der verhaftete „Ballist“: Ismail Morina und die „DRENICA“ Albaner Mafia mit 6 Lokalen in Augsburg

Es gibt Titel Geschichten der Kosovo Nationalisten und Mafia, wo die Dreistigkeit der Leute schon erstaunlich ist.

Gewisse Luxus Autos, dienen dem Kokain Import nach Albanien, vor allem der Hummer und getarnt sind die Banden der OK, wie im Terrorismus durch Nationalisten Gehabe, wo  vor allem von den US finanzierte Kosovo Verbrecher Clans, führend sind in Europa.
Der Kosovaren Nationalist, der frei in Europa herum reisen kann, wurde verhaftet mit 2 Pistolen vor 2 Wochen, vielen Eintritts tickets für das Fussball Spiel in Elbasan gegen Serbien. Er wollte Serben ermorden und wurde verhaftet.

Die „DRENICA“ Todesschwadronen sind auch bis heute ein grosser juristicher Fall in Europa, es gibt Verhaftungen, Urteile und Ismail Morina, hat direkte Verbindungen zu „DRENICA“ Kosovaren, die 6 Lokale in Augsburg haben, direkte CSU Verbindungen.

The KLA’s wartime Drenica Group was the source of many of Kosovo’s political leaders after the war, including former Prime Minister Hashim Thaci, who is now foreign minister.

Die Familie Seferëve, ebenso alle Nationalisten mit den Kosovo Honorar Konsul in München bekannt: Naser Idrizi. Man gibt sogar damit an, das man Seehofer kennt. Die Familie Sefereve, sind Nachbarn des Banditen Familie Jashari, im Drenica Tal, wo der Vater in der SS Skenderbeu Division war, als ganz üble Verbrecher Nationalisten Familie in Süd Deutschland, identisch wie die Nghradeta, welche auch viele Lokale in Bayern haben.

Die „Drenica“ Mafia, die Bar „Drencica“ in Durres, der Kosovo Mörder Skender und Gani Kapiti, sind eine Legende auch im Dick Marty Bericht, über den Organ Handel!

Da gibt es die einfache Frage, wie korrupt Bayerische Behörden sind, solchen Kosovo Verbrecher Banden, überhaupt eine Aufenthalts Genehmigung zugeben.

2009: Die Kosovo Todes Schwadrone um die Bar-Hotel „DRENICA“ morden nun seit 1998 weiter

Alles illegal gebaut, wie der Bürgermeister bestätigt, als erneut gemordet wurde: Vrasja në Durrës, rrëfehet pronari i bar-hotel „Drenicës“

Kumanova Terroristen mit US Pass, selber fotogrhiert für die Auftraggeber
Kumanova Terroristen mit US Pass, selber fotogrhiert für die Auftraggeber

Oder beim Unfall Mord von Sokol Olldashi tauchen die US Banditen sofort auf, mit Phantasie Nummern.

Fussball: Albanien verliert gegen Serbien 0 : 2 in Elbasan

Die USA finanzieren wie vor kurzem Kumanova erneut bewiesen hat, Albanische Terroristen, Verbrecher was hinter einem Extrem Nationalismus versteckt wird. Das zeigt sich dann bei Fussball Spielen. Zum Morden und Kopf Abschneiden, werden die Gestalten auch in Syrien eingesetzt.

Huldigung von Kumanova Terroristen zu Helden: Beg Rizajn Huldigung von Kumanova Terroristen zu Helden und Syrien Kopf Abschneiders der FSA (von kriminellen Politikern aus Deutschland ebenso finanziert): Beg Rizaj im Mai 2015

Nacionalizmi, studenti serb dhe Ballist Morina (ose dy shembuj në vend të një polemike me Andrea Stefanin)

