28 streng geheime Polizei Dokumente sind aus dem Innenministerium verschwunden, noch unter Samir Tahiri

28 Dokumente: mit staatlichen Informationsdienst, der Staatsanwaltschaft und internationalen Partnern aus dem Tresor an der Generaldirektion der Polizei fehlt.

Wahrscheinlich hat direkt Samir Tahiri, die Dokumente gestohlen, denn wer hatte zu dem Tresor Zugang. Alles normal in Albanien:

Angebliche Italienische Dokumente der Staatsanwalt, welche Samir Tahiri entlasten sollten, waren gefälscht, wie Journalisten, welche nach Catania Reisen, mit dem Präsidenten der Anwaltskammer sprachen und sich betätigen liessen.

 

Samir Tahiri, legte am 24. Oktober gefälschte Italienische Dokumente vor, das gegen ihn keine Untersuchungen der Italienischen Staatsanwalt laufen. Damit erreichte er mit Hilfe des Edi Rama, das er seine Immunität behielt.

Experten enttarnten das Dokument, nun als Fälschung und per email werden solche Dokumente sowieso nicht verschickt.

Aber Top Channel zeigte heute, wie er 3 italienische Rechtsanwälte kontaktiert (in Catania) woher das Dokument angeblich stammt. und nach der Richtigkeit dieses Dokuments gefragt hat. Nach den dreien kann das Dokument nicht original sein, weil es einige Kennzeichen fehlt, Republik oder Barcode-Emblem.

Çfarë thoshte Tahiri më 24 tetor me dokumentin që Top Channel e cilëson të falsifikuar

Urteil: die IT Expertin des Militär Geheimdienstes AISM, hackte in 2014 den NATO Computer und kopierte alle Daten

Tahiri merr me vete “dosjen sekrete” të policisë

 

 
Postuar në 08 Prill, 2017 10:58

Prej disa ditësh prokuroria ka nisur hetimet në lidhje me një referim që është kryer nga një drejtori e posaçme në Ministrinë e Brendshme. Bëhet fjalë për zhdukjen e disa dokumenteve që janë klasifikuar si sekret. Dyshohet se janë 28 dokumente, midis tyre shkresa zyrtare të komunikimeve të Policisë me Shërbimin Informativ Shtetëror, Prokurorinë dhe partnerët ndërkombëtar, janë zhdukur nga kasaforta pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë.

Dhe pse ende nuk ka një datë zyrtare të zbulimit të zhdukjes së raporteve dhe Prokuroria deklaron se prej 10 ditësh kryen hetime, kjo ngjarje përkon me fund marsin kur ish-ministri Tahiri i dorëzoi detyrën ministrit të ri. Hetimet për këtë ngjarje po kryhen nga drejtuesi i prokurorisë së Tiranës Petrit Fusha, ndërsa oficerët e policisë gjyqësore kanë sekuestruar procedurën e administrimit të kasafortës, raporton gazeta Shekulli.

Në fakt, alarmi për zhdukjen e dokumenteve e dha ish-kryeministri Sali Berisha, dy ditë më parë, ndërsa ditën e djeshme Prokuroria e Përgjithshme pranoi nisjen e hetimeve, por nga ana e Ministrisë së Brendshme nuk ka pasur asnjë reagim zyrtar në lidhje me çka përfaqësonin këto dokumente dhe se në çfarë kohe dyshohet se ka ndodhur zhdukja, nëse vërtetë ka ndodhur diçka e tillë. Berisha denoncoi në FB se në këtë skandal janë përfshirë kreu i Krimeve të Rënda, Ardian Cipa dhe ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, por sipas kallëzimit të SHBÇA ende nuk ka një emër konkret të personit përgjegjës.

