Brand in den beschlagnahmten Appartment Blocks des Edi Rama Partner: Gangster: Sait Fishta in Velipoje

Die Gangster Syndikate, sind direkt durch die EU, Weltbank, KfW finanziert, wo jede Wasser- und neue Strom Leitung, einen Schub gibt für kriminelle Kartells und Clans mit der Politik, dort umgehend Geldwäsche Bauten zu errichten, was die EU und Weltbank auch noch als Erfolgs Story verkauft.

Die nächste Touristik Kathastrophe und wieder wurden dort alle Pinien Wälder mit gefälschten Papieren vernichtet. Nicht die erste Gasflaschen Explosion, denn alte Italienische Gasflaschen, welche ausgemustert werden, als Metall Schrott nach Albanien verkauft, werden dort wieder benutzt. Und dann stehen die Gas Flaschen auch noch in geschlossenen Räumen in Lokalen, mit allen Folgen und jeder raucht im Restaurant, obwohl verboten.  Alles komplett illegal, in illegalen Gebäuden gebaut, weil Albanien schlimmer wie in 1997-98 ist. Komplette billigst und unsinnige Plastik Einrichtungen und Deckenverkleidungen. Der Mafiosi Besnik Zejnuni und Inhaber, des Lokales wird in Tirana an seinen schweren Verbrennungen 2 Tage später sterben.

Explosion in Velipoje, a gas leak from 1,000 liter gas tanks injures 4 people/ 28 July 2017

Gas Explosion in einem Mafia Restaurant, in den beschlagnahmten Mafia Projekten des Edi Rama Partners: Sait Fishta, wo ganze Pinien Wälder abgeholzt wurden, für diese Verbrecher Banden

Velipojë, restoranti në flakë pas rrjedhjes së gazit, 4 rëndë/VD

Momentet e panikut, pushuesi: Flakët të frikshme
Mjeku i QSUT: Babë e bir në gjendje kritike 
ISHTI: Zjarri nga çisterna, bombola s’ka shpërthyer


Billigstes Brennbares Material wurde in den Restaurants verbaut, was nicht verwundert, denn es sind total illegale Lokale, wie zu 95 % an der Küste Albaniens und mit gut geschmierten Politikern, Administrativen als Partner. Fast nie wird Strom und Wasser bezahlt.
FOTO/Ja çfarë mbeti pas zjarrit tragjik në restorant

Velipoje, nje nga te plagosurit pas shperthimit te bombolave ne hotel

Velipoje, nje nga te plagosurit pas shperthimit te bombolave ne hotel
Një rrjedhje gazi e shkaktuar në çisternën e bodrumit të një restoranti në Velipojë ka shkaktuar përfshirjen nga flakët dhe për pasojë janë lënduar rëndë 4 persona. Të plagosur rëndë në QSUT janë pronari i resortit, Besnik Zejnuni dhe djali i tij, Hektor Zejnuni si dhe 19-vjeçarja nga Kosova, Saida Spahija.
Dëshmitarët rrëfejnë momentet e panikut: Flakët të jashtëzakonshme</ strong>
VIDEO  FOTO
Sait Fishta – Velipoje

Ermittlungen gegen die Edi Rama Mafia Partner Partei: PDUI, mit S.Idrizi, Sait Fishta, Shkëlqim Murati, Fatos Hoxha, Robert Bano

Sait Jakup Fishta

Sait Fishta, Kandidat für die SP Partei des Edi Rama, engsten mit  bekannten Gangstern Tom Doshi, bekannt und jedem Verbrecher.

Klare Aussage: US Botschafter: Albanische Minister, Abgeordnete, Richter, sind korrupt und inkompetend

Leere Sprueche in Tradition: Fälschung von Grundstücks Dokumenten an der Küste Edi Rama: Usurpatoren entfernen

Sait Fishta, ist aktuell, Kandidat auf den Posten des Vize Partei Chefs, der Edi Rama Partei: SP. 50.000 Euro muss Sait Fishta Kaution hinterlegen, um der Verhaftung zu entgehen, der auch in Shengin bereits in die illegalen Bauten verstrickt ist, wo es hohe Bussgelder fuer den Ex-Buergermeister (procedim penal kryekomunarit Salvador Kaçaj) gab.

