Capo der Drogen Barone in Vlore, Selenice: SP Abgeordnete Valentina Leskaj

Die Abgeordnete Valentin Leskaj, wird wie die Polizei Direktoren in Vlore (Schutzherr Polizei Direktor Robi Llanaj, Gëzim Zhupa, der Drogen Anbau Kartelle in Vlore, Selenice.), Selenice von einem der Ex- höchsten Polizei Direktoren (aus der selben Partei), des Gross Cannabis Drogen Anbaues beschuldigt. Die Skandale in Selenice, rund um Drogen Flugplätze, Transporte gegen ebenso shon in das Jahr Nr. 3. Bei dem Weltweiten Murks der Amerikaner, mit den ICTAP Polizei Missionen, ist das ein System, das Kriminelle die Polizei kontrollieren.

Andere Regionen stehen, ebenso unter dem Schutz krimineller Polizei Direktoren, welche die Finanzierung von Regierungd Politikern dienen, im alten Modell des Fatos Nano, oft die selben Leute. Klientel Mafia Politik, wo jeder Mafia Boss, seinen Schwager als Polizei Direktor einkauft. Das normale Modell, krimineller, EU, US NATO Politiker, das man die Posten an die korruptesten Kriminelle nur verkauft.

Raporti sekret: Si po e ndihmon policia trafikun e kanabisit

Fatos Nano Drug Allegations

Date: Friday, December 01 / 2006  @ 15:03:04 GMT
Topic: Albania News

aus 2005 CIA fact book (real in 2016, das Selbe)

powerful organized crime networks with links to high government officials, and disruptive political opponents

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/al.html

http://cdn.daily.ikub.al/nimages/1078751.jpg

Valentin Leskaj, Langzeit Mafia Familie der SP Partei mit Fatos und unter Edi Rama

Mithat Havari, war einer der höchsten Polizei Direktoren in Albanien, der etliche Städte wieder in Funktion brachte, weswegen die Beschuldigung mehr als glaubhaft ist, der die „Bin Laden“ – Yassin Kadi Partnerschaft, die damaligen Grundstücks Diebstähle, Geldwäsche, Drogen Gangs, illegale Bautätigkeiten der Ehefrau von Ilir Meta, oder von Valentin Leskaj, schon damals mit Edi Rama, live miterlebte.
Im Club: Besnik Dabulla, Sohn der Super Verbrecherin Arta Dade (SP Abgeordnete) wurden wegen Schiesserei verhaftet

Fatos Lubonja “Camorra-ähnliche Oligarchen-Kaste” der Albanischen Politik

 

 

 

Ish-drejtori i policisë së Tiranës: Çfarë duhet bërë pas denoncimit të Berishës

Ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Mit’hat Havari ka komentuar denoncimin bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e së hënës. Sipas Berishës bëhet fjalë për një situatë skandaloze të kultivimit të hashashit në Selenicë të Vlorës që me bekimin e njerëzve të policisë dhe të afërmve të deputetes socialiste Valentina Leskaj vijojnë trafikun e paligjshëm. Ish-drejtori i policisë Mit’hat Havari nënvizon se në denoncimin e Berishës bëhet fjalë për emra konkretë dhe zonë konkrete.

“Ish-kryeministri Berisha, ka postuar një lajm se një “polic” i ka dërguar një informacion që droga e kapur sot në Itali 1 ton , është e nipërve të deputetes Valentina Leskaj. “Polici” tregon dhe emrat konkret Robi Llanaj , Gëzim Zhupa nga Selenica dhe vëndin ku janë mbjellë sipërfaqe të mëdha me hashash ku janë instaluar 40 puntorë dhe është jo shumë larg postës së policisë.

Në një situatë të tillë Havari thotë se policia duhet të japë një shembull të besueshmërisë së saj.

“Po të isha drejtor i përgj i policisë së shtetit, do organizoja operacion të gjerë, duke dërguar trupat speciale në vendin e pretenduar, do dërgoja dhe helikopter, pse jo dhe gazetarë të TV të ndryshme jo selektivë të cilët do filmonin operacionin e do ja jepnin opinionit publik.

