3 Sprengstoff Anschlage in Durres, rund um die Klientel Mafia der LSI Partei mit Lefter Koka und Ilir Meta

Die Anschlags Serie erregt Internationales Aufsehen in den Medien und bestätigt übelsten Klientel Politik der Albaner Mafia erneut.

Die Finanz Mafia, Europa, Berlin, Washington schweigen über diese erneute kriminelle Kartell der Klientel Politik, vor allem der LSI Partei, wo nur die Slowenische Politische FIMES, die Zustände kritisierten, der LSI Korruptions und Verbrecher Motorik wie vor 15 Jahren schon unter der Ilir Meta Regierung.
FIMES: One step forward, two steps back. Die EU und korrupte Politiker ignorieren ganz einfach diese Fakten, genauso wie seit 20 Jahren.

Ljubljana, October 6, 2014

– See more at: http://www.ifimes.org/en/8852#sthash.8zNw0o6I.dpuf

Albania Hit by Car Bomb Attacks

Im Mafia Hafen des LSI Partei, hat man nun direkt ebenso ein Auto in die Luft gesprengt. Diesmal vom Gefängniss Direktor von Fushne-Kruje (LSI Partei), wo man fragen muss was der Mann überhaupt im Hafen zusuchen hat: Arben Suloj, war 2011 Bürgermeister Kandidat der LSI für die bekannte Verbrecher Stadt: Orikum bei Vlore. Einer der 40 wichtigsten LSI Verbrecher, rund um den Frankenstein der Albanischen Politik: Ilir Meta: Made by Martin Schulz, der in jedem anderen Land im Gefängniss sitzen würde. Verantwortlich das unqualifizierte Kriminelle solche Posten erneut erhalten. Der LSI Gangster: Nasic Naco, der sich Justiz Minister nennt.

Arben Suloj, im Hafen der Mafia kontrollierten LSI Partei (Lefter Koka – Edmond Haxhinasto), einer von der Weltbank ruinierten Gegend die sich Hafen schimpft. Berufliche Qualifikation wie fast immer Null, bei diesen Gestalten.

Ein wichtiges Hoch Sicherheits Gefängniss, wo es seit 10 Jahren nur Skandale gibt und oft Kriminelle, sich die Posten kauften, auch unter Salih Berisha und den sogenannte Justiz Ministern: Bujar Nishani, Eduard Halimi inklusive Urlaubs Fahrten nach Europa, als Drogen Kuriere.

Wo wohnt der Gangster: in der Lage 1, der Rruga Taulantia, wo Non Stop illegal gebaut wird, als Verbrecher Zentrale Europas und 1 Magnet der damaligen Polizei Verbrecher schon in 1996, war das Aragosta: Dem Mafiosi Eduart Xhepa, hat man sein Fahrzeug vor dem “Aragosta” Restaurant in Durres – Currila in die Luft gesprengt 

Die einzige Frage: was macht ein Arben Sulo, im Hafen von Durres und das um 8 Uhr in der Früh, wo der Betrieb erst startet in der Regel? und sein Arbeitsplatz in Fushne-Kruje ist, ca. 45 km entfernt. Oder kaufte er sich wie Tausende andere Personen, bei der Weltbank privatisierten Mafia Sicherheit Behörde des Hafens, für nur 2.000 LEK, eine Zufahrt Karte für den Hafen, weil er im Lefter und Nard Koka Gangster Teil (ebenso Sokol Olldashi Gangster und die Kosovo Prominenz der Geldwäsche, wie der Vangjush Dako und Albanischen Diplomaten Mafia :von Thepsi, bis Spartak Braho:)von Durres lebt: der Rruga Taulantia, dem Europa grössten Ansammlungs Punkt von Mördern und Gangstern.
Über den Hafen werden mit Kinder Bekleidung aus der Türkei importiert, sogar Kokain nach Deutschland geschmuggelt und am Ost Kai, gibt es praktisch keine Kontrollen, was den Hafen verlässt. Container Geschäfte der besondern Art, wie sich nun die Internationalen sogar wundern. Der Häupling der Justiz Mafia: Nasic Maco, selbe Mafia Partei natürlich, fordert eine genaue Untersuchung und höhere Sicherheit in den Gefängnissen, welche von der Mafia Horden der Politik nun 20 Jahre kontrolliert wird.

siehe auch die Erpresungs Kartelle der Durres Mafai, welche immer im Justiz Skandal enden.

Das Nasic Naco Justiz System: Straffreiheit für die grossen Gangster auch bei Erpressung ausländischer Firmen


ab 0:27 Bei einem Attentat, taucht umgehend lefter Koka auf, was nicht verwundert, denn es handelt sich um seine Partner

Dem Immobilien Gangster Syndikat des Salih Berisha, Flamur Noka: hat man bei Durres das Auto in die Luft gesprengt

Durrës, 3 autobomba në 3 ditë: Quo Vadis Dyrrachium?!
0 49 49

DURRËS, 19 janar 2015 – Tri ditë rradhazi Durrësi është tronditur nga tre autobomba. Në të parën një biznesmen me precedentë penalë dhe 2 atentate ( me AK 47 dhe bombë të telekomandur) mbi kurriz, u plagos, kur një sasi lënde plasëse shpërtheu në veturën e tij Benz_Mercedes. Shpërthimi ndodhi në kufi të plazhit të Durrësit me Plazhin e zonës së Shkëmbit të Kavajës (Komuna Rrashbullit). Kuksiani u plagos, po gjithsesi jashtë rrezikut për jetën. Në rastin e dytë të ndodhur në mbrëmjen e datës 18 janar 2015 u hodh në erë me telekomandë një veturë Volvo në pronësi të një emigranti shqiptar në Angli. Makina ishte parkuar pranë një pallati në Sektorit Iliria në Plazhin e Durrësit. Fatmirësisht nuk pati viktima në njerëz, vetëm shkatërrim të autonjetit. Rasti i tretë ishte autobomba që plagosi rëndë Drejtorin e Burgut të Fushë-Krujës, një vlonjat prej vitesh banor i qytetit të Durrësit. Rasti i fundit ndodhi vetëm 12 orë pas autobombës në veturën Volvo. Atentati i tretë me bombë të telekomandur është më i rëndi.

