Agron Duka, veranstaltet den ersten Partei Kongreß der PAA (Umwelt Partei)

Deutlich zusehen, das nun auch junge Leute (Familien Jubel Parteimitglieder) bei der Partei Versammlung sind und nicht Alt Kommunisten wie bei dem Vorgänger. 2 erfahrene Ex-Abgeordnete schlossen sich ihm an.

2 Ex-Abgeordnete, lange Zeit Politik erfahren, zweite Riege korrupter POlitiker treten der Agar und Umwelt Partei bei

Partia Agrare Ambientaliste event me Lidhjen Rinore: Ju mbështesim
16/09/2016

Partia Agrare Ambientaliste zhvilloi eventin e madh të parë për rininë e saj me temë “Rinia, periudha e vlerave dhe vitalitetit”. E njohur ndryshe si Lidhja Rinore Ambientaliste me një pjesëmarrje të madhe nga e gjithë Shqipëria u mblodhën së bashku për t’i dërguar një mesazh të qartë politikës shqiptare. Hergi Tabaku, Kryetari i Lidhjes Rinore, duke iu drejtuar bashkëmoshatarëve të tij tha se nga sot qeveria do ta ketë të vështirë të sillet si deri më tani me të rinjtë. (a.a/shqiptarja.com)

Agron Duka: wurde Präsident der Agar und Umwelt Partei des Alt-Kommunisten: Lufter Xhuveli

Samstag, März 26th, 2016

Das Grauen für die Internationalen: Die grossen Gangster Familien sind Kandidaten bei den Kommunalwahlen: Agron Duka bis Arben Ristani

Wahrscheinlich will Agron Duka im Mafia Syndikat des Edi Rama mitmischen, wo der Schwager Lefter Koka schon Skandal Minister ist.

Mafia Syndikat Edi Rama and Albania: Amidst relentless oligarchy and European Union integration

Agron Duka, der Pate von Shiak, wechselt wieder die Partei. Er wurde nun Präsident der Umwelt und Agrar Partei, welche praktisch keine Wähler hat, von dem Alt Top Kommunisten und Ex-Minister der Null Funktion: Lufter Xhuveli

The Environmentalist Agrarian Party (Albanian: Partia Agrare Ambientaliste) is an Albanian political party, founded in 1991.[3] The party is led by Lufter Xhuveli. Initially the party was known as the Agrarian Party of Albania (Partia Agrare e Shqipërisë), until a name change took place in 2003. It is a reformist party that supports a free market economic system.

Video e vitit 1986, Lufter Xhuveli pret Ramiz Alinë

Një video e gjate 13 minuta, tregon copëza nga programet e Televizionit Shqiptar katër vite para rënies së komunizmit në vendin më të izoluar të Europës. Filmimi bardh e zi jep sekuenca nga “revista televizive”, siç quhej edicioni i lajmeve, disa këngë të kohës për partinë dhe Enver Hoxhën, programet me filma vizatimorë për fëmijë dhe parashikimin e motit në fund të lajmeve.

Prof. Dr. Lufter Xhuveli

Former Albanian Minister of Environment, Forests and Water, Agriculture and Food

watch – Videos of Prof. Dr. Lufter Xhuveli »
read – An Interview with Prof. Dr. Lufter Xhuveli »

Ein Gedanke zu „Agron Duka, veranstaltet den ersten Partei Kongreß der PAA (Umwelt Partei)“

 1. Agron Duka zieht sich nach der Wahl NIederlage aus der Politik zurücdk, macht nun Geschäfte mit den Kriminellen aus Mazedonien, welche durch Georg Soros, dem CIA an die Macht geputscht wurden, um wie überall den Drogen Handel, die Drogen Routen in Europa z sichern, was ja Hauptgrund ist, warum in Albanien mit Hilfe der korrupten EU Gestalten keine Gesetze implementiert sind, im sogenannten Nato Land

   

  Pas largimit nga politika, Agron Duka fokusohet tek… (FOTO)

  Postuar: 05/08/2017 – 22:19

  Pasi nuk arriti të siguronte në zgjedhjet e 25 qershorit një mandat deputeti, i përfshirë në listat e kandidatëve të PD-së për qarkun e Durrësit), Agron Duka deklaroi tërheqjen nga politika.

  Dhe duket se largimi nga politika e ka fokusuar sërish Dukën tek bizneset e tij.

  Në faqen e tij në Facebook, aty ku më parë pasqyronte aktivitetet e tij elektorale gjatë fushatës, por edhe angazhimin e tij si kreu i PAA-së, Duka pa pasqyruar vizitën që ministri i investimeve të huaja në qeverinë maqedonase ka bërë në kompaninë e tij të prodhimit të vezëve, Aiba.

  “Ne nje takim me delegacionin nga Maqedonia te kryesuar nga zoti Ramis Merko Minister per investimet e huaja. Ne ambientet e kompanise aiba.Me te vertete kushte shume favorizuese propozimet per investime ne shtetin fqinje” shkruan Duka në postimin e tij.

  /portali DurresLajm/

Schreibe einen Kommentar