Nëse informacioni do ishte i saktë do bëja analizë dhe do ndëshkoja përgjegjësit , i pari drejtori i qarkut të tjerët pas tij. Nëse informacioni do rezultonte i rremë , personi që e hodhi në treg dizinformacinin do merrte koston morale para shoqërisë , e më gjërë se kaq. Thjesht do konsiderohej i pa besueshëm më pas….!” –shkruan Havari që për shumë vite ka punuar në policinë e shtetit në qeverisjen e PS-së pas vitit 1997.

http://www.lapsi.al/lajme/2016/09/19/ish-drejtori-i-policis%C3%AB-s%C3%AB-tiran%C3%ABs-%C3%A7far%C3%AB-duhet-b%C3%ABr%C3%AB-pas-denoncimit-t%C3%AB-berish%C3%ABs#.V-DHStGYrCI

7 Gedanken zu „Capo der Drogen Barone in Vlore, Selenice: SP Abgeordnete Valentina Leskaj“

 1. Die EU Commission ein dummer Haufen der Inkompetenz, wie die EU Botschaft, welche niemand braucht, schlägt Alarm, ist tief besorgt. Viele käufliche ratten, sind Partner der Open Society, des Georg Soros, darunter Martin Schulz, Elmar Brok, Fleckenstein und alle korrupten Grünen Gestalten dort.

  EU
  1 : 1 das korrupte EU System von Hirnlosen, Dumm Schwätzern und Korrupten, ohne Berufs Erfahrung mit dubiosen Diplomen übernommen

  zu korrupt und inkompetend für Alles: EU Spinner
  zu korrupt und inkompetend für Alles: EU Spinner

  Schöne Auflistung nach Ländern geordnet, aussagekräftige Steckbriefchen der „Verbündeten“. Ausschnittsbild:


  http://soros.dcleaks.com/fview/Europ.

  80.000 $ an Barak Obama bezahlt (Edi Rama), noch mehr Geld an die Verbrecherin Hillary Clinton und schon ist die jeweilige Albanische Regierung Straffrei. Das FBI hat die Summe ermittelt.
  Die Situation in Albanien, wo offensichtlich unter Politik, Regierungs- und Polizei Schutz erneut das Land in ein Drogen Enterprise umgewandelt wird, hat „Alarm“ in Brüssel gegeben. Edi Rama, Ilir Meta, spielen die selbe üble Rolle spielt wie vor 15 Jahren (von kriminellen Deutschen Diplomaten, Ministern finanziert, mit üblen Projekten, wie KfW, Berlinwasser, Bundesdruckerei, inklusive dem Visa Skandal). Hinzu kommt aber maasive Erpressung gegen ausl. Firmen, wo praktisch alle Institutionen beteiligt sind.

  Drogen Baron: Klement Balili (Mitte)- Edi Rama: Rhodos: Mafia Treffen, wo man nicht gleich abgehört wird Drogen Baron: Klement Balili (Mitte)- Edi Rama: Rhodos: Mafia Treffen, wo man nicht gleich abgehört wird

  Vor den Festteilnehmern mit dem SP Chef von Tepelene: , Dino Selimi mit “ Klement Balili“ im Hotel “Santa Quaranta” (illegal gebaut) in Sarande, und trotz Haft Befehl wird Klement Balili nicht verhaftet, der auch als „Pablo Escobar“ des Balkans bekannt ist. Geschützt von der kriminellen Regierungs Spitze.

  Tages Interview: US Botschafter Donald Lu: es gibt in Albanien Verbrecher wie „El Capone“

  Skandal der EU Botschafterin: Romana Vlahutin, obwohl in Kroatien Korruptions Ermittlungen Fakten sind

  Klement Balili, “Santa Quaranta”, Ilir Meta dhe Koço Kokëdhima

  Postuar në 19 Shtator, 2016 17:12

  “Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi “Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

  SKANDALI/ Gjendet Klemend Balili, mbrëmë festoi në një dasëm tek “Santa Quaranta”, policia nuk e arrestoi

  Klemend Balili i pagëzuar nga mediat greke si “Eskobari i Ballkanit” shëtit i lirë në Sarandë, i pashqetësuar nga policia dhe agjencitë ligjzbatuese në Shqipëri, ndonëse ndaj tij ekziston një urdhër-arresti nga policia greke. Burime të sigurta të Lapsi.al tregojnë se mbrëmë Balili ka festuar deri në orët e para të mëngjesit në resortin e tij “Santa Quaranta”, ku ishte i ftuar në një dasmë.

