Banken protestieren gegen die von der EU geschaffene Gerichts Vollzieher Mafia

Null Funktion Staat, im Sinne der EU Banden!

Eine von der EU und durch die Mafiösen Justiz Missionen geschaffene Gerichtsvollzieher Institution sorgt schon lange für Skandale, weil die Posten an Kriminelle verkauft werden, wo die Vermögen und Sicherheiten der Banken nie beschlagnahmt werden, im kriminellen Spektakel sondern Erpressungs Monopole geschaffen wurden, wo man mit Bestechung vor jeder Beschlagnahme sicher war. Verhaftungen von Gerichtsvollziehern gab es schon Viele, wenn die rudimentale Justiz in Funktion war, bis Edi Rama oder Ilir Meta Klientel kamen

Jetzt hat man die Vorab Gebühren der Banken verdoppelt, welche für jede Aktion zuzahlen ist, denn die Klientel der Minister versucht mit allen Mitteln ihre Vermögen zubehalten, welche man mit 100 % gefälschten Papieren (Auskunft eines Bank Direktors der grössten Bank, über Firmen und Bau Kredite) und im EU System gestohlen hat.

The Bank association declared that the decision of the Justice Minister and Finance Minister, which doubles fees for bailiffs, is abusive, unprofessional and derives from suspicious motives, since they are not based on any study or expertise.

Bad loans dropped for the ninth month in a row, to the lowest point in six years.

Deppen Land der EU und immer wieder Georgs Soros

Austritt möglich: Der EU droht in Polen eine existentielle Krise

Menschen demonstrieren am 26.07.2017 in Warschau (Polen) vor dem Sitz des PiS-Parteivorsitzenden J. Kaczynski. Sie halten Banner mit den Bilder von (l-r) US-Milliardär Soros, EU-Ratspräsident Tusk und dem Vizechef der EU-Kommission, Timmermans. (Foto: dpa)

Menschen demonstrieren am 26.07.2017 in Warschau (Polen) vor dem Sitz des PiS-Parteivorsitzenden J. Kaczynski. Sie halten Banner mit den Bilder von (l-r) US-Milliardär Soros, EU-Ratspräsident Tusk und dem Vizechef der EU-Kommission, Timmermans. (Foto: dpa)

Corruption, Three tax inspectors arrested for passive corruption

Three specialists of Tirana’s tax directory were arrested for passive corruption and dereliction of duty. Their arrest was made after the owner of a business in Kavaje denounced them via the portal set up by the Prime Minister for the …

2 Gedanken zu „Banken protestieren gegen die von der EU geschaffene Gerichts Vollzieher Mafia“

 1. Immer eine gute Frage, warum die EU sogar die Kanditaten Gespräche mit Albanien beginnen will, der Betrug das Albanien überhaupt den EU Kandidaten Status erhielt, ebenso die NATO Mitgliedschaft.

  Fragen über Fragen und es gibt Namen der EU, Britischen und US Verbrecher welche das für Geld promoten, ebenso wie immer Deutsche Ratten, die man gekauft hat.
  foreign policy: „have transformed Albania into a Banana Republic“ : Samir Tahiri, Arben Ahmeti, Ilir Meta, PM: Edi Rama

  Foreign Policy: „Sexual favors, bribes and corruption dominate the current Albanian Foreign Ministry“

  Der vollkommen korrupte Ex-Zoll Direktor Genti Gazheli, wurde Botschafter in Ankara (das Präsidenten Dekret des Bujar Nishanizur Ernennung Nr. Dekretit 9416 Tiranë, më 08.02.2016 , obwohl Genti Gazheli, keinerlei Erfahrung hat im Diplomatischen Dienst, was auffällt), um die Geldwäsche Geschäfte mit Türkischen Firmen und der Erdogan Calik Gruppe zu organisieren und immer dabei der vollkommen korrupte Arben Ahmeti, der nun Finanzminister ist und wie auch Foreign Policy schreibt, gerne Geld erpresst. Wie das Zoll System in Albanien funktioniert mit Klientel Wirtschaft, wo die Zöllner xy pro Monat an den Chef abgeben muss, die Posten verkauft werden, ist in Details lange bekannt.
  Genti Gazheli, doganieri që u bë ambasador për interesa korruptive

  Ausschreibungen Manipultionen, sind ein Lehrstück der korrupten Weltbank vor Ort, dienen nur einer Theater Show.
  Wegen Betrug rund um Strassenbau wurde beantragt den LSI Gangster „Dashamir Xhiak“, in den Non Stop Skandalen des Edmond Haxhinasto zu entlassen
  Tender Manipulation als System Betrug:
  Minister Alarm, wegen der Verschmutzung der Albanischen Strände und Tourismus Gegend
  2011
  Durres, die Anarchisten Kathastrophe des Drecks, der Mafia und krimineller Bürgermeister vor allem rund um Ilir Meta, Miri Hoti, Lefter Koca und heute Vangjush Dako.

