Das Gangster Syndikat der LSI Partei mit Flamur Gjuzi, Hazir Gashi und die Schiesserei vor der Durres Praefektur

Eine Schiesserei direkt vor der Durres Praektur, fuehrten dort zu einer Menschen Ansammlung gegen 11:30 Uhr, Geruechte kursierten, das es Anschlag gegen die Grundstuecks Agentur ist, welche von einem Profi Gangster (Ex-Polizei Direktor fuer Menschenschmuggel unter Fatos Nano) Flamur Gjuzi (natuerlich Mitglied im Stadtrat) geleitet wird. Der komplette Stadtrat – BezirksStadt Rat – Keshillit te Qarkut Durres, ist eine Ansammlung von Dumm Kriminellen, mit vorbestraften Verwandten). Der aktuelle Praefekt, kann wie sein Vorgaenger Genc Alizoti, gegen diese Banden Nichts ausrichten. Direkt darin verwickelt der Enkel Flamur Gashi (auch Fabian – siehe biometische Paesse an Gangster Familien) des

Gashi

Kosovo Extrem Gangsters Hazir Gashi (Ex-Abgeordneter im Albanischen Parlament, direkter Partner der Todeskommandos des Kosovaren Lulzim Berisha). Taeter war einer der SHIAK Gangster: Enidor Dedej. Beide Gangster Familien versuchen, illegale Grundstuecke an der Kueste zulegalisieren, wo kamen die Geruechte auf. Damit ist dann erneut Alles gesagt, indem direkt von Martin Schulz dem EU Parlaments Praesidenten finanzierten Verbrecher Imperium (aus Schwarzen Kassen). Made by German SPD – FES Gangsters, im Frank Walter Steinmeier System halt). Man muss schon extrem kriminell sein, sowas ueberhaupt zu finanzieren, einem Produkt des US NATO Fund of Peace: Aber die Ukraine zeigte es laesst sich noch toppen und bei jedem US Verbrechen muss man ja mitmachen, mit kriminellen Gestalten, was die einzige Deutschen Aussenpolitik ist. Die Legende des Verbrechens die Gashi Familie aus dem Kosovo, wurde Straffrei in Europa gestellt, nachdem die Gashi Familie dem SP Ganoven Michael Steiner im Kosovo, eine junge Frau zur Verfuegung gestellt hatte.

Ifimes: Albania: One step forward, two steps back – Skrapari Mafia Partei LSI des Ilir Meta und Lefter Koka

Richtig ist folgendes: Ein Krankenwagen kam, als es auch mit einer Schusswaffe zu einer Auseinandersetzung kam, eine Scheibe der Praefektur ging zu bruch.

Wie der Artikel erwaehnt, erinnert es an die Schiesserei in der Praefektur, vor ueber 10 Jahren, durch die Spartak Braho Soehne, reinen Gangstern, welche im Solde der Ehefrau, ein Drogen-, Waffen- Prostituions Ringe Imperium schon damals betrieben, heute sogar Staatsanwaelte sind. + Details unten

Incidenti me armë / Kujt i mbetet “dobiçi” në derë? LSI-a ia çon PS-së!

 0  1183  1183

DURRËS, 23 shkurt 2015 –  Në orën 13:33 të ditës së hënë, më 23 shkurt 2015, drejtoria e policisë së shtetit e qarkut bëri të ditur: “Më datë 23.02.2015 ora 11.25 në afërsi të zyrave (fillimisht, në orën 12:01, u dha njoftimi: “tek zyrat e ALUIZNI-t”) të ALUIZNI-t, në lagjen nr. 2 Durrës, ka pasur në konflikt mes dy shtetasve, i cili ka degraduar deri në përdorimin e një arme zjarri. Nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale (janë thyer xhamat). Në vendngjarje është gjetur një gëzhojë. Autori është identifikuar dhe u shpall në kërkim”.

Ndërkaq, rreth orës 13:00 drejtori rajonal i Durrësit Flamur Gjuzi bëri këtë deklaratë por shtyp: “Sot [e hënë, 23 shkurt 2015 – “Dyrrah”-u] në mesditë, ka pasur një incident në ambientet e jashtme të Prefekturës. Kjo ngjarje nuk ka lidhje me punonjësit dhe aktivitetin e ALUIZNI-t. Ngjarja ka ndodhur jashtë ambienteve të institucionit tonë.

