Die grösste Terroristen, Drogen Organisation der Welt: die Kurdischen MEK Terroristen in Tirana, feiern das „Newroz“ Fest in Tirana

Mit Hilfe von vollkommen korrupten US Politikern, wie Hillary Clinton, Tom Bolton, Rom Ridge, wurde die grössten Verbrecher Gruppe der Welt (die MEK Terroristen) 2012 von der Internationalen Terroristen Liste genommen und operieren schon in Deutschland. Lobbying für kriminelle Clans, ist heute eines der Hauptgeschäfte einer korrupten Demokratie Politik Klasse. Auch diese Terroristen, gebrauchen 2-3 Identitäten in Albanien, um in Europa frei operieren zukönnen, was jedes Sicherheits System sabotiert. Eine uralte CIA Terror Organisation, welche im Iran mordet und Anschläge verübt. Unter dem Schutz von Saddam im Irak, Jahrzehnte.

Wer ist der Mann, dem die USA die Zuständigkeit für Afghanistan und für die irakische Opposition übertragen haben?  Zalmay Khalilzad
Sondergesandter für islamischen Terror
Zusammengestellt und kommentiert von Jared Israel
[1. März 2003]

Direkte US und Deutsche Partner, welche man gekauft hat. Direkte IS Partner: ISIS supporter Maryam Rajavi attacks Obama from French parliament

In Deutschland verkauft man das dann als „Kampf gegen Terrorismus“, wo man vor aller Augen Partner ist.

Wo Saudi oder MEK Terroristen sich einfach jeden Politiker kaufen können.

مزدور مریم رجوی و اربابان صهیونیست UANI, Joe Lieberman and the MEK (Mojahedin Khalq)

Intercept: MEK Has All Trappings of Totalitarian Cult

A recent article in The Intercept describes the Mojahedin-e Khalq (MEK) as a “totalitarian cult,” loved by US foreign policy hawks. Only recently, a former FBI director and US Senator John McCain visited the MEK in exile in Albania.

Wo viel Geld ist machen viele mit, sogar der Katholische Kardinal, denn Geld ohne Ende hat die älteste Terroristen und Verbrecher Organisation der Welt

Vize Innenministerin Elona Gjebrea, darf auch kostenlos essen beim Fest. Erhält mit Sicherheit genügend Bestechungsgeld, das nun die Shopping Tour ansteht.

It is known that over the past three years, the MEK have already developed relations with criminal gangs and corrupt government officials.

Newroz Fest Albanische Experten und Medien warnen vor der US finanzierten Terror Organisation MEK in Albanien

Immer dabei der vorbestrafte Drogen Boss: Fatmir Mediu, Berufs Betrüger: Lobbyist der MEK und der kriminellen US Politiker

Manipulation und Lügen: http://www.heise.de/tp/bild/43/43237/43237_1x.jpg
Fatmir Mediu, Dr. Fatmir Mediu, Franz Jung. Agron Duka,

 

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cultMassoud Khodabandeh, Huffington Post: Can Albania Meet its Obligations and De-radicalize an Influx of Terrorists into Europe? 

und Warum die US Ratten nach Tirana kommen: man will die Kurdischen – Iranischen MEK Terroristen in Tirana auf 2.000 aufstocken

Promotet von vollkommen korrupten CDU Politikern, der Kurdische  Barzani Verbrecher Clan, direkt von Steinmeier, mit illegalem General Konsulat in Berlin.

Die CDU erneut vorneweg, wenn man Langzeit Kriminelle Drogen- Mord- und Waffen Clans nach Deutschland holt und hat auch hier Namen und immer der Durchgeknallten Kaste des Hirnlosen Nichts aus NRW: Julia Klöckner, wo die Kurdischen Verbrecher Clans, dann ungehindert in Deutschland einreisen können. Bei Geschäften rund um Waffen, Morden, die verrottete Lügen Partei CDU immer dabei.