  Personi që martohej është aktualisht drejtori i Transporteve në Sarandë, pozicion që e mbante Kelmend Balili përpara se të shkarkohej kur u shpall në kërkim nga policia greke si kreu i një bande që trafikonte drogë në Evropë. Por lidhjet nepotike shkojnë edhe më tej, drejtori i Transporteve është gjithashtu edhe nipi i bashkëshortes së Klemend Balilit.

  Por më e rëndë në këtë situatë është fakti që policia shqiptare, e cila ka për detyrë të arrestoje Klemend Balilin për llogari të palës greke që e ka shpallur në kërkim, nuk po e bën këtë gjë. “Eskobari i Ballkanit” shëtit i lirë në Sarandë ditë dhe natë, i pashqetësuar nga askush. Burime të sigurta të Lapsi.al japin edhe një detaj tjetër nga dasma e mbrëmshme në resortin luksoz të Balilit. Gjatë gjithë kohës ai ka qenë i ulur në tavolinë bashkë me kreun e Partisë Socialiste në Tepelenë, Dino Selimi.


  Immer die Karavaste Lagune, Vjosa Fluss, das älteste Schmuggler Versteck, wo man die geheimen Predator Drohnen in 1995 erprobte unter dem Schutz der ALbaner Mafia

  Immer die selben Mercury Motoren mit 250 PS, seit Sokol Kociu mit seiner „SIA“, welche damals 4 Motoren hatte. Die Interpol Aktion „ORIKUM“

  Brindisi: 17.9.2016 Brindisi: 17.9.2016

  Nach Edi Rama’s, Ilir Meta Drogen Monopol mit „Klement Balili, wurde die Familie „Lame“ verhaftet in Italien

  Die Luxus Anlage “Santa Quaranta“ und das Hotel „DEA“ in Sarande, gehören ihm. Bei der Einweihung war ebenso die heutige Bürgermeisterin von Sarande: Florjana Koka , Ilir Meta, Arben Ahmeti, Koko Kokodedhima, Panariti, wo der vollkommen illegale Bau, trotz Anzeige auch des Bürgermeisters Stefan Cipa am 5.3.2014, errichtet wurde.

  Einzige Tradition der Albaner Mafia, was sich Regierung nennt: Geldwäsche, mit kriminellen Clans und keine Gesetze sind je implemtiert. Man macht was man will und Kriminelle sind Straffrei.

  „Paplo Escopar“ des Balkans: Klement Balili, als Distrikt Vertreter, des LSI Mafia Partei des Ilir Meta

  Man kann sogar ungehindert illegal Bauen, auf gestohlenen Grundstücken in 2014 und weiht mit Ilir Meta, Arben Ahmeti,Koko Kokodhima, den Geldwäsche und Mafia Bau ein:


  „Paplo Escopar“ des Balkans: Klement Balili, als Distrikt Vertreter, des LSI Mafia Partei des Ilir Meta

  Innenministerr Samir Tahiri, uns seine kriminellen Umtriebe im Polizei Dienst: von Tepelene, Sarande usw. Der Cousin von Samir Tahiri: Moisi Habitaj, Sokol Bode und Klement Balili, ein Monopol Club des Verbrechens, inklusive Polizei Direktoren als Teilhaber*

  Das Mafia Transport Ministerium, mit „Klement Balili“, der in Griechischen Medien als „Paplo Escobar“ des Balkans erwähnt wird

 2. Die USA wollen Polizei, bzw Militär ausbilden im Ausland. siehe Polizei Aufbau. Mexiko, Kolumbien, Kosovo, usw. der selbe Murks überall, wo 1.000 unbewaffnete Zivilisten in den USA in 2015 erschossen wurden, und hier der aktuelle Mord, wo niemand die Polizisten bedroht hat. Albanische Polizei = Schutzherr der Drogen Barone), Militär (siehe Hubschrauber Piloten)

  Die Betrugs und US Mafiöse Organisation „ICITAP“, Schutzschirm für kriminelle Geschäfte aller Art in der Welt

  USA: Polizistin erschießt unbewaffneten Afroamerikaner – VIDEO

  Eine Polizistin Officer Betty Shelby hat im US-Bundesstaat Oklahoma einen unbewaffneten Afroamerikaner erschossen, wie dpa meldet.