Me hetimin e ngjarjes po merret Policia e Shtetit, e cila, besojmë, se shumë shpejt do të bëjë të mundur sqarimin e rrethanave të saj.

Komunikojmë për qytetarët se ALUIZNI Durrës vazhdon normalisht punën”.

ANALIZË 

Pavarësisht se shtetasi F. B. u lëndua nga grushtet dhe jo nga plumbi i armës, ngjarja, ku u thyen xhamat e ALUIZNI-t, është e rëndë. Sherri “te zyrat e ALUIZNI-t” / “në afërsi të zyrave të ALUIZNI-t” / “në ambientet e jashtme të Prefekturës”, mu në qendër të qytetit komprometon sigurinë në institucionet publike, që duhet ta garantojnë rojat private / Policia e Shtetit.

Gjithsesi, bie në sy përpjekja e njeriut të LSI-së, ish-shefit të antitrafikut në policinë e Durrësit në kohën e PS-së, para vitit 2005, tani drejtor ALUIZNI, Flamur Gjuzi, për ta zhvendosur ngjarjen nga xhamat e thyera të zyrave të tij te Prefektura e PS-së dhe policia e shtetit. Sherri ka ndodhur para derës së hyrjes për në hollin e ALUIZNI-t, që ndahet nga bordura e lulishtes me 1,5 metra. Vetë ALUIZNI ndodhet, në katin e parë, në skajin e majtë të ndërtesës së ish-komitetit të PPSH të Durrësit, ku ndodhen edhe zyrat e institucionit të Prefektit të Qarkut, Këshillit të Qarkut, INSTAT-it. Gjuzi i LSI-së e mban mend se një ngjarje me armë në hollin e madh të katit të parë të ish-komitetit të PPSH, ka ndodhur para 12 vjetësh, ku personazhet që shpuan muret me plumba, i takojnë sot LSI-së.

/th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

– See more at: http://www.durreslajm.com/politike/incidenti-me-arm%C3%AB-kujt-i-mbetet-%E2%80%9Cdobi%C3%A7i%E2%80%9D-n%C3%AB-der%C3%AB-lsi-ia-%C3%A7on-ps-s%C3%AB#sthash.ESsGbHuF.dpuf

Flamur Gjuzi kreu i ri i ALUIZNI-t. Edhe shtatë poste të tjera për LSI në Durrës

foto durresNga  Xhevo Gradica / Zbardhen të tjerë emra që do të kenë poste drejtuese në institucione të rëndësishme në qarkun e Durrësit. Partia Socialiste ka vendosur ta trajtojë sa më mirë aleatin më të madh të saj në koalicionin e 23 qershorit duke mos u kursyer .  Shtatë poste drejtuese janë bërë gati për t’ua dhënë emrave me kredibilitet politik në LSI dhe të vlerësuar si specialistë të fushave përkatëse. Kjo javë duket se ka qenë e gjitha për Lëvizjen Socialiste për Integrim ngase veç emrave të bërë publik në numrin e kaluar të gazetës “Bulevard” janë listuar edhe shtatë emra të tjerë. Astrit Kote, Jolanda Mustafaraj, Hajri Nuhu, Silvana Maksuti, Flamur Gjuzi, Ali Karaj, Kontiana Kuçi  thuajse janë fare pranë karrigeve drejtuese me peshë në qarkun e Durrësit. Përgjithësisht mendohet se gjithëçka ka marrë zgjidhje,  megjithatë pritet nënshkrimi për disa nga postet drejtuese. Emrat e mësipërm janë të njohur në rreshtimet më shumë profesionale, sesa politike duke i bërë ata edhe më të besueshëm në postet të cilat presin të marrin. Burime politike thonë se çdonjëri prej tyre ka dijeni për sa po diskutohet pasi emrat e tyre janë bërë objekt diskutimi disa herë dhe se CV e tyre janë plotësuar dhe janë dërguar në institucione respektive në qendër. Strukturat lokale të LSI në Durrës me këtë veprim kanë hedhur një tjetër hap për të konsoliduar edhe rradhët e veta të cilat janë përfshirë nga nevoja e ristrukturimit për shkak se kanë mbetur jashtë përfaqësimi shumë emra me peshë jo vetëm politike. Bërja publike e këtyre emrave thuhet madje se shënon edhe njëfarë dalje nga guacka  e bërthamës drejtuese politike e cila ka shkaktuar reagime të dukshme. Burime politike saktësojnë se disa nga postet kanë marrë tashmë definacionin, kurse të tjerat pritet të marrin përgjigje shumë shpejt. Flamur Gjuzi, emri të cilit është i njohur sidomos në kohën kur Gjuzi ka ushtruar detyrën e oficerit të policisë në luftë kundër trafikut të qenieve njerëzore, kundër krimit dhe kundër korrupsionit pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës, do të jetë drejtor i ALUIZNI-t. Gjuzi pas largimit nga strukturat e policisë ka ushtruar profesionin e avokatit, ndërkohë që njohuritë e tij si jurist tani do të duhet t’i verë në shërbim të agjensisë së legalizimit në qarkun e Durrësit e cila do të rikompozohet thuasje nga e para.  Aktivizimi Gjuzit në strukturat e LSi e ka bërë atë edhe më të besueshëm. Ai është këshilltarë në këshillin e bashkisë së Durrësit dhe së fundi është zgjedhur edhe anëtar në këshillin e qarkut të Durrësit. Instituti i Ekzekutimit të Veprave Penale në Durrës me fillimin e javës tjetër do të ketë drejtues Astrit Koten. Emri tij është përcaktuar përfundimisht nisur edhe nga arsyet se Kote ka shërbyer në administratën e Ministrisë së Brendshme në departamente dhe drejtori të rëndësishme. ……….Flamur Gjuzi-  ALUIZNI
Astrit Kote- Instituti  Ekzekutimit të Veprave Penale
Ali Karaj- Bordi i kullimit
Jolanda Mustafaraj- Zyra e punës
Kontiana Kuçi-Agjensia Rajonale Mjedisit
Hajri Nuhu- Drejtoria Arsimore Rajonale ( Burime Njerëzore)
Silvana Maksuti- Inspektariati Punës