Në të u synua të asgjësohej një nëpunës i shtetit, një anëtar i organeve ligjzbatuese. Atentati ndaj makinës Opel të drejtorit të burgut të Fushë-Krujës ndodhi brenda territorit të Portit të Durrësit. Kujtojmë, që territori i Portit është zonë super e mbrojtur, me mure betoni, kangjella hekuri, e mirë ndricuar, e super-survejuar me kamera me qark të mbyllur, me porta elektronike me dispozitivë sigurie më të mira se ato të instaluara në Bari, Ancona apo Trieste, madje edhe portat e elektronike në Haifa të Izraelit nuk janë shumë më modern se këto të Portit të Durrësit. Porti ruhet nga një forcë portuale e stërvitur dhe trajnuar ndër të tjera edhe nga amerikanët. Për këtë forcë portuale janë shpenzuar (në letër të paktën) qindra milionë lekë për uniforma, fuoristrada moderne Mitsubishi, dylbi speciale për vëzhgim natën e ditën, me detektorë metali të fjalës së fundit, me mjete komunikimi të radiondërlidhjes më të mira se polica e shtetit madje, madje për të me letra (fondet janë harxhuar gjithsesi) është ndërtuar edhe nëj palestër për të ruajtur formën fizike të rojeve. Kjo forcë portuale është e armatosur me pistoleta austriake Glock 19, goxha moderne. Kujtojmë, që policia shqiptare masivisht është e armatosur me pistoleta 60-70 vjecare Tokarev apo me pistoleta 50-25 vjecare Makarov. Partija e fundit e Makarovëve u importua nga Ramiz Alia në qershor 1990 nga Kina. Kjo forcë portuale në armatimin e saj ka edhe pistoleta Glock me “Picatinny Rail”, ku janë montuar pajisje me rreze kazër, që i kanë zili edhe djemtë e RENEA-s. në magazinat e forcës portuale gjen gjithshka nga mjetet jo vdekje prurëse si gazi lotsjellës, spray irritues apo “Shock Bombs” (Flash Bangs) e deri te armatimi i lartpërmendur.

Personeli i kësaj force sigurie paguhet më mirë se policët e z. Tahir, madje edhe më mirë se ata të FNSH-së, e të tjera e të tjera, megjithatë autobomba ndodhi në zemër të Portit të Durrësit. Sic duket me qeverinë Rama të Rilindjes duhet të citojmë gjithnjë e më shpesh vargjet e Rilindasit tjetër, Naim Frashëri te Histori e Skënderbeut: Nuk është palla hekuri i dheut, por krahu i fortë i Skënderbeut! Me sa duket këta Rilindasit tanë janë krahëprerë e u ka mbetur vetëm “palla’, që një zot e di se për cfarë e përdorin!

Jam plotësisht i sigurtë, që tre autobombat dhe intermexua e suksesit policor të kapjes së hasjano-durrsakëve me bomba me telekomandë do të jetë subjekti i kabllogramit të rradhës të Ambasadës Amerikane në Tiranë. Kur legenë, kriminelë ordinerë “bëjnë dasëm” me autobomba të telekomanduara në Durrës, qyteti Nr. 2 i Shqipërisë dhe porti Nr.1 i vendit, kur shpërthen bomba e telekomanduar në zemër të Portit të Durrësit, c’do të ndodhë gjatë pranverës, që po vjen, kur me gjasa xhihadistë shqiptarë dhe të huaj do të synojnë të godasin Shqipërinë anëtare të NATO-s dhe kontribuese me armë e municione kundra Kalifatit Islamik të Mosulit?!

Për të dëgjuar edhe “këmbanën” opozitare ju drejtuam z. Stafa shefit të opozitës lokale., duke i kërkuar komentin e tij për serialin e bombave të telekomanduara.

Në thelb z. Stafa, i cili ka një ekspoeriencë të gjerë në organet ligjzbatuese, u prononcua për “Dyrrah” se PD-ja publikisht, që prej tre muajsh e ka paralajmëruar një dalje të tillë jashtë kontrollit të rendit dhe sigurisë publike në Durrës. Arsyet sipas z. Stafa janë: Pushmet nga puna dhe rekrutimet pa kriter të efektivave të policisë në Durrës. Nxjerrja e Policisë së Shteti nga objekti i saj ligjor i sigurisë dhe i rendit publik drejt objektivave dytësore si prangosje e debitorëve të elektrikut apo të gjynahqarëve, që ndërtojnë pa leje edhe një avlli oborri në tokë të vet.

Z. Stafa vëren se përkeqësimi vazhdimisht i situatës ekonomike edhe në Durrës, një nga qytet e zonat më në gjendje në Shqipëri po shërben si nxitje e motivim i ngritjes së një vale të paparë krimi ordiner.

Me cinizëm mund të themi se në Durrës puna e bombave të telekomanduara u bë si me atë proverbin Italian: non c’e due senza tre! Ndihesh keq, kur mëngjesin e së hënës në kafene dëgjoje edhe batuta tipike të një gaz-marazi djegës të tipit: vë bast me tapinë e shtëpisë, që nuk mbyllet java pa një autobombë të katërt!

QUO VADIS DYRRACHIUM?!
– See more at: http://www.durreslajm.com/opinione/durr%C3%ABs-3-autobomba-n%C3%AB-3-dit%C3%AB-quo-vadis-dyrrachium#sthash.ZeAo14VS.dpuf

19 Janar 2015 – 08:29
Atentat drejtorit të burgut
Fushë-Krujë, tritol në makinë VD – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/atentat-drejtorit-t–burgut-fush–kruj–tritol-n–makin–266692.html#sthash.B9ky591H.dpuf

Ifimes: Albania: One step forward, two steps back – Skrapari Mafia Partei LSI des Ilir Meta und Lefter Koka

Nasic Naco: Klientel Politik der LSI Partei: 113 Gefängiss Mitarbeiter werden entlassen usw.