Die illegal errichteten Mafiosi Bauten (9 Gebäude) des Sait Fishta wurden in Velipoje beschlagnahmt

update: 76.8.2017

Der Vater erlag seinen Brand Verletzungen bereits, nun starb auch der Sohn: Hektor Zenuni, in einer Türkischen Spezial Klinik an seinen Brand Verletzungen.

Ein Problem wie immer der Bildung, des IQ, weil die meisten Albaner Ignoranten sind, functional illerate und Nichts kapieren, das man nicht einen grossen Gastank illegal im Keller installieren kann und von den jährlichen Toden, kann man auch Nichts lernen, will auch Nichts lernen.

Shpërthimi i Velipojës, vdes nga plagët edhe i biri i pronarit të lokalit, Hektor Zenuni

10:55, 07/08/2017

Një lajm i kobshëm ka mbërritur në familjen Zenuni në Velipojë: ka vdekur nga plagët e rënda në spital edhe Hektor Zenuni, djali i  Besnik Zenunit.

Hektor Zenuni ishte dërguar në Turqi për mjekim të specializuar.

At e bir u plagosën rëndë nga shpërthimi në lokalin Cavaliero në kompleksin turistik „Fishta“ në Velipojë më 28 korrik 2017. I pari u godit nga gazi dhe flakët, babai, Besnik Zenuni, në 95% të trupit. Ai nuk mundi t’u mbijetojë plagëve, kurse djali i tij, Hektori, që po ashtu u plagos nga shpërthimi, dha më shumë shpresa për shërim pasi u dërgua jashtë vendit. Fatkeqësisht, Hektor Zenuni ndërroi jetë.

1 / 6

Lexo edhe:

 

5 Gedanken zu „Brand in den beschlagnahmten Appartment Blocks des Edi Rama Partner: Gangster: Sait Fishta in Velipoje“

 1. Fotos und TV Report, wo der Besitzer im Krankenhaus verstarb, weil sein Körper zu 90 % verbrannt war

  http://www.newsbomb.al/aktualitet/item/87646-detaje-dhe-pamje-te-reja-nga-tmerri-ne-velipoje-pushuesi-nxorri-jashte-femijet-pronari-hyri-brenda-te-shpetonte-ke-te-mundte

  Calaviere Lokal Velipoje

  danach
  Zjarri që ra më datë 28 të muajit korrik, dogj të gjithë ambientin, duke i shkaktuar vdekjen Besnik Zenunin, si dhe plagosi rëndë të birin e tij Hektor Zenunaj.


  http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/–8203-ja-si-dukej-restoranti-il-cavaliero-ne-velipoje-para-se-te-digjej-foto-433747.html

 2. Der Eigentümer des Lokales: Besnik Zejnuni, hatte keinerlei Genehmigung, gehörte zum Drogen und Verbrecher Netzwerk des Sait Fishta, installierte einen illegalen Gas Tank im Keller, mit 1.000 Litern, was dann Alles sagt. Die Staatsanwalt hat nur ein Verfahren eröffnet, auch welche Staatsorganisationen und Inspektoren Nichts machten, gegen diese Anlagen, denn nur weil der Tank in den frühen Morgen Stunden explodierte, gab es nicht Dutzende von verletzten oder toden Touristen

  Solche Anlagen werden dann durch selbst ernannte „Experten“ installiert, die nicht einmal Schul Bildung haben
  Shpërthimi në barin e resortit në Velipojë, at’ e bir luftojnë me vdekjen

  Eno Shkëmbi
  29/07/17 11:25

  Besnik e Hekor Zenuni gjenden te spitali i Djegieve në gjendje kritike. Edhe dy të tjerë të plagosur në spitalin e Shkodrës. Flet i zoti i ndërtesës: Pati shkëndijë elektrike, nuk ka ndodhur asgjë me impiantin 1 mijë litërsh të gazit

