Agron Kulicaj, Besnik Murati, Arben Sefgjini kanditieren für die „Berisha“ Bande für das Parlament im Juni 2017

Enge Bodyguards, höchste Polizei Chefs, aus Tropoje, von Salih Berisah kanditieren für das Parlament im Juni 2017. Besnik Murati, Arben Sefgjni sind echt üble Gestalten, was nicht wundert, denn die Banden haben oft auch Appartment Block gebaut, als Gegenpool zu den Edi Rama und Ilir Meta Banden.

Der Sohn von Agron Kulicaj, wird wegen Mord an einer Nachtclub Sängerin gesucht, ist wohl von Agron Kulicaj mit neuen Passe und Identität in den USA untergebracht worden. Schwer kritisiert, gehört diese Polizei Direktoren Familie aus Tropoje, zu den besten Polizisten in Albanien, auch die niedrigeren Ränge, arbeiteten solide, probierten neue Ausbildungs Modell aus. Zuständig auch für die Sport Boote an der Küste, welche Genehmigungen erhielten, trotz Moratorium Skaf in Albanien. Es gab wohl im Laufe von Jahren ca. 50 solcher Genehmigungen.

Die merkwürdigen Reisen des Agron Kulicaj in die USA um Flucht Hilfe für seinen gesuchten Sohn zuverschleiern
Artur Kulicaj, (Sohn des Polizei Chefs: Agron Kulicaj), auf der Flucht wird wegen Mord angeklagt
 

Ish-badigardët e Berishës, Agron Kuliçaj dhe Besnik Murati, kandidatë për deputetë në qarkun e Kukësit dhe të Dibrës. Ish-shikasi Arben Sefgjini në Lezhë?!

Sali Berisha pritet që të vendosë njerëzit më të besuar të tij në listat e kandidatëve për deputetë sipas qarqeve, në vendet prioritare dhe me shanse për të qënë në Kuvendin e Shqipërisë. Një lajm të tillë e konfirmojnë burimet nga qarku i Kukësit dhe më konkretisht nga rrethi i Tropojës si dhe i Dibrës dhe më konkretisht rrethi i Matit. Bëhet fjalë për Agron Kuliçajn ish-badigardin e Berishës, njëherësh dhe ish-zv.drejtor i Përgjithshëm i Policisë së shtetit dhe njeriun e gjithë pisllëqeve të qeverisë së shkuar, aktualisht këshilltar në grupin parlamentar të PD. I cili pritet të kandidojë në qarkun e Kukësit, për shkak të rivalitetit të fortë në këtë qark, dhe për pasojë e uljes së numrit të deputetëve nga katër që ka pasë në zgjedhjet e kaluara në tre deputetë. Pritet të jetë në garë së bashku me Flamur Nokën dhe mësohet se një kërkesë e tillë është bërë nga banorët e Tropojës. Pasi Kuliçaj është nga fshati Buçaj i Tropojës dhe me urdhër të Berishës dhe kërkesë të bazës, ai pritet të jetë kandidati kryesor në qarkun e Kukësit për të marrë mandatin e deputetit. Ndoshta mund të jetë dhe në krye të listës së kandidatëve për këtë qark, duke zhvendosur Flamur Nokën drejt jugut të vendit, ku ka marrë misionin e shkatërrimit të PD dhe vënien e saj nën kontrollin e PBDNJ dhe OMONIA-s.

Kuliçi ka një sërë akuzash mbi shpinë, si grupi “çiftelia” me Arben Frrokun të akuzuar për vrasjen e komisarit Lamaj, akuzat për zhdukjen e Eduart Belegut përfaqësuesit të DARFO Albania për shkak të trafikut të minerareve dhe të naftës, si dhe akuzash të tjera deri te vrasja në momentin e arrestimit të Dritan Dajtit. Për të cilin kabllogrami i ambasadorit amerikan në informacionet dërguar në Uashington shkruan: “Kuliçaj, i korruptuar dhe informator i Dritan Dajtit”.

“…Ambasada mbetet e shqetësuar në lidhje me Agron Kuliçaj, i cili nuk është prekur nga kjo rokadë. Burimet thonë se Kuliçaj është i korruptuar dhe donatorët ndërkombëtarë refuzojnë që të ndihmojnë policinë shqiptare, për shkak të prezencës së tij. Ambasadori i ka shprehur shqetësimet e tij në lidhje me korrupsionin në nivelet e larta të policisë shqiptare ministrit (i atëhershëm) Basha, ndërsa përfaqësuesi i ambasadës në ICITAP ka shprehur shqetësimet konkrete për Kuliçajn tek Burgaj…………..

http://www.pamfleti.com/ish-badigardet-e-berishes-agron-kulicaj-dhe-besnik-murati-kandidate-per-deputete-ne-qarkun-e-kukesit-dhe-te-dibres-ish-shikasi-arben-sefgjini-ne-lezhe

Ein Gedanke zu „Agron Kulicaj, Besnik Murati, Arben Sefgjini kanditieren für die „Berisha“ Bande für das Parlament im Juni 2017“

 1. Der Murati Clan aus Kruje, Durres, wurde wieder mit eigenen Drogen Labors erwischt

  Prodhonin dhe shpërndanin drogë në Tiranë, 3 krutanë në pranga

  Postuar: 05/07/2017 – 09:14

  Tre persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, pasi iu sekuestrua 50 kg Cannabis Sativa, dhe, sipas policisë, dyshohen për shpërndarje droge në zona të ndryshme të kryeqytetit.

  Arrestimet erdhën si finalizim i operacionit të koduar “Kalaja”, ku u arrestuan:

  – Blerim Murati, 31 vjeç, banues në Krujë.

  – Dritan Murati, 29 vjeç, banues në Krujë.

  – Bashkim Mema, 41 vjeç, banues në Krujë.

  Arrestimi i tyre u bë në rrugën e vjetër Vorë – Rinas, ku droga e futur në 6 thasë u gjet në makinën tip Mercedes Benz, që drejtohej nga Blerim Murati.

  Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan:

  -50 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.
  – 2 automjete Mercedes Benz.
  – 3 aparate celularë të markave të ndryshme.

  https://durreslajm.al/aktualitet/prodhonin-dhe-shperndanin-droge-ne-tirane-3-krutane-ne-pranga

Schreibe einen Kommentar