EU Projekt des Betruges: die gerade gepflanzten überteueren Palmen werden entfernt

Jetzt werden die Palmen entfernt, in diesem Betrugs Projekt der EU als System, mit Lefter Koka, Transport Minister Edmond Haxhinasto nach 1,5 Jahren, einem Idiotie Projekt, wo man mit fatalen Unfug auch jede Drainage der Autobahn zerstörte, so das viele Palmen abstarben und weil zu dicht an der Autobahn gepflanzt.

Vollkommen zerstört, bei der Welt Premiere Palmen zu dicht an eine Autobahn zupflanzen, nur weil die Familie auch in Durres im Palmen Handel sind, welche praktisch umgehend zerstört wurde, durch die ständigen Überschwemmungen, in der Verantwortung der EU Verantwortlichen, da lange bekannt, diese absolute Inkompetenz.

Albanians Corruption Mafia Nr. 1: Romana Vlahutin: The EU Delegation in Tirana, A History of Maladministration

Just Three Years Later, €600,000 Highway Palms Cut

1 hour ago

Just Three Years Later, €600,000 Highway Palms Cut

The palm trees alongside the Tirana–Durrës highway, planted in 2014 at the cost €600,000, are currently being removed. The palm trees, most of which have been damaged over the last years, are not part of the highway expansion plan.

The Albanian Road Authority (ARrSh) drafted the plan for the expansion of the highway with three lanes in 2015, only a few months after the palm trees had been planted. The ARrSh explains the removal the decorative trees as follows:

In 2014, three different institutions dealt with the rehabilitation of the greenery around this highway: the Ministry of Environment, the ARrSh, and the Albanian Development Fund (FShZh). None of these institutions accepts responsibility for the expenditure of €600,000 for the planting of the palm trees, at the same time that the government started the tender for the drafting of the highway expansion project. http://www.exit.al/en/2017/02/09/just-three-years-later-e600000-highway-palms-cut/

Shkulen palmat 600 mijë euroshe në autostradën Tiranë-Durrës (VIDEO)

Postuar: 09/02/2017 – 13:49

Palmat përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, të vendosura dy vite më parë, kanë nisur të shkulen gjatë ditës së sotme.

Shkak është bërë zgjerimi i autostradës me më shumë se katër korsi se aktualisht, punime të cilat pritet të nisin së shpejti.

Siç duket edhe këtë video, disa prej palmave janë krejtësisht të thara për shkak të motit të ftohtë që pushtoi vendin gjatë muajit janar.

Qeveria shpenzoi rreth 600 mijë euro dy vite më parë për të mbjellë këto palma në anë të autostradës.

/portali DurresLajm/

Video:
Zuvor:
Palmen zerstört, weil sie durch Unfugs Bauten ohne Drainage unter Wasser länger und mehrfach standen.

Palmen Durres - Tirana EU

Kashar: die EU finanzierten Wasser Dämme, werden zerstört: 8.11.2016Palmen Non-Stop unter Wasser, wo niemand auf der Welt in 2 Meter Abstand Palmen an eine National Strasse pflanzt.

EU Projekt mit Lefter Koka, Edmond Haxhinastor

Kaum zu glauben, was die EU finanziert: Das totale Wild-Chaos! Schon die erste Autobahn musste dreimal finanziert werden, ab 1995, wo jede Ordnung durch private Mafia Grundstücks Geschäfte der Amerikaner Alles zerstörte.

Illegale Bauten ohne Ende, und die Bau Polizei, Lebensmittel Kontrolle wurden weg rationalisiert, auf Grund der Welt Verbrecher Organisationen IMF, Weltbank, der Rest an Kriminelle Clans verkauft.

IM September 2016: Für 600.000 $ müssen die EU finanzierten Palmen an der Autobahn Durres- Tirana entfernt werden

5 Gedanken zu „EU Projekt des Betruges: die gerade gepflanzten überteueren Palmen werden entfernt“

 1. Der Eigentümer diese Schmieren Blattes Fahrii Balliu, ist bekannt für einseitige Mobbing Orgien, ist selbst ein Groß Betrüger auch in den grössten Bankrott in Österreich verwickelt rund um die Baufirma: Alpine. Uralter Berisha Mann, bei Betrug, Geldwäsche und Verbrechen.

   

  Sa herë Vlahutin lavdëron Tahirin, vidhet një bankë

  tahiri-vlautin-ne-durres-380x290

  Prej një mandati qeverisës në vend sundojnë bandat. Këto seriale të krimeve nxjerrin zbuluar sondazhet e financuara nga Vklahutin dhe të realizuara nga sorosianët, për “policinë që duan shqiptarët”. Përsëritja e krimit në të njëjtin vend demaskon “fletët e lavdërimit” të dhëna nga Zonja “Vilë e Korrupsionit”, e cila sa herë ngre në piedestal Saimir Tahirin, në fakt firmos për grabitjen e një banke në kryeqytet

   