Short URL: http://bulevardionline.com/?p=6567


Der Gangster im TV und es wird weiter illegal gebaut in Durres

Via Egnatia
Via Egnatia

 aktuelle illegale Bauten nun in 2015, in 2014 angefangen. Mindests Abstaende genau 0, wie immer so oft

Die dubiosen Grundstuecks Geschaefte, gehen sogar an uralten Kirchen Grund

Church reacts against President’s declarations: “No businesses on our property”

Die Roten Ratten im Blickfeld der Geschichte:

Dr. Christoph Zöpel, SPD ein wichtiger Aufbau Helfer der Albanischen Mafia

September 1999 bis Oktober 2002 Staatsminister beim Bundesminister des Auswärtigen.

Rueckblick, auch uber die in den Albanischen Medien geloeschte Schiesserei der Spartak Braho Soehne in Durres, wie Spartak Braho schon damals die Zeugen Aussagen faelschte, vernichtete und ploetzlich existierte keine Anzeige, nur noch noch Schuss Loecher in der Praefektur.

aus 2005 CIA fact book

powerful organized crime networks with links to high government officials, and disruptive political opponents

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/al.html

+ Eine sehr bekannte Sache in Durres: Die Söhne von Spartak Braho (Seferi, Arber), wurden 2003 verhaftet, als sie in der Präfektur mit dem Fahrer von Gazmir Bizgha eine Schiesserei hatten. Löcher in der Decke zeugten noch lange davon. Ein Jahr später brachte man den Polizei Präsidenten Gani Malushi um, wo der Mörder Agim Pepa, ein enger Freund war, und mit einem Jeep mit gefälschten Diplomaten Kennzeichen dann vom Tatort in Spitale weggefahren wurde.

Die Söhne wurden verhaftet, und landeten auf dem Polizei Revier in Durres. Spartak Braho intervenierte persönlich, sogar direkt bei dem Staatspräaidenten Alexander Mosiu und dem Generalstaatsanwalt Th. Sollaku. Die Anzeige wurden nachttäglich vollkommen geändert, manipuliert und die Söhne konnten ohne Verhandlung frei kommen. Heute ist Seferi Braho, sogar Staatsanwalt, ein Stadt bekannter Krimineller in Durres, dank dem Justiz Minister Nasic Naco.

