10 Tonnen Cannabis in Permet wurden beschlagnahmt, aber wer ist dafür verantwortlich

Koço Zaimaj, der Ortsvorsteher des naheliegenden Dorfes: Pagri wurde mit Kollegen verhaftet. Sowas nennt man Dezentralisierungs Masßnahmen der EU, Agrar Förderung bekanntlich, denn Tausende von Tonnen wurden im Kosovo und Griechenland gekauft, mit Micro Krediten u.a. angebot. 10 Millionen € und 2 Tonnen Cannabis wurden in Italien beschlagnahmt, wo eine Bande vom Golf von Laze operierte, auch mit Italienern. in 2016 und Nichts geschah, denn überall organisierten sogenannte Minister und Politiker ihre Drogen und Geldwäsche Geschäfte.
Anti Mafia Lecce – DIA Bericht: Albanische Minister, Abgeordnete sind Mitglieder der Albaner Mafia und im Drogen Geschaeft
Agar Förderung mit der Super Mafia auf Deutschland, denn davon wird erheblich Privat profitiert und oft die Gelder geteilt.
Edmond Panarti – Christian Schmidt denn in Bayern ist auch Wahlkampf wo man Geld braucht
 Erpressungs Kartelle, rund um Mord, Drogen, Geldwäsche:
Ein Mord durch das EU, Berlin finanzierte Erpressungs Kartell durch die Brüder der Wirtschaftsministerium: Milva Ekonomi
 Permet in Süd Albanien, in zentraler Lage

Sasi rekord hashashi në Përmet

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Shërbimin për Çështje të Brendshme dhe Ankesa po zhvillojnë prej disa orësh një operacion të madh antidrogë. Në fshatin Pagri të Përmetit është…

6 Gedanken zu „10 Tonnen Cannabis in Permet wurden beschlagnahmt, aber wer ist dafür verantwortlich“

 1. Lefter Koka’s Wald Inspektoren wieder einmal, investierte staat in Aufforstung in Cannabis Plantagen. Die Stadt Drenova, im Süden von Allbanien: Meçan Mustaj Chef Inspektor für die Forsten und sein Stellvertreter: Niko Nure, bauten 80.000 neue Pflanzen an.
  Wegen den Gross Drogen Labars, wurde diese Polizei Beamten entlassen, wegen groben Amts Verletzungen: Sokol Cecaj, Jalil Seferasi, Hazel Leonard Andere erhielten Diziplinierungs Maßnahmen.

  Direkt LSI Ilir Meta Partei Partner, denn
  Edira Lame, Lefter Lame
  Edira Lame, ist Ehefrau des verstorbenen Bürgermeister von Çorovodës, Lefter Lame der vor kurzem verstarb und Eigentümerin der Firma: “2 E Çorovoda”. Tyisches Mafia Produkt der EU, mit bis 2015 über 450 eigenen Verwaltungs Einheiten, wo jeder Bürgermeister praktisch nur der Vertreter eines kriminellen Clans war.

  Zur Tarnung betieb man eine Fabrik für Papier Tüten, Wein und Schnaps, was zugleich der Geldwäsche diente, mit fiktiven Rechnungen, oft von Fake Auslands Firmen.

  Kush është shqiptarja që e ktheu fabrikën në laborator droge…

  Laboratori i drogës që u zbulua sot në Skrapar ka pasur dy ideatorë. 42-vjeçarja nga Skrapari, Edlira Lame me ndihmën e shoferit, kishte arritur të krijonte një laborator modern për përpunimin e drogës.

  Dhe për ta bërë këtë duket se nuk e ka pasur të vështirë, pasi ajo administronte nje firmë private fasonerie ku prodhoheshin çanta kartoni për verë dhe raki, ambjentet e së cilës duket se i ka përdorur edhe për të përpunuar drogën.

  a

  Më herët në ambjentet e fabrikës së administruar nga Edlira Lame prodhoheshin edhe bimë medicinale, ndërsa kohët e fundit ajo e kishte kthyer fabrikën në një biznes më fitimprurës siç është edhe përpunimi e prodhimi i kanabisit.

  Lexo edhe: E famshmja shqiptare krahë David Beckham, reagon Dafina Zeqiri (Foto)

  Por Edlira nuk punonte e vetme. Ajo ka bashkëpunuar me 49-vjeçarin Muhamet Kadiu, në furgonin e të cilit janë gjetur të njëjtat pajisje elektrike si brenda fabrikës, që dyshohet se përdoren për prodhim të bimëve narkotike.