Typisches Geldwäsche Immobilien Hochhaus der LSI Mafia, direkt auf dem Bürgersteig und sogar etwas auf der Strasse gebaut. So durchgeknallt sind diese Leute und bauen wild herum, um die eigene Idiotie zu verstecken.

4 Verhaftungen im Privatisierungs Betrug, der LSI Partei Klientel, rund um den Winter Dienst in Süd Albanien

IFIMES Report: Die Energie Mafia – OSHEE MANIPULATES TENDERS IN THE ENERGY SECTOR und der Mafia General Staatsanwalt: Adriatic Llalla

Ausschreibungen werden von den alten LSI Mafia manipuliert: Albania Power Utility Accused of Fixing Tenders

Rückblick über das kriminelle Enterprise der Gefängiss Wärter unter Berisha und Nichts ha t sich geändert, denn die LSI waren ja Partner auch in der Berisha Regierung

 

21.3.2013: Gazmend Dibra: Freie Fahrt im Polizei Dienst, mit gefälschten Schul Zeugnissen und Diplomen

11 Gedanken zu „3 Sprengstoff Anschlage in Durres, rund um die Klientel Mafia der LSI Partei mit Lefter Koka und Ilir Meta“

 1. Umwelt Schutz unbekannt, solange man geschmiert wird, wie bei der AMRO Raffienerie. Ebenso bei enormen Kultur Schäden, bei einer kriminellen Restaurierung der Antiken Elbasan Brücke, wie immer durch Klientel und nicht durch FAchleute, rund um die LSI Banden

  Vijojnë paralajmërimet deri në rrezikun e heqjes së lejes së aktivitetit,ndaj kompanisë së naftës ARMO nëse nuk merr masa për të parandaluar ndotjen.
  Inspektoriati i Mjedisit pas bërjes së analizave arriti në këtë përfundim duke faktuar nivelin e ndotjes sidomos në lumin Gjanica. Ndërkohë që drejtues të kompanisë heshtin përballë këtij skandali.

  – Gazeta Telegraf – http://gazetatelegraf.com

  Përplasja dhe delitantizmi i specialistëve për hekurin edhe betonin në restaurimin e urës së Gorisës në Berat

  Posted By Gazeta Telegraf On 29/12/2014 @ 11:32 In Aktualitet,Kryesore | 1 Comment

  ura e beratit pas 1924Artan Shkreli, si këshilltar i Urbanistikës të kryeministrit, pranon që betoni është jo shqetësues në restaurimet e monumenteve të Trashëgimisë

  Gazeta “Telegraf”, në datën 24 dhjetor 2014 boton një vëzhgim me titull: “Artan Shkreli hesht para përçudnimit me hekur e beton të urës së Goricës”, duke marrë shkak nga një foto që Artan Shkreli ka publikuar në rrjetin e tij social, ku dëfton sesi restaurohet Ura e Goricës në Berat.

  Reagimi i Shkrelit

  Në vëzhgimin e saj gazeta “Telegraf”, ngriti shqetësimin si ka mundësi që Artan Shkreli hesht përpara përçudnimit që i bëhet restaurimit të urës së Goricës me hekur e beton, madje u dhanë edhe mendime të 2 specialistëve të restaurimit të monumenteve të Trashëgimisë Kulturore. “Telegraf”, i kërkoi më datën 26 dhjetor zotit Shkreli që të prononcohej për kritikën ndaj tij, duke përmbushur edhe transparencën e informimit, por edhe të gjithë të kenë mundësi të shprehen. Zoti Shkreli, për arsyet që ndoshta ai i di, heshti për ftesën e “Telegraf”, por njëkohësisht e pa të udhës që të prononcohet në një gazetë tjetër. Zoti Shkreli nuk dha asnjë argument për të rrëzuar kritikat e specialistëve ndaj përçudnimit të restaurimit që i bëhet Urës së Goricës, por në reagimin e tij, qartë Shkreli pon se ai na qenka i plotfuqishëm që të japë urdhra dhe të ndalojë gjithçka, paçka se nuk është as titullar i ndonjë institucioni të specializuar për restaurimet e monumenteve të Kulturës, por edhe drejtues i institucioneve shtetërore që të japë urdhra të tilla. Ja reagimi publik i Shkrelit: “..në momentin që m’u tha se në urën e Goricës po përdoret beton, edhe pse nuk jam i përfshirë direkt në këtë projekt, bëra bllokimin e punimeve”.

  Pyesim zotin Shkreli:Me çfarë detyre shtetërore ju i ndaluat punimet? Thjesht, siç deklaroni, si këshilltar i kryeministrit për urbanistikën? Pse heshtin IMK?

  Edhe Auron Tare kundër betonizimit

  Auron Tare, në debatin publik në Facebook, e pyet Shkrelin se çfarë do ai beton te këmba e urës. Shkreli i përgjigjet se për këtë hekur e beton ka ardhur. Mirëpo, Shkreli, pasi e pa betonin dhe hekurin në restaurimin e Urës së Goricës në Berat nuk u merakos, por përkundrazi, në reagimin e tij pohon që: “Nuk do përbënte shqetësim, sepse ishte muri mbajtës i rrugës, jo i urës, por në mendimin tonë, kjo zgjidhje është më elegante”. Duke qenë se vetë Shkreli është kontradiktor në vetveten, e pyesim: Atëherë, derisa ke këtë mendim, përse i ndalove punimet? Shkreli në reagimin e tij, duke dashur të justifikojë absurditetet e restaurimit të urës së Goricës, na informon që kanë gjetur edhe këmbën e një harku të tetë të urës dhe këtu derdhet betoni e hekuri, si mbështetës. Ndaj, ne japim edhe argumentin e Resta Gega, arkitekt, restaurator i monumenteve të Trashëgimisë Kulturore.

