NATO Elite Soldaten: Alban Vota köpft seine Nachbarin

NATO Stile in Tradition, was mit Hashim Thaci, dem Kopfabschneider schon begann und in Bosnien! Vorbestraft, war Alban Vota ebenso, die Verbrechen der NATO Soldaten in Albanien, inklusive der Deutschen Kundus Führung, mit Partner die Kriegsverbrecher, Drogen Barone, War Lords und übelsten Folterer waren, finanziert von Frank Walter Steinmeier, dem kriminellen Peter Struck, beschreibt schon Willy Wimmer in seinen Briefen an Peter Struck in 2003.

Albanische NATO Soldaten sind in Drogen Helikopter Flüge, Mord, Bank Überfälle verwickelt, wie Major Sokol Feka, womit Alles gesagt ist.

Langzeit Betrug im NATO Land, durch korrupte Minister, Militärs: Waffen und Munition Verkauf

NATO: Hochrangige Albanische Militär- und Diplomaten Familie organisiert Drogen Schmuggel

Einzige US und Deutsche Aussenpolitik

 

Aktualitet
05 Mars 2017 – 12:13 | përditesuar në 16:41

KËLCYRË– Tronditet Këlcyra. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të diele ku një 30-vjeçar me probleme mendore i ka prerë kokën një 66-vjeçari.

Krimi makabër, ka ndodhur në fshatin “Uji i Mirë”, Njësia administrative Sukë, Bashkia Këlcyrë.

Infomacione nga policia, bëjnë të ditur se Alban Voda, i ka prerë kokën me thikë fqinjit të tij, Nesim Hoxha.

Pas ngjarjes, Voda është arrestuar nga policia. 30-vjeçari i cili dyshohet se vuante nga çrregullime mendore, rezulton person me precedentë penal.

Voda ka qenë komando në Afganistan, dhe prej tre vitesh ishte kthyer në Shqipëri. Që nga kthimi nga Afganistani, Voda kurohej prej dy vitesh për probleme të shëndetit mendor. Ai ka qenë në Afganistan 2 herë për misione paqeruajtëse.

Sakaq burime për Report Tv bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti mes 30-vjeçarit dhe viktimës, për një çështje pronësie.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes ku po kryen të gjitha hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

Ngjarje të tilla tronditëse nuk janë të padëgjuara për opinionin publik. Kujtojmë ngjarjen e rëndë që ndodhi më 17 gusht të 2016-ës, ku Jorgo Zani në fshatin Palasë të Himarës, i preu kokën kushëririt të tij të mitur.

Edhe Zani vuante nga çrregullimet mendore.

alban voda
alban voda

(Alban Voda, autori i krimit)

Gruaja e viktimës: Konflikti me autorin, 1 vit më parë
Merita Hoxha, bashkëshortja e viktimës së vrarë nga ish-komandoja, Alban Voda, paraditen e kësaj të diele, thotë për Report Tv se viktima dhe autori kanë pasur probleme një vit më parë.

Burri ka pasur konflikt me autorin 1 vit më parë. Nuk kemi pasur raporte të mira me Alban Vodën„, shprehet Merita Hoxha.

Ndërkohë fqinjët thonë se nuk kanë pasur dijeni që 33-vjeçari, autor i krimit makabër, të ketë qenë me probleme mendore.

„Nuk e njihnim Albanin për person me probleme mendore. Ai ka shërbyer për disa vite në Afganistan“, thonë fqinjët.

Alban Voda theri me thikë paraditen e kësaj të hëne fqinjin e tij 66-vjeçar, Nesim Hoxha.

Autori ish-komando në Afganistan
Detaje të reja dalin në dritë pas krimit makabër që ka tronditur këtë të diel Këlcyrën. Autori i vrasjes së 66-vjeçarit, Alban Voda mësohet të këtë qenë ish-komando në Afganistan.

30-vjeçari kishte tre vite që ishte kthyer në Shqipëri, pas përfundimit të misionit.

Burime pranë Ministrisë së Mbrojtjes bëjnë të ditur se ai ishte veshur ushtar më 01.04.2009.

Ai ka shërbyer në dy misione paqeruajtëse në Afganisan, 2010- 2011 në Kabul, dhe janar -korrik 2012 në Herat.

Alban Voda është liruar nga Forcat e Armatosura në tetor të vitit 2012 me kërkesën e tij.

Ai ka punuar vetëm në Berat.

Ndërkaq, burime për Report Tv bëjnë me dije se Alban Voda, që prej kthimit në Shqipëri nga misioni kishte shfaqur çrregullime mendore. Ai kurohej prej dy vitesh nga problemet e shëndetit mendor.

Alban Voda, kreu mesditën e sotme një krim makabër, duke i prekë kokën një 66-vjeçari, pas një konflikti për një çështje pronësie.