  Die Polizei der Stadt Tulsa hat demnach am Montag zwei Videos von dem Vorfall veröffentlicht, der sich bereits am vergangenen Freitag ereignete.


  Darin ist zu sehen, wie der Mann mit erhobenen Händen auf einer Straße langsam auf ein stehendes Auto zugeht. Von hinten nähern sich ihm vier Polizisten mit gezogenen Waffen. Dann fällt der Mann blutüberströmt zu Boden. Die Polizistin habe einmal aus ihrer Waffe auf den Mann geschossen, sagte der Polizeichef von Tulsa, Chuck Jordan, am Montag laut dpa bei einer Pressekonferenz. Ein weiterer Beamter habe mit einer Elektroschock-Waffe zugegriffen. Die Polizei war dem Bericht zufolge wegen des mitten auf der Straße abgestellten Wagens zu dem Ort gerufen worden. Weder bei dem Erschossenen noch in dem Auto sei eine Waffe gefunden worden. Die Schützin habe angegeben, der Verdächtige habe nicht kooperiert.

  Mehr: https://de.sputniknews.com/panorama/20160920/312622715/usa-polizistin-afroamerikaner-erschossen.html

 3. Auf alle Parteien verteilt. Rekord Menge! 400 % Drogen Export Steigerung dieser Mafia Regierung, finanziert durch die korrupten EU Kreise und EIB, EBRD Bank und Justiz nicht erwünscht. Per Flugzeug, Booten, getarnten Exporten, und oft in den Zwischen Wänden von LKW’s.
  3 Tonnen Cannabis beschlagnahmt, bei Shpëtim Lika! Im Vorstand auch der DP Partei von Diber. Praktisch der Nord Albanische Dash Aliku, oder Süd Albanische Klement Balili.

  shpetim lika

  Shpëtim Lika, Freund des Edi Rama Gangsters: Sadri Abazi: ein Club des Verbrechens seit 25 Jahren.

  Die Ehrenwerte Gesellschaft, immer von Verbrechern finanziert, welche auch wichtige Partei Vertreter sind, wie Klement Balili, Lefter Koka.

  Diesmal Shpëtim Lika, Örtlicher Vertreter der DP Partei mit Salih Berisha und Lulzim Basha, auch Berater im Bezirksrat von DIBER, einer Verbrecher Stadt.

  30 Shtator 2016 – 13:17 | përditesuar në 13:57
  Pronari i magazines së drogës
  në Mat, kreu i PD në Rukaj
  Mat, zbulohet magazina e drogës me 3 ton hashash

  Tre ton hashash u zbuluan në një magazinë në një magazinë, në fshatin Rremull.

  Magazina ku u gjet sasia e drogës është në pronësi të shtetasit Shpëtim Lika, banor i fshatit Rremull, të rrethit të Matit, i cili është shpallur në kërkim.

  Shqiptarja.com zbulon se, autori i dyshuar i kësaj bime narkotike, shtetasi Shpëtim Lika, 45 vjeç, ka qenë kryetar i PD-së në ish-komunën Rukaj.

  Shpëtim Lika është edhe këshilltar i Partisë Demokratike në Bashkinë Dibër si përfaqësues i komunës Rukaj, i zgjedhur nga lista shumëemërore e PD, në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit 2015-ë.

  Lika është shpallur në kërkim nga dita e djeshme kur një sasi rekord droge prej 3 ton e 52 kg e llojit hashash, u sekuestrua dje nga Policia e Matit, pas një operacioni të gjerë antikanabis në këtë zonë.

