Charter Flüge von der Mafia bezahlt, bis zu 150 Auslands Reisen machten Minister von Edi Rama

Viele und teure Charter Fluege, diverser Minister, welche von den Mafia Geschaeftsleuten bezahlt werden, fuer Monopol Geschaefts Verträge und manipulierten Ausschreibungen.

Arben Ahmeti

Arben Ahmetaj

nun Finanzminister: Experte für Geldwäsche auch für Edi Rama

Arben Ahmeti, erpresste Geld von einem grossen Chinesichen Investor, erpresste wie andere Minister Auslands Flüge und Reisen, betreibt Geldwäsche Systeme, denn ein Teil der Auslands Gelder landet direkt in Katar, Dubai uns sonstwo. Arben Ahmeti, vollkommen inkompetend, machte monatliche Auslands Privat Flüge, mit Geldkoffer usw.. wie foreign policy schreibt.

Betrug, Null Gesetze, als System:

Edi Rama: der Chaoten Staat der Dumm Kriminellen: „Rama forderte finanzielle Unterstützung von der EU“

NATO Betrugs Land, Dumm Krimineller Banden.

fund of peace

Ilir Meta, Edmond Haxhinastor mit dem Berufs Kriminellen, des US – NATO Fund of Peace.

siehe der Super Skandal im Transport Ministerium mit Edmond Haxhinasto „Dashamir Xhiak“. 100 % Betrug und Manipulation, als System.Ein Staatsanwalt wurde wieder verhaftet, der gerade 29.000 Euro kassiert hatte, ebenso als System.

Modell der Korruption, wenn man wie bei Bechtel ins Ausland fliegt, um Details mit Geldwaesche und sonstigen Firmen zu besprechen, vor allem auch von Arben Ahmeti, bis sein Erpressungs Modell bei einem Gross Investor aus China aufflog.

Um eine TIM Erfassung der Polizei Computer zu entgehen, macht man Reisen auch ueber den Kosovo, oder Montenegro.

Bis zu 150 Auslandsreisen in zwei Jahren machten die Mafia Minister von Edi Rama.

Der Korruptions Motor der EU Albanischen Mafia laeuft heiss| neue Kredite in die alten „Schwarzen Loecher“ der Albaner Mafia

Të gjithë ministrat me charter, ja udhëtimet e Tahirit, Gjiknurit, Beqajt, Klosit, Ahmetajt dhe Ballës, anëtarët e kabinetit më shumë jashtë se në detyrë

Të gjithë ministrat me charter, ja udhëtimet e Tahirit, Gjiknurit, Beqajt, Klosit, Ahmetajt dhe Ballës, anëtarët e kabinetit më shumë jashtë se në detyrë

Postuar: 29/02/2016 – 10:26

E gjithë qeveria në charter. Të gjithë ministrat në fluturim. Kryefinancieri i ri Arben Ahmetaj mund të jetë një rekordmen i fluturimeve luksoze me paratë e shqiptarëve apo të biznesmenëve gjysmë të padukshëm, por nuk është kurrsesi anëtari i vetëm i qeverisë “Rama”, që ka fluturuar me charter. Ashtu siç edhe e ka paralajmëruar, gazeta SOT disponon dokumentet për të gjitha hyrje-daljet e anëtarëve të qeverisë “Rama”, gjatë dy viteve të fundit. Rezultatet janë befasuese.
Sipas të dhënave të sistemit TIMS, përpos kryefinancierit Arben Ahmetaj, pas fluturimeve me charter (një udhëtim kushton rreth 50 mijë euro), kanë rendur edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri etj. Rastësi apo jo, sipas dokumenteve, rezulton se ministrat që kanë udhëtuar me charter, janë anëtarët e kabinetit më të lakuar për abuzim me pushtetin. Sigurisht që numri i udhëtimeve me charter të ministrave në fjalë është modest krahasuar me intensitetin e fluturimeve të kolegut të tyre Ahmetaj. Megjithatë, konstatohet një trajektore e çuditshme në udhëtimet e tyre. Për shembull, ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, para se të bëhej ministër rezulton se ka udhëtuar edhe me furgon apo kamion, ndërsa pas shtatorit të 2013, kohë në të cilën u emërua në krye të një prej degëve më të rëndësishme të qeverisjes, Gjiknuri udhëton me charter, por edhe me linjat e zakonshme. Përpos ministrave, me charter kanë udhëtuar edhe deputetë të Partisë Socialiste. Taulant Balla, deputeti i vetëm socialist që mori në mbrojtje ministrin Ahmetaj, rezulton të ketë fluturuar 15 herë me charter që nga viti 2004. Vetëm gjatë vitit 2004, pak para se Nano të rrëzohej nga pushteti, deputeti Balla ka udhëtuar gjashtë herë me charter.
Një ministër mbi 150 udhëtime në dy vjet 
E përbashkëta e të gjithë ministrave është se ata kanë qëndruar më shumë në ajër se sa në detyrë. Një ministër, në harkun kohor prej dy vitesh, ka udhëtuar mbi 150 herë jashtë vendit, me linja të zakonshme, me charter apo me makinë. Sipas dokumenteve, në çdo udhëtim ministrat kanë qëndruar nga dy deri në tre ditë jashtë vendit. Ka edhe nga ata që kanë qëndruar 10 ditë apo më shumë. Nëse ish-ministri i Ekonomisë ka gjetur një alibi për të justifikuar intensitetin e udhëtimeve, duke thënë se ka shkuar për të thithur investimet, mbetet për t’u parë se si do t’i justifikojnë udhëtimet e shpeshta Ilir Beqaj apo Saimir Tahiri.
Tahiri dhe Beqaj 
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, rezulton se ka udhëtuar pesë herë me charter, tre herë gjatë detyrës si ministër dhe dy herë gjatë vitit 2009. Ministri i Brendshëm është larguar nga Rinasi me charter në datën 12.04.2015, ora 11:02,  me numër pasaporte DR0530226-Al. Po ashtu, ministri është kthyer me charter në Shqipëri në datat 14.04.2015, ora 14:20 dhe datë 10.06.2014, ora 20:11. Ndërkaq, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka udhëtuar dy herë me charter dhe dhjetëra herë me linja të zakonshme.
Gjiknuri, nga furgoni në charter
A kanë qenë bashkë Arben Ahmetaj dhe Damian Gjiknuri në Turqi në të njëjtin charter për t’i shitur Suzerit hidrocentralin e Skavicës?