  Und im Video spricht Salih Berisha kompletten Unfug, wenn er von notwendigen Reformen und Gesetzes Änderungen spricht. Die Baugesetze seit 1993 sind ganz klar u.a. 300 Meter Abstand zur Küste, 200 Abstand, zu allen Antiken Stätten und bei den notwendigen Baugenehmigungen u.a. eine Erlaubniss des Umwelt Ministeriums! Geologische Gutachten ab 4 Stockwerken, seimologische Gutachten ab 8 Stockwerken. Alle im Detail u.a. auf der Website der Stadt Durres abzurufen. Es interessiert nur niemand: irgendein Gesetz, oder eine Verordnung. Oft sind ja auch die Bürgermeister selbst reine Mafia Vertreter, wie bei der Ortschaft Lazarte, mit dem Bürgermeister Dasho Aliko (PD Vertreter vor Ort), was erneut der höchste Polizist in Albanien Burgaj gestern ansprach. Aber geschehen tut nun mal Nichts. Nur Konferenzen, Sprüche, leeres Gerede im Nonsens Null Funktion Staat von Albanien.

 2. Syrin Hoxha, Schwager des Lefter Koka, erhielt die wichtige Haupt Gerichtsvollzieher Stelle in Durres, holte Banden von Kriminellen in die Durres Institution, obwohl er extrem dumm ist, keine Schule hat, gefälschte Diplome. Ebenso werden höchste Gerichts Entscheidungen ignoriert, wobei Syrin Hoxha, auich noch verurteilter Krimineller ist, was normal ist in solchen Familien Clans, EU finanziert. Gefälschte Haus- und Grundstücks Papiere wie es normal ist in Durres, weil Kriminelle die Wahlen, die Institutionen kontrollieren und EU und KfW finanziert.

  Skandal, përmbaruesit trafikant dhe pa diplomë të Lefter Kokës shkresë për të nxjerrë dy familje nga shtëpija me dokumenta të fallisfikuara