Bedri Islami

Postuar më: 20 Tetor, 2015 tek Aktualitet

familja seferi

Në të vërtetë unë jam një njeri që i pëlqen nacionalizmi. Natyrisht, jo ai i çartur serb, që nuk mund të zbutet kurrësesi nga fjalët kalimtare të një studenti, që edhe ashtu sjell një shpresë në mentalitetin ndryshe të një brezi fqinj. E po ashtu, nuk jam e nuk mund të jem një pasues i Ballistit Morina, jo sepse është ballist, kjo është e drejta e tij; jo sepse disa nga njerëzit e politikës, majtas e djathtas, republikanë të thekur e monarkistë që nuk kanë asnjë fije gjaku monarkësh, u sulën drejt tij. Dalldia që na përshkroi pas kualifikimit të ekipit tonë kombëtar për të qenë pjesë në finalet e europianit, nuk është shenjë e dalldisë nacionaliste dhe, si kam shkruar edhe më parë, ne, si popull, pjesë e kombit, nuk jemi të shquar për nacionalizëm. As në Kosovë, ku janë shenjat më të qarta të nacionalizmit, nuk ka dalldi aq të fortë, veç asaj kalimtares. Sepse, edhe pas luftës, ku çka fituam gjatë saj po e humbasim tani, tregtia më e gjerë po bëhet pikërisht me biznesin serb; ky i fundit është i shtrirë gjithandej në Kosovë, klane mafioze serbe shpesh herë kontrollojnë pjesë të rëndësishme të vendimarrjes qeveritare në Kosovë, për të shkuar deri atje sa që, njerëz të kërkuar nga të gjitha anët si kriminelë dhe tejet të rrezikshëm, po gjejnë strehë pikërisht në Kosovë, nën mbrojtjen e biznesmënëve shqiptarë, me një fillesë e vazhdim të dyshimtë në botën e biznesit.

Pra, nuk vuajmë, sipas mendjes sime, nga dalldia nacionaliste; përkundrazi vuajmë e heqim nga e kundërta e saj.

Megjithatë, në këtë botë, secili ndërton heronjtë e tij. Disa janë të përhershëm, mbesin në memorien tonë dhe janë pjesë e mendimit dhe e jetës që bëjmë. Disa të tjerë janë të një kohe të caktuar, që duke mos qenë si Morina i armëve të fshehura në mesin e Tiranës, nuk ka pse të mos jenë një shembull që të bën të ndjehesh mirë në të gjithë atë që ndjen. Dhe nëse ka në këtë një dukuri nacionaliste, kjo nuk i bën dëm askujt, përkundrazi, i bën mirë. Shumë vite më parë, para se të niste lufta e hapur në Kosovë, poeti i shquar Xhevahir Spahiu në Zvicër, do më thoshte se “nacionalizmi i bën nder një populli të vogël” dhe kjo u bë njëra nga motot e luftës së ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Si thashë, kushdo i ngre vetë heronjtë e tij. Disa të përjetshëm dhe disa të një kohe të caktuar. Më pëlqejnë këto shumë më tepër se sa studenti serb, i cili, duke njohur e pohuar një të vërtetë, nuk është se bëhet përgjithësimi i asaj që ndjejnë bashkëmoshatarët e tij. Në jetën e përditshme ka shumë njerëz të tillë, që heshtur dhe natyrshëm bëjnë atë që e ndjejnë se duhet bërë dhe, në një moment të caktuar, bëhen pjesë e një referimi të duhur, ndoshta edhe historik.

Po sjell dy shembuj, nga dy vende të ndryshme e treva të ndryshme, për të bërë të njohur dy nga heronjtë e mi të një kohe të caktuar.

Ai është një djalë nga Shkodra, mos qofsha i gabuar në vitin e trembëdhjetë të jetës së tij, dhe për këtë nuk jam i sigurtë pasi nuk e kam takuar kurrë më parë. Mbiemëri i tij është Meshnuni dhe shokët e thërrasin shkurt, Nedi. Babai i tij, Astriti, ka qenë një sportist i njohur dhe jashtëzakonisht i vyer për qytetin tonë. E kam parë këtë djalë asaj dite kur kombëtarja jonë do të luante me kombëtaren serbe, asaj dite të rrëkeve të shiut dhe padurimit të pritjes. E kishin caktuar të përcillte futbollistët kur do të dilnin në fushë, dhe megjithëse dëshira e tij kishte qenë të përcillte Lorik Canën, i kishin thënë për Xhakën dhe kishte ndjerë gëzimin e çdo moshatari. Befas, si ndërrojnë gjërat atje thellë, dhe djalit i duhet të jetë pjesë e atyre që do të përcjellin ekipin serb. Asgjë e jashtëzakonshme. Ai e percepton drejt, por të afërmit e tij në shkallët e stadiumit, kur e shohin se në cilin kah do të të jetë, skuqen, ulin kokën, sepse kishin pritur diçka tjetër. Vetëm Nedi nuk e humb vëmendjen. Qëndron i heshtur ndërsa këndohet hymni kombëtar serb, dhe kur fillon hymni ynë kombëtar, gërsheton duart në formën e njohur të shqiponjës dhe këndon me gjithë zërin e tij hymnin tonë. Shkoqur, pa iu dridhur qerpiku dhe i sigurtë se edhe aty, në mes të atij shiu dhe tronditjes së njerëzve të tij, ai po bënte detyrën e tij të dyfishtë: Po respektonte fqinjët futbollistë, por mbi gjithçka vendin e tij, pa i fyer të ardhurit.