  Reshat Gega, arkitekt restaurator: Betoni i derdhur te ura, procedurë restaurimi e gabuar

  Reshat Gega, arkitekt restaurator: “Nga sa shihet në fotot e pjesës së urës, ku është duke u bërë një ndërhyrje me struktura betoni të derdhur e të armuar, nuk ngelet asnjë dyshim se kemi të bëjmë me një procedurë restaurimi totalisht të gabuar. Betonimi ka bërë kontakt me strukturën e murit të gurit që ka ura dhe në të njëjtën kohë, kuptohet se ky bllok betoni do të rritet në lartësi deri në atë që kanë edhe fijet e hekurit, pra edhe 1.5 apo 1.8 m mbi kuotën aktuale të sipërfaqes së betonit që duket. Arsyeja ndofta janë nisur nga ideja për të mbrojtur këmbën e urës nga erozioni i ujërave të Lumit, apo ndofta duan të stabilizojnë dhe përforcojnë themelet e saja! Për secilin nga variantet e sipërme, mënyra e zgjedhur është tërësisht e gabuar dhe në dëm të vlerave që ka monumenti. Mendoj se veprimet që do të duheshin realizuar me parë do të qenë: Pastrimi dhe plotësimi me gërmime në të gjithë perimetrin e kësaj pjese të urës, e cila me sa duket ka qenë e pa evidentuar më parë për shkak të mbushjeve nga aluvionet e lumit. Kjo do të thotë se gërmimi duhej të zinte një sipërfaqe më të madhe nga ajo që shihet në foto dhe ndërkohë të përfshinte të gjithë perimetrin e kësaj pjese të urës. Nuk është çudi që të gjendeshin edhe struktura të tjera apo gjurmë elementesh të cilat kanë të bëjnë me ndërtimin dhe historinë e urës. Në një rast të tillë do duhej që të evidentoheshin, dokumentoheshin dhe te restauroheshin. Pastrimi, dokumentimi dhe analiza e gjendjes së strukturës së murit dhe elementeve përbërës të kësaj këmbe të sapodalë të urës së Goricës. Ky proces do t’i hapte rrugën një restaurimi në detaje i elementëve përbërës të saj si; harqet-qemer, këmbët dhe shpatullat e tyre si dhe ballin dhe shpinën e këmbës. Në foto unë dalloj qartë se këmba e dalë rishtazi, në anën e ikjeve të ujërave ka pasur që në origjinën e vet një formë të zgjatuar, trekëndore në planimetrinë e saj, ashtu sikundër e kanë edhe këmbët e tjera të urës. Forma e zgjatimit me pamjen e një maje varke, aktualisht nuk ndodhet te kjo këmbë, por nga gjurmët dallohet mirë që është e prishur në një kohë të vonë për arsye që nuk dihet. Kjo pjesë e këmbës së urës është shumë e rëndësishme dhe do të duhej që minimalisht të lihet e paprekur nga ndërtime dhe materiale si betoni dhe për rastin më të mirë do të duhej të gjykohej për të bërë ndofta plotësimin e saj, natyrisht duke respektuar kriteret e restaurimit të cilat janë shtrati kryesor nga ku ndërtohet strategjia e të gjitha llojeve të ndërhyrjeve në monumentet e kulturës. Të hedhësh beton e të mbështetësh masa të këtij lloj materiali mbi një monument është absolutisht e palejueshme dhe dëmtuese ndaj vlerave që ai ka. Kjo jo për arsye subjektive apo teka të ndokujt, por sepse përdorimi i betoneve në përforcime, plotësime e çfarëdo lloj ndërhyrje në strukturat e një monumenti sjell probleme tejet të rënda në ekzistencën normale dhe vlerat e mbartura tek ai. Në rastin tonë kush e ka ideuar këtë mënyrë veprimi, duke derdhur e vendosur betone të armuara ngjitur me monumentin e ka pasur shumë gabim dhe ka bërë një dëm të pakthyeshëm. Kush e përkrah idenë dhe veprimin e bërë, ose është diletant, ose është i përfshirë nga ngasje të tjera të cila nuk kanë asnjë gjë të përbashkët me kulturën profesionale dhe logjikën e shëndoshë për mbrojtjen e monumenteve te kulturës.

  Dialogu Auron Tare-Artan Shkreli

  Auron Tare: Shkreli nuk e kuptova pse beton kaq shumë afër urës?

  Auron Tare: Shkreli e di që prej atij betoni ke shkuar po nuk e ndjek IMK këtë punë?

  Kemi të bëjmë minimalisht me një lajthitje dhe maksimalisht me fshehje me dashje të një realiteti, i cili flet për dëme konkrete ndaj vlerave që ka një monument kulture i kategorisë parë, siç është Ura e Goricës. Më ka tërhequr vëmendjen sqarimi për çështjen në fjalë ku njëherë ai mohon betonimet dhe herën tjetër nuk e quan problem betonimin, njëherë thotë se ai vetë nuk është pjesë e projektit dhe po aty bën personin që i ka në dorë të gjitha sikundër janë ndalimi i punimeve dhe vazhdimi i tyre, korrigjimet dhe idetë e reja për atë se si do të trajtohet monumenti në situatën e re dhe çdo veprim tjetër që ai do të shihte të arsyeshëm!

  Petraq Barjami


  Article printed from Gazeta Telegraf: http://gazetatelegraf.com

  URL to article: http://gazetatelegraf.com/perplasja-dhe-delitantizmi-i-specialisteve-per-hekurin-edhe-betonin-ne-restaurimin-e-ures-se-gorises-ne-berat/

  Copyright © 2012 Gazeta Telegraf. All rights reserved.

 2. Die Albaner Mafia rund um Lefter Koka hat immer Geld. Arben Suloj, wird nun nach Italien geflogen wo in einer Privat Klinik, ein Eingriff an der Wirbel Säule vorgenommen wird.

