Der Fussball Präsident vom FC Kastrioti – Peskopje: Alban Vogli wurde verhaftet, der den Journalisten Eduard Illnica zusammenschlug

Der Präsident von FC Kastrioti Peskopje (Nord Albanien inklusive Terroristen Camps) liess in Tirana den Sport Journalisten Eduard Illnica zusammen schlagen.  Die Bericht Erstattung,  einer Schlägerei  des FC Clubs durch Eduard Illnica, in den Medien fand das Missfallen des 29-jährigen Kriminelle Alban Vogli, Fussball Präsident, des FC Kastrioti Peskopje einer Neanderthaler Gegend der Morde und des Banditentums.

Gazetari i sportit Eduard Ilnica është dhunuar në orët e vona të së hënës, në ambientet e një lokali në kryeqytet.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal në zonën e “Zogut të Zi” dhe pas ngjarjes ai ka thënë se, është dhunuar nga drejtues të klubit të “Kastriotit”, konkretisht nga presidenti i tij Alban Vogli i cili u arrestua këtë të martë nga policia.

eduart ilnica
Eduart Ilnica

Eduard Ilnica: Alban Vogli më zuri pritë dhe më dhunoi për një shkrim
Gazetari i dhunuar në një prononcim për  Report TV ka thënë se është dhunuar nga Presidenti i ekipit të Kastriotit vetëm pse ai kishte bërë një shkrim në Telesport për dhunën që ndodhi në ndeshjen mes ekipit të Korabit dhe Kastriotit vetëm pak ditë më parë.

Ilnica ka shtuar se, kanë qenë 5-6 persona që e kanë dhunuar, mes të cilëve edhe Alban Vogli. Ndërkohë që thekson se, tani është jashtë rrezikut për jetën dhe do të qëndrojë në spital derisa mjekët ta vendosin.

Për momentin jam jashtë rrezikut për jetën. Jeta është primare besoj. Për shkak të detyrës u dhunova, për një artikull që bëra në Telesport kundër dhunës që ndodhi në Peshkopi. Evidentova një rast të Presidentit të Kastriotit që godet në fushë. Ky person më zuri pritë në një lokal, më qëlloi pa asnjë lloj sqarimi dhe me të ishin mbi 5-6 persona që më dhunuan për më shumë se 2 minuta. Isha i pamundur dhe ka ardhur policia e më ka çuar në spital. Unë jam nën kontroll të mjekëve, do qëndroj derisa mjekët të më thonë që të dal nga spitali” tha Ilnica.

alban vogli
Alban Vogli

Die Schlägerei am Wochenende. Fussball gehört zu den Verbrecher Drogen Clans in Albanien, von Berufs Verbrechern, rund um die Familie des Agron und Armanda Duka, etlichen Morden, vielen Festnahmen u.a. auch weil die Kosovo Mafia sich neue Identitäten kaufte, dann wie in LAC Fussball Präsident wurde. Balkan Modell des Sports und überall ähnlich. Klientel Politik der jeweiligen Mafia und in Albanien sowieso.

Reportage: http://telesport.al/author/eduard-ilnica/

Ndeshja Korabi-Kastrioti, dhunohet në Tiranë gazetari sportiv

May 10, 2016 00:09

Ndeshja Korabi-Kastrioti, dhunohet në Tiranë gazetari sportiv

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00 në mes të Tiranës. Gazetari i “Telesport”, Eduard Ilnica është dhunuar në mënyrë barbare nga persona ende të paidentifikuar.

Mësohet se Ilnica është dërguar menjëherë në urgjencën e Spitalit të Traumës, ku i është dhënë ndihma e parë, edhe pse vazhdon të jetë në gjendje të rënduar shëndetësore, por edhe psikologjike pas kësaj ngjarjeje të rëndë dhe të paprecedentë dhune.

Burime spitalore bëjnë me dije se Ilnica ka pësuar fraktura dhe hematoma nga goditjet.

Sakaq, dëshmia e gazetarit Ilnica ka ardhur nepermjet personave qe ndodhen ne spital:

Isha duke pirë kafe me disa miqtë e mi në afërsi të Zogut të Zi. Zakonisht mblidhemi aty në mbrëmje edhe me përfaqësues të klubit të Korabit.

Pasi u largova nga lokali u drejtova për te automjeti im, por aty mu afruan disa persona dhe pa më thënë asgjë nisën të më godasin.

Njëri ndër ta ishte edhe Alban Vogli, presidenti i Kastriotit. Nuk kam pasur asnjë konflikt me ndokënd dhe nuk e di pse ndodhi kjo.