Julia Klöckner: Ms. Batul Soltani and Ms. Homeyra Mohammadnejad from Iran-Zanan association met Ms. Klockner in the “Landtag” building.
Julia Klöckner: Ms. Batul Soltani and Ms. Homeyra Mohammadnejad from Iran-Zanan association met Ms. Klockner in the “Landtag” building.
(Saddam used Rajavi in the massacar of Iraqi Kurds)

(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

Also read:

Rajavi/ Saddamists stranded by European Parliament losses

2015/07/16 by Iran Interlink

Takimi super sekret i opozitës iraniane në Tiranë

March 20, 2017 20:15
http://www.gazetadita.al/takimi-super-sekret-i-opozites-iraniane-ne-tirane/
Takimi super sekret i opozitës iraniane në Tiranë

Me një super organizim, në kushtet e sekretit total, 3.000 anëtarë të opozitës iraniane MEK, të cilët ndodhen në Shqipëri, festuan në Tiranë vitin e ri Persian, i njohyr ndryshe si Novruzi.

Fillimisht ata shprehën në shqip mirënjohjen për mikëpritësit shqiptarë, të përfaqësuar nga figura të njohura të politikës si Pandeli Majko, Fatmir Mediu dhe Elona Gjebrea, të brohoritur si sulltanë për Novruz.

Gjithashtu, në këtë event ra në sy prania e kreut të Kishës, si shenjë se 3.000 iranianët e mbledhur ishin kundërshtarë të regjimit të ajatollahëve.

Por ajo që e ktheu atmosferën në entuziazëm ishte liderja e rezistencës iraniane. Maryam Rajavi, e cila jeton në Francë, prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri për t’u kujdesur për të organizuar këtë megaevent, që nga përmasat mund ta kenë zili partitë politike shqiptare.

Në fakt, frika kryesore e regjimit të ajatollahëve është pikërisht që ky entuziazëm mund të krijojë një parti të fortë politike, sidomos me mbështetjen e komunitetit ndërkombëtar.

Three members of the Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Central Council defect the group in Albania

“Sot, Ajatollahu Khamenei përballet me tre vështirësi të mëdha: së pari, nga frika e rezistencës së popullit iranian; së dyti, nga politika amerikane në rajon, e cila ka alarmuar seriozisht regjimin; dhe së treti, dilema mbi pasuesin e Khameneit, gjë e cila ka çuar në një krizë të thellë të regjimit. Qeveritë perëndimore nuk duhet të kapërdijnë mashtrime të regjimit, zgjedhjet farsë dhe viktimizimin e popullit iranian. Politika e kthimit të kokës anash kur vjen puna për të drejtat e njeriut, lirinë dhe rezistencën nuk mund të vazhdojë më”, deklaroi Rajavi.

Por deri tani, veç Amerikës, mbështetjen më të fortë e ka dhënë Shqipëria e vogël. “Gjatë një periudhe 3-vjeçare arritëm, në një bashkëpunim të shkëlqyer me partnerët tanë, të organizojmë تعلیم دیدگان صدام مجاهدین خلق رجوی از عراق تا آلبانیoperacionin e zhvendosjes së 2.500 anëtarëve të MEK, me një koordinim perfekt, pa asnjë incident të vetëm. Dhe ja, sot ju jeni të gjithë këtu”, deklaroi zv.ministrja e Brendshme, Elona Gjebrea.

Për Fatmir Mediun, liderja Rajavi është një model frymëzimi për shumë njerëz rreth botës. “Kjo është një ditë reflektimi dhe përgjegjësie për të vazhduar luftën tonë për liri. E vetmja gjë e nevojshme për triumfin e së mirës është qe njerëzit të jenë të bashkuar. Atë çfarë e ka dhënë Zoti nuk mund ta marrë e keqja”, tha Mediu.

Me batuta foli edhe Pandeli Majko. “Ne socialistët mendojmë se për 4 vjet në shqipëri ka qenë ditë nevruzi, kurse ata mendojnë se dita e novruzit do të vijë pas zgjedhjeve. Jemi në debat me njëri-tjetrin dhe mund të zihemi edhe për kohën, por për ju nuk ka gjuhë politike”, tha Majko.

Të pranishëm në këtë miting festiv të zhvilluar në Tiranë ishin dhe figura të njohura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Franca, dy vende të cilat kanë ndihmuar ne lëvizjen e 3.000 muxhahedinëve nga Kampi i Lirisë në Irak drejt Shqipërisë.