  Shtetasit e mësipërm, siç bën me dije edhe policia, në bashkëpunim me njëri-tjetrin në ambjentet e fabrikës ushtronin këtë aktivitet të kundraligjshëm.

  aaa

  Ata janë arrestuar, ndërsa tre persona të tjerë, roli i të cilëve nuk dihet ende po ndiqen në gjendje të lirë. Mbi Edlirën dhe bashkëpunëtorin e saj rëndojnë tashmë tre vepra penale: “Kultivimi i bimëve narkotike”, “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” dhe “Grupi i strukturuar kriminal”./BW

  http://www.newsbomb.al/sport/item/74955

  Pranga inspektorit të Pyjores dhe kryeplakut për kultivim hashashi
  09/04/2017

  Pranga inspektorit të Pyjores dhe kryeplakut për kultivim hashashi

  Pas gjetjes së 80 bimëve narkotike të dyshuara kanabis sativa e të kultivuara në një parcelë në pyll në zonën e quajtur “Bregu i Gushës” në Drenovë të Mallakastrës, policia ka bërë të mundur arrestimin e inspektorit të Policisë Pyjore në Bashkinë e Ballshit, si dhe kryetarin e fshatit Drenovë.

  Inspektori i Policisë Pyjore, 49-vjeçari Meçan Mustaj, banues në Drenovë të Mallakastrës, rezultoi të ishte autor i kultivimit të kësaj lënde narkotike, ndërsa u ndalua edhe Niko Nure, 41vjeç, sërish banues në Drenovë.

  Policia ia ka kaluar materialet hetimore Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Fierit, teksa i akuzon dy shtetasit e mësipërm për 3 vepra penale, “kultivim të bimëve narkotike” dhe “shpërdorim të detyrës” për Mustajn, si dhe “moskallëzim të krimit” për Nuren.

  / Top Channel
  http://top-channel.tv/lajme/artikull.php?id=352382&ref=ngj

 2. LSI Ilir Meta Mafia, als Skrapari Bande bekannt, werden sich mit dem SP Abgeordneten vor die Hintermänner der Permet Gross Verteiler Station für Cannabis zusein. Was die Wahrheit ist, wird man wohl nie ganz herausfinden, aber es sind Abgeordnete wieder einmal

  Lad Kosta: Këshilloj “këshilltarin” e deputetëve të LSI që kur të flasë për Gjirokastrën të këshillohet me “GANGSTERIN DON TAVO” pashain e ri që drejton milionat e krimit

  0
  Lad Kosta: Këshilloj “këshilltarin” e deputetëve të LSI që kur të flasë për Gjirokastrën
  Lad Kosta: Këshilloj “këshilltarin” e deputetëve të LSI që kur të flasë për Gjirokastrën

  Deputeti socialist i Përmetit, Vladimir Kosta, ka reaguar pas një shënimi të këshilltarit të LSI-së, Dritan Kaba, që e lidhte emrin e tij me drogën e sekuestruar në Përmet.

  Ja çfarë thotë Kosta:

  “U njoha vetëm sot me një shkrim idiot në Facebook të Dritan Kabës kundër emrit tim, lidhur me aksionin e javës së fundit të Policisë në Përmet.

  Së pari, përshëndes aksionin e Policisë së Shtetit dhe uroj që beteja kundër hashashit të pastroj çdo rrënjë kanabisi dhe të vendos pas hekurave çdo mbështetës të këtij aktiviteti.

  Së dyti, e këshilloj “këshilltarin” e deputetëve të LSI që kur të flasë për Gjirokastrën, para së të përmend emrin tim, të konsultohet si fillim me “GANGSTERIN DON TAVO” që drejton milionat e AZHBR -së dhe të gjitha drejtoritë rajonale të qarkut Gjirokastër.

  Të gjithë e dinë që Tavo është deputeti fuqiplotë dhe “Pashai” i ri i Gjirokastrës, edhe Përmetit.

  Për të gjitha abuzimet e Tavos dhe sojit të tij do të vij dita që do japin përgjegjësi para qytetarëve.

  Së treti, prej më shumë se 1 viti angazhimi im politik si deputet i PS-së nuk është më në Qarkun e Gjirokastrës, por në Tiranë. Por kujtoj, se në vitin 2013 gjatë fushatës e elektorale kam qenë në shtëpinë e kryeplakut të Pagrisë, Adriatik Zaimi, i cili mu shpreh se: “Kam kaluar me LSI-në”.

  E gjithë Pagria është 70 – 30 % për LSI. Të dy drejtorët e policisë Përmet që nga 2013, a deri sa u hoqën, janë kushërinj të parë, SKRAPARLINJ!

  Vetëm ndonjë lloji bufi i veçantë, si Dritan Kaba që si ka thënë ndonjëherë “mirëmëngjesi” punës në jetën e tij do të flasë për sinqeritetin tim dhe bën shënime idiote në Facebook!!