  marsel himollari 01florian keci 01Muaji i nxehtë i gushtit duket se ka ftohur pak xhepat e permbaruesve, të cilët i ka drejtuar për tre vite e gjysëm kunati i Leftër Kokës, i cili jo vetëmë është një vetë i pashkolluar dhe mblodhi të gjithë stafin me diploma falso, po ka dhe probleme me drejtësinë dhe sidomos me institicionin e deklarimit të pasurisë. Në fakt ka më shumë se një vit që që dy familje të varfëra dhe që jetojnë në një shtëpi të ndërtuar me gjakun e prindit të tyre me kontribut vullnetar që janë bërë pre e dy përmbarusve ose më saktë tre se i pari është ish drejtori Syrin Hoxha, kunati i Lefetr Kokës. Ngjarja është e vecantë dhe ndoshta më e rralla ose e vetmja në këtë vend, ky gjykatës të korruptuar, që ju del emri si përkrahës dhe lirues kriminelësh kanë marrë vendime në kundërshtim me të vërtetën. Por jo vetëm kaq. Ka një vendim të Gjykatës së lartë që ka pezulluar daljene dy familjarëve nga shtëpia, ka një ceshtje që ka shkuar në apel, por ka dhe dy përmbarues që nëse do ti fusësh në skaner duhet të arrestohen urgjentisht së bashku me kunatin e Lefter Kokës, Syrin Hoxhën. Pas disa tentativave të dështuara, dy përmbaruesit Florian Keci dhe Marsel Himollari , kanë zgjedhur muajin gusht, madje edhe kur nuk e kanë më drejtorin që i mbajti në punë, madje tani që dikush duhet të kujtohet se ku i kanë marrë diplomat dhe cila është e kaluara e tyre se janë organe që varen nga ministria e drejtësisë. Duke menduar se janë larg vëmendjes së shtetit që tall menderen me qytetarët me teknikë apo pasime të gjata, duke menduar se media është e heshtur këto ditë të nxehta, duke marrë kurajo nga një ministër që quhet i mjedisit dhe po pjek kalli misri në zjarret që i kanë rënë vendit dhe është fajtor për kunatin e tij që i ka blerë diplomën, për problemet që ai ka për deklarimin e pasurisë, për ordinerët që po mundohet ti largojë tani nga administrata që të mos ja nxjerrin bojën, për mjeranët që i bëri drejtora për ti bërë xhiro lokalit të vet , dy familje rrezikojnë të dalin nesër për pak para të marrë nga përmbaruesit, për ca letra të lëshuara në shkelje me ligjin, për karshillëk kundër Gjykatës së lartë, për urdhëra idotësh dhe mjeranësh politik nga ata që nuk janë vetja po borderoja. Ky është rasti më skandaloz që shkelet hapur një vendim i Gjykatës së Lartë, që shkelet një proces që është në Apel, që shkelet një vendim gjykate që ka kërkuar hetim për origjinën e pronës pasi është e fallsifikuar, që pas saj janë njerëz të përfshirë me kunatin e Lefter Kokës dhe madje me të njëjtin mbiemër. Ky është rasti jo i parë që nesër ata përmbaruesit të dy të paarsimuar dhe me një të kaluar që do të vijoj në shkrime të tjera që nuk i ndalon dot shteti, që nuk i ndalon dot drejtësia, që nuk i ndalon dot shoqëria, që tregon se ku kanë shkuar institucionet e këtij vendi dhe që kryeministri duhet të nxjerrë foton e asaj shtëpie që po e grabisin para se nesër mediat të tregojnë të tjera foto apo kronika e zezë të pasurohet. Florian Keci, një ish militant i PD që u strehua po në shtet nëpërmjet LSI-së ka tentuar ti nxjerrë këto familje nga shtëpia para një viti. I kanë nxjerrë vendimin e Gjykatës së lartë dhe nuk e kanë egzektuar dot. Pas disa muajësh ka tentuar Marsel Himollari, ky ka probleme jo vetëm me formimin po edhe em diplomën dhe i duhet të kthejë pagën e katër vitëve pasi ka mashtruar me diplomë fallso. Pyetni marselin ku e ka mbaruar shkollën, pse jo dhe të mesmen! Edhe ky ka dështuar se ka pasur një vendim të Gjykatës së Lartë! Por duket se tani në ikje, të dy përmbaruesit, i ka ikur Suriu, kunati i Terit, kokë e jurispondencës, kanë firmosur njëri si drejtor me firmë të deleguar dhe tjetri si përmbarues për ti nxjerrë tani këta dy familje, pa një vendim të komisionit të pronave, me një urdhër të Gjykatës së lartë për mosegzekutim, me një ceshtje që është në Apel , aq më shumë pa origjinë prone dhe me një proces hetimi për dokumenta të fallisfikuara. Kërkesa e parë ose noftimi ju është bërë për pesë ditë, më pas ju është sjellë urdhër i prerë për të dalë për tri ditë. Nesë familjarët do të nxjerrin vendimin e Gjykatës së Lartë. Familjarët kanë thënë për Bulevard se do të jenë të gjithë në taracë për ti dhënë fund jetës, nga dy njerëz të paftë që ata nuk ngurojnë ti quajnë si të blerë. Ajo që do të ndodh nesër në fakt ka një nisje. Ministri Koka, emëroi kunatin e tij duke i blerë diplomën te Zyra e Përmbarimit, Kunati i tij mbajti në punë një nga militantët e PD që ka një të kaluar të cuditëshme edhe fizikisht, por edhe duke bërë afrime të tjera sidomos nga Lushnja, njerëz që nuk mbajnë mend cfarë kanë pasur në klasë në shkollë të mesme, sa për të lartën hetimi është edhe më i thjeshtë. Tani janë këta që po bëjnë drejtësinë.

   