  Anila Dushi

  Minuta tmerri në plazhin e Velipojës! Një rrjedhje gazi e shkaktuar në cisternën e bodrumit të një restoranti në Velipojë ka shkaktuar përfshirjen nga flakët dhe për pasojë janë lënduar rëndë 4 persona. Ngjarja ka ndodhur në kompleksin “Fishta”, tek pallatet e reja të këtij kompleksi në katin e parë të një prej pallateve ku ndodhet një bar restorant. Më pas një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar, teksa tymi dhe flakët kanë përfshirë gjithë perimetrin e zonës duke shkaktuar panik dhe kaos. Dëshmitarët okularë thonë se shpërthimi ndodhi pranë një lokali, ndërsa aty ndodheshin pak persona. Ato tregojnë se kanë dhënë ndihmën e parë deri sa kanë mbërritur zjarrfikëset dhe strukturat e tjera të emergjencave civile. Zjarrfikësja që ndodhej në gatishmëri e stacionuar në plazh ka shkuar shumë shpejt, ndërsa në ndihmë të saj kanë shkuar dhe zjarrfikëse nga Shkodra. Tymi ka tmerruar pushuesit, shumë prej të cilëve kanë nxituat të komunikojnë me të afërmit e tyre që nuk ndodheshin në plazh por në lokalet e shumta të zonës ku dhe ra zjarri. Policia ka rrethuar zonën teksa për arsye sigurie nuk janë lejuar pushuesit të ngjiteshin në pallatin ku ndodhi shpërthimi. Fatmirësisht shpërthimi ndodhi gjatë orëve të paradites kur pushuesit ishin vendosur kryesisht buzë detit.

  Pas shpërthimit

  Sipas të dhënave të policisë bëhet me dije se janë katër të plagosur, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë! Pronari i lokalit ku ra zjarri masiv në Velipojë dhe djali i tij janë dërguar me helikopterë drejt Tiranës, pasi janë në gjendje kritike për jetën. Ata kanë marrë plagë të rënda në trup, ndërsa 19-vjeçarja që u plagos dhe infermierja që u asfiksua po marrin ndihmë mjekësore pranë Spitalit Rajonal të Shkodrës. Drejtori i spitalit Shkodër, Përparim Çela, deklaroi se u përdorën të gjitha kapacitetet për menaxhimin e situatës, njëri prej të plagosurve ka djegie në 70 % të trupit, ndërsa tjetri rreth 20 % djegie në trup. Për gjendjen e tyre do të shprehen mjekët specialistët përkatës dhe do bëhet vlerësimi klinik i tyre. Prefekti Paulin Radovani kërkoi që të zbardhen arsyet e këtij zjarri masiv. Zjarrfikësja ka mbërritur për rreth 3 minuta, sepse ka qenë e akomoduar në plazh, spitali me mjetet e tij ka funksionuar mirë. Pak minuta pas zjarrit masiv që përfshiu restorantin “Il Cavaliero” në Velipojë, 3 të plagosurit kanë mbërritur më urgjencë në ambientet e Spitalit Rajonal të Shkodrës. Fillimisht mbërriti pronari i lokalit, 55- vjeçari Besnik Zejnuni, ku pas verifikimit të gjendjes së tij është dërguar menjëherë me helikopter drejt Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Ndërkohë pak minuta më vonë kanë mbërritur edhe dy të plagosurit e tjerë, Saida Spahija 19 vjeçe dhe i biri i pronarit të lokalit, 33 vjeçari, Hektor Zejnuni. Edhe ky i fundit u dërgua me urgjencë drejt QSUT-së. Nisja e dy të plagosurve rëndë me helikopterët sanitarë drejt Tiranës u monitorua nga prefekti i Qarkut Shkodër, drejtori i policisë dhe drejtori i Spitalit. Rreth 2 orë pas rënies së zjarrit, në urgjencë mbërriti edhe infermierja Vjollca Voci, e cila është asfiksuar gjatë ndërhyrjes për shpëtimin e të lënduarve në Velipojë. Burime pranë Spitalit bëjnë me dije se gjendja e infermieres është e normalizuar. Po ashtu edhe 19-vjeçarja Saida Spahija po mbahet nën monitorimin e mjekëve. Dy të plagosurit e tjerë që u dërguan drejt Tiranës janë aktualisht në gjendje të kritike për jetën.

  http://www.shekulli.com.al/shperthimi-ne-barin-e-resortit-ne-velipoje-e-bir-luftojne-vdekjen/