Mes tyre spikaste edhe ish-ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara dhe njeriu i përfolur për sekretar Shteti nga Donald Trump, John Bolton./ Top Channel

http://www.gazetadita.al/takimi-super-sekret-i-opozites-iraniane-ne-tirane/

تعلیم دیدگان صدام مجاهدین خلق رجوی از عراق تا آلبانیThree members of the Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Central Council defect the group in Albania

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cultMassoud Khodabandeh, Huffington Post: Can Albania Meet its Obligations and De-radicalize an Influx of Terrorists into Europe? 

Comedy Show der Nepotismus und Klientel Mafia: „man will nun die Adminstration nach Qualifikation zahlen“

Kaum zuglauben, welches Wettrennen in peinlicher Verblödung, Inkompetenz, Korruptheit die Georg Soros EU Mafia sich in Tirana liefern, mit Johannes Hahn, der EU Botschafterin und EU Kommissarin und Edi Rama abliefern. Gut kopiert von Johannes Hahn ebenso, der käuflich ist, wie Stefan Füle und nur leere Versprechungen macht.
Die EU macht es vor, wie Klientel Politik mit der Posten Besetzung geht, bis zu Steinmeier und Junckers.

Bildung auf Albanisch

Federica Mogherini, Romana Vlachudin, Jan Rudolph die EU Desaster Leute in Fortsetzung in Tirana

Hahn: A joint market in the Balkans will lead to the opening of 80 thousand new jobs

“A joint market in the Balkans will lead to the opening of new jobs”. This was d…

Die Zoll Direktoren der Republik Albanien, ab September 2013: Elisa Spiropali , Briseida Shehaj, Vasilika Vjero

Foreign Policy News
einige Ausschnitte jüngst von Foreign Policy: „Mr. Rama’s recruitment of inexperienced apprentices and corrupt loyalists „ —„Mr. Edi Rama’s government is incompetent and a prey to a significant influence of Islamic State; it must be emphasized that Albanian National Intelligence Service has been infiltrated by Islamic State agents and its well trained officers“ ——Mr. Rama’s Government members who constantly pressure foreign investors for huge bribes and expensive vacations abroad.„—- came to power thanks to his deep connections with criminal factions„– drug barons, money laundering

KAMZE, wenn Neanderthaler Banditen Bürgermeister werden: Umwelt Verbrechen des Mzui Mafia mit Müll

Erst die Umwelt vernichten, dann gibt es Millionen für Deutsche und EU Ratten, für angebliche Müll Deponien, welche sofort im Mafia Sumpf untergehen. Organisierte Betrugs Modelle, mit getürkten Gutachten der Wirtschaftlichkeit, welche sich sofort in Luft auflösen.

Im Verbrecher Imperium der EU, erhielt der vorbestrafte, verurteilte Drogen Boss und Betrüger Fatmir Mediu: 140 Millionen € als Umwelt Minister, welche spurlos in den kriminellen Kadern, der EU und Albanischen Mafia verschwanden. Real die Müll Deponie in der Kamze ebenso, nach EU Betrugs Modell.

Alle Bürgermeister der Kamze, wie Sula, waren reine Verbrecher bisher, gehören Alle hinter Gitter, die Vermögen beschlagnahmt

Mzui - Kamze

Xhelal Mziu, Bürgermeister der Kamze, mit gefälschten Diplom: Profi Betrüger, Hirnlos, Kriminell, wo die Ehefrau ein Pfandleihe für gestohlenen Schmuck und Uhren betreibt.

Mit Neanderthalern, will man Projekte verwirklichen, wobei Neanderthaler intelligenter waren.

siehe das Deutsche Becker Modell der Peinlichkeit. Identisch Korce, Elbasan, Durres usw.. 100 % mit Staatsgarantie versehen, im NRW Müll Betrugs System der Frau Kraft. Heiko Maas, Jäger, Bodo Hombach und Co.