Për mua, ndoshta edhe për dikë tjetër, qëndrimi dinjitoz i tij, ishte më i prekshëm se sa armët në makinën e Morinës dhe kapadaillëku që i shoqëron deklaratat e atyre që duke dashur të jenë “të prekshëm” bëhen pjesë e korit të shkeljes së ligjit të shtetit të tyre, qoftë ky edhe shefi i opozitës, Basha, aq më tepër ky i fundit.

Shembulli i dytë vjen nga Kosova, por jashtë saj.

Në qytetin e Augsburgut jetojnë tre vëllezër, Iliri, Fatmiri e Fatjoni, nga fisi i Seferëve. Drenicakë, prekazali, vetëm disa dhjetra metra larg kullave të Jasharëve ngrihen shtëpitë e tyre në vendlindje. Kanë shumë vite në mërgim dhe në njëfarë mënyre janë bërë pjesë e jetës së vendasve, të cilët i anë pranuar si të barabartë, e jo rrallë edhe si njerëz me vlera të veçanta, ndonëse të rinj.

Me konsullin e përgjithshëm të Kosovës në Mynih, mikun tim të vjetër, Naser Idrizi, ishim tek ata, pikërisht atë ditë kur do të luhej edhe ndeshja e ekipit tonë kombëtar në Armeni.

Logo e famijes Seferi

Fatmiri është njëri nga vllezërit që e njoha nga afër. Nuk qëndruam gjatë, por aq sa ishte e mjaftueshme për të njohur disa gjarje të jetës së tyre, që i kisha dëgjuar edhe më parë, dhe të cilat, kur i dëgjova në veten e parë më janë dukur më të thjeshta se kur m’i kishin treguar. Ndoshta nga që ishin bërë natyrshëm.

Dy vëllezërit, Fatmiri e Fatjoni drejtojnë sot gjashtë restorante në Augsburg; vëllai tjetër, Iliri, dy të tjera. Lokali ku unë isha i ftuar, është njëri prej tyre dhe ka në brendinë e tij edhe fabrikën e prodhimit të birrës së njohur bavareze. Salla e madhe, me mbi 600 vende, ishte vendi ku bëheshin zakonisht edhe tubimet elektorale apo mbledhjet e mëdha partiake të CSU-së. Shefi i shtetit bavarez, Seehofer, ishte mik i djemve.

Logoja e lokalit është një ndërthurje mes temës bavareze të qytetit dhe flamurit tonë kombëtar. Krejt sipër është vendosur shqiponja dykrerëshe dhe kjo zgjon kureshtjen e mysafirëve, të cilët në stinën e verës bëjnë më shumë se 2 mijë vetë në ditë. Në një intervistë të gjatë, mbi gjysmë ore, në stacionin televiziv të landit bavarez, Byerische Rundfunk, djemtë flasin më shumë për Adem Jasharin, jetën e tij, masakrat që ndodhën në Drenicë, bujarinë shqiptare, e më pas për biznesin e tyre……………………

http://www.gazetadita.al/bedri-islami

rinas

Ballisti mbetet në burg, fjalët prekëse në gjyq

9 tetor 2015 – Njeriu që ngriti dronin një vit më parë në Beograd gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, ndeshjen e kthimit nuk ka mundur ta shijojë si patriot i flaktë që është, pasi u arrestua për armëmbajtje pa leje. Sot, Ismail Morina është paraqitur në Gjykatën e Tiranës, ku i është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg”.

I ashtuquajturi Ballisti, u kap vetëm një ditë para ndeshjes me armë teksa po udhëtonte në kryeqytet, së bashku me tre të rinj. Ndërkohë, për tre të ndaluarit, Denis Balla, Marin Rexha dhe Erion Bahushi, Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i lirojë.