 

Add new comment

 

6 Gedanken zu „28 streng geheime Polizei Dokumente sind aus dem Innenministerium verschwunden, noch unter Samir Tahiri“

 1. Monika Kryemadhi, wird direkt den Ex-Innenminister Samir Tahiri beschuldigen, das er Autos von Drogen Händlern benutzte, wo Ilir Meta, Edi Rama, ja schon alte Drogen Boss Erfahrungen und Partnerschaften vor 17 Jahren hatten

  http://www.gazetatema.net/2017/06/01/monika-kryemadhi-ne-sulm-frontal-rama-ska-leje-qarkullimi-tahiri-makinen-ia-dha-trafikanteve/

  In den Kommentaren wird gefragt, warum die LSI nicht die Regierungs Partnerschaft aufkündigte

  Deshalb wurde der Justiz Minister Ylli Manjani entlassen, weil er das Thema auf die Tagesordnung setzte, Edi Rama sich weigerte, darüber zu sprechen, über seine Drogen Netzwerke aus DEutschland und von der EU erneut finanziert in einem Mega Betrug rund um Infrastruktur Projekte, wie unter Berisha.“Timoni i qeverisë”, Kryemadhi: Rama s’ka patentë, makina e Tahirit në pronësi të trafikantëve (Video)

  Mona

  Gjatë takimeve të zhvilluara me mbështetësit e PS në mbarë vendin, kryeministri Rama ka përdorur shprehjen se “nuk mund t’i jepet makinës me dikë në prehër”. Me këtë shprehje, kryeministri ka dashur të thotë se e do timonin ta drejtojë vetë, dhe jo me dikë tjetër, duke iu referuar bashkëqeverisjes me LSI. Por përgjigjën për këtë ia ka dhënë sot, deputetja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nga studio e “News24”. Në rubrikën “Opinion”, Kryemadhi tha se kryeministri Rama ka probleme me lejen e drejtimit të mjetit.

  Sakaq, deputetja e LSI është ndalur edhe tek e njëjta batutë e përdorur nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, për “timonin e qeverisë”, duke i kthyer edhe atij përgjigje.

  “Kjo figura letrare me timonin nuk më pëlqen, është bërë bajate. Rama ka probleme me lejen e drejtimit të mjetit, s’ka patentë. Le të mësojë si drejtohet makina njëherë e ta shohë sesa e vështirë apo e lehtë është. E dëgjova edhe Tahirin që e bëri një batutë të tillë në një takim. Por Tahiri nuk ka probleme me lejen e drejtimit të mjetit, por me pronësinë e makinës. Makina në pronësi të tij është përdorur nga disa trafikantë”, tha Kryemadhi.

  E pyetur nëse LSI po mendon të këmbejë vendet me PD-në, nisur nga akuza ndaj Tahirit për pronësinë e automjetit të tij dhe përse nuk ka folur më parë për këtë çështje Kryemadhi tha se atëherë nuk ishte zv.kryetare partie.

  “Kjo është edhe arsyeja që ne jemi sot këtu në këtë situatë politike, që ne e shikojmë të paqartë. Jo vetëm të dobët ekonomikisht por edhe të paqartë politikisht. Ne nuk jemi treguar shumë të drejtpërdrejt me qëndrimet tona, ndoshta edhe për arsye politike. Kujtojmë ligjin për arsimin e lartë. Ne u bashkuam me PD-në që nëse nuk do pranoheshin aktet kushtetuese do ta çonim ligjin në Kushtetuese, asnjë prej nesh nuk e mbajti fjalën”, tha Kryemadhi duke shtuar se nëse LSI do të vinte në qeveri do ta ndryshonte dhe plotësonte këtë ligj për t’i dhënë fuqizim universiteteve publike.

  http://boldnews.al/2017/06/01/timoni-qeverise-kryemadhi-rama-ska-patente-makina-e-tahirit-ne-pronesi-te-trafikanteve-video/

 2. Vize Innenminister, ein Vorbestrafter des Ilir Meta: LSI wieder mal, Ilir Marko wurde heute gefeuert und entlassen! Alles wird vertuscht wie in Deutschland.
  .
  Ilir Marko sandte dem Gangster Samir Tahiri, eine sms, erinnerte auch an ein Internationales Schreiben mit Ultimatum was Samir Tahiri stahl mit anderen geheimen Dokumenten.


  http://shqiptarja.com/home/1/sms-fyese-tahirit-rama-shkarkon-zv-ministrin-e-lsi-426237.html
  und
  http://balkanweb.com/site/lajm-i-fundit-rama-shkarkon-zvministrin-e-brendshem-qe-akuzoi-ashper-saimir-tahirin/

  Ilir Marko hat ohne Zweifel Recht, der Druck der Internationalen mit dem kriminellen Enterprise im alten Stile von 2004-2005 war massiv, warum er gehen musste.
  Former vice minister reveals who spied on Tahiri and why Rama fired his interior minister
  16:13, 22/06/2017

  Former Interior Minister Saimir Tahiri accused the Socialist Movement for Integration (LSI) and its former chairman Ilir Meta for their role in the electoral campaign.