  Droga është gjetur e paketuar në një magazinë, në fshatin Rremull, ku ishte e paketuar dhe e gatshme për t’u hedhur në treg.

  Lika në Facebook, shpreh keqardhje për hashashin që u zhduk në Lazarat
  Ndërkaq, Shpëtim Lika në profilin e tij në Facebook, mban foto kryesore atë me ish-kryeministrin Sali Berisha. Më një navigim në faqe, zbulohet se, Lika ka shpërndarë dhe Lazaratin e dikurshëm me një thënie, “Lazarati, fshati që dikur ushqente gjithë Shqipërinë. Vetëm spiunat nuk e pëlqejnë këtë foto”.
  Lika tashmë rezulton në kërkim për shkak se në magazinën në pronësi të tij në një fshat të Matit u gjendën 3 ton hashash, gati për paketim.

  droga

  (d.b/Shqiptarja.com)

  Licenza Creative Commons
  Ndalohet riprodhimi i shkrimit!


 4. 2 hohe Polizei Distrikt Direktoren kontrollieren die Drogen Wege nach Griechenland, Italien. Edi Rama, Samir Tahiri organisieren erneut, das Schwager von Drogen Bossen, Polizei Direktoren werden. Geplante Polizei Operationen werde verraten, oder Anweisungen nicht beachtet und ignoriert.
  Polizei Direktoren, Klientel Wirtschaft ohne Ende und Partner jeweiligen Gangster Bosse. siehe auch „Pablo Escobar“: Klement Balili des Balkans, Partner von Edi Rama, Arben Ahmeti, Ilir Meta, Panariti.

  http://www.shekulli.com.al/p.php?id=502360&raporti-sekret-si-po-e-ndihmon-policia-trafikun-e-kanabisit

 5. Unter dem Schutz der Poltiik, die älteste Schmuggler Routen. 6 Gangster in Vlore verhaftet

  1- Shkëlqim Koçiaj, 24 vjeç, banues në fshatin Dushkarak, Vlorë.

  2- Arjan Hasanaj, 43 vjeç, banues në Vlorë.

  3- Klajdi Imeri, 21 vjeç, banuese në Vlorë.

  4- Taulant Haxhiraj, 35 vjeç, banues në Vlorë.

  5- Albert Aliaj, 53 vjeç, banues në fshatin Drizar, Mallakastër.

  6- Xh.B., 18 vjeç, banues në Vlorë.

  Policia e Vlores ben me dije sot se, më datë 04.10.2016, Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranë, Grupet e FNSH Fier, midis fshatrave Vezhdanisht dhe Treblovë kanë konstatuar 6 kasolle brenda të cilave janë gjetur rreth 2000 bimë narkotike në proces tharjeje si dhe rreth 5250 rrënjë bimë narkotike Cannabis Sattiva, të mbjella në lugina dhe zona të thella rreth 2 orë larg qendrave të banuara.

  Policia ka bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve të mësipërm për veprat penale „Kultivimi i bimëve narkotike“ dhe „Grupi i strukturuar kriminal“.

  Gjithashtu, Policia ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:
  – 2 armë zjarri të llojit „automatik“,
  – 1 armë zjarri e llojit „pushkë“,
  – 2 krëhëra me 60 fishekë të kalibrit 7.62 mm.
  – veshje dhe sende të tjera të cilat shërbejnë si provë materiale.

  Politike

  Foto ilustruese Zbulohen 6 kasolle me hashash
  në Vlorë, 6 të arrestuar/Emrat
  Itali, kapet gomonia me 734 kg kanabis
  Nje sasi e madhe kanabisi i tharë është gjetur në qytetin e Vlorës. Vendi ku është kapur droga i përket plantacioneve që prej një muaji…
  Salento, sekuestrohen 734 kg hashash. Në pranga 3 shqiptarë

  05/10/2016
  Salento, sekuestrohen 734 kg hashash. Në pranga 3 shqiptarë
  Trafiku i drogës në aksin Shqipëri-Itali, më saktësisht nga pika e Salentos, duket se nuk ka të ndalur. Gjatë natës mes të martës dhe të mërkurës, një sasi tepër e madhe marijuane është kapur në det nga Guardia di Finanza italiane, të cilët operonin në kanalin e Otrantos.