Nga ana e tij, Ballisti ka shprehur keqardhje për situatën e krijuar, dhe tha se do ta respektojë vendimin e gjykatës sido që të jetë ai.

“Do doja të isha përballë një trupe gjyqësore serbe të mbroja interesin e vendit tim, por jam para gjyqtarit shqiptar dhe duhet të mbroj veten.

Ndiej keqardhje për situatën e krijuar. Nuk kërkoj mëshirë, nuk është në karakterin tim. Do rris dy fëmijë me ideale tërësisht shqiptare. Vendimin tuaj do ta respektoj sido që të jetë”, mësohet të ketë thënë Morina.

Ballist Morina rrezikon dënim nga 7 deri në 15 vjet burg.

http://www.durreslajm.com/aktualitet/ballisti-mbetet-n%C3%AB-burg-fjal%C3%ABt-prek%C3%ABse-n%C3%AB-gjyq

Spartak Braho besucht den Langzeit Spinner aus dem Kosovo, womit man das Niveau sieht

Spartak Braho viziton ballistin Morinaj në qeli

PicMonkey CollageAutori i dronit me flamurin “Shqipëri Etnike”, Ismail Morinaj, është vizituar sot në qeli nga kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho.

Ky i fundit mësohet se vendosi të takonte Morinën në qeli, pasi gjykata vendosi dy ditë më parë ta linte në burg, pasi u kap me dy pistoleta.

Ditën e djeshme shumë simpatizantë zhvilluan një protestë paqësore për lirimin e ballistit, duke e cilësuar si hero i Kombëtares pasi dha kontributin e tij për kualifikimin në Francë.

Morinaj ngriti dronin me flamurin e “Shqipërisë etnike” më 14 tetor të vitit të kaluar në stadiumin e Beogradit ndërkohë që luhej ndeshja Serbi-Shqipëri.

Die Licht Gestalt der Kosovaren Wissenschaften, gehört auch zu dem Verbrecher Club, wie die berüchtigte Mord und Terroristen Familie: Bytyci.

http://pashtriku.beepworld.de/files/bashkpunetoret/bedri_tahiri_1.jpg

Mentor der Verbrecher Banden, und von der Phristina Uni, wo man vor allem sich die Diplome erkaufen kann, denn Kultur Geschäft ist Mafia Geschäft, wie in Tetova ebenso. Man nennt sich halt Professor, was man sich ja selbst schreiben kann.

4 Gedanken zu „der verhaftete „Ballist“: Ismail Morina und die „DRENICA“ Albaner Mafia mit 6 Lokalen in Augsburg“

 1. das sind Schwer Verbrecher Familien, welche mit falschen Namen operieren der Bytyci Mafia und Terroristen Familie aus dem Drenica Tal. Dazu gehören oft diese Namen: Arjan Bytyci alias Kristian Morina alias Hile Joka alias HIle Morina, als dem in Haft sitzenden Mark Frroku, dem von Interpol gesuchten Agron Frroku, was weitere Falsch Namen und Identitäten sind.

  Eine der vielen Gerichtsachen rund um diese Fake Phantom Familien des Verbrechens, wobei es die Nghradeta identisch macht mit Lokalen in Deutschland.

  http://www.gjykataelarte.gov.al/web/17_pp_juridiksion_fillestar_frroku_1261.docx&prev=search

 2. Der Fussball Meister Skenderbeu, wurde entgültig von der Champion Liga disqualifiziert.

  „Skenderbeu“ suspended from Champions League
  06/07/2016
  Skenderbeu suspended from Champions League

  The Court of Arbitration for Sports in Lausanne, Switzerland, has rejected this Wednesday the appeal filed by the Skenderbeu Sport Club who challenged a verdict issued by the UEFA Court of Appeal on June 1st.

  The UEFA verdict removes their right to be part of the Champions League qualifications due accusations for tricked matches.

  Skenderbeu expected CAS to overrule the UEFA decision and give them the right to compete, without being able to secure a positive decision.

  The parties involved in the process had agreed to extend the Arbitration Procedures with a hearing session on July 4th, Lausanne, But the appeal was rejected by the CAS panel.
  http://top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=17509&ref=fp#.V34_op71GlM

Schreibe einen Kommentar