te tjere, e as celularet iPhone. Por, me nje perllogaritje te rrumbullakosur, vetem kjo e ulur e vajzes se Adriatik Llalles kushton rreth 10 mije euro.

  Ky eshte vetem fillimi.

Schreibe einen Kommentar