  Also eine sehr teure Arzt und Operations Reise, wo nur die Albaner Mafia, für sowas Geld hat.

  21 Janar 2015 – 12:33
  Atentati ndaj Sulojt, niset në Itali
  ndërhyrje në shtyllën kurrizore
  Atentati, dyshohet se u porosit nga burgu
  Foto/ Suloj „selfie“ nga spitali: Jam mirë! – See more at: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/atentati-ndaj-sulojt-niset-n–itali-nd-rhyrje-n–shtyll-n-kurrizore-267303.html#sthash.lE98hyMh.dpuf

 3. Wie Arben Sulojo, wurde ein Drogen Schmuggler festgenommen, identischer Wohnsitz: Rruga Taulantia, das Verbrecher Zentrum in Europa

  Durrës. Arrestohet Alban Hoxha me 45,5 gram heroinë
  0 660 660

  DURRËS, 22 janar 2015 – Drejtoria e policisë së shtetit e qarkut Durrës-Krujë njofton se, të mërkurën, më 21 janar 2015, ora 23.30, nga ana e seksionit kundër narkotikeve u arrestua në flagrancë 45-vjeçari Alban Hoxha, banues në Durrës. Blutë shpjegojnë se në orën 20.30, në lagjen nr. 1, Durrës, iu gjetën e iu bllokuan 45.5 gram heroinë.

  /th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/
  – See more at: http://www.durreslajm.com/aktualitet/durr%C3%ABs-arrestohet-alban-hoxha-me-455-gram-heroin%C3%AB#sthash.J4tgN0gx.dpuf

 4. Auf die Apotheke des Vater des Innenministers Saimir Tahiri: Bashkim Tahiri wurde ein Sprengstoff Anschlag in Tirana verübt.
  Die Grundfrage sollte aber sein: Ist der Vater ein ein ausgebildeter Apotheker, hat er eine Lizenz des Gesundheits Ministerium und ordentliche Firmen Registrierungen. 90 % haben keine Liznsen, ebenso wie bei Notaren, oder Zahn Ärzten, oft keinerlei Ausbildung, sondern max. gefälschte und gekaufte Diplome. Offensichtlich besteht die Apotheke auch in einem illegal errichteten Gebäude, was normal ist. Die meisten Anshläge haben ihren Ursprung in illegalem Bauen auf fremden Grundstücken, was die „westliche Werte Gemeinschaft“ zum Banditen Modell rund um Korruption und Betrug installiert hat. Bei Enver Hoxha gab es 4.000 Tode, die sogenannten Demokratie Bringer haben allein die 8.000 Grundstücks Morde zu verantworten, wie die total Vernichtung einer Gesellschaft, Admininstraion durch die Privatisierung und Betrugs PPP Modellen. „Failed State“ säumen den Weg, der NATO Terroristen Weltweit, mit kriminellen und korupten Partnern
  Bashkim Tahiri, Pharmacie Tirana

  Ausserdem wohnt ein hoher Polizei Beamter dort, Alfred Mani

  3 eksplozive, farmacisë së babait të Tahirit e policit, 1 çaktivizohet
  Rama:Akte terroriste, askush nuk do të na ndalë
  Merret në mbrojtje çifti Tahiri/Nis puna në farmaci
  Foto/Tritoli i tretë poshtë shtëpisë së Aneta Ramës
  Foto/ Kamerat që filmuan shpërthimin në farmaci – See more at: http://shqiptarja.com/home.php#sthash.ENCbw86d.dpuf

  A bus station, the private business of the father of the Interior Minister and the residence of a chief of police were the three targets of an explosive attack. The police thinks the three could be related. The Prosecution of Serious Crimes is investigating the terrorist acts.

   
  Der Anschlag, wo das Treppen Haus, eines alten Gebäudes beschädigt wurde.

  https://www.youtube.com/watch?v=GgtI-kF0CBA#t=38

 5. Qazim Tepshi musste 2009 die vorgeschriebene Vermögens Aufstellung abgeben, wo es zu erheblichen Ungereimtheiten kam. Angeblich hat er 12 Immobilien und erhebliche Bar Vermögen auf Bankkonten. Das Haupt Vermögen ist wie die Frachter zeigen, im Ausland und oft auf Dritt Namen registriert. Na braucht 6 Jahre, um juristisch sowas aufzuarbeiten. Albanien und seine Justiz

  Die Quazim Thepsi Super Mafia Familie muss 600.000 LEK bezahlen ca. 4.100 €, wegen falschen Vermögens ERklärungen.
  Quazim Thepsi
  2007 mit dem Slowenischen Präsidenten. In Deutschland gehen die engstedn Familien Netzwerke nach Stuttgart vor allem.

  Das ist wie ein Trinkgeld, wenn man die halbe Rruga Taulantia aufkaufen konnte, von kriminellen Banden wie Lulzim Basha, dort eine neue Tankstelle mit Caffee errichten konnte und Hochhäuser sogar kaufte.

  Ish-ambasadori shqiptar në Çeki fshehu 74 mijë euro, gjykata e dënon me 600 mijë lekë
  http://www.balkanweb.com/site/ish-ambasadori-shqiptar-ne-ceki-fshehu-74-mije-euro-gjykata-e-denon-me-600-mije-leke/

  Shpetim Thepsi, starb in Durres, bei einem Auto Unfall in 2013

  Die Familie Thepsi, wurde reich mit dem “Bürger Krieg” von 1997, weil man eine wichtige Personal Stelle im Diplomatischen Dienst, sehr viele Jahre innehatte, aber auch Botschafter in der Tschechei war. Man war gerne behilflich, bei Visa Garantien, Geschäfts Anbahnungen, gefälschten Dokumenten und wurde reich.

  Man hatte eigene Frachter, wobei die Eldoro 1, sogar in China beschlagnahmt wurde. Alban – Quazim Thepsi, eine Legende.