Gjithçka ia kam thënë edhe policisë”, deklaroi Ilnica, pasi kishte marrë mjekimin në Spitalin Ushtarak./SE

Ndeshja Korabi-Kastrioti, dhunohet në Tiranë gazetari sportiv

Nächste Schlägerei auf dem Spielfeld in Albanien

Pogradec dhe Dibër – Dhunë shtazarake në futbollin e kategorisë së parë

Dhunë shtazarake në futbollin e kategorisë së parë

Die neue Zukunft von Albanien und im Sport. Durch gedrehte Teenager in Mitten von Tirana

Andere jüngste Skandale und Schlägereien.
TK Technischer Direktor in Aktion : Derby in Tirana: Erinnert als ein von Interpol gesuchter Verbrecher vom Fussball Club LAC, sogar den FIFA Schiedsrichter zusammen schlug

David Muka TK Technischer Direktor schlägt Dritan Derveshi Partisan Sport Direktor! David Muka, mit 9 Beteiligten wurden verhaftet.

Kultur von Affen, gerade im Mafia kontrollierten Fussball Sport Clubs

Skandal pas derbit, rrihet stafi i Partizanit (VIDEO)
May 4, 2016 22:16

Skandal pas derbit, rrihet stafi i Partizanit (VIDEO)
Nga Arkiva

Finalja kosovare e xhudos, Kelmendi mposht Krasniqin 10.Oct
Thohir në Itali për ortakë të rinj tek Interi 09.Feb
Vllaznia, ikën Raineri, në vend të tij Zmijani 03.Mar

Pas përfundimit të takimit, Devi Muka, drejtori sportiv i Tiranës është konfrontuar fizikisht me një prej pjesëtarëve të stafit të Partizanit, duke e goditur atë me grushte.

Ky nuk ishte incidenti i vetëm në këtë takim, pasi edhe gjatë ndeshjes, drejtori i stadiumit goditi me tymuese tifozët e kuq. Menjëherë pas këtyre incidenteve, policia e Tiranës arrestoi 9 tifozë, mes tyre edhe Dejvi Mukën, drejtori Teknik i Tiranës. Sipas të dhënave zyrtare nga blute e kryeqytetit, dyshohet se Muka është përfshirë në përplasje fizike. Ndërkohë që policia ka shoqëruar drejtorin e stadiumit.

Reagimi i Partizanit

“Klubi reagon për dhunën barbare të ushtruar nga tifozët dhe drejtues të Tiranës ndaj drejtuesve tanë në përfundim të takimit Tirana – Partizani. Në ambjentet brenda stadiumit Drejtori i Përgjithshëm Dritan Dervishi dhe dy përfaqësues të tjerë të klubit janë goditur jo vetëm nga tifozë por ajo që është më e rëndë nga drejtues të klubit bardheblu drejtori teknik Devi Muka por edhe persona të paautorizuar të cilët kanë sulmuar stafin e Partizanit. Pamjet flasin qartë, por ne do ti bëjmë publike edhe me pamje të filmuara. Përfaqësues të klubit tonë mbahen padrejtësisht në ambjentet e komisariatit Nr. 2, ndërkohë që ndaj dhunuesve nuk merret asnjë masë. Klubi i kërkon të gjitha instancave kompetente organeve shtetërore, drejtësisë dhe policisë të marrin masat ndëshkuese ndaj individëve për këtë sulm vandal që ndodh në fushat e futbollit”, shkruhet ne reagimin e klubit te kuq.

Skandal pas derbit, rrihet stafi i Partizanit (VIDEO)

2 Gedanken zu „Der Fussball Präsident vom FC Kastrioti – Peskopje: Alban Vogli wurde verhaftet, der den Journalisten Eduard Illnica zusammenschlug“

 1. Zwischen dem Fussball Club Partizan und Kukes, wurde wieder ein Spiel verschoben. Man gibt Anweisung, an die Spieler das man verliert.

  Gangster Syndikat Albanicher Fussball, wo es viele Morde, Drogen Schmuggel, gab und Armando Duka ist immer noch Präsident, alle Vereine unter Kontrolle von kriminellen Clans, darunter auch Kosovo Gangster, welche neue Identitäten bekamen. Deutschland unter dem korrupten Auswärtigen Amte, US Kriminellen rund um USAID, Michal Granoff, AAEF Fund, war auch hier der Motor, als man Briegel als National Trainer stellte und von dem Schlag dieser Art von Botschaft, inklusive Visa Skandal, hat sich Albanien niemals wieder erholt.
  Prokuroria nis hetimet për video-skandalin e menaxherit Caushi

  Prokuroria nis hetimet për video-skandalin e menaxherit Caushi

  12:47, 13.May 2017 Prokuroria e Tiranës nis hetimet për Drino Çaushin, menaxherin e futbollistëve që ishte në qendër të një videoskandali të shfaqur në emisionin investigativ “Fiks Fare”, ku ai i kërkoi Emiljano Vilës të tolerojë në sfidën mes Partizanit dhe Kukësit. Policia

  Lexo më shumë

  FC Skenderbeu, UEFA Berichte, Alles wird verschoben

  http://albania.de/der-albanische-mafia-fussball-verband-wett-betrug-von-adrian-takaj-mit-dem-meister-fc-skenderbeu/

Schreibe einen Kommentar