  Vendi është vendosur në terrorin e bandave, të cilat kanë pushtetin mbi territorin dhe vëzhguesit s’mund të bëjnë asgjë veçse të kujtojnë se cila është ombrella me të cilën po përpiqet të mbahet në këmbë kjo palo-qeveri. S’kanë kaluar as një javë, kur tamtamet e Edi Ramës dhe Saimir Tahirit binin për një sondazh të financuar nga Komisioni Evropian, prej një organizate që është në qerthullin e Soros-it, e cila e nxirrte dikasterin e Saimir Tahirit, më të besuarin në shtetin shqiptar. Sa qesharake, kur krahason “përfundimin” e sponsorizuar të ekspertëve të çështjeve të shartuara “brukselo-soroiste”, dhe serialin e vjedhjeve të bankave, ditën për diell, me banda të armatosura dhe në sy të të gjithëve. Klithma e njërit prej rojeve që dje u përball me “bandën” se “banditët po na i dërgon vetë shteti” dhe se “patrulla e policisë as që lëvizi” është tregues i konsensusit popullor, fizik e dixhital, se sa herë Vlahutini lavdëron Tahirin, vidhet një bankë. Është emblematike heshtja e përfaqësueses së BE-së gjatë vitit kur Shqipëria u shndërrua në kanabistan e tani po shndërrohet thuajse në një bashkëfajësi financimi i Bashkimit Evropian për raportin soroist që e shpall dikasterin e Saimir Tahirit institucionin më të besueshëm në vend. Ky sondazh po kalërohet çdo të enjte në parlament dhe është inkurajimi më i mirë për bandat e organizuara që të vijojnë “qeverimin”. Edhe takimi i dy ditëve më parë i ministrit Saimir Tahiri me përfaqësues të të ashtuquajturave SHPSF duhet dekriptuar, mos mesazhet e dhëna kanë qenë sinjaldalluese për ata që dinë të dekriptojnë. Gjithsesi, dekriptimi është punë e atyre “sportistëve” që kanë kohë, por publiku ka nevojë për përgjigje e përgjegjës publikë. Saimir Tahiri hesht, maksimumi bën ca mbledhje të mbyllura nën stilin e omerta-së, kurse Edi Rama sot është kapluar nga memecllëku dhe s’mundi as të cicërojë në tuiterin e tij se “Pas anketimit të bërë disa muaj më parë nga Komisioni Europian, Policia e Shtetit konfirmohet përsëri si institucioni më i besuar i shqiptarëve në Indeksin e Besimit tek Institucionet”, siç bëri në kulmin e polemikave për mbrojtjen që qeveria po i jep njërit nga kapobandat ndërkombëtare, Kelmend Balilit.

  Sot ka vetëm heshtje nga institucionet dhe mungesë shprese se përgjegjësi do të merren e situata do të ndryshojë, por serialet e krimeve na bëjnë të kërkojmë një përgjigje e një përgjegjësi edhe për koincidencën e tmerrshme të zonjës “vilë të korrupsionit”, e ci

  http://gazeta55.al/sa-here-vlahutin-lavderon-tahirin-vidhet-nje-banke/

 2. der EU Schwachsinn, kostete 2,5 Millionen Euro, hinzu kommen Strassenschaeden, durch Ueberschwemmungen, weil man die Drainage zugeschuettet hatte im uebelichen EU Betrugs Projekt der Dummheit. Niemand baute Palmen an National Strassen in Europa, weil vollkommen uneignet und dann auch noch dicht, weil Palmen sehr leicht umfallen, wenn sie morsch sind. EU Idioten, die nie einen Beruf gelernt haben

  Ikin palmat e autostradës, Bashkia Tiranë do t’i zëvendësojë me pisha, kosto 2.5 milionë euro
  09:46, 18/11/2017

  Bashkia e Tiranës planifikon që të zëvendësojë deri në fund të këtij viti palmat me pisha në segmentin e autostradës Tiranë Durrës, nga mbikalimi i Kamzës te ai i Kasharit. Vendimi është bërë i ditur në relacionin për disa ndryshime dhe rishpërndarjen e fondeve në buxhetin e Bashkisë së kryeqytetit për vitin 2017.

  “Gjatë periudhës që sapo kaloi me thatësirë të pazakonte, bimësia dekorative (palmat e mbjella) nuk u përshtatën me kushtet klimatiko-tokësore të Tiranës, kësisoj nuk i mbijetuan zhvillimit të ciklit të tyre jetësor”, thuhet në relacion. Për këtë arsye propozohet që në vend të palmave të mbillen lloje dekorativësh të pishës së butë, që përshtaten me klimën dhe mjedisin.

  Duke qenë se peridha më e mirë për mbjelljen e pishës së butë është muaji dhjetor, kërkohet përfshirja në buxhet e këtij investimi. Për ujitje propozohet sistemi ujitës artificial në formë shiu.

  Bashkia ka bërë riplanifikim duke reduktuar fondet për dia artikuj ku është vënë re zbatim i ulët i planit të investimeve, si psh ato të pastrimit.

  Kosto e plotë e projektit “Furnizim dhe vendosje drurë dekorativë në zonën industriale Kamëz-Kashar” është 333.8 milionë lekë, ose gati 2.5 milionë euro, e shpërndarë në 66.7 milionë lekë në 2017-n, 117 milionë lekë në 2018-n dhe 150 milionë lekë në 2019-n.

  http://www.syri.net/ekonomi/109901/ikin-palmat-e-autostrades-bashkia-tirane-do-ti-zevendesoje-me-pisha-kosto-2-5-milione-euro/

Schreibe einen Kommentar