Redaksia Online
XH.K/Shqiptarja.com
– See more at: http://shqiptarja.com/home/1/horror-n–k-lcyr–ish-komando-i-pret-kok-n-fqinjit-t–moshuar-405934.html#sthash.E1Z3j9p2.dpuf

Medien Mogule: Das Luxus Leben des Irfan Hysenbelliu, viele Morde und auch der Partner „Artan Santo“ wurde in Tirana in 2014 hingerichtet

Die Italiener brachten eine Reportage, über den verschwenderischen Reichtum der Familie Hysenbelliu. Auch im Chrom Geschäft tätig, mit vielen Morden und Schiessereien und hoch kriminell. Die „Preussag“ wollte das einmal übernehmen, scheiterte am Bürgerkrieg in 1997, wie später die Depisch Familien mit einer Pleite mit der Raiffeisenbank. Eine der grossen Medien Gruppen, welche praktisch inzwischen bedeutunglos ist.

Am Tage wo der Bank Manager Artan Santo,  der Credins Bank durch Auftragskiller ermordet wurde, Selbige unbehelligt ohne Nummern Schilder durch Tirana Zentrum fahren konnte, erschien ein Artikel über die erheblichen Partner Probleme von Artan Santo mit der Familie Hysenbelliu. Ein Mord der nie aufgeklärt wurde.

U.a. bei gemeinsamen Projekten wie der „Focus“ Medien Gruppe, wo Hysenbelliu, das Millionen schwere Angebot von Artan Santo ausschlug, seine 50 % Anteile an Artan Santo zuverkaufen, ebenso die Anteile der „Lurasi“ Universität.

Reine Mafia Firmen sind die grossen Medien Konzerne in Albanien, was bei Dritan Hoxha * anfing, wo die Tochter heute Lamborgini fährt in Albanien, oder Ylli Ndroqi und Bodo Hombach, stieg wie überall nur bei der Top Mafia ein, wie den Dulako Brüdern, wo am Schluß Alles verkauft werden musste, inklusive der WAZ Gruppe, nachdem die Betrugs Organisation OLAF der EU gegen ihn ermittelte.

Lori Hoxha – Tochter des Dritan Hoxha

Bodo Hombach, Capo der Balkan Mafia, Partner auch mit TV Medien Gründungen in Albanien mit den Dulaku Brüdern, wo längst Alles verkauft wurde.

Bodo Hombach; Kinderkrankenhaus Tirana

Drogen Geldwäsche Medien Mogul: Ylli Ndroqi, „ORA“ News mit dem Türkischen Drogen Boss: Xhemail Pasmaciu

Heute sind diese Medien fast schon bedeutunglos, weil Endri Fuga, eine Hirnlose Georg Soros Schwuchtel, aber Adviser von Edi Rama, jeden Artikel zenierte, bis niemand mehr diese Medien las.

Endri Fuga: Tiefstes IQ Niveau, functional illerate

Beispiele hierfür. Genau die selben Georg Soros Leute, schwafeln ständig überall von Medien Freiheit, meinen damit die Kontrolle, wie in Deutschland, wo dann jede Lüge verbreitet wird.

Rezzo Schlauch, Bodo Hombach Geschäfts Zeit, mit der Top Drogen Mafia des Fatos Nano: Allgemeines Wissen: Fatos Nano Drug Allegations

Die Chrom Mafia von Bulqize, eine Schöpfung von Ilir Meta, Dritan Prifti

Die Familie Hysenbelliu, wurde Stein reich, weil man mit Mord und Berisha Hilfe, u.a. in Bulqize, Chrom Erz schürfen konnte, exportieren konnte, ohne je dafür Steuern, oder sonstige Beträge an Lizense zuzahlen. Hinzu kommt „Korce“ Bier, und zur Luxus Hochzeit in Tirana, war der damalige OSCE Botschafter Wolfgang Wohlfahrt eingeladen,  in diesem Mafia Spektakel, der Peinlichkeit

Bank Probleme ohne Ende in der Credins Bank nach der Ermordung vom CoE, Artan Santo

 

03 Mars 2017 – 17:23 | përditesuar në 17:46

Gazetari italian Enrico Lucci ka përgatitur një reportazh në Tiranë për emisionin e tij “Nemo”, që transmetohet në rrjetin televiziv RAI 2.

Lucci është i njohur nga publiku italian për ironinë dhe sarkazmën e tij, me të cilën trajton të ftuarit; në këtë rast, fjala është për djalin e biznesmenit Irfan Hysenbelliu.

Lucci ka ndenjur tri ditë pranë të riut të pasur shqiptar, i cili, pa u shqetësuar, i ka treguar atij koleksionin e orëve nga 40 mijë euro, makinën e tij 250 mijë euroshe, madje edhe një helikopter (që duket se është marrë me qira me këtë rast) dhe pasurinë e familjes që, sipas tij, arrin gjysëm miliardi euro. Janë të jashtëzakonshme batutat ironike të Lucci-t përballë këtij luksi të ekzagjeruar.

