Das Auto des Adrian Cela, wurde in der Verbrecher Zentrale „Rruga Taulantia“ abgefackelt.

Straffreiheit für die grossen Politik Gangster in Albanien!

Dem Chef der Albanischen Strom Firma OSHEE, Adrian Cela, hat man sein Auto

range

(“Range Rover” Auto Nr:  AA164 X))in einer Tief Garage der illegalen Neubauten in der Rruga Taulantia abgefackelt, womit Alles über das Drama dieses ehemaligen Vize Bürgermeister von Durres gesagt ist. Landrover Gelände Wagen, sind ein Markenzeichen der Albaner Mafia. Oft mit gefälschten Britischen Kennzeichen, weil es keine TÜV Stempel etc. gibt. Im Kosovo verboten.

Nebenan ist das Super Mafia Hotel, Restaurant „Aragosta“ 20 Jahre Verbrecher Zentrums Zentrale, eines in Italien verurteilten Drogen und Frauen Händlers. Dem Mafiosi Eduart Xhepa, hat man sein Fahrzeug vor dem “Aragosta” Restaurant in Durres – Currila in die Luft gesprengt 

Identische Adrresse: Die Tepshi Brüder sitzen in Haft, Alles wurde dort beschlagnahmt.

Staat Öffentliche Strände und Parks, wurden ganz Wälder abgeholzt, überall haben die Banditen illegale Strom- und Wasser Leitungen, dank Adrian Cela.

Mafia lokale Durres

illegale Mafia Lokale auf den Öffentlichen Stränden in der Currila Durres, mit Erosion Fahne im Mai 2013

Das Verbrecher Zentrum: „Rruga Taulantia“ in Durres, hat seit 24 Stunden kein Wasser

Im Albanischen System, bringt man dann bei einer Verhaftung, an anderer Stelle unter und vor den Augen der Welt geht es nun mal weiter.

Adrian cela
Der Durres Vize Bürgermeister: Adrian Cela, landete als Operations Direktor beim Strom Versorger, Profi Gangster im Langzeit Betrieb, Vertretet der Mafia Familien Gjoka, Hasanbeliu, Koka! Betonierung der Innenstadt, der Küste und Öffentlichen Strände wie illegalem Grundstücks Handel, Betrug an der neuen Promenande und rund um die illegalen Appartmen Blöcke der Neu Zeit in der Rruga Taulantia.

Rruga Taulantia, Currilla, Brylli, Durres
Rruga Taulantia, Currilla, Brylli, Durres

Er besorgte sich in nur einem Tag, eine Bestätigung der Durres Staatsanwaltschaft, das Nichts gegen ihn Adrian Cela vorliegt, nachdem er in 2013 wegen totaler Korruption entlassen wurde.

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Capo eines kriminelles LSI Enterprises: Der General Direktor des Strom Versorgers OSHEE: Arben Seferi und Adrian Cela?, wurden gefeuert

VIDEO/ Ja parkingu dhe makina e shkrumbuar e Çelës në Durrës

Postuar: 23/01/2016 – 11:03

Ky është parkingu nëntokësor në lagjen nr. 1 të Durrësit, i cili u përfshi nga flakët gjatë mesnatës.

Zjarri shkrumboi makinën e kreut të OSHEE-së Adrian Çelës dhe nga përmasat e mëdha të zjarrit, rrezikohej dhe djegia e mjeteve të tjera të parkuara aty pranë, por falë ndërhyrjes së zjarrfikësve, u shmang përhapja e flakëve.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, ndërkohë që kanë nisur hetimet për të zbardhur shkakun e zjarrit.

/portali DurresLajm/

Video:

http://durreslajm.com/aktualitet/video-ja-parkingu-dhe-makina-e-shkrumbuar-e-%C3%A7el%C3%ABs-n%C3%AB-durr%C3%ABs

Alles illegal gebaut, auf gestohlenen Grundstuecken: Ourel Bykylbashi: Rruga Taulantia, Abwaesser ins Meer auf die Bade Straende.

Ourel Bykylbashi Mafia Gebaeude
Ourel Bykylbashi Mafia Gebaeude

Sarande identisches Problem

Die reichen Bau Inspektoren und Grundstücks Direktoren werden ebenso angeklagt. Mit Luxus Autos unterwegs.