 3. Alle Lokale leben von Betrug an Touristen, wo nun die Kosovaren wie in Durres und Shengin nach Montenegro lieber reisen. Etwas mehr bezahlen, aber nicht ständig betrogen werden, bei verseuchten Trinkwasser, Kriminellen welche Lokale unterhalten

  Todes Serie in Albanien, wo Touristen durch illegale Motorboote umkommen, oder im Meer ertrinken

  Das Spektakulären Scheitern des Albanischen Tourismus: Wie ein Paradies am Mittelmeer zerstört wird
  Wegen dem permanenten Betrug an Touristen, vor allem an den Kosovo Touristen, reisen nun viele nach Montenegro, wo praktisch Alles besser ist.

  Systematischer Rechnungs Betrug an Kosovaren, welche oft 2-400 % mehr bezahlen, weil sogar die Ministerin sagt, das die wichtigsten Touristen die Kosovaren sind, welche nur kommen, weil Albanien erheblich billiger ist, als alle Nachbar Länder.

  Profi Betrug in Dhermi, wo einheimische Albaner den normalen Preis zahlen von 200 LEK, für einen Sonnenschirm und 2 Liegen pro Tag, Kosovaren aber 700 LEK (ca. 5,50 €), den Tradition ist in Albanien auch während dem Kosovo Krieg, das Kosovaren wesentlich mehr zahlen müssen als Albaner und keine Steuer Polizei kontrolliert die Lokale, Hotels, Restaurant und die Wild West Strand Vermietungen.

  Turizëm apo zhvatje? Largimi i turistëve kosovarë drejt Malit të Zi

  Postuar në 02 Gusht, 2017 08:48

  Ky vit shënon një pikë kthese në raportimin mbi turizmin. Ajo që përflitej prej kohësh mes njerëzve, pra diferencimi që subjektet në Shqipëri aplikojnë ndaj kategorive të ndryshme turistësh, ka dalë në sipërfaqe hapur. Pak ditë më parë ishte Deutsche Welle që shkruante për një sjellje jo të mirë ndaj turistëve kosovarë në Shqipëri, ndaj të cilëve aplikohen çmime të diferencuara. Pati kundër reagime, por fakti është se me kosovarët është luajtur keq këto vite duke abuzuar. Dhe abuzimi ka një kosto të merituar.

  Mediat mund të ndihmojnë ose të ndikojnë dhe në këtë rast po ndodh e dyta. Heshtja është thyer dhe tani po shkruhet hapur: në Shqipëri nuk ka turizëm, por zhvatje. Ja se çfarë shkruan gazeta “Koha Ditore” në një shkrim të sotshëm:

  Velipoja rrezikon të humbë pushuesit nga Kosova për shkak të abuzimit me çmimet. Shumë pushues, kryesisht nga Kosova, janë larguar nga Velipoja pasi kanë vërejtur se çmimet janë shtrenjtuar nga një vit më parë. Pushues nga plazhi i Velipojës tregojnë se një çadër me dy shezllone në qendër shkon deri në 8€, ndërsa 500-600 metra më në lindje shkon në 3-3.7€. Duke qenë se pushuesit nga Kosova synojnë gjithmonë qendrën e plazhit të Velipojës, është mbushur bregu plot me shezllone. Ndërkohë që pronarët që kanë marrë rërën me koncesion kur i afrohet një i huaj ia rrisin çmimin. Tutje, një banesë për 15 ditë varion nga 260- 335 euro, pushuesve nga Kosova një vlerë e tillë u merret vetëm për 10 ditë, por ka edhe nga ato që u marrin edhe 350-450€”.

  Një realitet që njihet nga të gjithë edhe pse shumëkush mund të dalë e të thotë të kundërtën. Ikja e turistëve nga Kosova mund të ndodhë së shpejti për shkak të sjelljes jo etike dhe krejtësisht të papranueshme të subjekteve. Mirëpo një tjetër problem është pastërtia, plazhet në shumë zona mbeten të pista dhe askush nuk vë dorë. Kalimi i ushtrisë në detyrën e pastruesit shtetëror nuk zgjidh asgjë në këtë drejtim, pasi reformë pas reforme, diçka duhet të ishte bërë, ndërkohë që asgjë nuk ka lëvizur nga vendi. Dhe meqeneëse shteti nuk lëviz nga vendi me mekanizmat që ka, atëherë është tregu. Dhe ky është lajmi i mirë sidomos për Perlën e Ballkanit, që mundet të shpëtojë kështu nga viruset që po mbysin me budallallëkun e vet.