  Skrapari Bande LSI, erneute Gross Drogen Produktion und Plantagen

  Operacioni është zhvilluar në fshatin Përparim, të Njësisë Administrative Bogovë, si dhe në rrugën nacionale Poliçan-Bogovë. FOTO

  – See more at: http://shqiptarja.com/home.php#sthash.hoq1UNii.dpuf

 3. Skrapari Bande, und Vangjel Tavos, soll der Hintermann von der Polizei gedeckt, von dem Magazin in Permit gewesen sein.

  Ein Vorbestrafter, nachdem Skandal Innernminister Samir Tahir, als Vize Innenminister ist immer noch im Amte und LSI Parteigänger

  Das Berufs Kriminelle LSI Enterprise des Vize Innenministers Ilir Marko und von Edi Rama

  12 Prill 2017 – 13:00 | përditesuar në 17:35

  SKRAPAR-Një laborator droge, disa ton kanabis e paketuar dhe 2 mijë fidanë në boçe gati për t’u mbjellë, janë zbuluar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda mëngjesin e kësaj të mërkure në Skrapar.

  Hetimet e prokurorisë së Krimeve të Rënda kanë mundur të zbulojnë kështu një nga laboratorët më të sofistikuar të përpunimit të canabisit në zonën e Vlushit në Skrapar.

  Operacioni është kryer në bashkëpunim me Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat, në një zonë të thellë ndërmjet Skraparit dhe Beratit, pranë HEC-it të Vlushës, ndersa ne pranga jane vene Muhamet Kadiu 49 vjeç, banues në Skrapar, dhe Edlira Lame 42 vjeçe, banuese në Skrapar, administratore e një fasonerie, magazinë e cila më parë ka qënë fabrikë e prodhimit të bimëve medicinale.

  Sasia e drogës së paketuar mund të rritet, pasi ende vijon peshimi i saj.

  Prokuroria vijon hetimet për identifikimin e të tjerë personave të implikuar në trafikun e lëndëve narkotike.

  Gjithashtu filloi proçedimi penal në gjendje të lirë për shtetaset:

  • S.K 47 vjeçe, banuese në Skrapar,
  • Z.Xh, 45 vjeçe banuese në Skrapar,
  • A.Ç 51 vjeçe, banuese në Skrapar.

  Veprimet për ngjarjen e mësipërme janë kryer nga Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiranë .

  Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, në ngarkim të shtetasve të mësipërm.

  Aktualisht në terren po kryhen hetime mes oficerëve të krimeve të rënda dhe Policisë së Shtetit. Pak javë më parë në afërsi të kësaj zone u zbulua një magazinë me plot 1.2 ton canabis sativa të paketuar në thasë e gatshme për tregtim.

  Por si u transformua kompeksi fasonerisë në laborator?
  Gjatë kontrollit të ushtruar në ambjentet e një firme private (fasoneri) ku prodhoheshin çanta kartoni, verë dhe raki, e cila më parë ka qënë fabrikë e prodhimit të bimëve medicinale, në administrim të shtetases Edlira Lame u gjetën:

  • pajisje elektrike të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhim të bimëve narkotike,

  • rreth 2 kg mbetje bimë narkotike Cannabis Sattiva,
  • 176000 lekë të rinj,
  • 250 paund,
  • 19900 dollar,
  • si dhe 210 fishek kalibër 7.62 mm.

  Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin (furgon), në pronësi të shtetasit Muhamet Kadiu u gjetën pajisje elektrike të njëjta me ato të cilët u gjetën në fabrikë.
  Dyshohet se shtetasit e mësipërm në bashkëpunim me njëri-tjetrin në ambjentet e fabrikës ushtronin këtë aktivitet të kundraligjshëm.

  magazina ne fshatin vlushe
  (Fshati Vlushë ku u zbulua laboratori dhe 6 ton drogë)

  Prangoset administratorja e magazines
  Në pranga kanë rënë Muhamet Kadiu dhe Edlira Lame e cila rezulton se është administratorja e magazinës që e kishte transformuar në laborator me llampa për të tharë bimën narkotike.
  Sipas kontrollit të policisë në këtë magazinë janë gjetur disa vazo me bimë narkotike sic shihni në foto, llapma të dyshuara për tharje canabisi dhe disa thasë me kanabis. – See more at: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/–8203-skrapar-zbulohet-fasoneria-e-shnd-rruar-n–laborator-droge-413047.html#sthash.fsCP2Ang.dpuf

 4. In den alten Militär Tunnel von Shkoze, östlich von Tirana, wurden ebenso grosse Drogen Labore, Plantagen gefunden, welche unter der Edi Rama Regerierung mit kriminellen Polizei Direktoren aufgebaut wurden, unter finanzieller Beteiligung der Polizei Direktoren.
  Shkoze Cannabis
  Hoher Strom Verbrauch mit den Tunnel Plantagen, aber niemand bezahlte je den Strom, denn die OSHEE, ist von dem Partner der Top Kriminellen Clans geleitet: Adrian Cela

  Und was für ein Wunder, auch ein Mitarbeiter der OSHEE, von Adrian Cela wurde festgenommen, ein privates GEschäft des Gangsters.