Dikur Lucci zbavitej duke u tallur me të pasurit e rinj rusë dhe tani këtë e bën me të pasurit e rinj të zbuluar në Albanistan.

Reportazhi mbyllet me një mbrëmje klasike në një lokal nate, ku Hysenbelliu i ri porosit “si zakonisht” 10 shishe shampanjë, nga 350 euro copa. Zbavitje të këndshme!

– See more at: http://shqiptarja.com/home/1/djali-i-hysenbelliutpasuri-500-mln-euro–dhe-ironia-e-gazetarit-italian-405701.html#sthash.NAHffyWq.dpuf

Konflikti Artan Santo-Irfan Hysenbelliu për kompaninë mediatike “Focus Group” (News 24, Gazeta Shqiptare, Ballkanweb)

Në vitin 2011 bankieri Artan Santo dhe biznismeni Irfan Hysenbelliu blenë bashkërisht nga dy pronarët italianë të saj kompaninë mediatike të përbërë nga Televizioni News 24, “Gazeta Shqiptare”, Radio Rash, Ballkanweb. Me këtë rast, Santo dhe Hysenbelliu krijuan kompaninë mediatike “Fokus”, ku u bënë bashkëpronarë me nga 50% të aksioneve. President i Kompanisë “Fokus” u bë vëllai i Irfanit, Kasëmi. Marrëdhëniet mes dy bashkëpronarëve ishin të mira sa kohë ishte Berisha në pushtet. Që prej largimit të Berishës nga pushteti, mes tyre ka nisur një konflikt i madh. Konflikti është shkallëzuar deri atje sa që Irfani i ka porositur rojet që të mos e lejojnë Santon të kapërcejë pragun e kompanisë mediatike, ndonëse Santo është bashkëpronar i saj. Madje President Kasëmi i kërkon Santos të paguajë edhe spotin publicitar të Bankës “Credins” që transmetohet në News 24, ndonëse Santo është drejtor ekzekutiv dhe bashkëpronar i bankës. Kur Santo kërkon të dijë nëse veprohet njëjtë me spotet e panumërta publicitare që transmeton News 24 për Birra “Korça” që është në pronësi të Irfan Hysenbelliut, nuk merr përgjigje.
I mërzitur nga të gjitha këto, Santo i ka ofruar një zgjidhje Irfan Hysenbelliut, që njëri prej tyre të bëhet pronar i vetëm i kompanisë. Pra, ose Irfan Hysenbelliu t’ i paguajë Santos 3 milionë euro dhe të marrë dhe pjesën e tij të aksioneve, ose t’ i paguajë Santo atij 3 milionë euro dhe të marrë edhe pjesën e aksioneve të tjetrit. Por Irfan Hysenbelliu nuk e ka pranuar këtë ofertë të Santos. Në biseda me miqtë Irfani thotë se tani kompaninë e zotëron ai dhe Santo nuk ka më punë atje.

Në këto rrethana, Santo pritet që të nisë procedurat për të marrë në zotërim krejt aksionet e Kompanisë “Fokus”. Hysenbellinjtë ia kanë dhënë të gjitha provat e nevojshme Santos që të veprojë ligjërisht për ta arritur këtë. Një bilanc i rremë në vlerën fiktive prej 20 milion euro është vetëm një nga bëmat e kundërligjshme të atyre të cilët kanë marrë nën kontroll këtë kompani. Me marrjen e kompanisë “Fokus” nga Santo nis dhe shkrirja e perandorisë mediatike të Irfan Hysenbelliut, e cila nisi të ndërtohet me gazetën “Panorama”, që pritet të jetë dominoja e fundit që do të bjerë jo shumë vonë pas rënies së dominove mediatike të kompanisë “Fokus”.
Të dy, Irfan Hysenbelliu dhe Artan Santo janë bashkëpronarë dhe te Universiteti “Luarasi”, ku gjithashtu kanë mosmarrëveshje. Këtu ishte Irfan Hysenbelliu që i bëri një ofertë Santos, duke i thënë që ta shisnin Universitetin për 3 milion euro. Santo e pranoi ofertën, por u tërhoq kur mësoi se që të realizohej shitja duhet që ai ta kalonte pjesën e vet në emër të një pjestari të familjes së Irfan Hysenbelliut. Duket se ky i fundit nuk kishte asnjë ofertë për të shitur Universitetin por thjesht donte që të merrte edhe pjesën e aksioneve që zotëronte Santoja. Kështu që edhe në këtë biznis të përbashkët të dy ortakët gjenden në një rreth vicioz.

nga Kastriot Myftaraj

Konflikti Artan Santo-Irfan Hysenbelliu për kompaninë mediatike “Focus Group” (News 24, Gazeta Shqiptare, Ballkanweb)

Hochzeits Fest der Albaner Mafia, in Tirana und MP Garben zersieben ein Auto mit Kind

Warum ausländische Diplomaten, sich zu privaten Hochzeiten der Prominenz der Tirana Mafia einladen lassen, ist wieder einer der peinlichsten Momente der Versager der EU – US Politik im Balkan.