  Balkanblog
  Just another WordPress.com weblog
  Die “Brustel” ein Frachter der Familie Thepsi der Super Albanischen Mafia wurde in Libyen beschlagnahmt

  Das berüchtigte Drogen Netz, des Kosovaren “Dobroshi Princ” mit der Tschechischen Drehscheibe, lässt wieder mal über den Thepsi Clan grüssen. Ende 2013, wird nach der Übernahme der neuen Regierung festgestellt, das niemals eine fertige Anklage gegen Qazim Thepsi, wegen falscher Vermögens Erklärung vor Gericht kam, was allerdings nicht mehr verwundern konnte, im Drogen und Verbrecher Imperium des Salih Berisha und der Prominenz der Verbrecher Clans.

  Diesmal liegt der Frachter “Brustel” in Libyen fest, weil u.a. Alban Thepsi nicht die Heuer bezahlt hat. Die Crew hat gemeutert und will von dieser Mafia Familie nichts mehr wissen. Natürlich hat die Familie Thepsi auch eine dieser Luft Nummern Baufirmen, zum illegalen bauen. Eine ordinäre Familie, welche wie der Report von HRW beweist auf Seit 58 sogar Frauen zusammen schlagen. Eine typische Gangster Familie, welche nach Durres zuzog nach 1997 wie andere prominente Verbrecher und auch als Diplomat so seine Geschäfte machen kann und konnte.
  Ilir Gjoni
  Schutzherr der Patroni: Ilir Gjoni, damals Innenminister Geschäfts Partner von dem Deutschen Mafioso Ludgar Vollmer, der die Albaner Mafia, mit Tausenden von Visas ausstattete, für seine Bundes Druckerei Geschäfte und mit Blanco Pässen versah. Edmond Pustina ist direkt verwandt mit Fatos Nano und eng verbunden mit Gramoz Ruci.
  7. The Group of Edmond Pustina.

  The group of Edmond Pustina and “Tota” in the Fortuzi street (approximately 45 year old). Edmond Pustina is the first cousin of Nano’s brother in law, Fatos Pustina, and was convicted seven years ago on narcotics-related charges. Currently he works in Albanian Customs. In this group also participate Ilir Arbana (officer in the Customs police) and Ardian Resuli, former police chief in Saranda and Durres who currently invests his profits in construction. They keep relations with Gramoz Ruci, head of the parliamentary group of the socialist party and Ilir Gjoni, former Minister of Interior. The group works with collaborators in the Albanian Secret Services. GIS Report

  Bereits früher wurde die “Delon” (damals lief der Frachter auf Qazim Tepshi – heute Botschafter in der Tschei) in Durres beschlagnahmt wegen Drogen Schmuggel. Die Familie Thepsi hat sehr gute Beziehungen nach Deutschland, wo schon Thepsi Verwandte ausgewiesen wurden. Durch die Cooperation mit dem berüchtigten Armando und Agron Duka Clan, kombiniert mit den Koka Brüdern und der Mord und Drogen Bande um den Kosovaren “Lul” Berisha, gehören diese Leute zur absoluten Super Mafia um (Gary Kokalari. Although I still believe that Fatos Nano is a repugnant and degenerate human being) Fatos Nano.

  Drogen Handel der sogenannte Albanischen Diplomaten wie Quazim Thepsi ist so eine Art Standard Sport, besonders bei den Leuten um den Duka Clan. 2010 gab es allerdings noch keine Festnahmen, Albanischer Diplomaten, was wohl daran liegt, das man auf die grüne Liste der EU kommen will für die Visa Freiheit.

  Qazim Tepshi, war u.a. President of the Albanian Institute of Diplomatic Studies und als Top Mitglied der Kosovo Mafia auch in der Rambouillet Konferenz in 1999, die zum Kosovo Krieg führte. In Pakistan war Q. Tephi, in 2006 Botschafter, was natürlich besonders wichtig ist, weil über Pakistan die Produkte der Drogen Labors

  Im Jahre 2000, besuchten die Super Drogen Mafia mit Leonhard Duka und 2 der Thepsi Brüder das lokale Büro der DP in Durres und schlugen die Journalistin Magarita Ferro zusammen. (Bericht von HRW auf Seite 58, wobei mit Leonhard Duka, wohl der eng Verwandte Leonhard Koca gemeint ist.)

  Albania The Cost of Speech: Violations of Media Freedom in Albania
  Von Human Rights Watch page 58

  5. On September 4, 2000 the RD correspondent in Durrës, Margarita Ferro, was threatened and physically abused for about thirty minutes in her office, located inside the local Democratic Party premises, by three persons identified as Leonard Duka and two Tepshi brothers. The three attacked Ferro for reasons related to her [journalistic activity]?namely, articles she published in RD. Ms. Ferro has filed a criminal complaint against the three attackers with the Durrës police. We would like to be
  informed about the outcome of the criminal investigation into this case.
  http://www.hrw.org/reports/2002/albania/albania0602.pdf

  Ex-Kosovo Diplomat, weist auf die Ermittlungen der Staatsanwalt hin, das viele Diplomaten eine aktive Rolle spielen, beim Dokumenten Fälschen und Schmuggeln aller ARt.

  KOHA JONE
  E Marte, 05 Qershor 2007

  Bujar Muharremi denoncohet ne Prokurori

  R. Caushaj
  E Marte, 05 Qershor 2007

  Ish-kryediplomati shqiptar ne Kosove, i shkarkuar disa dite me pare nga Ministria e Jashtme, denoncohet ne Prokurorine e Tiranes per abuzime dhe shperdorim detyre. Bujar Muharremi rrezikon te merret i pandehur, nese prokuroret e krimit ekonomiko-financiar ne organin e akuzes, do te vleresojne te ligjshme shkeljet e konstatuara nga auditi i Ministrise se Jashtme, gjate nje kontrolli te ushtruar ne zyren e Kosoves. Burime zyrtare thane per gazeten „Koha Jone“, se dje ne oret e mesdites eshte regjistruar dosja e derguar nga institucioni i diplomacise ne ngarkim te ish-perfaqesuesit shqiptar, Bujar Muharremi.

  http://www.kohajone.com/artikull_print.php?idm=7507

  and
  http://balkanblog.org/2007/06/05/ish-kryediplomati-shqiptar-ne-kosove-bujar-muharremi-denoncohet-ne-prokurori/

  Gefälschte Kredit Unterlagen, für Banken Betrug: Albaniens Elite Standard

  Herr Gazmend Qesja Alles ist seit Jahren bekannt, aber erst nun erfolgt Anklage.