  Tahiri also said LSI spied on him through his deputy, which was appointed from Meta’s party. The former minister alleged his deputy Ilir Marko put a bug in Tahiri’s office.

  Marko has responded immediately, telling the truth not only for the bug but also for Tahiri’s dismissal. The former deputy minister says Premier Edi Rama was forced to fire Tahiri after the pressure from the international partners, who were the ones who really spied on him.

  Marko writes that, if Tahiri wants to know the real reason behind his dismissal, he must ask Rama about the ultimatum letter sent to him by the international partners.

  “Poor you, it wasn’t necessary for me to spy on you, because that’s what the specialized services did and, after being convinced for your deeds, they recommended their dismissal”, Marko writes in his Facebook page as a response to Tahiri’s allegations. http://www.syri.net/politike/74388/foto-zbardhet-mesazhi-saimir-tahiri-u-shkarkua-nga-presioni-i-nderkombetareve/?gjuha=En

 3. Alle Dokumente, rund um den Habilaj, Clan, andere grosse Verbrecher Clan wurden gelöscht und von Tahiri mitgenommen. Identisch was Salih Berisha Ende August, Anfang September 2013 machten, als man u.a. das Durres Gericht aufsuchte, dort alle Akten mitnahm, welche Berisha Leute belasteten

  Regierungs Skandal: der Vetter von Ex-Innenminister Samir Tahiri wurde in Italien verhaftet: „Moses Habilaj“: 3,5 Tonnen Drogen nach Sizilien
  http://albania.de/regierungs-skandal-der-vetter-von-ex-innenminister-samir-tahiri-wurde-in-italien-verhaftet-moses-habilaj-35-tonnen-drogen-nach-sizilien/
  http://www.syri.net/politike/102136/denoncimi-ja-si-rama-po-i-jep-kohe-tahirit-te-fshije-provat-e-krimit/

  1. Dokumenten Fälschungen des Samir Tahiri, seines Vaters, der eine Phantom Apotheke in Tirana hat, mit extrem wenige Umsatz, weil 90 % der Apotheken, keine Lizenz haben, Geldwäsche betreiben.

   Von 2 Orts ansässigen Polizisten kaufte der Vater von Samir Tahiri, für nur 8 % (30.000 €) des realen Wertes (400.000 € ein See Grundstück 2.600 qm: normaler Preis wäre 200 € pro qm für diesen Oliven Hain), bei am See bei Sauk, wo man davon ausgeht, das es ein Geldwäsche Geschäft ist. Gefälschte Besitz Urkunden in diesem Falle. Der Vater ein angeblicher Apotheker, ist zur Krankenhaus Behandlung in Deutschland im November 2017, weil alle Verbrecher sich in Deutschland ansiedeln, inklusive der Familie des Generalstaatsanwaltes Adriatik Llalla, Hekuran Hoxha, Ilir Meta nahe Banden und der Kosovo Mafia.
   Denoncimi: “Si po i pastron paratë babai i Saimir Tahirit”
   Postuar më: 13 December 2017 21:13

   Sali Berisha deklaroi se babai i Saimir Tahirit, Bashkim Tahiri, pastron para dhe bën evazion fiskal.

   Sipas një denoncimi të ardhur në adresë të ish-kryeministrit, Bashkim Tahiri ka blerë një tokë tepër të shtrenjtë në zonën e Liqenit Artificial, por në letra rezulton se ajo është blerë për rreth 30 mijë euro.

   Sipas denoncuesit, vlera e kësaj toke është rreth 400 mijë euro dhe ai pretendon se qytetarët pranë asaj zone e dinë se prona është shitur në mënyrë fiktive me atë çmim.

   Për më tepër, shitësit e tokës janë dy policë, domosdoshmërisht një herë vartës së Saimir Tahirit.