Postuar: 29/02/2016 – 10:22

Ex-UNO-Sekretär behauptet, Mafia regiert im Kosovo – Europa fördert den Zustand [Bild: Ex-UNO-Sekretär behauptet, Mafia regiert im Kosovo - Europa fördert den Zustand]

Pino Arlacchi, ein ehemaliger UN-Untergeneralsekretär, behauptet, dass die Regierung im Kosovo von mafiaartigen Strukturen durchwandert ist. Weiter ist er der Meinung, dass die europäische Gemeinschaft sich darüber ihre Augen verschließe und diese Zustände sogar unterstütze.

4 Gedanken zu „Charter Flüge von der Mafia bezahlt, bis zu 150 Auslands Reisen machten Minister von Edi Rama“

 1. Pogradec, wo die Deutschen Millionen schon investiert haben, vor allem in ueberteuerte Projeke, wird nun auch Strafrechlich verfolgt. Buergermeister sind praktisch in Albanien eine fast 100 % extrem kriminelle und dumme Mafia Klasse.

 2. Last year Albanian diplomacy has gone through difficult times, its lack of professionalism as well as its attempts to marginalize the international ties of Albanian Finance Ministry has been at the center stage. One of these cases was the unwillingness of Albanian Ambassador in Beijing to assist the leadership of China Export Import Bank to connect the latter directly with Mr. Shkëlqim Cani, Former Albanian Minister of Finances. In 2015, it was clear to the Chinese investors that Mr. Arben Ahmetaj (former Minister of Economy and Entrepreneurship and the current Minister of Finances) was un-professional and still had not mastered the operations of Foreign Direct Investments to Albania, among many other government matters. Moreover, months later, various Albanian daily newspapers published on October 23rd, 2015, many facts that demonstrated the unwillingness of Mr. Ahmetaj to attract strategic German investors. According to a number of international investments studies undertaken by competent German Institutions; Albania has been ranked as the world’s least attractive country to do business; this is due to a poor conduct of Mr. Ahmetaj who is well known in the Balkans for his luxurious once a month private-jet trips from Qatar to Hong Kong and from the beaches of Brazil to Washington DC, at the expense of Albanian tax payers.

  http://foreignpolicynews.org/2016/02/29/albania-amidst-relentless-oligarchy-and-european-union-integration/

 3. Arben Ahmeti hat ein neues Opfer gefunden, Kuwait gibt viele Millionen die dann überwiegend wie immer spurlos verschwinden. siehe Fischerei Hafen, Hafen Porto Romana usw..

  72 Millionen $, davon werden dann 60 Millionen $ gestohlen

  Fondi i Kuvajtit, 72 milionë dollarë për rrugën e Vlorës

  ahmetaj-3-655x356Rehabilitimi i rrugës së lumit të Vlorës prej së cilës do të përfitojnë rreth 40 mijë banorë, do të financohet nga Fondi i Kuvajtit. Marrëveshja e nënshkruar në ministrinë e Financave parashikon një fond prej 72 milion dollarësh. Ministri i Financave Arben Ahmetaj deklaroi se nga rehabilitimi i rrugës do të përfitojnë rreth 40 mijë banorë.

  Drejtori i Përgjithshëm i Fondit të Kuvajtit për Zhvillimin Ekonomik Arab HAMAD AL-OMAR shprehu mbështetje për financime të mëtejshme për Shqipërinë. Projekti parashikohet të nisë zbatimin në fillim të vitit 2016 dhe të përfundojë në fund të vitit 2019.

 4. Nennt sich Finanzminister, der ausländische Investoren direkt um Millionen erpressen wollte:

  Arben Ahmeti trifft den abgesetzten Bürgermeister von Kavaje, der mehrfach vorbestraft ist.

  Das Mafia Investment, inklusive Club Service für die Prominenz der Politik, illegal gebaut in Sarande, und Arben Ahmeti als Gangster Boss der LSI ganz vorne dabei.

  “Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

  {SHEKULLI VIDEO}

Schreibe einen Kommentar