Früher gab es sowas überhaupt nicht. Die Hysenbelliu Mafia, welche 50% des Chrom Erzes ganz einfach stiehlt und praktisch 18 Jahre, nur Geldwäsche betreibt im Korruptions Zirkus Albaniens. Selbst Albanische Bank Direktoren, zählen alle diese Gestalten der sogenannten Geschäftsleute, zur Albaner Mafia, oft mit Fake Firmen, falschen Namen und die Liste der bekannten Fälle ist sehr lang. Wenn man 10 Tausende von Tonnen Chrom Erz stiehlt, unkontrolliert irgendwelceh Stollen in die Berge gräbt, dann ist man bei der Bulqize Mafia, wo der Ex-Polizei Chef Premci von dem Bezirk Diber gerne Auskunft gibt. Shemsi Premci, beschlagnahmte dieser Mafia, 14 LKW’s mit Chrom. Dann wurde er gefeuert, identisch wie Gjergj Bojaxhi im November 2010, wenn man bei den Mafia Financiers rund um Salih Berisha und Konsorten, Gesetze anwenden will und illegales Bauen, oder Chrom Diebstahl stoppen will.

Wie immer taucht der peinliche OSCE Botschafter Wolfgang Wohlfahrtbei solchen Festen auf, wo es Kostenlos etwas zum trinken und essen gibt.

Solche Leute braucht Albanien bestimmt nicht: Eugen Wohlfahrt, oder einen Wolfgang Grossruck !

Vollkommen falsch deklarierte LKW Ladungen, falsche Rechnungen (die doppelte Chrom Tonnage hatten die meisten LKW’s), odie Ladung von illegalen Mafia Minen, führten zur Beschlagnahme, auch in der Zusammen Arbeit mit dem Hafen von Durres!

Schlüssel Figur, der Chrom Mafia ist die Mafia Familie Hysenbelliu:

  • Heute wird spekuliert, das Dritan Hoxha auch umgebracht wurde, aber der Kerl raste besoffen mit 140 km durch Tirana. Fakt ist das damals bereits massiver Druck von der Regierung ausgeübt wurde, das die medien A) Steuer zahlen B) auch für Lizenzen Gebühren zahlen C) wenn sie Staatliche Räume erhielten, dafür ganz einfach Miete zahlten.
    Die Tochter „Lori Hoxha“  heute, im Lamborghini in Tirana unterewegs. 270.000 € teeures Auto, zum 18-jährigen Geburtstag.
  • Bildergebnis für ferrari dritan hoxha tirana balkanforum.org tochter
    All dies geschah eben zuvor nicht, weil die Medien eine Geldwasch Anlage auch der kriminellen Politischen Kreise und Hintermänner waren und sind.Gary Kokolari ist ein Bekannter von Dritan Hoxha gewesen, und heute schreibt er darüber dieses! It is an information that the due diligence of the purchase is done from an American company brought in Albanian market from Fatmir Mediu. Becouse of Mediu’s development in the political life, the am. comp. did stop for the moment showing the purchasing interest. The rumors are that Dritan Hoxha (the owner and president, who was killed in a car accident a week ago) did not wanted to sell the Top Chanel and Digit Alb to the aforementioned company despite the pressure from Berisha’s government to do so. At the time of the accident he was driving a Ferrari and it is under investigation why the car did not stop by the means of pumping the feet brakes.!!!!“Obviously, at this point, these are just allegations and this is nothing more than a statement from an individual who doesn’t substantiate his claims; however, in the past, this source has provided me with valid information on other matters.That being said, you should be aware that I have forwarded information regarding former Defense Minister Mediu and Gazmend Mahmutaj to USG officials at relevant agencies. Mahmutaj was arrested in Italy in 1998, and it was reported in Albania that Mediu was also arrested while traveling with him at that time. It is alleged that Mahmutaj was traveling under an alias as part of Mediu’s entourage and that Mediu may have assisted Mahmutaj with this subterfuge. Mahmutaj was reputed to have been wanted on charges related to drug and/or human trafficking at that time. Mahmutaj was subsequently convicted and is serving a term in an Italian jail, and this was confirmed by a major American newspaper. ………..http://tribunashqiptare.com/news/117/ARTICLE/2910/2009-11-10.html

Albanische Wissenschaft isoliert sich