  Hetim djalit të ambasadorit, falsifikoi dosjen e kredisë
  » Vendosur: 02/05/2009 – 08:17
  ?

  Sektori i Antikrimit Ekonomik në policinë e Tiranës filloi dje procedimin penal ndaj të dyshuarit Gazmend Qesja, djali i ambasadorit të Shqipërisë në Malajzi. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare, të cilat thanë se ditën e djeshme ka filluar procedimi penal me akuzën falsifikim dokumentesh ndaj të dyshuarit Gazmend Dilaver Qesja, pasi nga hetimet paraprake dyshohet se ai ka përdorur dokumente të parregullta në aplikimin për marrjen e një kredia me vlerë 6 mijë euro në një bankë të nivelit të dytë në Tiranë. Personi i dyshuar sipas burimeve të policisë, është djali i ambasadorit të Shqipërisë në Malajzi, Dilaver Qesja, i cili më parë ka qenë edhe deputet i Partisë Demokratike për Krujën. Sinjali i parë për ngjarjen ka mbërritur në polici nga vetë banka, e cila kishte analizuar dokumentet e paraqitura nga i dyshuari për marrjen e kredisë. Gjatë verifikimit të dosjes së depozituar prej tij në kërkesën për tërheqjen e parave në formë kredie, specialistët e bankës kanë gjetur parregullsi dhe dyshime për falsifikim dokumentesh. Menjëherë është lajmëruar policia e Tiranës, e cila ka bllokuar dokumentet e dyshuara. Specialistët e Sektorit Kundër krimit Ekomomik kanë ekspertuar dokumentet dhe shkresat në fjalë duke arritur në përfundimin se shkresat e garancisë së paraqitur për kredinë ishin të manipuluara. Dosja ndaj djalit të ambasadorit tonë në Malajzi është dërguar për ndjekje penale në Prokurori. Organi i akuzës pritet të vlerësojë materialet e referuara nga policia dhe më pas do të marrë një vendim në lidhje me dosjen. Policia tha ndërkohë se djali i ambasadorit, i cili aktualisht banon në Tiranë është hetuar në gjendje të lirë, ndërsa mbetet në vlerësimin e Prokurorisë një vendim në lidhje me këtë çështje. Sipas të dhënave zyrtare nga policia, ky nuk është rasti i parë i ndjekjes penale për Gazmend Qesen me akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Sipas një komunikate zyrtare të Ministrisë së Brendshme, rezulton se më 22 mars 2005 rreth orës 23:00, komisariati nr.3 i policisë në Tiranë ka ndaluar shtetasin në kërkim Gazmend Dilaver Qesja, 26 vjeç, banues në Krujë. ?Ky person është ndaluar sepse dyshohet si autor i falsifikimit të dokumenteve zyrtare, vepër penale e parashikuar nga neni 191 i K.Penal?, thuhet në komunikatën zyrtare të Ministrisë së Brendshme të datës 22 mars 2005. e.d

  http://www.panorama.com.al/index.php?id=27833

 6. In Sarande hat man einem bekannten Gangster: Ilia Marini mit mehreren Lokalen, die alle illegal gebaut wurden sein Auto in die Luft gesprengt. Ihm gehört auch der Carefour Supermarkt, welche seit der Geschäftsübernahme durch die Griechische Mafia, Landesweit boykottiert werden. Zuvor gehört es u.a. dem Gangster Dritan Cela, usw.. Geldwäsche Automat für die Griechische Mafia, dem fr. Carrefour Vertreter für den Balkan, nachdem der eigene Manager vor Jahren wenige Monate nach Dienst Antritt angeblich Selbstmord machte

  26 Mars 2015 – 08:08 | përditesuar në 08:43
  Sarandë, eksploziv makinës së
  një biznesmeni, s’ka të lënduar

  Të tjera rreth shkrimit

  FOTO
  SARANDË – Një shpërthim tritoli ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në qytetit e Sarandës, ku sasia e eksplozivit ishte vendosur në automjetin e një biznesmeni. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.Ilia Marini

  Mësohet se sasia e eksplozivit ishte vendosur në mjeti tip Range Rover me targa AA 777 IN, në pronësi te biznesmenit , pronar i 3 bizneseve në qytetin jugor,
  Ngjarja është regjistruar rreth orës 04:00 të mëngjesit.

  Nga shpërthimi mjeti është shkatërruar totalisht, por ka marrë zjarr dhe është djegur dhe një pjesë e lokalit. Policia ka nisur hetimet për të identifikuar autorin dhe përcaktuar shkaqet e këtij sulmi me tritol.