  http://www.koha.net/arberi/35407/velipoja-po-e-humb-edhe-avantazhin-e-ve

  “Diskriminimi” i pushuesve nga Kosova në Dhërmi. Paguajnë 3 herë më shtrenjtë se vendasit GazetaExpress E diel, 16 Korrik 2017 20:05

   

 4. Velipoje Tourismus! Durres Strände gab es am Wochenende 7 wilde Schlägereien, wo auch Wild-West Verkäufer, ihre Grenzen absteckten mit Gewalt Plasin grushtat sërish në Durrës, regjistrohen dy sherre të reja

  Albanien hat eine 4 Mal höhere Todesrate, an ertrunkenen Touristen, weil oft die Familien ihre Kinder, die nicht schwimmen gelernt haben, im Meer baden lassen, weil man nicht weiß das man schwimmen gelernt hat, was an 1991-1998 erinnert, als Polizei Boote den Fähren nachfuhren nach Albanien, weil viele Albaner ins Meer sprangen um ans Ufer zukommen, auch von Albanien nach Italien schwimmen wollten. Berg Neanderthaler Niveau und weit darunter.

  Justiz Regelung auf Albanisch: 4.000 € private Schulden konnten nicht zurück gezahlt werden, der Mann wurde entführt und die Polizei konnte das Fahrzeug stoppen. Normal ermorden sich wegen Geldschulden Familien Mitglieder, was die häufigste Mord Art ist in Albanien, wo durch Dummheit enorm viel Geld in illegale Bauten vor allem investiert wird, was Politiker als „Sponton Economic“ verkaufen und auch neben dem Diebstahl der Aufbaugelder der einzige reale Wirtschaftszweig ist neben der Geldwäsche und Drogen Handel.

  Vazhdon pengmarrja në Velipojë, viktima ende i mbyllur në bagazhin e makinës Foto ilustrim

  Vazhdon pengmarrja në Velipojë, viktima ende i mbyllur në bagazhin e makinës

  10:10, 15/08/2017 Një person është marrë peng në Velipojë, për shkak të një borxhi të pashlyer. Autoritetet e zbuluan ngjarjen pasi automjeti ku ndodhej personi i marrë peng, nuk iu bind postbllokut të policisë, në aksin Shkodër-Velipojë në zonën e Plazhit.

  Kjo është bërë shkak që policia të nisë hetimet nga ku rezultoi se bëhej fjalë për një pengmarrje, për një shumë parash prej 4 mijë eurosh.

  Mësohet se autoritetet kanë mundur të identikojnë si pengmarrësit, i cili është nga Velipoja, ashtu sikurse dhe viktimën e kësaj ngjarjeje, një qytetar nga Shkodra.

  Identiteti i tyre momentalisht nuk bëhet i ditur. Sipas hetimeve të deritanishme, rezulton se mes këtyre dy personave ka pasur një marrëveshje për kthimin e borxhit mbrëmjen e së hënës. Palët janë takuar, por situata shumë shpejt është përshkallëzuar pasi viktima nuk i ka kthyer borxhin. Në këtë moment, personi që dyshohet si autor i kësaj pengmarrjeje ka nxjerrë armën dhe nën kërcënimin e saj e ka detyruar viktimën të futet në bagazhin e makinës.

  Policia e Shkodrës është vënë në ndjekje të mjetit dhe po punon për lokalizimin dhe më pas lirimin e personit të marrë peng. Burime për tvklan.al thonë se identikimi i autorit të kësaj ngjarjeje u bë përmes targave të mjetit. Policia mësohet se ka tentuar përmes familjarëve të autorit që të kontaktojë me të, për të negociuar lirimin e pengut, por deri më tani tentativat kanë qenë pa sukses.

  http://www.syri.net/kronike/86603/vazhdon-pengmarrja-ne-velipoje-viktima-ende-i-mbyllur-ne-bagazhin-e-makines/

Schreibe einen Kommentar