  Si nisi historia

  Në fumd të vitit 1979 ndërmarrja NTPN ( ndërmarrja tregtare e pjesve te këmbimit) me kontribut vullnetarë ndërtoi dy hyrje sipër një tarace shtesë kati, për familjet që kishin pjestarë në këtë ndërmarrje si të punësuar. Dy nga këto hyrje ju dhanë Jasim Bejkos dhe Isuf Karaj. Gjatë gjithë kësaj peridhe, familjet kanë banuar aty dhe kanë shlyer detyrimet shterore. I gjithë kati i katërt i banesës i ndërtuar me kontribt vullneraë në fund të vitëve 70, dhe që në atë kohë dhe deri sot është pjesë e banesave shteërore. Banesa në fjalë është ndërtuar me kontribut vullnetar dhe mban nr 204 dhe vazhdon që të jetë edhe sot e kësaj dite fond i banesave shtetërore. Në vitin 2013 , kur nxori edhe Olldashi aktin e turpshëm , për pronarët kur nuk kurseu as babain e vet, familja pretenduese që sipas burimëve të gazetës është e shtyrë nga Artan Hoxha, kurshëri i parë, por duke harruar që kjo nuk ishte një pronë e kthyer nga komisioni i kthimit të pronave, por një pronë pa origjinë dhe një neglizhencë e bashkisë së Durrësit nuk e ka hipotekuar atë si të sajën për ta pasur më pas në dispozicion. Pronarët të cilët pretendonin pronën kërkuan rikthimin e saj nëpërmjet gjykatës por duke bërë gabimin fatal duke nxjerrë pronësi me tjetër numër pronësie. Familja Shijaku në fjalë ka paraqitur në gjykatë një certifikatë pronësie e cila pas interesimit të familijes dhe verifikimit që i është bërë rezulton se është falco dhe e pavlefshme. Regjistruesi Bedi Liku nxorri urdhër të kufizimit të pasurisë dhe riktheu mbrapsht një certifikatë që e kishte lëshuar më parë. Familja Bejko që ishte përfituese e kësaj banese nga kontributi vullnetar bëri një kallzim penal. Në këtë kallzim thuhej se nuk ka asnjë akt administrativ , asnjë vendim të Kominsionit të Kthimitë të Pronave apo të agjencisë së kthimit të dhe të kompesimit të pronave, asnjë vendim gjyqësor që ky kat i ndërtuar me kontribut vullnetar ti jetë kthyer ndonjë subjekti përfitues nga legjislacioni për kthimin dhe kompesimin e ish pronarëve apo kujdo tjetër. Pra ende sot e kësaj dite të dy apartamente që gjenden në këtë banese janë fond i banesave shtetërore. Por duket se kallzimi penal për herë të parë ka rënë në vesh të shurdhër dhe nuk është marrë parasysh nga prokuroria dhe është dashur më pas një proces gjyqësor ku gjykata e Faktit në Durrës ka marrë vendimin për të hetuar prokuroria lidhur me dokumentacionin falso dhe ka qenë sipas burimëve vetë z/prokurori i rrethit Sokol Nishani ai që ka bllokuar hetimin e prokurorisë me urdhër nga lart. Por cfarë ka ndodhur më tej? Në mënyrë abusive në kundërshtimi me ligjin , shtetasit që kërkon ti mbrojë drejtësia e dy injorantëve Florian Keci dhe Marsel Himollari , është pranuar dokumentacion i fallsifikuar nga të dy këta. Nëse nuk janë injorantë duhet arrestuar se e kanë bërë me dashje. Të dy këta përmbarues që duhet të shkojnë para drejtësisë për pak lekë që kanë marrë në ditët e nxheta të gushtit për të freskuar njëri të kaluarën e tij kriminale dhe tjetri të kaluarën e tij injorante kanë sfiduar një vendim të Gjykatës së lartqë e cila bazuar në shumë fakte ka pezulluar egzekutimin e urdhërit për të nxjerrë dy familjet nga shtëpija. Madje ka qenë vetëm pak muaj më parë kur Florian Keci, ka tentuar ta bëjë një veprim të tillë duke shkelur mbi vendimin e Gjykatës së Lartë, por është tërhequr. Më pas këtë tentativë e ka bërë një tjetër përmbarues i marrë në punë si militant i LSI që nuk di as ku mbaruar shkollën dhe duhet t’i verifikohet diploma nga organete drejtësisë, pasi gazeta tashmë e ka bërë një verifikim të tillë, që ka shkuar për ti nxjerrë nga shtëpia dy vëllezërit Bejko, në një shtëpi të ndërtuar me kontribut vullnetarë dhe që nuk ka asnjë lidhje me këta pronarë që kanë fallsifikuar letrat dhe nuk kanë origjinë prone. Zhurma që u krijua në media duket se si stepi për pak kohë përfaqësiesit e përmbaimit në Durrës që as më shumë dhe as më pak janë kthyer si “haleja” e Gjykatës së Durrësit që kur duan edhe me dokumneta fallso nxjerrin njerëz në rrugë të madhe aq më shumë kur drejtor për tre vite e gjysëm ka qenë kunati i Leftër Kokës, një idiot politik, një idiot profesional që duke punuar lavazhier ka vjedhur dhe energjinë në Qendrën e Fëmjëve në Durrës……………..

   

  Short URL: http://www.bulevardionline.com/?p=18907

Schreibe einen Kommentar