Betrugs Firma Annemarie Becker: nach einem Jahr Insolvent in Albanien

Pionier Arbeit mit EU Förder Mitteln: Die Firma Becker und die Müll Entsorgung bei Skhoder

Alles in einen Fluss, einmalig in der Welt, wie man so dumm sein kann. Identische Zustände bei den Neanderthaler Taliban in Durres, mit Vangjush Dako und vielen anderen Bürgermeistern, denn Albanien ist ein Opfer der korrupten EU und Weltbank Kader, mit der Dezentralisierung, was das Land und jedes Gesetz zerstörte, nur Kriminelle an die Macht brachte, wie in Spanien und Italien ebenso.
Sociale Nga Rashela Shehu
18 Mars 2017 – 19:00 | përditesuar në 21:22
Bashkia Kamëz, 16 vjet masakër mjedisore në lumin Tërkuzë
FOTO + VIDEO Kamionët derdhin mbetjet në lumë
Investigimi i Report Tv/Rrezikohet jeta e banorëve

Prej 16 vitesh Bashkia e Kamzës po kryen një masakër mjedisore në lumin e Tërkuzës, ku në mënyrë të kundraligjshme depoziton mbetjet e saj urbane pranë rrjedhës së lumit. Sa herë rritet sasia e ujit, rrjedha e saj i merr me vete mbetjet dhe i shpërndan përgjatë gjithë shtratit deri në fshtatrat e Fushë Kujës.

Report Tv ka kryer një investigim për këtë fenomen, që sipas banorëve të zonës po i detyron të braktisin gjithçka dhe të largohen ku të mundin.

11 kilometra nga Tirana, në zonën e quajtur Zall Herr, ndodhet ky vendshkarkim mbeturinash i cili është shumë pranë lumit të Tërkuzës dhe shumë pranë banesave të kësaj zone.

Kamionët, siç shikohet në pamjet që sjell Report Tv kanë logon e bashkisë së Kamzës vijnë e shkarkojnë aty mbetjet urbane.

Lëvizjet e njerëzve brenda vendrrethimit të dampës, grumbulli i stërmadh i plehrave apo tymi që ngrihet nga djegia e tyre mund të vihen re edhe nga larg.

Mbetje spitalore, sende plastike, goma, qese, janë disa prej objekteve që vëmë re përgjatë rrjedhës së lumit.

Prania jonë aty tërheq vëmendjen e banorëve të zonës, të cilën na ndihmojnë për të gjetur vendin e saktë të depozitimit të mbeturinave.

Ata shprehen se prej vitesh ankesat e tyre, edhe pse të vazhdueshme, nuk merren parasysh, e kjo ka sjellë kohë pas kohe dëme shëndetësore dhe ekonomike për banorët.

Na dhanë fjalën se do t’i groposnin. U bë rrethini, por si përfundim uji është i ndotur. Dhe kur këta i hapin mbeturinat me traktor, nuk rrihet te shtëpia nga era që vjen„, thotë një prej banorëve.

„Fëmijët kanë pasur probleme me mushkëritë. Zonë së fshatit Çerek i është ndotur komplet uji i pijshëm„, thanë banorët.

Vetëm 10 metra larg vendit ku depozitohen mbetjet urbane ndodhet një banesë. Edhe pse nuk do që të identifikohet në kamera, zonja e shtepisë na tregon pasojat që i solli ndërtimi i dampës.

Uji në çezmën e tyre prej vitesh shkon i ndotur dhe ankesat deri më tani kanë rënë në vesh të shurdhër.

E moshuara tregon se detyrohet të gjejë zgjidhje alternative për ujin, pasi ai që vjen nga pusi i saj është i ndotur dhe i papërdorshëm.

„Qëkur u futën plehrat, mu prish pusi. Me çfarë të jetoj unë? Ku të shkoj?„, thotë ajo.

Po çfarë ndodh në vendshkarkimin e mbetjeve urbane?

I drejtohemi për ta parë nga afër dhe punonjësit e ngarkuar për sigurinë e këtij vendgrumbullimi të plehrave tentojnë të konfliktohen me grupin e xhirimit të Report Tv.

Lëvizim që aty përgjatë rrjedhës së lumit të Tërkuzës për të parë pasojat e këtij fenomeni.

Gjatë sezonit të shirave, rrjedha i merr dhe i shpërndan mbetjet urbane gjatë gjithë shtratit, duke i bërë të papërdorshme tokat bujqësore përreth tij.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

– See more at: http://shqiptarja.com/home/1/bashkia-kam-z-16-vjet-masak-r–mjedisore-n–lumin-t-rkuz–408410.html#sthash.lNwjmVtL.dpuf