Alle Fotos: direkt vor Gericht in Durres aufgenommen, Rruga Alexander Goga – Rot umrandet: Seferi Braho

Justic Prosecutor Durres: Mafia Boss Seferi Braho, Son of Spartak Braho Killer Chief and friend of Agim Pepa: 2004, executed Police President: Gani Malushi Justic Prosecutor Durres: Mafia Boss Seferi Braho, Son of Spartak Braho
Killer Chief and friend of Agim Pepa: 2004, executed – assassination: Police President: Gani Malushi

Ein Skrapari Protege, die wohl berüchtigsten Richterin in Durres, Dhurato Bilo, welche auch in den Mord am Shiak Polizei Präsidenten verwickelt ist und trotz Vorgaben nie sanktioniert wurde.

28-02-2003,

KA EDHE KESHTU : Para nje muaji 2 persona u denuan per VJEDHJEN E NJE CELULARI me 11 vjet burg …ndersa..kesaj here…

Moisiu shpëtoi djemtë e Brahos, ndërhyri tek Sollaku

TIRANE (28 Shkurt) – Dy vrimat e hapura në tavanin e hollit qendror të Prefekturës së Durrësit janë shenja e vetme të përplasjes së dy ditëve më parë mes dy vëllezërve Braho dhe shoferit të deputetit Gazmir Bizhga. Pak orë pas konfliktit të armatosur që terrorizoi qytetin, protagonistët e tij kryesorë kanë rifituar lirinë, ndërsa akuzat ndaj tyre janë transformuar nga prokuroria vetëm në kundravajtje penale. Në rastin më të keq, andrallat e tyre me drejtësinë mund të përfundojnë vetëm me një gjobitje për kundravajtjen e “fyerjes” së shoferit Arben Ibro. Por vetëm dje janë zbuluar prapaskenat dhe ndërhyrjet e shumta që u dhanë pastërtinë penale dhe lirinë djemve të deputetit Braho. Akuzat Sipas versionit zyrtar të Prokurorisë së Përgjithshme, Kreshnik dhe Arbër Braho u shpallën në kërkim nga policia, pak orë pas incidentit. Në orët e pasdites ishte vetë i ati, deputetit Spartak Braho, që i shoqëroi në ambientet e komisariatit, ku u mor edhe masa e arrestit në flagrancë ndaj tyre. Pas dëshmive të shumta, policia gjyqësore i akuzoi dy vëllezërit për “kundërshtim dhe fyerje të punonjësit të gardës”, “Kundërshtim dhe fyrje të punonjësit të policisë në krye të detyrës” dhe ajo e “Dhunimit të institucionit”. Por, ndërsa largohej nga ambientet e policisë së qytetit, deputeti socialist Braho nuk harroi të paralajmëronte drejtuesit se djemtë e tij do të liroheshin shumë shpejtë. Për këtë do të ndërhynte edhe vetë presidenti i Republikës. Dhe, sipas burimeve të besueshme, pak minuta pas dorëzimit të dy djemve të tij, Braho ka udhëtuar për në Tiranë në drejtim të godinës së Presidencës. Edhe pse nuk është arritur të njihen detajet, mësohet se deputeti Braho është takuar me presidentin Moisiu për problemin e ndjekjes penale të djemve. Siç dihet, mes Brahos dhe Moisiut ekziston një lidhje krushqie, pasi kunati i deputetit të PS-së është dhëndrri i presidentit. Që prej këtij momenti, rrota e Prokurorisë së Përgjithshme është vënë në lëvizje për të ndryshuar pozicionin e vëllezërve Braho. Lëvizja e Sollakut Me urdhër të kryeprokurorit Theodhori Sollaku, në drejtim të Durrësit është nisur në mesnatën e së mërkurës prokurori Artan Bajrami. I dërguari i organit qendror të akuzës është paraqitur në ambientet e policisë së qytetit bregdetar me një vendim për ndryshimin e akuzave të dy djemve të Brahos dhe urdhrin për lirimin e tyre. Por uniformat blu mësohet se nuk kanë pranuar të zbatojnë këtë vendim për shkak se nuk ishte vulosur. Në këto momente, ka lënë me urgjencë shtëpinë e tij në Tiranë edhe kryeprokurori i Durrësit, Arben Dollapi. Makina e tij ka udhëtuar me shpejtësi në drejtim të shtëpisë së sekretares së Prokurorisë së Durrësit, e cila është detyruar të paraqitet në punë pak pas mesnate për të vulosur vendimin e lirimit të Kreshnik dhe Arbër Brahos. Në orën 01:00 të së enjtes, dy vëllezërit kanë lënë qelinë, pasi, sipas njoftimit zyrtar të Prokurorisë së Përgjithshme, konflikti mes tyre dhe shoferit Ibro ishte vetëm një kundravajtje që mund të paraqitet në gjykatë nga i dëmtuari. Ndërkohë, shoferit të Bizhgës, i është urdhëruar që të mos paraqesë një ankesë gjyqësore për këtë çështje http://www.forumishqiptar.com/threads/13309-SHTET-MAFIOZ-PRESIDENTI-si-PADRINO