  Pas një ndjekjeje jo shumë të gjatë, 3 shqiptarë janë arrestuar, të cilët transportonin me anë të një gomoneje mbi 700 kg marijuanë.

  Operacioni antidrogë, i disati i zhvilluar gjatë muajve të fundit, ka nisur në Otranto, kur motovedetat italiane kanë pikasur një gomone të përmasave të mëdha, të aftë të lundronte edhe nëpër oqeane, e që udhëtonte në drejtim të Lecces. Në bordin e saj ndodheshin 3 skafistë shqiptarë dhe 734 kilogramë drogë e llojit hashash.

  Tre shqiptarët janë arrestuar dhe janë dërguar në paraburgimin më të afërt, në pritje të ngritjes së akuzave për trafik ndërkombëtar të drogës. Droga e sekuestruar kap një vlerë të përafërt tregu prej 7 milionë eurosh.

  / Top Channel

 6. Taulant Haxhiraj, gehört zu den 3 grossen Cannabis Anbauer in Vlore, immer wieder frei, was zum System gehört, korrupter Richter und Staatsanwälte. Polizei Agenten, sind direkt sein Telefon Partner, wie abgehörte Gespräche zeigen.

  Sherr në telefon mes agjentit të policisë dhe të arrestuarit, pas asgjësimit të drogës

  Postuar: 08/10/2016 – 09:20

  Një konflikt mes Taulant Haxhiraj dhe agjentit të krimit ekonomik në Vlorë Renaldo Avduli, ka sjellë sigurimin e shumë provave të tjera, që implikonin ata në parcelat me drogë të shkatërruara në fshatrat Vazhdanisht dhe Treblovë të Vlorës.

  Përgjimet e prokurorisë tregojnë se që prej fillimit të shtatorit dhe deri në fund të këtij muaji, mes agjentit të policisë Renaldo Avdulaj dhe Haxhirajt ka pasur zënka me fjalë në telefon dhe në takime direkt në lokale të ndryshme të Vlorës, ku Haxhiraj i ka kërkuar llogari punonjësit të policisë për asgjësimin e një parcele droge më 15 shtator të 2016 nga forcat e FNSH-së, shkruan “Shqiptarja.com”.

  Shumë nga këto biseda të kryera mes dy personave të mësipërm në telefon, janë përgjuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, dhe nga përmbajtja e tyre kuptohej qartë që Haxhiraj ishte i pakënaqur nga agjenti i policisë, duke i pohuar se i kishte shkuar dëm gjithë ai investim. Nga ana tjetër, agjenti i policisë i ka garantuar gjatë bisedës se ai nuk kishte pasur informacion për një operacion të tillë të kryer nga FNSH dhe policia e Vlorës më 15 shtator. Akoma më tepër agjenti ka pohuar gjatë zënkës se ai rrezikonte të humbiste dhe investimin e tij.

  Haxhiraj: Drogën time e asgjësuan
  Taulant Haxhiraj,që sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda konsiderohet si një nga tre drejtuesit dhe financuesit e kultivimit të drogës në Vlorë, ka qenë i vetmi nga të arrestuarit që ka folur para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Haxhiraj, ka treguar se ai nuk drejton asnjë grup kriminal, dhe se për sa i përket bisedave me agjentin e policisë së Vlorë Renaldo Avdulin, Haxhiraj ka treguar se ka njohje me këtë person, pasi e ka bashkëqytetar. Gjatë caktimit të masës së sigurisë “arrest në burg”, Haxhiraj tregoi para gjykatës se ai ka pasur një parcelë me drogë, por jo në fshatin Vazhdanisht dhe Treblovë, siç pretendon policia dhe prokuroria.

  http://durreslajm.com/aktualitet/sherr-n%C3%AB-telefon-mes-agjentit-t%C3%AB-policis%C3%AB-dhe-t%C3%AB-arrestuarit-pas-asgj%C3%ABsimit-t%C3%AB-drog%C3%ABs

Schreibe einen Kommentar