Drogen Baron: Gëzim Çela, Sohn eines hohen Polizei Direktors unter Salih Berisha, wird gesucht

Vor über 10 Jahren schon bekannt, aber geschützt, von einer kriminellen Polititik, finanziert auch von der EU und Deutschland

 

„Drogenbaron, in Wahlkämpfe verwickelt“, verrät Artan Hoxha, wer der Anführer einer der Gruppen ist, die von der Polizei angegriffen wurden

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (3)

 • joker
  Okt 26, 2023., 14:33 •

  Kosovo, Top Mafia mit 16 Appartments, 27 Bankkonten eine rein kriminelle Familien Bande, auch bei Drogen Schmuggel bis Belgien, Kadaster Chefs der Neuzeit E-TJERA "They went to the office", details from the arrest of the former director of the Durra Cadastre Politiko 2023-10-26 11:17:58 The former director of the Durrës Cadastre, Rajmonda Dashi, was arrested today by order of the Special Prosecutor's Office. Journalist Klodiana Lala has given details of her arrest. She said that Dashi was arrested in the office and their cell phone was also seized. Lala says that it is about the issue of property alienation three years ago, when she worked as the director of the Durrës Cadastre. "Rajmonda Dashi, according to the data, it turns out that she worked in the Kamëz Vorë directorate. It is about a case that started three years ago and it is about the alienation of properties at the time when she was the director of the Durrës Cadastre. It is learned that they also confiscated his mobile phone. There is still no reaction regarding this exit, but it is learned that the officers have informed her inside her work office. They confiscated his cell phone and then stopped him ," said Lala. https://politiko.al/english/e-tjera/i-shkuan-ne-zyre-detaje-nga-arrestimi-i-ish-drejtoreshes-se-kadastres-du-i494352   Raimonda Dashi Nga Sokol Dema Ndihmoi trafikantët të pastronin paratë, 'arrest shtëpie' për ish-drejtoreshën e Kadastrës së Durrësit, 'arrest me burg' për dy vëllezërit! Sekuestrohen 16 apartamente e 27 llogari bankare Ish-drejtuesja e Kadastrës së Durrësit, Rajmonda Dashi, është vënë nën masën e sigurisë “arrest në shtëpi” me urdhër të SPAK për shkak të përfshirjes së saj në pastrim parash me një grup kriminal që aktivitetin e ka pasur jashtë shtetit. SPAK sekuestron 49 pasuri

  • Insider
   Apr 30, 2024., 15:20 •

   Bau Polizei Chef von Kurbin verhaftet, er hat geduldet, das der Drogen Boss;

   Gëzim Çelës  illegal Bauen lassen

   Arrestohen zyrtarët e IMT-së Kurbin, lejuan ndërtimin pa leje të kompleksit të Gëzim Çelës në Patok! Sekuestrohen 13 subjekte që vidhnin inertet e lumit Mat Gezim Çela dhe Royal Blue

   Arrestohen zyrtarët e IMT-së Kurbin, lejuan ndërtimin pa leje të kompleksit të Gëzim Çelës në Patok! Sekuestrohen 13 subjekte që vidhnin inertet e lumit Mat

   Hetimet u ndërmorën pas indicieve në gjykate të një i moshuar që po bënte shtesë dhe në seancën gjyqësore ka deklaruar se ndërhyrja e tij ishte mjaft e vogël krahasuar me atë qe po ndodhte në zonë. 13 subjekte që merrnin inerte në lumin Mat janë vënë në sekuestro preventive, pasi kanë rezultuar pa dokumentacion dhe hetimet u përqëndruan tek inspektorët që nuk kanë kryer kontrollin.   Attentat Gangster aus Elbasan wurden festgenommen [caption id="attachment_2951" align="alignnone" width="203"] Mafia Bürgermeister Sejdini von Elbasan, Taulant Balla[/caption]

   U arrestuan për atentatin e dështuar ndaj Otit të Elbasanit, SPAK kërkon pushimin e hetimeve për miqtë e Erjon Alibejt

   U arrestuan për atentatin e dështuar ndaj Otit të Elbasanit, SPAK kërkon pushimin e hetimeve për miqtë e Erjon Alibejt

   Arsen Preçi dhe Arben Spahiu

   TIRANE- Prokuroria e Posaçme ka kërkuar pushim të hetimeve për Arsen Preçin dhe Arben Spahiun,  të dy janë njohje e afërt e Erjon Alibejt, të cilën u arrestuannë shkurt të 2023 në Elbasan pasi policia kishte dyshime se do të kryenin një vrasje me pagesë.
   Arrestimi i tyre erdhi pasi punonjësit e pastrimit gjetën një armë zjarri pistolete në lagjen 'Emin Matraxhiu' dhe në kërkim të gjurmëve prokuroria zbuloi një makinë tip “BMW X6” e vjedhur dhe mbushur me 3 automatikë dhe një pistolete dhe dy bidonë me benzinë. Arrestimi u krye pasi dyshohej se do të vrisnin Elton Kilën, njohur si Oti i Elbasanit.
   https://shqiptarja.com/lajm/u-arrestuan-per-atentatin-e-deshtuar-ndaj-otit-te-elbasanit-spak-kerkon-pushimin-e-hetimeve-per-miqte-e-erjon-alibejt

 • Im Kosovo, wurde der Drogen Baron: „Gezim Cela“ verhaftet – Marina Durres – Albanien
  Dez 08, 2023., 20:28 •

  […] Drogen Baron: Gëzim Çela, Sohn eines hohen Polizei Direktors unter Salih Berisha, wird gesucht […]

Wird geladen
×