Direkt hoechste Politiker verwickelt

71 Festnahmen der neuen Drogen Netzwerke des Lulzim Berisha – Indrit Dokle: Interpol Aktion: “Ellenica” in 4 Ländern
Tourismus auf Albanisch: Am Radhime Strand bei Vlore, wurden 3 Personen hingerichtet mit der AK-47

Die Grundstuecks Direktoren Posten, werden gerade bei der LSI Partei nur an Kriminelle verkauft, wo es dann so weiter geht.

2 Verletzte 3 Tode ! An einem Strand mit 300 Personen, der voll besetzt war. 2 Opfer sind zufällige Opfer. Ein Opfer war ein 17-jähriger Schwimmer, der in den Kopf geschossen wurde und der Vater sagt, die Ärzte im trationellen Mafia Krankenhaus in Vlore, haben die Niere entfernt. s. unten was der Vater sogar im TV sagt.

Ein Täter wurde gefasst, Leo Osmani,

der Haupt Täter: Delin Hajdaraj, ist aus Tropoje (steht auf der Interpol Fahndungs Liste), konnte also sein kriminelles Treiben mit Hilfe der Tropoje ungestört in Albanien und Vlore betreiben. Keine Waffen Kontrollen der Fahrzeuge, wilde Diebstahl Orgien, als tradioneller Plünderungs Feldzug der Tropja Polizei Verwandten und hier ganz oben angesiedelt.

Von der NATO Website, was kriminelle EU und US Politiker anlockte, fuer Geschaefte:

He added that European police organisations estimate that Balkan crime rings now control more than 70 per cent of the heroin market in some of the larger European nations, and are rapidly taking over human smuggling, prostitution and car theft rings across Europe.
………, Albanian organised crime has reached the United States, creating partnerships with the Gambino, Genovese, and Luchese families to facilitate specific crimes.……………….

Setimes

 

6 Gedanken zu „Das Gangster Syndikat der LSI Partei mit Flamur Gjuzi, Hazir Gashi und die Schiesserei vor der Durres Praefektur“

 1. Im Internationalen Banken Skandal der HSBC Bank taucht erneut der Ex-SP Abgeordnete Andis Harasani auf, der sich vor Jahren nach New York in Sicherheit brachte. Natuerlich Ex Direktor der Strom Versorgung usw..

  Ekonomi
  24 Shkurt 2015 – 07:49 | përditesuar në 08:39
  Andis Harasani, shqiptari me
  llogari në bankën zviceriane
  Të tjera rreth shkrimit
  Skandali në bankën HSBC, Zvicra nis hetimin për pastrim parash
  Falciani: HBSC ka ende sekrete, së shpejti politikanët që fshehin paratë
  „SwissLeaks“: Milionerët e Ballkanit që fshehin paratë e tyre në Zvicër!
  “SwissLeaks”: Liderë botërorë dhe artistë fshehin milionat në Zvicër
  Zbulohet emri i shqiptarit të vetëm në listën e VIP-ave, të zbuluar në listën e “Swissleaks”, skandali i fundit financiar botëror, që zbuloi se mijëra personalitete fshihnin paratë
  e tyre në Zvicër, të fshehur pas sekretit bankar. Ai është Andis Harasani, ish-deputet i Partisë Socialiste dhe ishdrejtor i Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare.