  Burime nga policia e Sarandës bëjnë me dije se automjeti i pronarit të supermarketeve „Planet“, „Carefour“ dhe restorantit „Beer House“ në Sarandë, mjeti ndodhej i parkuar pranë lokalit „Beer House“ ne lagjen nr.1, që është po në pronësi të Ilia Marinit.
  – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/sarand–eksploziv-makin-s-s–nj–biznesmeni-s–39-ka-t–l-nduar-281263.html#sthash.50Mv7CgP.dpuf

 7. In Skhoder schlagen sich die Vertreter des Topalli – Copaj Mafia Clans und der LSI von Ilir Meta, um die Krankenhaus Posten. Der LSI Abgeordnete Agron Cela, fing eine Schlägerei an, um den Posten des Krankenhaus Direktors, denn die Mafia kontrolliert die Krankenhäuser sowieso

  Denoncimi: Deputeti i LSI dhe stafi i Bazhdarit rrahën drejtorin e spitalit

  Publikuar në Aktualitet
  Bëhu i pari që komenton!
  Enjte, 07 Maj 2015 17:24

  Denoncimi: Deputeti i LSI dhe stafi i Bazhdarit rrahën drejtorin e spitalit
  Kryetari i Partisë Demokratike në Shkodër, Ramiz Çobaj, ka akuzuar deputetin e LSI Agron Çela dhe kandidaten…

  http://www.kohajone.com/index.php/aktualitet/denoncimi-deputeti-i-lsi-dhe-stafi-i-bazhdarit-rrahen-drejtorin-e-spitalit

 8. man startete einmal die Fußball Karriere bei dem Mafia Fußball Club Teuta in Durres von der Hasanbeliu Familie kontrolliert, aber eng dazu gehört die Thepsi und Spartak Braho Familie

  Nun wurden Familien Mitglieder der Thepsi Familie in Firence verhaftet, Drogen Schmuggel. Guido Thepsi der Fußballer,

  Luan, Arthur und Edmond Thepsi, die Organisatoren ganzer Netzwerke, mit der Ehefrau von Spartak Braho ebenso.

  und noch einige weitere Albaner aus Durres.

  http://www.panorama.com.al/kerkoheshin-ne-firence-per-trafik-droge-dhe-organizata-kriminale-6-te-arrestuar-ne-durres-mes-tyre-dhe-futbollisti-i-kastriotit/

  Die “Brustel” ein Frachter der Familie Thepsi der Super Albanischen Mafia wurde in Libyen beschlagnahmt

  null
  Qazim Tepshi, links in 2007 beim Slowenischen Präsident! Diplomaten Mafia, welche sehr reich wurde und das eigene Vermögen nicht erklären konnte. Die Tepshi Mafia:

  Ex-Kosovo Diplomat, weist auf die Ermittlungen der Staatsanwalt hin, das viele Diplomaten eine aktive Rolle spielen, beim Dokumenten Fälschen und Schmuggeln aller ARt.

  KOHA JONE
  E Marte, 05 Qershor 2007

  Bujar Muharremi denoncohet ne Prokurori

  R. Caushaj
  E Marte, 05 Qershor 2007

  Ish-kryediplomati shqiptar ne Kosove, i shkarkuar disa dite me pare nga Ministria e Jashtme, denoncohet ne Prokurorine e Tiranes per abuzime dhe shperdorim detyre. Bujar Muharremi rrezikon te merret i pandehur, nese prokuroret e krimit ekonomiko-financiar ne organin e akuzes, do te vleresojne te ligjshme shkeljet e konstatuara nga auditi i Ministrise se Jashtme, gjate nje kontrolli te ushtruar ne zyren e Kosoves. Burime zyrtare thane per gazeten “Koha Jone”, se dje ne oret e mesdites eshte regjistruar dosja e derguar nga institucioni i diplomacise ne ngarkim te ish-perfaqesuesit shqiptar, Bujar Muharremi.

  http://www.kohajone.com/artikull_print.php?idm=7507

  and
  http://balkanblog.org/2007/06/05/ish-kryediplomati-shqiptar-ne-kosove-bujar-muharremi-denoncohet-ne-prokurori/

 9. Als die UN und OSCE Organisationen noch etwas funktionierten.

  4.45 The Prosecutor General** had been investigating the alleged corruption of a minister in Ilir Meta’s government, before Meta’s January 2002 resignation. Meta reportedly accused Rakipi of a “scandalous inability to fight crime and corruption” and of becoming a tool of Fatos Nano. [23h] President Meidani approved the dismissal of the General Prosecutor on 25 March 2002.
  Rakipi maintained that his dismissal was politically motivated because he had been investigating accusation of corruption against politicians. Theodhori Sollaku replaced him. [32i

  http://www.unhcr.org/home/RSDCOI/40290ae84.pdf

 10. Die Aragosta Mafia, illegal gebaute Hotels


  Veröffentlicht am 17.04.2014

  DURRES- Shpërthehet me eksploziv një automjet në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00 të mëngjesit në lagjen numër 1 të qytetit bregdetar. Automjeti dyshohet se i përket, Eduart Xhepa, 43 vjeç, pronarit të një hoteli pranë bregdetit, dhe në momentin e shpërthimit ndodhej i parkuar përpara hotel „Aragosta“.

  Sipas policisë të mbërritur në vendngjarje, lënda eksplozive ishte vendosur në motorin e mjetit, është tip „Volkswagen“ me targa TR 2137 R. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka të lënduar.

  Burime nga grupi hetimor bëjnë të ditiur se ende nuk ka njnë pistë zyrtare për të zbuluar autorët dhe shkaqet e ngjarjes. Dyshohet për shkak të konkurencës, por nuk përjashtohet edhe mundësi e borxheve të pashlyera.

  Deri tani policia ka shoqëruar mbi 7 persona, të cilët janë marrë në pyetje së bashku me njerëz të njohur të biznesmenit dhe dëshmitarë okularë. Burime nga policia bëjnë me dije se janë marrë kamerat e sigurisë të objekteve aty pranë për të gjetur gjurmë të autorëve.

  Sipas policisë hetimi është i vështirë pasi kemi të bëjmë me një shpërthim me komandim në distancë. Ndërkohë nga shpërthimi nuk kanë pësuar dëmtime të tjera, ndërsa sipas hetimeve paraprake sulmi ndaj biznesmeit duket si një paralajmërim.

  Ndërkaq grupi hetimor, vazhdon hetimet për zbardhjen e ngjarjes, si dhe identifikimin dhe kapjen e autorëve të vendosjes së lëndës eksplozive.

  Kategorie
  Unterhaltung

Schreibe einen Kommentar