Haxhi Musai, heute im Board der Wasser Direktion von Sarande, damit KfW partner, welche fleissig Gelder dort versenckt, im Mafiösen Nest der Albaner Mafia. vo 200.2003, Grundstücks Direktor und Schlüssel Figur, beim Grundstücks Diebstahl in Sarande, durch sogenannte Kompensations Papiere, welche illegal auch an der Küste ausgestellt wurden. Ein Ilir Meta Mafia Produkt. Sprengstoff Anschlag aus sein Luxus Auto in Sarande.
E Shtunë, 09.03.2013


Sarandë, tritol makinës së ish-shefit të Urbanistikës

Durres: 2 Berufs Kriminelle wurden vor der Hafen Einfahrt erschossen bei der Rruga Taulantia: Endri Caushaj und Ervin Kodra
Adrian Cela, der keine illegale Strom, Wasser Anschlüsse in der Kallmi, Currila entfernte, weil er dafür Geld kassiert hat, wird beschuldigt, das er die neue Villa von Edi Rama baute, was aber so einen Berisha ERfindung ist, aber man Kostenlose Anschlüsse gemacht, auch etwas technische Hilfe.

http://www.gazetatema.net/web/2015/10/06/partia-demokratike-kercenon-ardian-celes-do-provosh-ate-qe-provoi-qamil-zela-qe-u-vetevar-ne-burg/

6 Gedanken zu „Das Auto des Adrian Cela, wurde in der Verbrecher Zentrale „Rruga Taulantia“ abgefackelt.“

 1. zum zweiten Male wird in Tirana 4 Fahrzeuge abgefackelt, immer rund um verschmähte Lieben, oder Väter verhindern die Freundschaft mit einer anderen Verbrecher Familie

  Aktualitet Arsen Rusta
  16 Prill 2016 – 07:30 | përditesuar në 11:44
  “Love story” në dy javë 8
  automjete të djegura në TiranëVD
  Në kërkim 27-vjeçari, i dogji makinën pedagoges
  U nda nga i dashuri, i djeg 4 makinat e babait

  I vë flakën 4 automjeteve në Tiranë policia shpall në kërkim të riun, i cili dyshohet se u hakmor ndaj familjes së ish të fejuarës.

  Është kjo pista kryesore e hetimeve të bluve në kryeqytet të cilët deri më tani kanë shoqëruar e marrë në pyetje pronarët e mjeteve të djegura dhe disa prej personave që kanë parë ngjarjen.

  Burime për ReportTv bënë me dije se një prej automjeteve të djegura i përket shtetases me iniciale A.A e cila është pedagoge në Universitetin Bujqësorë në Kamëz.

  Nga vëzhgimi i kamerave të sigurisë nuk është fiksuar momenti i djegies thanë hetuesit, por fakti që prej më shumë se 1 viti familja e pedagoges kërcënohej nga ish i fejuari i motrës së saj ka çuar policinë në gjurmët e autorit të dyshuar.

  Dy nga mjetet e tjera të përfshira nga flakët janë dëmtuar vetëm për shkakun se kanë qenë të parkuara pranë makinës së pedagoges dhe bashkëshortit të saj.
  Zjarri në dy mjetet e parkuara në rrugën “Agim Qarri” poshtë pallatit ku banonin e pronarët e tyre është i qëllimshëm dhe është shkaktuar me afro 2 litra benzinë.

  Ky është rasti i dytë i zjarrvënieve në harkun kohor të dy javë në Tiranë ku shkak është prishja e raporteve intime midis çifteve dhe hakmarrja.

  Më 2 Prill ishte Desara Mançellari ajo e cila dogji 4 automjetet e babait të ish të dashurit të saj Filip Papajani.

  Ja njoftimi i policisë
  Më datë 16.04.2016, rreth orës 02:40 në Unazë të Re, në afërsi të hotel „Roland“, janë djegur disa mjete.
  Si pasojë e zjarrit janë djegur plotësisht mjetet „Nissan“ dhe „Opel“, në pronësi të shtetases A. A., 32 vjeçe, banuese në Tiranë, si dhe janë dëmtuar pjesërisht mjetet tip “Mercedes Benz” dhe “Skoda”, të parkuara pranë tyre.
  Autori i dyshuar për këtë ngjarje është shtetasi O. M., 27 vjeç, banues në Tiranë. Shërbimet e Komisariatit të Policisë nr 6, po punojnë për shoqërimin e këtij shtetasi.
  Shtetasi O. M., ka qënë i fejuari i motrës së shtetases A. A., me të cilën ka një konflikt prej disa kohësh. Objektivi i këtij shtetasi kanë qënë shkatërrimi i automjetit të shtetases A. A., dhe të bashkëshortit të saj, dy mjetet e tjera të përfshira në dëmtim ka ardhur si pasojë e përhapjes së flakëve.
  Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale, „Shkatërrim i pronës me zjarr“ parashikuar nga Neni 151 i Kodit Penal.

  dy makinat e pedagoges
  (Dy nga automjetet tip Opel dhe Nissan në pronësi të pedagoges dhe burrit të saj që u dogjën plotësisht)

  benzi
  (Automjeti tip Benz dhe Skoda që u dogjën pjesërisht pasi ishin parkuar pranë)
  Foto të tjera

  makina
  makinat
  makinat
  (4 automjetet e djegura në rrugën Agim Qarri) Foto të tjera


  (Pamje pa koment nga vendngjarja)

  Redaksia Online
  (F.T/shqiptarja.com)

  Licenza Creative Commons
  Ndalohet riprodhimi i shkrimit!