  Në listë figuronte edhe Shqipëria, me vetëm një person të listuar, por me sasi parash në masën zero. Sipas shpjegimeve të – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/andis-harasani-shqiptari-me–llogari-n–bank-n-zviceriane-274785.html#sthash.RC4rKSJR.dpuf

 2. Enidor Dedja aus Shiak, wurde nun verhaftet, wegen der Schiesserei im Büro des Gangsters: Fabian Gashi, Sohn des Super Verbrechers Hazir Gashi aus dem Kosovo, Partner von dem Massenmörder und Chef der Durres Bande. Lulzim Berisha.
  Qëlloi me armë te ALUIZNI, arrestohet shijaksi në kërkim
  0 0 New

  21gusht 2015 – Qëlloi te zyrat e ALUIZNI-t, arrestohet shijaksi në kërkim. Enidor Dedja, 27 vjeç, banues në Shijak, u prangos sot, gati 6 muaj pas ngjarjes së ndodhur te sporteli i Zyrave të Informacionit të ALUIZNI-t. Pas një konflikti, ai akuzohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të Fabian Gashit, 41 vjeç, anues në Durrës.

  Shtetasi Gashi pati dëmtime të lehta ku pas mjekimit që mori në Spitalin Rajonal Durrës u largua për në banesë.

  Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Durrës, me vendimin Nr.177 datë 26.03.2015,ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale të“Vrasjes me paramendim” mbetur në tentative” dhe“ Prodhim e mbajtje pa leje të armëve luftarake”parashikuar nga nenet 78/1,22 dhe 278/4 të Kodit Penal.

  /agjencia e lajmeve “Dyrrah”/
  – See more at: http://www.durreslajm.com/kronike/q%C3%ABlloi-me-arm%C3%AB-te-aluizni-arrestohet-shijaksi-n%C3%AB-k%C3%ABrkim#sthash.uBx1chQU.dpuf

 3. Razzia in einem Nachclub der Gashi Mafia aus dem Kosovo. Alles illegal, keiner hatte Arbeits Verträge, Drogen wurden gefunden und verkappte Prostitution wie immer in den Clubs.

  “Tallavaja”, çohen në polici 24 balerina dhe këngëtare
  null

  30gusht 2015 – Drejtoria e Policisë Qarkut Tiranë ka ndërmarrë mbrëmjen e djeshme operacionin e koduar “Tallavaja”. Operacioni kishte si qëllim kontrollin e lokaleve të natës për drogë, prostitucion, armëmbajtje pa leje ku u përfshinë të gjithë seksionet policore. Balkanweb raporton se, janë arrestuar dy persona dhe u shoqëruan për verifikim 24 vajza, që punonin si balerina dhe këngëtare në këto tallava, mes tyre dhe dy rumune.

  Më konkretisht është arrestuar në flagrancë Arlond Gashi, 23 vjeç, pronar i një lokali me muzik live që ndodhet në rrugën dytësore Tiranë -Kashar, ku nga kontrolli i ushtruar është konstatuar një ambient i përshtatur për përdorim të lëndëve narkotike.

  Gjithashtu u sekuestruan 20 doza kokainë, 5 pjata dhe 3 karta që shërbenin për ndarjen e lëndës narkotike.

  Në prangat policore ka rënë edhe Aldi Mata, 23 vjeç pasi në të njëjtin lokal me muzik live në autostradën Tiranë-Durrës i janë gjendur rreth 20 doza lënde e dyshuar narkotike kokainë.

  Të gjitha vajzat shoqëruara u pyetën në polici me formular të intervistës formale dhe nuk kanë shprehur ndonjë shqetësim, apo të dhëna që kanë të bëjnë me prostitucionin.

  Balerinat rrëfyen në polici se paguhen me para në dorë dhe me bakshish nga klientët. Nga verifikimi ka rezultuar se asnjë nga të punësuarit nuk ka kontratë pune. Dy të miturat janë pyetur në prani të psikologes dhe më pas janë marrë nga prindërit.

  /agjencia e lajmeve “Dyrrah”/
  – See more at: http://www.durreslajm.com/aktualitet/%E2%80%9Ctallavaja%E2%80%9D-%C3%A7ohen-n%C3%AB-polici-24-balerina-dhe-k%C3%ABng%C3%ABtare#sthash.XuiUQIkN.dpuf

 4. 25.000 illegale Baute, gestohlene Grundstücke wurden legalisiert und nun der nächste Gesetzesbruch. Auch in den Antiken Zonen, Zone A und B will man legalisieren, im Interesse von Ortsfremden Verbrecher Clans und die Küste ist noch ausgeschlossen, aber man reisst auch Nichts ab.

Schreibe einen Kommentar