   Qytetari që denoncon është i bindur se nëse për këtë shitje nisen hetimet, gjurmët do të çojnë tek babai i Saimir Tahirit.

   25158224_918284571665784_2475535014127940075_n

   Statusi i plotë i Sali Berishës:

   Qytetari dixhital denoncon Bashkim Tahirin, te atin e Saimir Trafikut per larje parash dhe evazion fiskal!
   Lexoni mesazhet e qytetarit dixhital! sb

   “Kjo eshte nje pasuri e blere nga Bashkim Tahiri per rreth 30 mije euro sic e shikoni edhe ne kartelen e pasurise .Pra 2600 m2 i bie ta kete blere per 11.5 euro.‪Pra 2600 m2 i bie ta kete blere per 11.5 euro m2 Kjo eshte nje pasuri e blere nga Bashkim Tahiri shtrihet ne faqen e shpatiti te Liqenit Artificial dhe eshte per rreth 30 mije euro sic e shikoni edhe ne kartelen e pasurise dy policve ne Sauk

   Prona per te cilen po flasim eshte ullishta ne kodrat e Saukut e cila shikon nga diga e liqenit artificial dhe shikon te gjithe Tiranen dhe cmimi i tregut aty eshte minimalisht 200 euro m2.

   Shitesit te cilet jane ne kartelen e pasurise Jeton dhe Sazani jane dy police nga Sauku.
   I gjithe Sauku e di se prona eshte shitur rreth 400 mije euro por kane bere shitje fiktive per rreth 30 mije euro per te lare parat dhe evazion fiskal……………………

   http://www.mapo.al/2017/12/denoncimi-si-po-i-pastron-parate-babai-i-saimir-tahirit/1

   Samir Tahiri, legte am 24. Oktober gefälschte Italienische Dokumente vor, das gegen ihn keine Untersuchungen der Italienischen Staatsanwalt laufen. Damit erreichte er mit Hilfe des Edi Rama, das er seine Immunität behielt.

   Experten enttarnten das Dokument, nun als Fälschung und per email werden solche Dokumente sowieso nicht verschickt.

   Aber Top Channel zeigte heute, wie er 3 italienische Rechtsanwälte kontaktiert (in Catania) woher das Dokument angeblich stammt. und nach der Richtigkeit dieses Dokuments gefragt hat. Nach den dreien kann das Dokument nicht original sein, weil es einige Kennzeichen fehlt, Republik oder Barcode-Emblem.

   Çfarë thoshte Tahiri më 24 tetor me dokumentin që Top Channel e cilëson të falsifikuar

   Më 24 tetor, Saimir Tahiri doli në një konferencë për shtyp dhe nxorri një dokument të cilin e sillte si provë se nuk po hetohej nga Prokuroria e Katanias.

   Tahiri u shpreh se i kishte nisur kërkesë italianëve për t’u informuar nëse ishte në hetim për akuzat si i përfshirë në trafik droge apo jo, dhe shtoi që përgjigjen e kishte marrë për 48 orë.

   Por, sot Top Channel tregoi se si kishte kontaktuar 3 avokatë profesionistë italinë dhe i kishte pyetur për vërtetësinë e këtij dokumenti. Sipas të treve, dokumenti nuk mund të jetë origjinal pasi i mungojnë disa shenja identifikuese, si psh. stema e republikës apo barkodi.

   1 muaj e gjysëm më parë kur tundte dokumentin para kamerave, Tahiri luante rolin e viktimës kur thoshte se si ka mundësi që Prokuroria e Katanias nuk ka asnjë detaj që të nisë procedimin penal ndaj tij, ndërsa Prokuroria jonë për 48 orë kërkoi arrestimin e tij.

   “Prokuroria e Katanias nuk ka gjetur asnjë detaj që të nisë një procedim penal ndaj meje, por si ka mundësi që prokuroria jonë, me letra, brenda 48 orëve kërkoi arrestimin tim?”

   Ish-ministri i Brendshëm mohonte se ishte ai “Saimiri” që përmendej në përgjimet e Moisi Habilajt.

   “Aty flitet për një Saimir që ka kamiona. Unë nuk mund të isha edhe bosi edhe shoferi i bandës” është shprehur Saimir Tahiri më 24 tetor. ©LAPSI.AL

Schreibe einen Kommentar