 2. Edi Rama und hier Adrian Cela, ist nicht nur der Motor des Landraubes des illegalen Bauens, sondern setzt unverändert grosse Geldsummen ein, um für private Profite den Illegalen Siedlungen neue Wasser- und Strom Leitungen zugeben, welche dann direkt sich bei Edi Rama beschweren, das es keine Arbeit gibt.

  Das Verbrecher Syndikat Adrian Cela – Edi Rama enttarnt selbst die eigenen Lügen. Haupt Geschäft der kriminellen Politik Banden. illegale Grundstücks Geschäfte, diese mit Strom und Wasser zuversorgen auch als Wahlhelfer Unterstützer.

  Ein Polizist bezahlte 1.000 € Bestechungsgeld für die Legalisierung seines Bauen, ist nur Reserve Polizist im Moment

  Aktualitet
  04 Maj 2016 – 12:53
  1 mijë € ryshfet për legalizimin e
  banesës, pranga ish-polici në Durrës
  Policia e Durrësit ka prangosur një ish-punonjës policie i cili i kishte marrë një mijë euro një qytetari me pretendimin se do të ndërhynte për legalizimin e banesës së tij.

  Burime zyrtare të policisë thonë se, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Krujë, ka arrestuar ish-punonjësin e Policisë Besim Meçe, 50 vjeç, nga fshati Kameras, Bashkia Manëz.

  Ai prej disa javësh ka pasur nën hetim Besim Meçen, duke përdorur metodat speciale të hetimit për dokumentimin e veprimtarisë së tij antiligjore.

  Meçe akuzohet për “Shpërdorimit të detyrës” dhe “ Korrupsionit pasiv“.

  Besim Meçe ishte punonjës policie, me detyrë trupë shërbimi në Komisariatin e Policisë Krujë, por doli në rezervë në 1 prill 2016 për shkurtim të funksionit organik.

  Redaksian Onlline
  (F.T/shqiptarja.com)
  Licenza Creative Commons
  Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
  durres pranga ish polici ryshfet legalizimi i banesave besim mece
  http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/1-mije–euro–ryshfet-per-legalizimin-e-baneses-pranga-ish-polici-ne-durres-354683.html

 3. Ein direkter Verwandter des Bürgermeister Vangjush Dako ist Stellvertretender Chef der Grundstücks Agentur in Durres. Vangjush Dako begann auch seine Verbrecher Karriere in 200, als Bau Polizist, dann Grundstücks Agentur Chef und wurde damit reich, das Chaos zu produzieren mit illegalen Bauten. Haft Befehl war schon 2004 im „Vasil Hila“ Skandal ausgestellt, wo es mehrere hohe Haft Strafen gab.

  Nun gab es einen Sprengstoff Anschlag bei den illegalen Hochhaus Bauten in der Rruga Taulantia erneut.

  Eksplozivi në makinë, shënjestra është nëndrejtor i ALUIZNI dhe i afërm i Vangjush Dakos

  Eksplozivi në makinë, shënjestra është nëndrejtor i ALUIZNI dhe i afërm i Vangjush Dakos

  19:04, 14/11/2016 Personit që iu vendos lëndë plasëse në makinë në qytetin e Durrësit është nëndrejtori i ALUIZNI-t në qytetin bregdetar dhe i afërm i kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako.

  Shpërthimi ndodhi në shëtitoren ‘Taulantia’ dhe dyshohet se ngjarja ishte më shumë një paralajmërim se sa atentat. Kjo për shkak të sasisë së vogël të tritolit të vendosur në pjesën e përparme të fuoristradës Land Rover.

  Theksojmë gjithashtu se në makinë nuk kishte asnjë person kur ndodhi shpërthimi, por janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

  Pronari i automjetit është me iniciale A.S dhe nga verifikimet e para të policisë nuk rezulton të jetë me precedent penal. Grupi hetimor ka nisur punën për të zbardhur shkaqet dhe identifikimin e autorit

  1 / 9

  Lexo edhe

Schreibe einen Kommentar