  Të arrestuarit nga policia

  Hazbi Parllaku, 62 vjeç, banues në Tiranë

  – Gjergji Duro, 63 vjeç, banues në Tiranë

  – Kristi Duro, 26 vjeç, banues në Tiranë

  – Gerald Bilmani, 59 vjeç, banues në Tiranë

  – Robert Minoni, 50 vjeç, banues në Tiranë me detyrë punonjes OSHEE. !!!!!
  Harbi Pardhoku

  Ambjentet e këtij tuneli ishin në pronësi të Hazbi Pardhokut, i cili është arrestuar nga Policia.
  – See more at: http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/video-brenda-laboratorit-t–drog-s-si-prodhohej-kanabisi-me-llamba-413490.html#sthash.x3Xtw2qx.dpuf

  Drogen Magazine, als einziges Geschäft in Albanien.

  Und die Spuren werden auch hier wieder in die Hohe Politik führen

  Eine angebliche Plastik Fabrik, Eigentümer: Hazbi Pardhoku, sollte die Gewinne und Vermögen erklären und 10 Personen sind darin verwickelt. Bis zur Gebiets Reform, was es eine selbstständige Gemeinde, ohne Gesetze von Kriminellen beherrscht im EU Dezentraliserungs Chaos.

  Auch als Skrapari Bande bekannt, direkt zur Finanzierung von Ilir Meta, wie Klement Balili und Kollegen
  Die beiden Adminstratoren bleiben in Haft: Edlira Lame und Muhamet Kadiun.

  Der General Staatsanwalt Adriatic Llalla, in Durres, weil die Justiz Nichts gegen den gigantischen Export Drogen unternimmt, die Täter umgehend für Geld frei lässt, die Durres Justiz berüchtigt ist, wie der Justiz Minister Ylli Manjani, Vorgänger, der US Botschafter schon sagte, wo man eigene Gesetze hat, vor allem rund um Grundstücke der Geldwäsche Mafia, und praktisch jeder Richter und Staatsanwalt daran beteiligt ist. EU finanziert und Nichts hat sich daran geändert.

 5. Das Samir Tahairi Mafia Drogen Imperium!

  Fiere grosse Polizei Aktion, erneut 2 OSHEE Mitarbeiter verhaftet der Strom Versorgung, denn Adrian Cela, war immer Vertreter der grossen Mafia Clans, heute Chef der Stromversorgung. Eine Phantom Plastik Fabrik, welche Plastik Rohre gefüllt mit Cannabis nach Griechenland lieferte. Möbel, Palm Oil, Granit Steine, Spiegel, Fisch, Kühl Wägen, Auto Transporte dienen immer der Tarnung von Drogen Transporten.

  Në momentin e ndërhyrjes, u kapën në kushtet e flagrancës dhe u arrestuan shtetasit:

  1.Hiqmet Borova, 50 vjeç, banues në lagjen Liri Fier.

  2.Fisnik Gorani, 27 vjeç, banues në fshatin Hoxharë, Fier.

  3.Pajtim Muka, 53 vjeç, banues në lagjen Mbrostar Ferko Fier.

  4.Florenco Cera, 24 vjeç, banues në lagjen Çelepias Berat.

  5.Erald Buzi, 27 vjeç, banues në lagjen 15 Tetori Fier.

  6.Klaudjo Borova, 27 vjeç, banues ne lagjen Liri Gero Fier.

  7.Rozana Borova, 37 vjeçe, banuese në lagjen Liri Gero Fier.

  8.Selvie Muka, 52 vjeçe, banuese në lagjen Mbrostar Ferko Fier.

  Gjithashtu, në vazhdim të veprimeve proceduriale u bë ndalimi i shtetasve:

  -Alesio Hajderaj, me detyrë lexues i matësit të energjisë elektrike në ndërmarrjen OSHEE, Fier përgjegjës për lagjen Kastriot.

  Ylli Kostandini me detyrë përgjegjës grupi elektricistësh në ndërmarrjen OSHEE Fier.

  Këta shtetas u ndaluan për veprat penale ‘Moskallëzim krimi’ dhe ‘Shpërdorim i detyrës’ vepra këto të parashikuara nga Nenet 300 dhe 248 të Kodit Penal.


  Fiere Polizei Chef

  Plastik Exporte

  Skrapari Bande LSI, erneute Gross Drogen Produktion und Plantagen

  Operacioni është zhvilluar në fshatin Përparim, të Njësisë Administrative Bogovë, si dhe në rrugën nacionale Poliçan-Bogovë. FOTO

  – See more at: http://shqiptarja.com/home.php#sthash.hoq1UNii.dpuf

Schreibe einen Kommentar